Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2015., 16:47   #1261
Mislim da gledaju samo hipofizu. Ja isto patim od nesanice sve ove godine,i prije i poslije operacije.
meryann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 00:23   #1262
Operacija mikroadenom na hipofizi

Pisem ovo u nadi da cu pomoci mnogim ljudima koji imaju mikroadenom, tacnije muskarcima jer koliko sam upucena kod njih je ovaj tumor ne tako cesta pojava, i simptomi koji mnogi zanemaruju iskljucivo pokazuju na to : Trenutna impotencija, umor, gubitak volje...
Moj suprug je operisan u aprilu, danas smo dobili nalaze prve magnetne rezonance i hvala Bogu sve je u redu, tumora vise nema kao ni problema bilo kakve vrste.
Ukoliko neurohirurg kaze da rizik operacije nije veliki u zavisnosti gde se tumor nalazi ( njemu je bio na "zgodnom " mestu ) onda je treba i uraditi a ne piti lekove ceo zivot.
Njemu je bio 6mm, izvadjen kroz nos, nema gaze u nosu, samo ispod nosa mala gaza radi pracenja tecnosti koja curi kroz bos narednih par dana ( nista strasno ) operacija je trajala 4 sata, 6 dana lezanja u bolnici, 3 meseca kucnog oporavka, bez napora, samp iskljucivo mir...
Ako prolazi neko kroz isti problem,neka slobodno pita ono sto mozemo iz iskustva reci...
cipelicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 22:58   #1263
Stupas ja Nakon 1,5 g. agonije, stalnog vadjenja krvi i pracenja hormona - mri mi zakazan za 9.9. Imala sam svog endokrinologa i zenska me zavlacila...kao post spontani (prije godinu i po) pa onda je nagadjala da je mozda rani klimaks...promijenim endokrinologa i uputila me na mri hipofize. Ono sto meni nije jasno, sa mojim nalazima, prolaktin je uvijek snizen, ACTH povisen, a kortizol normalan...DHEA-s je povisen, progesteron snizen, estradiol povisen, a nekada je ok... LH i FSH nekada snizeno, nekada poviseno i jednom normalno...testosteron mi je isto mrvicu povisen! Meni je ovo totalna zbrka, mislim da se ni dr. House ne bi snasao Prolaktin mi je cak bio 0,8 (128-642 ovulatorna faza). Neko se jos susretao sa "poludjelim" hormonima? Svi se cude niskom prolaktinu i kazu da je to rijetkost....znaci nije prolaktinom!? Sta jos moze da bude? Mislim, sumnjaju na tumor hipofize, ali citajuci ovdje i po netu....kod mene je zbrka
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 21:35   #1264
Tema je bas bila posjecena, a sada nikoga...mislim, dobro je to sto znaci da vas manje ima problema sa hipofizom, ali nikoga ko se susretao sa tumorom, a da nije prolaktinom!? Iscitala sam temu, ali nisam naisla na nikoga sa ovakom zbrkom sto se hormona tice...Kako se blizi 9. mjesec ja sam sve nervoznija, znam samo da cu raditi sa kontrastom, mri je 1,5 tesla...nadam se da ce viditi o cemu se radi!
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 08:55   #1265
Zdravo ljudi.Ja sam iz Makedonije,nova sam na forumu i izvinjavam se sto neznam bas odlicno da pricam i pisem na vas jezik.Citala sam dugo vasa iskustva i mnogu mi je pomogao ovaj forum,divni ste.Zelim da spodelim sa vama moje iskustvo i postaviti nekoliko pitanje i puno bi mi znacilo ako mi neko opsirno odgovori.Imam mikroadenom 8mm.Prvo mi je endokrinolog dao Dostinex,popila sam prvi tabletu,pola ujutru pola uvece i sam imala agonicne glavobolje 4-5 dana bez prestanka i sam zavrsila na infuziju.Pitala sam endokrinologa dali to moze da bude od dostinexa,rekla mi je ne,a znam i drugi slucaj moja prijatelica je isto imala prvi mesec velike glavobolje od tog leka.Znam da kazu da se dobro podnosi taj lek,mnogo bolje od bromergon.Zanima me dali neko od vas je imao takve probleme.Nakon toga mi je rekla da opet uradim MRI bez obzirom na to sto samradila MRI 20 dana prije nego sto mi je rekla da opet uradim.Uradila sam opet mri.Otisla sam kod nevrohirurga i mi je rekao da mora da se operise zato sto pritiska na ocni nerv.Opercaija mi je zakana na 1vi septemvri.E sad problem je u tome sto se ja jako bojim zato sto prije 5 godina sam imala operacija sinusa i nosna pregrada i sam imala nenormalne bolove prvih 6 dana,htela sam da se bacim sa prozora ,toliko me je bolelo,cak su mi i morfium dali ali nista mi nije pomoglo,neznam dali mi je organizam jako senzitivan na bolove i ne reagujem bas mnogu na lekove protiv bolova.Bojim se zato sto sam prosla niz nesto slicno,nije isto hipofiza i sinuse ali i oboje operacije su u glavi i u oboje operacije se nosi tufere i mnogu je drugacije kad znas sta te ceka kad sam vec prolazila niz nesto slicno.Zanima me kakve su bolovi,dali su toliko agonicni,bojim se da cu proci niz isti pakao kao sa sinusima.Hvala vam i drago mi je sto cemo da se druzimo
kociraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:22   #1266
Nakon koliko vremena su vam vadili tamponažu iz nosa ?
Je imao tko probleme sa isticanjem likvora iz nosa ?
Crni00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:04   #1267
Nakon 5 dana. Ako mirujes i ne radis veliki pritisak na glavu likvor nebude procurio. Dali su tebi prilikom operacije ostetili opnu pa ti je likvor curio pa zato to pitas?

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 11:39   #1268
Quote:
naaraspiru kaže: Pogledaj post
Tema je bas bila posjecena, a sada nikoga...mislim, dobro je to sto znaci da vas manje ima problema sa hipofizom, ali nikoga ko se susretao sa tumorom, a da nije prolaktinom!? Iscitala sam temu, ali nisam naisla na nikoga sa ovakom zbrkom sto se hormona tice...Kako se blizi 9. mjesec ja sam sve nervoznija, znam samo da cu raditi sa kontrastom, mri je 1,5 tesla...nadam se da ce viditi o cemu se radi!
ja imam nefunkcionalni tumor, već jednom operiran, sad je recidiv od 12 mm.
Doktori prate i prate i a meni stanje sve gore. Ciklus mi se počeo remetiti unazad par mjeseci, isto kao i prvi puta kad je bio ove veličine. To je od pritiska koji vrši na hipofizu.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:03   #1269
da se i ja malo javim...12.10.tj za tjedan dana imam prvi mri nakon godinu dana terapije...uzasno sam nervozna i pokusavam ne misliti na to ali ne ide bas...inace sam dosta optimisticna ali nekako imam feeling da ne ce biti puno pomaka od prije godinu dana(neka moja logika s obzirom da su glavobolje i dalje jako ceste i uzasne i svi simptomi se nisu nesto promijenili tj smanjili)...no vidjet cemo...
juniorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 11:00   #1270
Ja sam se operisala pre mesec dana,iz Makedonije sam.sve je bilo ok prvih 20 dana,sada imam jake bolove i nemam oset za miris,rekli su mi da imam gnoj i otok i dali mi obicni antibiotik amoxicilin koji pijem vec 4 dana i nema nikakve promene.i dalje nemam oset za miris i imam konstantno jake glavobolje od sinuse.nakon operacija sam samo 5 dana pila hidrokortizon i hirurg mi je rekao da ih prekinem.da nije mozda to greshka pa zato je doshlo do ovakvo stanje.dali je neko imao ovakvo iskustvo?
kociraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 17:47   #1271
Quote:
jetengine kaže: Pogledaj post
Nakon 5 dana. Ako mirujes i ne radis veliki pritisak na glavu likvor nebude procurio. Dali su tebi prilikom operacije ostetili opnu pa ti je likvor curio pa zato to pitas?

Send from my Samsung Note 3 using TapaTalk
Sorry sto kasno odgovaram. Nisu mi ostetili opnu. Samo me zanimalo,pa sam postavio pitanje.

Kako se ostali osjecate nakon operacije ? Je se pojavljuju glavobolje ?
Crni00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 20:04   #1272
Godinu dana nakon operacije sada idem na gamma knife. Hormoni podivljali. Adenom je vrlo aktivan. Sve vodi na akromegaliju.
Rečeno mi da će Hipofiza nakon gama noža nestati što se nažalost nemože izbjeći pošto ju je tumor obuhvatio iako ju ne dodiruje.

Ima netko povišen hormon rasta i IGF-1?
jetengine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 22:21   #1273
moji rez.nakon godinu dana terapije sa pola bromergona dnevno je sada 3mm tumor...i prvo sam mislila da se super smanjio sa 18mm početnih...i tako do neki dan kad sam opet brljala po papirima i shvatila da je zapravo na prvom mr-u pisali 1.8mm,a ne 18mm...što znači da se povećao, a ne smanjio...
k tome dr još to ni ne zna jer kad sam bila kod nje vjerojatno nije gledala prvi nalaz(s obzirom da sam joj vrišteći(skoro)ušla u sobu i rekla da se smanjio sa 18 na 3), tako da nemam pojma što će dalje biti jer ju ne mogu dobiti ovih dana...kolko ja znam ženama se inače ne povećava zar ne?
juniorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 11:31   #1274
Quote:
juniorka kaže: Pogledaj post
moji rez.nakon godinu dana terapije sa pola bromergona dnevno je sada 3mm tumor...i prvo sam mislila da se super smanjio sa 18mm početnih...i tako do neki dan kad sam opet brljala po papirima i shvatila da je zapravo na prvom mr-u pisali 1.8mm,a ne 18mm...što znači da se povećao, a ne smanjio...
k tome dr još to ni ne zna jer kad sam bila kod nje vjerojatno nije gledala prvi nalaz(s obzirom da sam joj vrišteći(skoro)ušla u sobu i rekla da se smanjio sa 18 na 3), tako da nemam pojma što će dalje biti jer ju ne mogu dobiti ovih dana...kolko ja znam ženama se inače ne povećava zar ne?
Jeli to prolaktinom? Koliko su bile vrijednosti prolaktina prije i sad pod terapijom? Za sada se na tvom mjestu nebi nervirao, već bi pratio kretanje prolaktina uz terpaiju, pa za neko vrijeme ponovio magnet. Inače 18 mm je jako veliki adenom, i kao takav izgledano davao bi i neke druge smetnje na vid primjerice...
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 11:51   #1275
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Jeli to prolaktinom? Koliko su bile vrijednosti prolaktina prije i sad pod terapijom? Za sada se na tvom mjestu nebi nervirao, već bi pratio kretanje prolaktina uz terpaiju, pa za neko vrijeme ponovio magnet. Inače 18 mm je jako veliki adenom, i kao takav izgledano davao bi i neke druge smetnje na vid primjerice...
da prolaktinom je, kad su ga nasli bio je oko 1100,a na zadnjoj kontroli oko 250(interval im je 102-496.
juniorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 13:33   #1276
Quote:
juniorka kaže: Pogledaj post
da prolaktinom je, kad su ga nasli bio je oko 1100,a na zadnjoj kontroli oko 250(interval im je 102-496.
TSH je pretpostavljam uredan bio? To je onaj hormon koji potiče lučenje štitnjače. Ugl. tako maleni adenom je konzistentan sa vrijednostima prolaktina. Vrijednosti su bile duplo veće, što i nije tako strašno ali dovoljno da pošemeri ciklus i poremeti hormone. No, pomalo zabrinjava povećanje tumora pod bromergonom. Kako se radi o vrlo malim dimenzijama, i nezahvalnim usporedbama, vrlo moguće je da porasta nije niti bilo. Zato kažem, treba će snimiti opet za neko vrijeme, a do tada pratiti hormone i paziti na eventualna pogoršanja ili pojave novih simptoma.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 14:25   #1277
dižem temu, čudi me da je slabo posjećena obzirom da veliki broj ljudi boluje od ove boleštine

meni se bliži kontrola krajem četvrtog... menstruaciju sam zadnji puta normalnu imala u srpnju prošle godine, od tad je dobijam uz pomoću progesteronskih tableta

u 12-tom mjesecu LH i FSH uredni iako u nalaze sumnjam jer su rađeni u šibenskom laboratoriju...pet mjeseci prije toga kad sam ih radila u Vinogradskoj LH je bio smanjen (ispod 1)

nemam pojma zbog čega više ne mogu dobiti menstruaciju, menopauza po hormonima nije, a gubitak ciklusa je uslijedio nakon terapije antidepresivom Fevarin kojeg sam pila zbog teške nesanice... pila sam ga samo mjesec dana no od tada sam izgubila ciklus. U nuspojavama lijeka piše da može utjecati na hormone koje luči hipofiza. Ja sam totalno zbunjena jer više ne znam jeli to uzrokuje tumor (koji je narastao na blizu 15 mm) ili nešto drugo. Napominjem da mi se nesanica nije povukla, od nje patim već godinu dana.

Prvi puta kad sam imala tumor 2009. također sam izgubila ciklus, a tumor je tada bio ove veličine.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:29   #1278
shampita javi šta su ti rekli na kontroli i kakvi su nalazi. Ja idem sad u 5,mjesecu vaditi hormone i na magnetsku rezonancu,a početkom lipnja na kontrolu u vinogradsku..
meryann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 15:00   #1279
Pozdrav! Opet dižem temu.
Prije par dana konzilij u vinogradskoj se sastao i zaključio da bih trebala na operaciju. Sljedeći tjedan putujem u Zg na razgovor s doktorima.
Ja sam, moram priznati, šokirana, jer se nisam nadala ovom ishodu. Nemam glavobolje, nemam dvoslike, svi hormoni su mi ok, menstruacije se normalizirale, tumor je u odnosu na prošlu godinu narastao 1 mm, blizu je sinusa.

Pitanje- mogu li odgoditi operaciju? Apsurdno mi je podvrgavati se takvom zahvatu ako nemam nikakvih smetnji. Prvi puta kad sam operirana bilo mi je loše, hormoni su mi bili poremećeni, i tad mi se bilo lako odlučiti na operaciju, ali sad nemam ništa od tih smetnji. Osim toga tu je i nesanica. Jedva skupim tri-četri sata sna uz hrpu tableta, tako da mi stvarno nije u interesu piti kortikosteroide, koji sami po sebi djeluju loše na san. A znam da se oni obavezno piju nakon operacije. Neki ih piju i zauvijek.

Molim ako ima netko stručan da mi odgovori može li se odgoditi operacija?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:01   #1280
Ima li ikoga na ovoj temi? Ja za par dana idem na op.
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.