Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2012., 09:05   #41
Ako je zabrana nema ulaska, a ako je uhićenje što je malo vjerovatno onda će te predat poljacima.Treće je samo da te vode da nisi podmirio svoje obaveze te u slučaju zaticanja u EU otkazuje ti se boravak(makar i da si tamo jedan dan) i vraćaju te u RH.Trebali su ti ponudit da izvjeste konzulat ili veleposlanstvo RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:39   #42
Thumbs up DVOJNO DRZAVLJANSTVO

Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?
S obzirom da ja imam dva pasosa i dvijee licne karte apsolutno legalno izdate od strane obe drzave!


Kako tu pravo stoji ? Jeste da su imena i maticni broj ista u oba pasosa ali pravno gledajuci ja kao drzavljanin jedne ili druge drzave imam pravo boraviti u EU 90 dana to jest u drzavama sengena...

Zna li neko ?

Hvala unaprijed!
kobila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:53   #43
Quote:
kobila12 kaže: Pogledaj post
Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?
S obzirom da ja imam dva pasosa i dvijee licne karte apsolutno legalno izdate od strane obe drzave!


Kako tu pravo stoji ? Jeste da su imena i maticni broj ista u oba pasosa ali pravno gledajuci ja kao drzavljanin jedne ili druge drzave imam pravo boraviti u EU 90 dana to jest u drzavama sengena...

Zna li neko ?

Hvala unaprijed!
Prićekaj još godinu dana ,pa ćeš vidit
Peder 1951 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 01:12   #44
Smile

Quote:
Peder 1951 kaže: Pogledaj post
Prićekaj još godinu dana ,pa ćeš vidit
Mozes li mi molim te odgovoriti na sta si mislio/la ili pojasniti malo?hvala puno
kobila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:28   #45
Quote:
kobila12 kaže: Pogledaj post
Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?
S obzirom da ja imam dva pasosa i dvijee licne karte apsolutno legalno izdate od strane obe drzave!


Kako tu pravo stoji ? Jeste da su imena i maticni broj ista u oba pasosa ali pravno gledajuci ja kao drzavljanin jedne ili druge drzave imam pravo boraviti u EU 90 dana to jest u drzavama sengena...

Zna li neko ?

Hvala unaprijed!
a zasto bi bio problem vratit se sa hr putovnicom opet? pa nemoj ici busom natrag u eu,nego lijepo autom,pa te nece ni gledat
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 12:35   #46
Quote:
kobila12 kaže: Pogledaj post
[B]Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?
S obzirom da ja imam dva pasosa i dvijee licne karte apsolutno legalno izdate od strane obe drzave!


Kako tu pravo stoji ? Jeste da su imena i maticni broj ista u oba pasosa ali pravno gledajuci ja kao drzavljanin jedne ili druge drzave imam pravo boraviti u EU 90 dana to jest u drzavama sengena...
Ime,prezime i datum rođenja su normalno isti ali svi ostali podaci:jmbg ukoliko je napisan je različit jer se radi o jmbg-u različitih rešublika tj.država,adresa je drugačija.Ne moraš ići i u BiH dovoljno je da ga uzmeš iz stana u RH.Problem bi mogao bit ako su na obje putovnice iste adrese.
Bez obzira na dvije putovnice ulaskom i izlaskom u/iz RH i boravkom na njenom teritoriju uvijek si RH državljan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 01:07   #47
Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
Nailee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 02:13   #48
Quote:
Nailee kaže: Pogledaj post
Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
čista glupost... cura i ja prošle godine smo išli autom u Munchen imali smo 130 eura za trošenje...na Njemačkoj granici smo se stali slikati kraj table BRD.. kobre parkirane uz samu granicu i autobahn su nas zaustavili nakon 2 km i napravili pregled po autu i torbi. tražili su putovnice vozačku i prometnu.
kad su vidjeli da ništa nemamo danke i doviđenja..
prije 2 godine smo išli u Lihtenštajn preko Njemačke na slovenskoj granici su nas pitali kamo idemo kroz Njemačku policija nas nije nigdje zaustavila. na Švicarskoj granici odnosno na ulazu u Lihtenštajn carinik je bio jako ljubazan ispricali se s njim i nasmijali... jest gledo di je rezervna guma i šta ima ispod... na kraju aufwiedersehen i danke je rekao.
prije 3 godine sam išao busom za njemačku točnije u essen.. rutinska kontrola na Slovenskoj granici i do Essena nitko ništa nas nije pitao..imao sam 150 eura uza sebe..


ovo što ti je kolegica rekla je čista glupost...jedina granica je slovenska granica i ako si čist puštaju te jer ne smiju te zadržavat bez opravdanog razloga. u Njemačkoj možeš naić na rutinsku kontrolu od strane autobahn policije... isto ako nisi sumnjiv i nisi kriv za neku kaznu koju nisi platio ili bla bla tak nešto... uživaj u vožnji kroz predivnu zemlju zvana Njemačka...

sretan put
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 08:38   #49
Quote:
Nailee kaže: Pogledaj post
Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
Gleda se za cijelu EU a ne samo za Njemačku.Imaju pravo pitat i tražit da ih pokažeš kao i za svrhu boravka u EU.Osim gotovine vrijedi i kartica kao sredstvo plaćanja (može bit i prazan račun jer se ne može provjerit).Jednako tako i naši kontroliraju strance na ulazu, ne sve nego samo selektivno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 16:37   #50
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ime,prezime i datum rođenja su normalno isti ali svi ostali podaci:jmbg ukoliko je napisan je različit jer se radi o jmbg-u različitih rešublika tj.država,adresa je drugačija.
Ovo nije nužno točno.
Ljudi rođeni u bivšoj Jugoslaviji koji imaju dvojna državljanstva
dvije bivše republike imaju isti JMBG.

Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
čista glupost... cura i ja prošle godine smo išli autom u Munchen imali smo 130 eura za trošenje...na Njemačkoj granici smo se stali slikati kraj table BRD.. kobre parkirane uz samu granicu i autobahn su nas zaustavili nakon 2 km i napravili pregled po autu i torbi. tražili su putovnice vozačku i prometnu.
kad su vidjeli da ništa nemamo danke i doviđenja..
prije 2 godine smo išli u Lihtenštajn preko Njemačke na slovenskoj granici su nas pitali kamo idemo kroz Njemačku policija nas nije nigdje zaustavila. na Švicarskoj granici odnosno na ulazu u Lihtenštajn carinik je bio jako ljubazan ispricali se s njim i nasmijali... jest gledo di je rezervna guma i šta ima ispod... na kraju aufwiedersehen i danke je rekao.
prije 3 godine sam išao busom za njemačku točnije u essen.. rutinska kontrola na Slovenskoj granici i do Essena nitko ništa nas nije pitao..imao sam 150 eura uza sebe..


ovo što ti je kolegica rekla je čista glupost...jedina granica je slovenska granica i ako si čist puštaju te jer ne smiju te zadržavat bez opravdanog razloga. u Njemačkoj možeš naić na rutinsku kontrolu od strane autobahn policije... isto ako nisi sumnjiv i nisi kriv za neku kaznu koju nisi platio ili bla bla tak nešto... uživaj u vožnji kroz predivnu zemlju zvana Njemačka...

sretan put
Nije glupost. Mogu pitati za lovu, a ne moraju.
Kako ti se posreći.

A i mogu te ne pustiti u zemlju bez "opravdanog razloga",
jer će biti opravdan ako to oni odluče, bez obzira što ti mislio o tome.

__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 07:28   #51
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Ovo nije nužno točno.
Ljudi rođeni u bivšoj Jugoslaviji koji imaju dvojna državljanstva
dvije bivše republike imaju isti JMBG.
Svaka bivša republika a sada država ima svoj dio matičnog broja koji je promjenjiv kada osoba dobije državljanstvo ili u bivše vrijeme kada je promjenila prebivalište iz jedne u drugu republiku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 11:51   #52
Pozdrav, trebam hitan odgovor!

Može li (maloljetna) državljanka BiH, sa BiH putovnicom ući u Sloveniju sa dvoje (punoljetnih) državljana RH?
Radi se o izletu na par sati, ne o dugotrajnom ostanku.


Hvala!!
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 18:58   #53
Uz pisano odobrenje roditelja ovjereno kod bilježnika ili tamo u općini.Nije da će Slovenci tražit ali je moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:37   #54
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Uz pisano odobrenje roditelja ovjereno kod bilježnika ili tamo u općini.Nije da će Slovenci tražit ali je moguće.
Hvala na odgovoru, uspjeli smo preci ali su nas sa međudržavnog prijelaza vratili na medunarodni. Nikakvih problema dalje nije bilo.
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 20:16   #55
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Svaka bivša republika a sada država ima svoj dio matičnog broja koji je promjenjiv kada osoba dobije državljanstvo ili u bivše vrijeme kada je promjenila prebivalište iz jedne u drugu republiku.
Samo da dodam informaciju iz prve ruke, jer mi je ovo zvučalo sumnjivo.

Imam prijatelja rođenog u RH, koji je prije nekoliko godina
dobio srpsko državljanstvo, a JMBG mu je ostao nepromijenjen.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 20:30   #56
Quote:
Nailee kaže: Pogledaj post
Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
Po njihovom moraš imati za svaki dan 50 eura, mogu te pitati ali i ne ...

Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
čista glupost... cura i ja prošle godine smo išli autom u Munchen imali smo 130 eura za trošenje...na Njemačkoj granici smo se stali slikati kraj table BRD.. kobre parkirane uz samu granicu i autobahn su nas zaustavili nakon 2 km i napravili pregled po autu i torbi. tražili su putovnice vozačku i prometnu.
kad su vidjeli da ništa nemamo danke i doviđenja..
prije 2 godine smo išli u Lihtenštajn preko Njemačke na slovenskoj granici su nas pitali kamo idemo kroz Njemačku policija nas nije nigdje zaustavila. na Švicarskoj granici odnosno na ulazu u Lihtenštajn carinik je bio jako ljubazan ispricali se s njim i nasmijali... jest gledo di je rezervna guma i šta ima ispod... na kraju aufwiedersehen i danke je rekao.
prije 3 godine sam išao busom za njemačku točnije u essen.. rutinska kontrola na Slovenskoj granici i do Essena nitko ništa nas nije pitao..imao sam 150 eura uza sebe..


ovo što ti je kolegica rekla je čista glupost...jedina granica je slovenska granica i ako si čist puštaju te jer ne smiju te zadržavat bez opravdanog razloga. u Njemačkoj možeš naić na rutinsku kontrolu od strane autobahn policije... isto ako nisi sumnjiv i nisi kriv za neku kaznu koju nisi platio ili bla bla tak nešto... uživaj u vožnji kroz predivnu zemlju zvana Njemačka...

sretan put
samo ću ti reći da si imao sreće i ništa više. i to što je njena kolegica rekla nije glupost.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 20:43   #57
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Samo da dodam informaciju iz prve ruke, jer mi je ovo zvučalo sumnjivo.

Imam prijatelja rođenog u RH, koji je prije nekoliko godina
dobio srpsko državljanstvo, a JMBG mu je ostao nepromijenjen.
Je, u Srbiji.Dvije različite države i zakonodavstva.Ionako je oib glavni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 14:31   #58
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Je, u Srbiji.Dvije različite države i zakonodavstva.Ionako je oib glavni.
Da, ali OIB do nedavno nije ni postojao.
Samo kažem da nije onako kako si gore napisao, barem ne u potpunosti.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:24   #59
zdravo

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Značenje slovnih oznaka prilikom vraćanja osoba od strane policija schengenskog prostora
A - ne posjeduje važeći dokument
B - osiba posjeduje krivotvoreni ili falsificirani dokument
C - osoba nema važeću vizu ili dozvolu boravka
D - osoba posjeduje krivotvorenu,prepravljenu ili falsificiranu vizu
E - osoba ne posjeduje dokumente kojima bi dokauala osnovanost posjeta
F - osoba je prekoračila boravak od 3 mjeseca u periodu od 6 mjeseci
G - osoba nema dovoljno sredstava za uzdržavanje
H - osoba ima zabranu ulaska u područje schengena ili nacionalno područje
I - osoba predstavlja opasnost za javni poredak,zdravlje i sigurnost 1 ili više članica EU-a
znali ko kolika je zabrana sa slov f dali je 3 mj ili 6 mj
zika-zh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:32   #60
Do 1 godine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.