Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2015., 10:25   #641
Quote:
P1 ZG kaže: Pogledaj post
E-dnevnik dolazi u Teslu!

Pekovac, Miličić- mirovina.
EMIK- Livić,kampanjsko učenje, ubijat će vas sa analognim multimetrom.
Kupite mu novine kad pišete test, nekima prolazi nekima ne.
Jutarnji, i tak to', 24 sata niko ne voli u školi, svi znaju da je smece.

i tako Miličić ode
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 10:19   #642
srednja škola Tesla

pozdrav ekipa.Molim iskustva s prof Vodanović iz
matematike Tesla ?cijeli razred jedinice??hvala
frida2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 18:45   #643
Quote:
frida2 kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa.Molim iskustva s prof Vodanović iz
matematike Tesla ?cijeli razred jedinice??hvala
Cista klasika garant od vas 29 26 ima jedinice. A sad o samoj profi pa mislim da je fer i korektna profesorica svakog daka gleda jednako makar to vam se u prvom pogledu ne cini zna izaci u susret sto se tice ispravljanja ako si bio bolestan ili tako nesto znam iz osobnog iskustva eh sad za 2 moras znat rijesiti ta 2 zadatka nema tu puno filozofije a i nije ih nesto pretjerano tesko nauciti jel daje zadatke iz zbirke a skoro se uvjek ponavljaju kad ispravljas..
Issei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 13:50   #644
Quote:
Issei kaže: Pogledaj post
Cista klasika garant od vas 29 26 ima jedinice. A sad o samoj profi pa mislim da je fer i korektna profesorica svakog daka gleda jednako makar to vam se u prvom pogledu ne cini zna izaci u susret sto se tice ispravljanja ako si bio bolestan ili tako nesto znam iz osobnog iskustva eh sad za 2 moras znat rijesiti ta 2 zadatka nema tu puno filozofije a i nije ih nesto pretjerano tesko nauciti jel daje zadatke iz zbirke a skoro se uvjek ponavljaju kad ispravljas..
hvala na odovoru zabrinuta mama
frida2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 17:50   #645
To je uobičajeno kod nje, najbolje bi bilo uzimat testove od drugih razreda kojima ona predaje. Na ispravcima uvijek budu ispiti od drugih razreda. Traži određeno znanje i nema se tu šta čudit. Radi svoj posao kako treba, a znam po sebi kako je bilo nama u razredu, tko je redovno učio mogao je dobit dobru ocjenu, a većina nas je učila za test zadnja dva dana i takve budu ocjene. Nikoga ona neće zakinut za ocjenu, uvijek je bila pravedna prema svima.
spacecader is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:46   #646
hvala puno.Ne znam što napraviti sve ocjene su super čak ta matematika svo gradivo ok ali algebarski nikako.Rekla mu je da super vježba i dobri su mu zadatci koje radi doma ali da nezna di je njegov problem.Mene kao riditelja jako je strah hvala Vam
frida2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:13   #647
A možda negdje pogriješi kad piše test. Jedna pogreška i cijeli zadatak je kriv, tako je to kod nje. Uobičajeno 2 zadatka budu za ocjenu 2, lako se zabunit u testu i dobit 1. Treba bit jako pažljiv kad piše test.
spacecader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:55   #648
ekipaaa 3 je pala iz algebarskih jessssssssss
frida2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 21:24   #649
Evo jos jednog maturanta
poceo sam citati od prve stranice i mogu s razlogom reci da mi je zao sto nisam Teslu upisao prije, dok su jos neki od spomenutih profesora bili u akciji
Mogu samo opisati profesore iz svoje smjene, posto o ostalima ne znam toliko

Kalša...njezino A B A B , od prozora..strah i trepet, priprema za test i sami test su njoj dva razlicita pojma..i uvijek joj se podkrade vise od pola razlicitih zadataka

Dorešić..zovemo ga elmo, zbog cega? nitko nezna..uvijek nasmijesen, covijek zna znanje, trudi se nas nesto i nauciti

Jurelinac..uvijek prijeti s odgovaranjem i blic testom, ali u ove dvoje godine kolko ga imamo, nista od toga, jak na rijecima, slab na djelima..predaje racunalne mreze..s kojima nam je popio zivce, njemu intersantno, nama muka, svaki sat prepisivanje s projektora

Hriberski...predaje VF, mlada damica, dupe mrak, kricav glas, PMS non stop

Srdelić..fizika, ma primjedbe nemam, jedan od najboljih, objasni sve sta treba, vjezbe cesto pusta doma

Ravlić...AUTOMATOS! sam koji se dogada, momci, ja sam napisao ovu knjigu i nema drugih knjiga..tako je zvucalo prvih tjedan-dva skole..mobitel na testu..nema boga da te skuzi, gledanje kroz prozor je interesantnije

Alebić...odlicna, uvijek se sve da dogovoriti s njom, ocjenjuje pravilno, cesto doma pusta, usmeni se uvijek odgodi, flegma

Jakić, engleski..taman gotova s faksom, lijepo predaje, ima lijep pristup predmetu, dupe postajano, uske traperice svaki sat su obvezne , ona je Trošeljicu u penziju odpratila

PIG..pojma nemam kak se zenska zove..valjda Zinka il tak nes, za taj sat je reka da se njoj neda raditi i da nece upisivat..tako da smo te sate u mrzloj pivi, njoj super nama super


Pejo..legenda iz vjeronauka, ocekuje da dodjemo na predsat ujutro na kojem se redevno ne pojavimo


Štancl..jedina zenska u skoli koja nes radi, al kad radi nama neda mira, previse uzivljena u programiranje, tako da je to i nama opsesija..ne bas

Ditrih..tzk, sad nas uci pleasti..jer maturalna je uskoro..pa znate decki, morate svoje majke izvesti na prvi ples..i tako, a inace kosarka i odbojka u onoj famoznoj dvorani sa dva stupa u sredini

I da, Nemeš ne predaje 4 razredima vise..makar mislim da je napisano negdje..spas u zadnji cas
NYC4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:51   #650
Quote:
NYC4ever kaže: Pogledaj post
Evo jos jednog maturanta
poceo sam citati od prve stranice i mogu s razlogom reci da mi je zao sto nisam Teslu upisao prije, dok su jos neki od spomenutih profesora bili u akciji
Mogu samo opisati profesore iz svoje smjene, posto o ostalima ne znam toliko

Kalša...njezino A B A B , od prozora..strah i trepet, priprema za test i sami test su njoj dva razlicita pojma..i uvijek joj se podkrade vise od pola razlicitih zadataka

Dorešić..zovemo ga elmo, zbog cega? nitko nezna..uvijek nasmijesen, covijek zna znanje, trudi se nas nesto i nauciti

Jurelinac..uvijek prijeti s odgovaranjem i blic testom, ali u ove dvoje godine kolko ga imamo, nista od toga, jak na rijecima, slab na djelima..predaje racunalne mreze..s kojima nam je popio zivce, njemu intersantno, nama muka, svaki sat prepisivanje s projektora

Hriberski...predaje VF, mlada damica, dupe mrak, kricav glas, PMS non stop

Srdelić..fizika, ma primjedbe nemam, jedan od najboljih, objasni sve sta treba, vjezbe cesto pusta doma

Ravlić...AUTOMATOS! sam koji se dogada, momci, ja sam napisao ovu knjigu i nema drugih knjiga..tako je zvucalo prvih tjedan-dva skole..mobitel na testu..nema boga da te skuzi, gledanje kroz prozor je interesantnije

Alebić...odlicna, uvijek se sve da dogovoriti s njom, ocjenjuje pravilno, cesto doma pusta, usmeni se uvijek odgodi, flegma

Jakić, engleski..taman gotova s faksom, lijepo predaje, ima lijep pristup predmetu, dupe postajano, uske traperice svaki sat su obvezne , ona je Trošeljicu u penziju odpratila

PIG..pojma nemam kak se zenska zove..valjda Zinka il tak nes, za taj sat je reka da se njoj neda raditi i da nece upisivat..tako da smo te sate u mrzloj pivi, njoj super nama super


Pejo..legenda iz vjeronauka, ocekuje da dodjemo na predsat ujutro na kojem se redevno ne pojavimo


Štancl..jedina zenska u skoli koja nes radi, al kad radi nama neda mira, previse uzivljena u programiranje, tako da je to i nama opsesija..ne bas

Ditrih..tzk, sad nas uci pleasti..jer maturalna je uskoro..pa znate decki, morate svoje majke izvesti na prvi ples..i tako, a inace kosarka i odbojka u onoj famoznoj dvorani sa dva stupa u sredini

I da, Nemeš ne predaje 4 razredima vise..makar mislim da je napisano negdje..spas u zadnji cas
A ziher i Nemeš polako napusta ekipu... I meni je zao sto nisam naletio na neke profesore iz 2000 godine. U svakom slučaju mislim da oni koji su pohađali Teslu od 2000-2006 su imali nezaboravne trenutke... Od 2010 pa nadalje polako ta ekipa odlazi u penziju, a novije generacije će samo tu na forumu moći pročitati kakvi su to urnebesi bili. Ah ta prolaznost... Šteta što ekipa prije 40-50 godina nije imala NET. Čuo sam da je Tesla prije bila vrhunska škola i da kad je ekipa završila je fkt neš znala. U svakom slučaju bilo bi zanimljivo čuti anegdote iz 1900-1990. XDDD
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 10:41   #651
Kakva su iskustva s Popovickom na kraju godine?
Hranator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 19:40   #652
Kod nje se na kraju godine u njenom kabinetu skupi valjda 50 ljudi koji trebaju jos ispravljat a to se lagano prepise. Kod nas nikog nije slala na popravni, al moze bit da zato sta nam je bila razrednica.
Numb3r001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:38   #653
Zbog Popovicke je frend odusto od skole ak se ne varam, navodno je gro tesko bilo ali to jos tam 2005 god.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 13:13   #654
Forumaši, molim pomoć.
Imam osmaša koji se dvoumi između Tesle i Elektrotehničke škole Zagreb. Po bodovima može u obje (Ruđer ili MIOC nisu opcija). U Teslu su se prijavili đaci bolji po bodovima, međutim po forumu se pisalo dosta loših stvari o Tesli vezano za kvalitetu nastave i profesora, i dobili smo u stvari dosta lošu sliku zbog koje smo Teslu stavili niže na listi prioriteta.
Na žalost smo propustili dane otvorenih vrata u Tesli pa nemam nikakvu predodžbu o samoj školi, a ETŠ ima i pluseva i minusa.
Pisalo je ranije da se ET škola popravila u zadnjih par godina i da kvalitetom ne zaostaje za Teslom, pa ne bi htjeli na osnovu pogrešnih informacija odbaciti ni njih ni Teslu...
Hvala unaprijed
smushables is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 19:37   #655
Treba samo pogledati naslovnu internetsku stranicu Tesle i ostalih tehničkih škola u Zagrebu i može se steći pravi dojam uz napomenu da je stranicu Tesle radio maturant samostalno. Dogodila se smjena generacija nastavnika i usudio bih se reći da je Tesla jača nego što je bila zadnjih 30 godina. Važno je napomenuti da se niti jedan bivši, a ni sadašnji učenik Tesle ne srami što je išao ili ide u tu školu, naprotiv, znam podosta ljudi koji je se s radošću sjećaju i ponose što su završili te ponekad navrate u posjet s pričama kako je to nekad bilo. Toliko od mene, bivšeg učenika i bivšeg nastavnika te škole.
__________________
x
horny but sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2021., 03:12   #656
Hi. Zujkam malo u pauzi na poslu i nešto mi padne škola na pamet i naletim na forum o onom što se nekad zvalo OC "Nikola Tesla". Možda da podjelim nekoliko slikica iz posljednjih exju godina ( generacija 87-91. Energetska elektronika)
Vrijeme profesora koji je svaki bio malo "skrenut", ali nije ni čudo s obzirom koga su morali podnositi. No bez obzira na sve, tih godina svi koji su završavali elektrotehniku u Tesli, bez problema su upisivali fakseve pa i FER i Strojarstvo, a i dakako niz drugih .
Nažalost, tih godina nismo imali mobitele da zabilježimo povijest.. Čak ni one stare fotiće na film. Ostale su tek slike razreda i sjećanja.
Niz legendarnih profesora obilježio je i zacementirao naše živote za vijeke vjekova..
Legenda Tomić - koji se na forumu pominje u kontekstu ustaše, nikad nije bio nacionalistički nastrojen, ali TSJ i prićest sa Àmarom 18 bili su neizostavni kao i pomenuti blok-satovi 2. i 5. , a takvih rasporeda nije bilo na kugli zemaljskoj.
Blagojev - doduse nikad nije naučil hrvatski, ali bil je jedan od poštenijih profesora kod kojeg si iz skripte moral prepisati sve kaj nisi znal kad je bilo ispitivanje. Bilo je likova koji su prepisali skoro cijelu skriptu od cca 250 strana s ETFa koju smo koristili
Rajčić - luđak su Unimerom 33 kojeg si trebal skicirati 50 puta da bi dobil potpis da ga konaćno možeš nacrtati kak spada. No kolko god je bil zaheban, ak si došo do statusa doktora ( ja jesam) nakon toga je bilo haj lajf i kod njega i kod ing. Tomića.
Čizmić - prof. Hrvatskog pred penzijom... u tri godine jedna lektira. Legendarna uzrečica " da si šutio, filozof bi osao"
Karić - Sadik Karić, mali lik za čiji si predmet trebao imati knjigu " koju je napisao Sadik Karić, to jest ja". Ocjene sa plušćićima i minušćićima niko nije mogo dešifrirati.
Gavrilidis - ( uz Musu) legenda iz TC koji si je bezbroj puta spasio život. Tako je npr. prije nego je išao popravljat peglu, izvukao utikač iz struje i spasio si život jer da nije ubila bi ga struja.
Špoljarica - ušćuvana žena u godinama koja nam je mogla biti baka, pa ipak su svi slinili na nju.
Bender - luđak koji je u Končaru napravil.veliku štetu i za nagradu došo za "profesora" u Teslu. Njegove "sheme" postale su legendarne kao i njegov stav da ga se oslovljava sa gospodine profesore iako je imal nekakvu msm. trogodišnju školu.
Medenica - nju pak nitko na forumu pomenuo nije.
mrmozart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2021., 14:38   #657
E da nastavim
Medenica - strah i trepet prvih razreda i to profesorica glazbene kulture. Hebate glazbeni bješe najzahebaniji predmet u prvom razredu tehničke škole
Žika - slučaj koji se nemre opisat riječima.. Ak si mu na hodniku stajal na putu, letel si u zid.
Demel - Tomićev kompić po litri. Sve u svemu bil bi ok da nije svaki sat pričal isti vic o Mari koja piše dečku u vojsku kak se jučer karala sa Jozom, prekjuče s Antom.. i dalje točno nehna kak ide , al smijal se cijeli sat
Bubalo - možda najpozitivniji lik u moje četiri godine srednje. Predavala matku i jedina bila fer igrač. Podrazumijevala je da svi ne mogu hnati njezin predmet i ak ije ikako bilo moguće, navlekla ti je duju.. Ak nije, dala ti je šanse i više nek bi trebala.
Kad ih se sjetim više- dodam
No kako god, kakvi god oni bili, ljudi su iz Tesle odlazili sa velikim znanjem, i svi koji su imali afinitete i mogućnosti za fax, upisivali su ih bez problema. Kolko god bili zbunjole u našim očima onda, danas gledano nisu ni mogli biti drugačiji. Svak je na svoj način prenio više ili manje znanja u naše tikve koje su umislile da su najpametnije i da ih mogu veslati kako žele. Danas gledano, mi smo veslali koliko su nam oni dozvoljavali no tak to biva u svim školama, u svim generacijama..
mrmozart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 20:09   #658
osnove elektrotehnike zadaci

Molim vas da mi pomognete riješiti zadatak iz Osnova elektrotehnike i ako možete da ga objasnite. Hvala!
Zadatak:http://imageshack.com/i/pn3ABcjLj
Qwertzap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 20:23   #659
Quote:
Qwertzap kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi pomognete riješiti zadatak iz Osnova elektrotehnike i ako možete da ga objasnite. Hvala!
Zadatak:http://imageshack.com/i/pn3ABcjLj
ti misliš da ak ćeš na više tema to staviti da će netko riješiti? neće
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2021., 22:37   #660
Pa ne vidi se nista,sve je crno na tom linku!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.