Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 10:06   #81
Quote:
novi_na_forumu kaže: Pogledaj post
još uvijek sam strpljiv, ali moje strpljenje ima rok trajanja koji je isti kao i rok za podnošenje prijave o namjenskom utrošku sredstava poticaja

nakon tjedan dana mojih mailova, dobio sam odgovor danas, kako su mi poslali račun (zatražio sam mail kao dokaz, jer ga u pošti nisam dobio) još prije mjesec dana što je laž, roba koju sam naručio prije mjesec dana nije ona koju su mi poslali prošli tjedan jer je došlo do izmjena (više o tome u nastavku).

u mailu sam također rekao da me ne dovode u situaciju da ih moram prijavljivati niti poreznoj niti "blatiti" zbog ovog slučaja po društvenim mrežama, dobio sam odgovor na to kako bi odmah angažirali odvjetnika te da ću dobiti tužbu za klevetu sa zahtjevom za naknadu štete i to sve fino interpretirano sa zakonskim člancima, valjda nadajući se da sam neki nesiguran tinejđer i da ću odustati.

Pa evo onda, s obzirom da je i forum na neki način "društvena mreža", moga tkz. "blaćenja" zbog kojeg mogu slobodno angažirati odvjetnika. Isto to će dobiti i na facebook stranicu da kupci budu svjesni eventualnih problema ukoliko još budu odugovlačili s računom, kojeg btw. tražim u pdf-u, ne preko pošte u tiskanom obliku, što bi im trebalo biti 3-5 minuta posla.

Dana 14.03. sam zatražio i dobio pretponudu koja mi je bila potrebna za troškovnik poslovnog plana (tada još nisam imao obrt).

Nakon dužeg postupka čekanja potvrde poslovnog plana i troškovnika, otvarnja obrta i primitka sredstava itd, 03.08. napravio sam narudžbu na njihovom web shopu i dobio potvrdu o primitku narudžbe uz dvije jasno vidljive napomene (prva je da želim R1 račun, što je opcija prilikom kupovine na njihovoj stranici, drugi su podatci moga obrta potrebni za taj račun). Sva komunikacija dok nije bilo problema je tekla nesmetano i prilično brzo.

Korektno su mi napomenuli da ću jedan studijski blic morati čekati do 9. mjeseca na što sam pristao.

04.08. dobio sam pretponudu na račun obrta i istog trena uplatio puni iznos za što imam i potvrdu iz banke.

14.09. sam im poslao upit jel stigao studijski blic na što su mi odgovorili da je, ali nisu više imali boom arm stativ koji je isto u toj narudžbi pa su mi ponudili neki drugi iste cijene i tu kreću problemi.

prvo nisam pristao, ispitivao sam ih kada bi stigao traženi stativ koji je odavno plaćen, pa se komunikacija razrijedila.

21.09. S obzirom da je tada prošlo više od mjesec i po dana (čekanje na blic, pa stativ) odlučio sam ipak pristati na taj njihov drugi stativ. Isti dan mi šalju kompletnu opremu i odmah sutradan oprema stiže na moju adresu (kompletna, ispravna, sve 5) osim što nema nikakvog računa. (pregledao sve kutije)

22.09. na dan kada mi je stigla oprema, zatražio sam dogovoreni R1 račun (ne mora na njemu pisati R-1 oznaka, ali zna se šta je račun koje firme šalju obrtima/firmama i koji podatci trebaju biti na njemu).

nema odgovora...

23.09. isti upit, ništa.

26.09. isti upit 4 dana nakon što je oprema stigla i dalje nisam dobio nikakav račun. ne r1, nego nikakav.

29.09. prošlo je 7 dana odkad mi je stigla oprema, javljaju se danas nakon mog ponovnog upita i kažu da se od 01.07.2013. godine ne izdaju R-1 računi te govore da su mi poslali račun (s početka teksta) još u 8. mjesecu odmah nakon moje uplate (iako je u međuvremenu drugi stativ naručen). Poštom nisam dobio nikakav račun (da se provjeriti, da jesam do ovoga nebi ni došlo, nije prvi put da naručujem od njih) email se još lakše da provjeriti.

Zanemarimo li činjenicu da na njihovoj web trgovini prilikom kupovine postoji opcija "Želim R1 račun" bez obzira kako se on zvao zna se šta sadržava i da se mora ispostaviti.

Na moju pritužbu da ću zbog cijele situacija možda biti primoran o svemu obavijestiti nadležne institucije (od zaštite potrošača do inspekcija) tvrde da nemaju nikakvih problema s time te da će one meni objasniti sve po pitanju financija.

A ja samo želim račun.
Quote:
novi_na_forumu kaže: Pogledaj post
treba biti fair pa bi htio napomenuti da mi je danas, napokon, stigao račun.

sve po pes-u

možda još da dodam da mi je druga osoba iz canosa odgovarala danas na mail, puno ugodnija za komunikaciju.
Znači, nakon čekanja, nemogućnosti da isporuče plaćenu robu prema narudžbi, pregovaranja, čekanja, isporuke druge robe... bilo je dovoljno još par tjedana mailova, međusobnih prijetnji odvjetnicima, izgubljenog vremena i živaca pa da Canosa riješio obično slanje računa? Pametnom dosta.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 06:41   #82
Konačno nađem panasonic g80 kod Hrvatskog dilera (canosa) i onda naletim na
ovu sramotu. Moram kupiti novo u hr jer mi treba r1 račun zbog firme, poticaja itd.
Što da radim?
Zna li netko gdje se osim u canosi može kupiti ovaj fotić?
Njuškalo mi ne dolazi u obzir zbog gore spomenutog.
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:40   #83
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Jednom sam bila u Canosi i zahvaljujući njihovom nezainteresiranom pristupu kupcu izašla praznih ruku i sigurno kod njih ništa neću kupovati.

Što se tiče ova situacije s aparatom, ja bih im ga lijepo vratila i obavijestila nadležne institucije da im provjere poslovanje.
Sad sam ih zvao i hladno su me otepli s telefona. Ništa, onda šaljem novce u Njemačku.

Čestitam Vam Canosa, stvarno znate s potencijalnim kupcima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:30   #84
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Konačno nađem panasonic g80 kod Hrvatskog dilera (canosa) i onda naletim na
ovu sramotu. Moram kupiti novo u hr jer mi treba r1 račun zbog firme, poticaja itd.
Što da radim?
Zna li netko gdje se osim u canosi može kupiti ovaj fotić?
Panasonic zastupništvo? Sancta Domenica?
Sancta Domenica drži Panasonic Store u Arena Centru, ako nemaju G80, gotovo sam siguran da ti ga mogu nabaviti.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:43   #85
Da li još aktivno?
Nešto čitam preko njuškala nove tijela i kontaktiram prodavača pa dobijem odgovor "Nov,i neraspakiran sa jamstvom, jos je na skladistu. U mogucnosti sam dignuti na velleprodaji bilo sto od Canona"
papagioro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:56   #86
Kak tražim weifengov stativ, jedini u ponudi kod nas je od canose (isti takav kupio frend od njih tamo pred godinu i nešto, isprobao ga i reko idealan mi je za to kaj trebam). Kak nisam u mogućnosti ići do zg, pošaljem frenda iz zg da pita. Dakle, na mailu su mi prije rekli kako ga imaju u prodaji, ali nije dostupan za isporuku.

Sad frend dođe i pita, pa vele da ga nemaju drito u prodaji, ali imaju na web shopu. Pritom oglas stoji na njuškalu sve ovo kaj sam prije reko, a u formalnom web shopu od canose ga, naravno, nema.

Kak oni funkcioniraju? Ak već nekaj nemaju, mislim da bi bio red da i maknu oglase. Ovak je ebay majka, čak i jeftinije ispadne iz velike britanije...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:11   #87
Pa funkcioniraju preko spamiranja njuškala bez presedana. Npr. njuškaš Sigmu za Canon a on ti ponudi Tamron za Sony.

Kakvog to ima smisla? Ako tražiš za Canona onda valjda imaš Canona, a oni u svom oglasu za Sony dolje napišu Canon, Nikon, Pentax... pa pola oglasa bude njihovo smeće i skriva normalne rezultate.

Na sreću njihovi oglasi prepoznatljivi su po opisu "NOVO JAMSTVO .. U sve cijene uključen je P..." pa ih se može ignorirat bez gubitka vremena na otvaranje.

Uz sva ostala loša iskustva članova na forumu, zaključak je: izbjegavat.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 13:48   #88
Lumix G80

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Konačno nađem panasonic g80 kod Hrvatskog dilera (canosa) i onda naletim na
ovu sramotu. Moram kupiti novo u hr jer mi treba r1 račun zbog firme, poticaja itd.
Što da radim?
Zna li netko gdje se osim u canosi može kupiti ovaj fotić?
Njuškalo mi ne dolazi u obzir zbog gore spomenutog.
Odlicno,
ja sam također našao samo kod njih.
I naivno sam kupio.
Platio im 30.svibnja, rekli da ce doci za mjesec dana.
Sredina lipnja, nista od fotoaparata. Jedva mi se javili, rekli Panasonic kasni. (trebao bi doci krajm kolovoza, početkom rujna)
Hajde dobro,obecali mi bateriju i memorijsku karticu jer kasni.
Danas je 20.9, fotoaparata nemam. Na mailove mi ne odgovaraju zadnjih mjesec dana, u trgovini nista ne znaju.
Tražio sam ih povrat novca, ali nikakve informacije od njih ne dobivam.
Nemam pojma šta da radim.....
underpants_182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:25   #89
Jel ovo neka zajebancija, ovaj thread o Canosi?

Ono, krše sva moguća pravila i zakone, prijava Agenciji za potrošače, Tržišna inspekcija, Porezna uprava, bejzbol palice?!?!

Šta su oni stvarno jedini dućan u cijeloj hebenoj zemlji?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:56   #90
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka zajebancija, ovaj thread o Canosi?

Ono, krše sva moguća pravila i zakone, prijava Agenciji za potrošače, Tržišna inspekcija, Porezna uprava, bejzbol palice?!?!

Šta su oni stvarno jedini dućan u cijeloj hebenoj zemlji?
Hah, gle... Jedan od jedinih su pa ljudi kupuju kod njih...

Ja sam samo jednom od njih naručio stativ i glavu, nisu imali na stanju pa su mi ponudili zamjenu, ja sam odbio, tražio povrat novca mailom, za jedno tjedan dana su vratili sve.

Tako da eto, osobno nisam imao nekakvih problema ili nešto. Jedino što su me dva-tri dana ispitivali jesam li za nešto drugo, onak, jedan mail dnevno mi ujutro pošalju, na kraju je čovjek rekao da će poslati dalje za povrat, za par dana sjelo i sve ok.

Nema puno ljudi s lošim iskustvima ali ih ima... A što ćeš...
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 19:54   #91
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Jel ovo neka zajebancija, ovaj thread o Canosi?
Ne, mutni su skroz naskroz. Ima i na fotozinu poduža raprava o neugodnim iskustvima.

Mene su pred par godina oderali sa većom cijenom u dućanu naspram one na webu. Pružam liku šaku gotovine, nula bodova, cijena je viša. Kupio sam jer mi je trebalo za snimanje, ko bi sad išao doma, naručivao i čekao dostavu 2 dana, ali više se nisam vraćao tamo.

U zadnje vrijeme puno stvari uzimam sa njemačkog amazona. Veliki lager, korektne cijene, dostava kroz 3-10dana (ovisno jel uzmeme expedited delivery) i mir.
__________________
All those... moments will be lost... in time... like... tears... in rain...
zamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:27   #92
Čitam sve ovo i nemrem vjerovat...Ja sam u sijecnju bio u Canosi jer mi je trebala neka oprema za aparat i kad dodjem u ožujku u Zg prvo idem tam. Ekipa bila korektna, covjek koji je radil tam potrudio se zguglat tocno kaj mi treba za moj aparat da mi slucajno nekaj krivo neda, bio ljubazan i pristojan....mozda ja nisam prezhtjevan kod takvih stvari ali ne ocekujem da mi se netko baca pod noge kad udjem u ducan. Budi pristojan, profesionalan i daj mi kaj mi treba i bit ce mo najbolji frendovi 😁
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 00:22   #93
Quote:
Kobayashi kaže: Pogledaj post
Čitam sve ovo i nemrem vjerovat...Ja sam u sijecnju bio u Canosi jer mi je trebala neka oprema za aparat i kad dodjem u ožujku u Zg prvo idem tam. Ekipa bila korektna, covjek koji je radil tam potrudio se zguglat tocno kaj mi treba za moj aparat da mi slucajno nekaj krivo neda, bio ljubazan i pristojan....mozda ja nisam prezhtjevan kod takvih stvari ali ne ocekujem da mi se netko baca pod noge kad udjem u ducan. Budi pristojan, profesionalan i daj mi kaj mi treba i bit ce mo najbolji frendovi 😁
Ma ne znam, ja sam isto čitao jako negativnih komentara, posebno na fotozine kao što je zamorac rekao... Al iskreno ne znam...

A to im je inače praksa da im je dućan odvojen od webshopa i fizički (druga skladišta) i po cijenama su u dućanu nešto skuplji... Navodno...
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 08:55   #94
Quote:
zamorac kaže: Pogledaj post
....
Mene su pred par godina oderali sa većom cijenom u dućanu naspram one na webu. .....
E to me smeta neka napišu da su cijene u dućanu veće od cijena objavljenih na njihovoj web trgovini i nikom ništa, pa tko hoće neka kupuje. A ovako se razočaraš

Platio sam bankovnom karticom i nema popusta kao to nije gotovina a novac im sjedne istog momenta i još nemaju zajebanciju sa transferom novca na račun
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:25   #95
Citam i ne vjerujem da je ovako nesto jos uvijek moguce. Kao da neki klinac preprodaje kineske djidje od 2 dolara preko njuskala, a ovi preko web shopa prodaju artikle skuplje od mog auta i to bez racuna! Pa jel ih je itko od ostecenih prijavio trznoj inspekciji?
Meni u firmu dodju kad se netko zali da je kupio majicu od 100kn i nakon godinu i pol popusti sav na rukavu pa mu odbijes povrat novaca, onda te inspektor ceslja i trazi krivi zarez na nekom dokumentu. A ovi prijete tuzbom ak ih pitas za racun...preludo. Al barem kad u gugl upises canosa, dobijes link na ovu temu s napomenom: Provjerite zašto je Canosa trgovina loš izbor za Vašu kupnju
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 15:31   #96
Upravo kod njih kupila objektiv (Nikon 85mm 1.8 - da se usput pohvalim )



Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
E to me smeta neka napišu da su cijene u dućanu veće od cijena objavljenih na njihovoj web trgovini i nikom ništa, pa tko hoće neka kupuje. A ovako se razočaraš
Na njihovoj web stranici piše da se preko weba ne može platiti karticama i da su zbog toga prikazane cijene na webu s uključenim popustom za gotovinu.
Pazi ovo, copy paste sa stranice: "U poslovnici vrijede maloprodajne cijene koje se razlikuju od cijena iskazanih na internet trgovini za web narudžbe."

Ali ajde da se vratimo na moj objektiv, cijena na webu = 3.999,00 kn http://www.canosa.com.hr/nikon-af-s-...22014/product/

Dođem u trgovinu, tamo cijena (za kartice na rate!) = 4.444,44 kn

Dobila 10% popust na gotovinu i platila 3.999,00 kn - što je isto kao i na njihovoj web stranci

Quote:
zamorac kaže: Pogledaj post
Mene su pred par godina oderali sa većom cijenom u dućanu naspram one na webu. Pružam liku šaku gotovine, nula bodova, cijena je viša. Kupio sam jer mi je trebalo za snimanje, ko bi sad išao doma, naručivao i čekao dostavu 2 dana, ali više se nisam vraćao tamo.
Tako da baš su mutni skroz, stvarno su me oderali s većom cijenom u dućanu (HA-HA), toliko da ću tamo kupiti i blic (čim skupim lovu )

Jesam li spomenula da gdje god sam u Zagrebu tražila ovaj objektiv svima su cijene 300-400 kn skuplje i nitko ga nije imao na zalihi nego se čeka mjesec dana? A ovdje vade iz police par primjeraka i pitaju želim li probat sve i odabrat

Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Platio sam bankovnom karticom i nema popusta kao to nije gotovina a novac im sjedne istog momenta i još nemaju zajebanciju sa transferom novca na račun
Zanimljivo kako nema popusta na bankovne kartice a ovaj popust im visi na sve strane po cijelom dućanu?



p.s. ja mislim da im ne igra ulogu kada im sjedne novac nego koliku proviziju im banka uzima, jer šogi ima suvenirnicu i znam da se stalno žali na provizije tih kartica
LeLeona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:46   #97
Placanje gotovinom nije isto sto i placanje gotovinskom karticom.
Nama kupcima je, ali firmama nije, banke im uzimaju proviziju na svaku transakciju i to u postotku iznosa. Zbog toga su popusti za gotovinu obicno veci od popusta na karticno placanje.
Osnovna cijena bez popusta mora biti ista za sve nacine placanja, a trgovac ako zeli moze za kartice ne davati nikakav popust. Ostalo ne bi komentirao, nemam iskustva s Canosa-om.
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:38   #98
Canosa iskustvo

Ja za sada nisam imao neugodna iskustva sa Canosom.Naručujem od njih već 4 godine.A tu čitam sama neugodna iskustva.Ima li tu netko i pozitivnih iskustava?Ja planiram od njih naručiti Canon 80D+18-135mm objektiv.Neki savjet?Ima li neka bolja trgovina gdje bih si mogao naručiti?U čemu je uopće problem sa naruđbama od Canose?Koliko sam shvatio, samo u tome na ne šalju račun.Ili je i ispravnost aparata u pitanju?
skinnyjura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:19   #99
Quote:
skinnyjura kaže: Pogledaj post
Ja za sada nisam imao neugodna iskustva sa Canosom.Naručujem od njih već 4 godine.A tu čitam sama neugodna iskustva.Ima li tu netko i pozitivnih iskustava?Ja planiram od njih naručiti Canon 80D+18-135mm objektiv.Neki savjet?Ima li neka bolja trgovina gdje bih si mogao naručiti?U čemu je uopće problem sa naruđbama od Canose?Koliko sam shvatio, samo u tome na ne šalju račun.Ili je i ispravnost aparata u pitanju?
Nemoj previse obracat paznju na ove kaj kukaju, citajuci forum skoro nisam otisao tamo a na kraju sam ispao super zadovoljan. Uvijek ce biti zadovoljnih i nezadovoljnih, to je neizbjezno, nemozes svima udovoljit.
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:17   #100
Quote:
skinnyjura kaže: Pogledaj post
Ja za sada nisam imao neugodna iskustva sa Canosom.Naručujem od njih već 4 godine.A tu čitam sama neugodna iskustva.Ima li tu netko i pozitivnih iskustava?Ja planiram od njih naručiti Canon 80D+18-135mm objektiv.Neki savjet?Ima li neka bolja trgovina gdje bih si mogao naručiti?U čemu je uopće problem sa naruđbama od Canose?Koliko sam shvatio, samo u tome na ne šalju račun.Ili je i ispravnost aparata u pitanju?
Pogledaj prvi post. Za 70D kupljen u Canosi, Canon nije odobrio cashback zato jer priznaje samo originalne Canon proizvode.

Pa ako si već odlučio kupit nešto sumnjivog porijekla ima jeftinijih i povoljnijih mogućnosti.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.