Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2016., 15:31   #4141
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu, aparat je, čini se po svemu, mrak, gotovo idealan, ali je i cijena adekvatna, paprena.
Pa u vrijeme analogije ta lova ti trebala da napravis 4000 fotki(film, razvijanja, papir), neracunajuci opremu
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 15:58   #4142
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Pa u vrijeme analogije ta lova ti trebala da napravis 4000 fotki(film, razvijanja, papir), neracunajuci opremu
Naradio sam se ja i filmova i fotki, na tisuće... Nije to tada bilo tako nedostižno. Oprema je bila praktički vječna i nepoderiva, a ne da se mijenja svakih par godina. Snimalo se uglavnom vrlo štedljivo i promišljeno, pa si za reportaže na nekoliko stranica u vrhunskim magazinima dobivao dva-tri filma... Crno bijele su se za potrebe tiskovina mahom radile ju internim novinskim laboratorijima, nakon što bi grafički urednik pomno probrao motive za objavu s kontaktnih kopija, za kolore su se pak u pravilu snimali dijapozitivi... istina, troškovi snimanja digitalijom su stvarno neznatni, u odnosu na analogiju, ali je i fotografija u istom omjeru danas obezvrijeđena, a svatko s boljim mobitelom smatra sebe fotografom! Rekli bi pravi komunisti da je to fora, jer prema Marksovoj paradigmi kvantitet se po zakonitostima dijalektike pertvara u novu kvalitetu
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:02   #4143
5D mark II u usporedbi s novim crop tijelima.

Da li netko ima ili je imao priliku usporediti stari 5D mark II s novim crop tijelima, 7D mark II ili 80D?

5D2 je full frame, izašla su 2 novija modela i cijena mu pada ali je 5 godina stariji od novih crop senzora. Što tih 5 godina znači za kvalitetu slike?

Molim iskustva nekoga tko je fotkao s oba.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 00:31   #4144
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Da li netko ima ili je imao priliku usporediti stari 5D mark II s novim crop tijelima, 7D mark II ili 80D?

5D2 je full frame, izašla su 2 novija modela i cijena mu pada ali je 5 godina stariji od novih crop senzora. Što tih 5 godina znači za kvalitetu slike?

Molim iskustva nekoga tko je fotkao s oba.
Neznam kaj te muci?
Ko sa 5D II nemre izvuc kvalitetne slike, taj nebu mogel ni sa 5D VII
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:05   #4145
Pa usporedba 5D mk2 sa 7D mk2 ili 80D. Da li je to korak nazad ili naprijed što se tiče kvalitete slike.

5D2 je full frame ali već staiji, dok su 7D II i 80D tijela s novim crop senzorima. Tu me ne zanima teoretsko razglabanje crop vs FF već iskustvo nekoga tko ima oba ili je napravio takav prijelaz pa može dati relevantno mišljenje.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:05   #4146
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Pa usporedba 5D mk2 sa 7D mk2 ili 80D. Da li je to korak nazad ili naprijed što se tiče kvalitete slike.

5D2 je full frame ali već staiji, dok su 7D II i 80D tijela s novim crop senzorima.
Kaj nisu Canonovi senzori već godinama isti? Ono, isti fab ih proizvodi, istim proizvodnim procesom, istu tehnologiju koriste, razlika je samo u dimenzijama samog senzora, te samih sensela.

Znam da su Sonyjevi senzori žestoko napredovali u zadnjih par godina, dok su Canonovi senzori stagnirali.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:25   #4147
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Kaj nisu Canonovi senzori već godinama isti? Ono, isti fab ih proizvodi, istim proizvodnim procesom, istu tehnologiju koriste, razlika je samo u dimenzijama samog senzora, te samih sensela.

Znam da su Sonyjevi senzori žestoko napredovali u zadnjih par godina, dok su Canonovi senzori stagnirali.
Pa pametni su oni u Canonu. Kod senzora se nema kaj bitno puno poboljsat, zato u par zadnjih godina obnavljaju L objektive koji su po ostrini a i ostalim greskama daleko napredovali od starih modela. Kad gledam novi 11-24/4 L taj je na 14mm na f4 daleko bolji od 14mm II 2.8 na f4.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:41   #4148
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Pa pametni su oni u Canonu. Kod senzora se nema kaj bitno puno poboljsat, zato u par zadnjih godina obnavljaju L objektive koji su po ostrini a i ostalim greskama daleko napredovali od starih modela. Kad gledam novi 11-24/4 L taj je na 14mm na f4 daleko bolji od 14mm II 2.8 na f4.
Pa, definitivno podržavam nove, bolje objektive, to je hvalevrijedna inicijativa.

Kaj se tiče starog EF14/2.8L, kaj nije taj bio poznat kao vrlo bezvezan, a skup objektiv? Sjećam se da sam znao često naletiti na nepohvalne komentare o tom objektivu. Ili je to bilo samo za prvi verziju, ne sjećam se više.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:44   #4149
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Kaj nisu Canonovi senzori već godinama isti? Ono, isti fab ih proizvodi, istim proizvodnim procesom, istu tehnologiju koriste, razlika je samo u dimenzijama samog senzora, te samih sensela.

Znam da su Sonyjevi senzori žestoko napredovali u zadnjih par godina, dok su Canonovi senzori stagnirali.
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Pa pametni su oni u Canonu. Kod senzora se nema kaj bitno puno poboljsat, zato u par zadnjih godina obnavljaju L objektive koji su po ostrini a i ostalim greskama daleko napredovali od starih modela. Kad gledam novi 11-24/4 L taj je na 14mm na f4 daleko bolji od 14mm II 2.8 na f4.
Vidm da ste potpuno neinformirani u vezi Canona.

5D2 ima stari senzor dok 7D2 i 80D te svi noviji modeli imaju tehnološki nove dual-pixel senzore.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:03   #4150
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
5D2 ima stari senzor dok 7D2 i 80D te svi noviji modeli imaju tehnološki nove dual-pixel senzore.
Eto, netko informiran.

Znam da imaju dual-pixel senzore na nekim modelima, al kak apsolutno svi izgledaju gotovo identično, imaju gotovo identični fičr-set, i godinama su gurali iste 18mpx senzore, nije ih lako popamtiti kaj koji ima drugačije.
Mislim, ista stvar je i s Nikonima, jedino kaj oni imaju komadić crvene plastike na gripu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 19:33   #4151
Ako je u pitanju kvaliteta fotke FF je tu bolji. Probao 5d2 i 70d, APS-c je ipak dvostruko manji senzor
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 23:15   #4152
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pa, definitivno podržavam nove, bolje objektive, to je hvalevrijedna inicijativa.

Kaj se tiče starog EF14/2.8L, kaj nije taj bio poznat kao vrlo bezvezan, a skup objektiv? Sjećam se da sam znao često naletiti na nepohvalne komentare o tom objektivu. Ili je to bilo samo za prvi verziju, ne sjećam se više.
Je dosta bezvezan, vec na FF a na APS valjda jos gori. Mozda je bio bolji za film. Druga verzija je bila vec nes bolja i dalo se progutat za takav sirokokutac na FF tijelu. Ja sam se zacudio da taj zoom EF11-24/4 toliko bolji na 14mm od druge verzije. Ostariji i ravaniji po rubovima.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 09:56   #4153
7D mark II WiFi

7D mark II postaje WiFi enabled kamera. Canon nudi WiFi adapter po cijeni od $50. Adapter se stavlja u SD card slot a fotke se spremaju na CF karticu.

Adapter pretvara 7D2 u WiFi enabled kameru i omogućuje remote shooting. FW update i Android software su besplatni a mogu se skinuti s Canon stranice. FW update potreban je za ranije prodane 7D2 dok će novi kit uključivati WiFi funkcionalnost.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:48   #4154
Kvaliteta slike ti je ista tj ono na sta ti ciljas koliko vidim je osjetljivost, koliko asa(iso) smije iz kojeg povuc da ostanes "cist"
Prednost 5d mk2 ti je, prvo, ff, znaci imas vise dubine, imas taj ff look i sad mu jako pada cijena, ono, ff za djabe...
Prednost 7d i 80d, tijela su marginalno brza od 5d, imas vise tih novijih ficera, vjv su i pouzdanija kad su novija, tesko budes sad nasao ocuvanog 5d, svi su oni izgazeni, tj. kupuju se da ih se gazi, da rade dok ne krepaju...
A realno, gledajuci samo kvalitetu fotke isti su, gledajuci osjteljivost ovi noviji ipak imaju manju prednost i radit ce bolje u losijim uvjetima, pouzdanost i brzina, opet ide u prednost novijim modelima... Sve u svemu, bolja je kupnja 80d ili taj 7d
5d mk2 bi jedino uzeo ako mi bas treba ff, ali to je tijelo vec staro, tromo,svi su oni izgazeni i prava je rijetkost naici na model koji je slabo koristen..
Iskreno, canon me cak i razocarao, sto su onak godinama furali one 18mp senzore koji su blago receno katastrofa, i sad imaju te kao novije senzore koji su opet isto gofno, imaju taj dpaf(dual pixel autofocus) ali dinamicgi rang je skoro pa isti ostao...
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 08:14   #4155
Quote:
Strm kaže: Pogledaj post
Iskreno, canon me cak i razocarao, sto su onak godinama furali one 18mp senzore koji su blago receno katastrofa, i sad imaju te kao novije senzore koji su opet isto gofno, imaju taj dpaf(dual pixel autofocus) ali dinamicgi rang je skoro pa isti ostao...
Ima ljudi koji s tim senzorom rade vrhunske fotke. Sve ti je u fotografskoj vještini. Onome tko ne zna svaka dlaka (ili senzor) smeta
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 15:50   #4156
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Ima ljudi koji s tim senzorom rade vrhunske fotke. Sve ti je u fotografskoj vještini. Onome tko ne zna svaka dlaka (ili senzor) smeta
Ma nebi ja nista rekao, da krajem tih "kakanovih" aparata imaju nikoni i sony zmajevi koji imaju svjetlosnim godinama naprednije i bolje senzore za iste novce
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 16:23   #4157
Quote:
Strm kaže: Pogledaj post
Ma nebi ja nista rekao, da krajem tih "kakanovih" aparata imaju nikoni i sony zmajevi koji imaju svjetlosnim godinama naprednije i bolje senzore za iste novce
Mnogi nemaju novaca ili još nisu kupili te "svjetlosnim godinama" naprednije senzore pa koriste i desetak godina staru opremu sa senzorima iz kamenog doba. A fotke budu bolje nego kad bezidejni namjernik exponira najbolji sonykon zmajski senzor zato jer sliku ne radi senzor nego fotograf.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 13:44   #4158
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Mnogi nemaju novaca ili još nisu kupili te "svjetlosnim godinama" naprednije senzore pa koriste i desetak godina staru opremu sa senzorima iz kamenog doba. A fotke budu bolje nego kad bezidejni namjernik exponira najbolji sonykon zmajski senzor zato jer sliku ne radi senzor nego fotograf.
Ma slazem se apsolutno sa tobom, ali bjezis mi sa teme. Nikon je za istu cijenu nekog canona nudio bolje senzore. Naravno, to se sad popravlja, ali bilo je smjesno od canona da za te prastare senzore u odredjenim aparatima naplacuje isto koliko i nikon za aparate sa novijima. Iako sam nikon fanboy, ima sad par novih kakanona koji su mi upali u oko, planiram uskoro kojeg kupit pa probati :klap:
Strm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:14   #4159
6D mark II prema najavama mogao bi stići za manje od mjesec dana.
stilicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:37   #4160
ne hvala, čekat ću 6D Mark IV
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.