Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 18:45   #1741
prag je oko 70 većina prof ok
s999999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 09:04   #1742
Dobar dan, samo me zanimalo kada pocinje nastava u 9.(u oba termina) i koliko bi meni trebalo od crnomerca do 9. tramvajem?
Hvala
tinju is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:18   #1743
dal hrvatski još uvijek predaje tomislav biljak? i povijest/sociologija Majtanić?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 10:32   #1744
U 8:00 jutarnja smjena i 14:00 popodnevna smjena.

S Črnomerca će ti trebati 10-20 min. Imaš bus 109 kojim ćeš izaći na križanju Selske i Ozaljske, a onda možeš pješke ili tramvajem stanicu ili dvije.

Biljak je prije 10 godina još predavao, a sad nemam pojma dal još predaje, ali sam neki dan vidio prof njemačkog Smolčić da se muva u smijeru škole.
varel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:42   #1745
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
dal hrvatski još uvijek predaje tomislav biljak? i povijest/sociologija Majtanić?
Biljak još uvijek predaje,da,al došlo je puno novih profesora,puno mladih,a najbolja profa iz hrvatskog je def Nikolina Cvetković naj naj naj profa, kod nje se puno puno toga nauci i ne sumnjam da ce itko lose napisati maturu jednostavno nezamjenjiva.
Katarina710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:45   #1746
Talking

Quote:
milica2302 kaže: Pogledaj post
Je li mogu upasti sa 72-74 boda? Je li dobra škola, ono baš da možeš naučiti nešto ili buka pod satom? Da idem u tu školu ili neku drugu?
Možeš,ovisi kako želiš dalje,ako ne misliš učit i zagrijat stolicu,nejdi tamo,mogu ti reći da je među tri najteže šk u zg,profesori puno zahtjevaju ali to se sve kasnije pokaže na maturi,rezultati su odlični,rijetko tko padne,ostvaruju iste pa cak i bolje rezultate od pete i TOLIKO NAPUHANE DESETE itd.
Katarina710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 00:02   #1747
Quote:
Katarina710 kaže: Pogledaj post
mogu ti reći da je među tri najteže šk u zg
Pitanje, bila si u ostalim školama u Zagrebu da to možeš procijenit?

Quote:
ostvaruju iste pa cak i bolje rezultate od pete i TOLIKO NAPUHANE DESETE itd.
Deseta nije nešto napuhana, zapravo se generalno govori da je postala mnogo lošija u proteklih par godina. Iste i bolje rezultate od pete? Možda pojedinci ali generalno nikako, to bi se znalo općenito.

Nemoj shvatiti kao napad, samo ti govorim da generalno ako ti tako percipiraš školu, ne znači da doista jest tako.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:19   #1748
Thumbs up

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Pitanje, bila si u ostalim školama u Zagrebu da to možeš procijenit?



Deseta nije nešto napuhana, zapravo se generalno govori da je postala mnogo lošija u proteklih par godina. Iste i bolje rezultate od pete? Možda pojedinci ali generalno nikako, to bi se znalo općenito.

Nemoj shvatiti kao napad, samo ti govorim da generalno ako ti tako percipiraš školu, ne znači da doista jest tako.

Išla sam u tu školu i napisala sam maturu bolje od prijateljica koje su bile u ajmo reći "najboljim" školama kao što su deseta,gornjogradska,Tituš i ostale.O devetoj se nezna baš i puno osim da se govori da je klošarska škola zbog prošlosti,no na maturi se dokazuje da je u njoj samo red,rad i i disiplicna.
Katarina710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 20:41   #1749
Quote:
Katarina710 kaže: Pogledaj post
Išla sam u tu školu i napisala sam maturu bolje od prijateljica koje su bile u ajmo reći "najboljim" školama kao što su deseta,gornjogradska,Tituš i ostale. O devetoj se nezna baš i puno osim da se govori da je klošarska škola zbog prošlosti,no na maturi se dokazuje da je u njoj samo red,rad i i disiplicna.
Rezultati mature relativno malo ovise o školi, a puno o pojedincima. Odnosno, pojedinci se mogu značajno razlikovati od prosjeka. Na primjer, ja mogu reći da sam iz jedne od najboljih (jezičnih) gimnazija u državi napisala lošije maturu iz hrvatskog nego što bih htjela; dok su ostali učenici u prosjeku napisali tu maturu na vrhu države; s više ljudi koji su imali po 100% ukupno. Ali ne gleda se tako kako smo ja ili Ivana ili Marko napisali nego kako je ostatak škole napisao. Prosjek je bitan, a ne pojedinci.

Ono što hoću reći, netko može u devetoj radit solidno da u školi prolazi i svejedno maturu zeznut do kraja; a netko može imat relativno slabe ocjene, ali se trudit i radit i svejedno maturu dobro napisat. I ne znam kakve su tvoje prijateljice kriterij točno.

Isto tako, tebi u školi može bit teško i zahtjevno i možeš se ubijat od posla i jedva izvlačit trojke, a netko može doslovno ništa ne radit, jedva slušat na satu i imat solidne ocjene. (Dobro, realno, to je dosta nerealno, ali ne kažem da ni toga nema.)

Jedina gimnazija koja zapravo postiže neke poštene rezultate od ovih koje si ti nabrojala je Tituš; ove ostale su at best skroz prosječne. Ne kažem ja da su lagane, naprotiv, svaka škola može bit zahtjevna; ali rezultati su prosječni, a upisuju ih učenici koji u osnovnoj imaju slabije ocjene (naspram MIOCa, Pete i slično).
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:52   #1750
IX. GIMNAZIJA ZG

Neznam kolika je vjerojatnost da će sada netko vidjet, ali molim Vas stvarno mi je potrebno da mi kažete nešto o profesorima,ekipi i općenito učenju u 8. , 9., i 10. gimnaziji.
pepiiiiiiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:43   #1751
pozz zanima me da li cu moc upast u neku gimnaziju, stanje je sljedeće:
5. raz - 4.6 prosjek, hj, mat = 4 , geo, pov = 5 , eng-4 nj - 5 bio 5
6. raz - 4,6 prosjek, hj,mat=4, geo,pov=5, eng 5 nj 4 bio 4
7. raz - 4.5 prosjek, hj, mat= 4, geo,pov = 5, eng 4 nj 5 kem 4 bio 4
8.razz - 4.3 prosjek, hj,mat=4, pov 5, geo 4, eng 4, nj 4, kem 5, bio 4
ako treba jos što reći recite, zanima me oce li biti dovoljno da upišem ovu gimnaziju, ako necu moc ovu ocu li moc neku drugu jer sam totalno neupucen u to..?
destro321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:39   #1752
blizu si po bodovima možda ti fali pola do jedan bod sredi još jednu ocjenu i upadaš sretno
s999999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:11   #1753
ljudi mi moze neko brzo pomoć. Dvoumim se između 9. klasične i 13. pa ak mi neko moze dat prijedlog. 9. mi se čini oke al zas ovih dana svi seru po njoj da je teska. Hvala
ghost69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 14:09   #1754
biraj devetu 13. je katastrofa
s999999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 19:58   #1755
U devetu sa 65,81?!?
krumpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:14   #1756
Upisi 2017/2018

Vidim da je zadnji post od prije godinu dana... Ajmo pls malo novih info o 9. Npr.jesu li profesori ok, dobije li se dobro znanje dalje za maturu i fax, kakva je ekipa....dakle ukratko molim pluseve i minuse. Naravno od ekipe koja trenutno ide u 9. a ne od onih koji su je završili prije 100 godina. Thx!
__________________
Svako zlo za neko dobro
Impletionem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 19:04   #1757
Upisi u IX. gimnaziju

Pozdrav, budući da se bliži kraj godine i moja kćer osmašica se uskoro upisuje, molila bih nekoga iz IX. gimnazije da odgovori na nekoliko pitanja jer bi nam puno pomoglo:

Ima li u IX. gimnaziji “Dan otvorenih vrata”?
Hoće li 74-75 bodova biti dovoljno?
Kakvi su profesori, je li velik naglasak na prirodnim predmetima tj. ako nekome teže idu treba li instrukcija?
Kakvi su profesori općenito?

Hvala puno za odgovore.
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 14:09   #1758
za IX sam čula da je dosta zahtjevna unatoč "niskom" bodovnom pragu
vidim da vas muče bodovi, linkat ću vam i ovdje tablicu s bodovima
https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf

u IX imaju jednu ekstremnu profesoricu iz engleskog i iz matematike. ostalo kao i svugdje.
na dane otvorenih vrata i mi računamo, vjerujem da to sve gimnazije imaju.
Ops! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 17:49   #1759
Smile

Čujem da je zahtjevna unatoč niskom bodovnom pragu, no to je možda i bolje jer ipak je to dobra priprema za fakultet.

Hvala na tablici, to mi je otkriće iako to ovisi od godine do godine, no trebalo bi okvirno biti tu negdje.

“Dane ovorenih vrata” će onda vjerojatno objaviti na stranici škole.

Za profesore, ako su uglavnom ok, to je super. Bitno nam je da nisu svi prezahtjevni.
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:49   #1760
Quote:
BiskvitMalina kaže: Pogledaj post
Čujem da je zahtjevna unatoč niskom bodovnom pragu, no to je možda i bolje jer ipak je to dobra priprema za fakultet.

Hvala na tablici, to mi je otkriće iako to ovisi od godine do godine, no trebalo bi okvirno biti tu negdje.

“Dane ovorenih vrata” će onda vjerojatno objaviti na stranici škole.

Za profesore, ako su uglavnom ok, to je super. Bitno nam je da nisu svi prezahtjevni.
bodovi se mijenjaju od 1, 1 i pol bod više ili manje ovisno o generaciji koja upisuje, ali uglavnom je to tu negdje, zadnji za 9. treba 70, za 10. 75, za 15. 83 i to se ne mijenja puno. tako mi je rekla psiholog u CISOK-u, a i vidim i sama, postoji tablice i za ranije generacije.
Ops! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.