Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2016., 13:43   #1421
Sjest će ti novac direktno na karticu nazad, ne na paypal balance. Možda će trebat koji dan, ali ćeš dobit pare tako da bez brige.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:40   #1422
Jedno pitanje za one koji su trazili povrat novaca preko paypala.
Dali se vraca samo cijena kupljenog ili ukljucuje povrat sa postarinom.
Recimo objektiv kosto 20Euro, postarina 10Euro, znaci preko paypala uplaceno 30Euro.
Dal se dobije u povratu 20 ili 30 Euro?
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 23:31   #1423
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za one koji su trazili povrat novaca preko paypala.
Dali se vraca samo cijena kupljenog ili ukljucuje povrat sa postarinom.
Recimo objektiv kosto 20Euro, postarina 10Euro, znaci preko paypala uplaceno 30Euro.
Dal se dobije u povratu 20 ili 30 Euro?
30

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 13:42   #1424
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za one koji su trazili povrat novaca preko paypala.
Dali se vraca samo cijena kupljenog ili ukljucuje povrat sa postarinom.
Recimo objektiv kosto 20Euro, postarina 10Euro, znaci preko paypala uplaceno 30Euro.
Dal se dobije u povratu 20 ili 30 Euro?
Pazi ako traži povrat robe, moraš imati valid tracking no. Tek kad on potvrdi preuzimanje dobit ćeš povrat.
stilicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:36   #1425
Pozdrav,

da li netko ima iskustva (najbolje iz 1. ruke, ako ne, može i iz druge ) sa kupovinom od E-infin shopa. Imaju svoju stranicu, ali prodaju i preko e-baya.
Koliko sam skužio to je grey import i cijene su dosta niže, primjer Sony a6300 ispod 7000kn sa kit lensom (kod nas i preko 10k). U nekom researchu sam vidio da imaju dosta dobre reviewove pa me sad zanima direktno iskustvo.

Iako sebi gledam g80/85, ali ovaj sony me privukao zbog cijene. Nez jel netko naišao na nešto dosta povoljnije nego kod nas sa 14-140 objektivom?
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 17:52   #1426
Moras racunat i PDV pa tek tada kolika je razlika, znaci vise cijena nije 7000 nego barem 8500
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:19   #1427
Quote:
buby021 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li netko ima iskustva (najbolje iz 1. ruke, ako ne, može i iz druge ) sa kupovinom od E-infin shopa. Imaju svoju stranicu, ali prodaju i preko e-baya.
Koliko sam skužio to je grey import i cijene su dosta niže, primjer Sony a6300 ispod 7000kn sa kit lensom (kod nas i preko 10k). U nekom researchu sam vidio da imaju dosta dobre reviewove pa me sad zanima direktno iskustvo.

Iako sebi gledam g80/85, ali ovaj sony me privukao zbog cijene. Nez jel netko naišao na nešto dosta povoljnije nego kod nas sa 14-140 objektivom?
pa to ti nema nikakvog smisla uzimat aparate preko ebaya, na 7000 kn platiš još 2000 kn PDV-a i troškove otpremništva (ako ne i više jer veći iznosi od 5000 kn ne idu preko JCD-a) a ako kojim slučajem nešto ne štima s aparatom onda si si totalno u banani. Prevelik rizik a na kraju skoro nikakva bitna ušteda
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:23   #1428
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
pa to ti nema nikakvog smisla uzimat aparate preko ebaya, na 7000 kn platiš još 2000 kn PDV-a i troškove otpremništva (ako ne i više jer veći iznosi od 5000 kn ne idu preko JCD-a) a ako kojim slučajem nešto ne štima s aparatom onda si si totalno u banani. Prevelik rizik a na kraju skoro nikakva bitna ušteda
Ne plaća se pdv, a troškove dostave sam već uračunao u ovu cijenu. Shippa se iz EU
buby021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:32   #1429
Quote:
buby021 kaže: Pogledaj post
Ne plaća se pdv, a troškove dostave sam već uračunao u ovu cijenu. Shippa se iz EU
Zar nije gx80 s 14-140 6500 kn na amazonu.de?
Zike2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:34   #1430
Quote:
Zike2 kaže: Pogledaj post
Zar nije gx80 s 14-140 6500 kn na amazonu.de?
Oprosti, vidim da je riječ o g80
Zike2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 13:14   #1431
Fotoaparat iz SAD-a - carina i PDV

Pozz ljudi,dakle planiram preko americkog amazona kupiti Nikon D3400 u paketu s dva objektiva za 500 $ sto je duplo jeftinije nego na njemackom amazonu, gdje taj isti fotoaparat s ta 2 objetiva kosta 840 €. Sad... zna li netko otprilike koliko bi me mogla izaci carina, PDV i sva ostala sranja na narudzbu iz SAD-a? Tj. Koja ce biti konacna cijena fotoaparata zajedno sa svim cudima koja treba poplacati. Unaprijed hvala
lolitamoly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 11:52   #1432
https://www.e-infin.com/eu/

Jel netko možda uzimao sa ove stranice? Gledam 6D 1100 eura sa dostavom...
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:04   #1433
https://www.e-infin.com/eu/item/3068...5-5.6g_vr_lens

Nadovezujem se na prethodni post, cijena je i 1000 Kuna jeftinija nego u Hr. jel naručivao ko preko njih? garancija, poštarina?

a ima i ovakva opcija http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoapar...oglas-23130738
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:17   #1434
Sto se tice kupovine preko Ebaya ,mogu preporuciti 2 jaka sellera od kojih sam kupovao a to bi bili :

Tronix Computers iz Engleske
Kachashop iz Irske

Nema nikakvih dodatnih davanja, cijena uredaja + postarina je sve sto platis.
Pogotovo bih preporucio Tronix , od kojih sam nedavno kupio Nikkor 200-500 objektiv , cijena je ispala malo manje od 9000kn, a paket je UPS-om stigao u roku 24 sata!
Daju i 2 godine garancije...

Dakle, ako raspolazete gotovinom, svakako preporuka za kupnju ,jer npr. Nikon D500 ispadne oko 10000kn , dok je kod nas cijena 14000-16000kn .
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:26   #1435
Hvala puno! Inače ovi e-infin su mi odg na upit, na tih 339 eura poštarina je još 31 eur
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 13:38   #1436
Quote:
Ozzy Smb kaže: Pogledaj post
Sto se tice kupovine preko Ebaya ,mogu preporuciti 2 jaka sellera od kojih sam kupovao a to bi bili :

Tronix Computers iz Engleske
Kachashop iz Irske

Nema nikakvih dodatnih davanja, cijena uredaja + postarina je sve sto platis.
Pogotovo bih preporucio Tronix , od kojih sam nedavno kupio Nikkor 200-500 objektiv , cijena je ispala malo manje od 9000kn, a paket je UPS-om stigao u roku 24 sata!
Daju i 2 godine garancije...
Istraživao sam Katchashop ovaj mjesec jer imaju dobru ponudu za Canon 5D mark IV i odustao. Zaključio da je sve u redu ako ne dođe do potrebe za korištenjem garancije. Pa iako mi se još niti jedan Canon nije pokvario (čak ni kad sam kupio rabljeni) odustao sam, previše je to novaca za robu bez garancije.

Posebno treba biti oprezan za Nikon opremu. Piše da Nikon servisi odbijaju prihvatiti robu koja nije namijenjena za EU/Američko tržište. Ne samo da ne priznaju garanciju nego ne žele popraviti niti da platiš. A ako šalješ prodavaču, oni šalju u kinu i pitanje je da li će priznati garanciju. To je info s američkih foruma, kod nas treba provjeriti.

Dakle oprezno, svakako prosurfati prije odluke. Jeftnije je ali bez rizika nije.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:03   #1437
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Istraživao sam Katchashop ovaj mjesec jer imaju dobru ponudu za Canon 5D mark IV i odustao. Zaključio da je sve u redu ako ne dođe do potrebe za korištenjem garancije. Pa iako mi se još niti jedan Canon nije pokvario (čak ni kad sam kupio rabljeni) odustao sam, previše je to novaca za robu bez garancije.

Posebno treba biti oprezan za Nikon opremu. Piše da Nikon servisi odbijaju prihvatiti robu koja nije namijenjena za EU/Američko tržište. Ne samo da ne priznaju garanciju nego ne žele popraviti niti da platiš. A ako šalješ prodavaču, oni šalju u kinu i pitanje je da li će priznati garanciju. To je info s američkih foruma, kod nas treba provjeriti.

Dakle oprezno, svakako prosurfati prije odluke. Jeftnije je ali bez rizika nije.
Ne samo pitanje hoće li priznat garanciju, nego hoćeš li uopće dobiti natrag ikakav fotoaparat pa makar i u stanju kakvom si ga poslao.

Imao sam prije takvih slučajeva sa drugim stvarima (nije aparat), jednom poslao paket i nakon 2 mjeseca se vratio natrag i piše da je ovaj tamo odbio preuzeti (a seller se pravi glup kao "nije mu još došao paket") pa sam platio poštarinu za sve to. Jednom sam imao slučaj da sam poslao i više nikad nisam ništa dobio natrag. I par puta sam dobio natrag netaknuto u istom stanju kako je bilo poslano (kažu "riješeno").

A to sve kada su stvari jednostavne pa recimo da stvar uopće ne radi pa je jasno da ne radi. A što ako imaš npr objektiv koji radi ali faljiva fokus i mutan je, možeš ti pisat objašnjenja kakva hoćeš, ali nakon cijele priče možeš bit sretan samo što si uopće dobio natrag u istom neispravnom stanju kako si poslao
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:06   #1438
Sto se tice trgovine Tronix Computers , vrlo je jasno sto i kako :

All products are BRAND NEW and comes with 2 years extended UK warranty , Tronixcomputers offers our customers First year free collection and return service all our EU, all warranties are provided directly by Tronixcomputers.Warranty consist of one year full warranty plus one year extended warranty. Included replace or repair guarantee cover manufacturing mechanical fault / defects only for the first year, and next year covers replacement parts only.

All items are checked by our professional team of technicians We only use approved repair centers for all warranty repairs.In the event of any problem or issues within your warranty terms please contact us we can arrange to return your item, and repair or exchange and return the item to you.

A cisto da naglasim, sto se tice Nikona, kupovina u Hrvatskoj bit ce po puno visoj cijeni, a nekakva mirna savjest po pitanju reklamacije ,haha ... Mogu se samo nasmijati. Ako ste imali posla sa Fototeh servisom znat cete zasto.
Poanta, potencijalni problemi prilikom kupnje via Ebay nisu nesto posebno veci negoli kupnja u HR.
Ne govorim ovo napamet ,radim u IT sektoru vec 20 godina i cesto se susrecem sa dobavljacima i servisima (foto oprema takoder),te iz tog iskustva proizlazi moje misljenje po pitanju potencijalnih reklamacija.

Tronix posluje od 2001 g. ,to je itekako ozibljna i firma s reputacijom ,koja konstantno dobiva pohvale. (to je samo jedna od firmi koja zasluzuje moju potpunu preporuku)
Dakle, prije kupnje , istrazite prodavaca , dobro procitajte uvjete poslovanja, kako bi potencijalni rizik smanjili na minimum. Uz sve pozitivno, razliku u cijeni, ja cu uvijek posegnuti za tim rjesenjem.
Ozzy Smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:32   #1439
Uglavnom kupnja Nikona D3400 s objektivom preko e-infinity bi me došla 370 eura s poštarinom. daju godinu garancije, aparat se može slati nazad u njihov londonski ured, ali su izričito napomenuli da to nije proizvođačeva garancija. e sad uzimajući u obzir domaće cijene i ovo što Ozzy kaže u gornjem postu da ni to nije sigurno što se servisa tiče, što bi mi vi preporučili?
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:57   #1440
Moraš sam odlučit. Sve što plaćaš paypalom je bez rizika prevare u smislu da roba ne dođe ili da je pokvarena, paypal vraća novce. Dakle možeš biti siguran u to da će fotoaparat doći i da ćeš imati mjesec dana vremena za eventualnu reklamaciju kod paypala.

Ako nakon toga dođe do kvara onda si u problemu. Garancija prodavača je upitna a također je pitanje da li bi ga naš Nikon servis uopće preuzeo na plaćeni popravak.

Međutim, možda se ne pokvari. Iskalkuliraj kolika ti je ušteda i da li si spreman preuzeti rizik.


Edit: sad sam pogledao njuškalo, ima boljih ponuda. Neki još imaju važeću garanciju a koštaju otprilike isto kao ovaj s e-infinitija. Možeš isprobati prije kupnje, provjeriti papire gdje su kupljeni i da li garancija važi.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.