Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 11:57   #221
Neda mi se naširoko o toj temi.

Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Zapravo nisu, Hrvati su jako cesto sudjelovali u krizarskim pohodima.
Poganska Hrvatska se sukkobila sa Križarima o tome je pisao Starčević "Pasmina slavoserbska po hervatskoj" u prva dva poglavlja a kasnije su ti o tome govorili Francišković (malo u zadnej vrijeme poludio sa čudnim štivima ) gdje je Kaptol postavio "svetog Stjepana" za sveca tj. tog Arpadovića.

Quote:
Nisu je napali Madari, vec Arpadovici.Gledati sukobe iz 11. i 12. st. kroz prizmu nacionalnih ratova je pogresno na svim razinama.
Ma ista situacija je danas. Viša klasa za kapital,niža za naciju. 200 bogatih su Hrvati baš kao i ti,i ja i mi sad imamo nešto zajendičko s njima,moramo poginuti za njih i biti im batleri kroz turističku sezonu,na radnim mjestima. Npr. "U boj" je rekao plemić koji je imao svoje kmetove a opsjednutost patricijima i to na vlastitu štetu je često prioritet broj jedan kod desnice,veičanje kraljeva gdje bi mnogi bili kmetovi.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:10   #222
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Neda mi se naširoko o toj temi.


Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Poganska Hrvatska se sukkobila sa Križarima o tome je pisao Starčević "Pasmina slavoserbska po hervatskoj" u prva dva poglavlja a kasnije su ti o tome govorili Francišković (malo u zadnej vrijeme poludio sa čudnim štivima ) gdje je Kaptol postavio "svetog Stjepana" za sveca tj. tog Arpadovića.
Ne znam jesu li pisali o tome, ali definitivno nije istina.Nemamo nikakve izvore za isto.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ma ista situacija je danas. Viša klasa za kapital,niža za naciju. 200 bogatih su Hrvati baš kao i ti,i ja i mi sad imamo nešto zajendičko s njima,moramo poginuti za njih i biti im batleri kroz turističku sezonu,na radnim mjestima.
Niti blizu.Ako cemo bas za primjer uzeti srednji vijek i rani novi vijek.U ondasnje doba staleska podjela je i imala nekog smisla.Jer kmet nije ratovao, niti je imao vojnu obvezu ici u rat, niti je uopce smio nositi oruzje.Privilegija nosenja oruzja pripadala je slobodnjacima i plemickome stalezu.Plemic je bio taj koji se citav zivot morao pripremati za obranu sto zemlje, sto kralja, sto tih svojih kmetova koji citav svoj zivot nisu vidjeli ni "b" od bojista.Svaki stalez je imao svoje prednosti i mane, samo sto si ti svojom voljom mogao postati kmetom, ali svojom voljom nisi mogao se odreci plemstva.

U danasnje doba nema sanse da ce pripadnici "200 obitelji" ici u rat prije svih ostalih, dok cemo mi "kmetovi" kod kuce mirno cekati ishod rata.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Npr. "U boj" je rekao plemić koji je imao svoje kmetove
Imao je, ali njegovi kmetovi su ostajali kod kuce na sigurnome, dok je on citav zivot isao od jednog bojista do drugog.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
a opsjednutost patricijima i to na vlastitu štetu je često prioritet broj jedan kod desnice,veičanje kraljeva gdje bi mnogi bili kmetovi.
Zasto bi mnogi bili kmetovi?U Hrvatskoj i Madarskoj u srednjem vijeku vecina stanovnistva cinili su slobodnjaci, mnogi od njih s nekakvim plemickim statusom. dok su kmetovi bili manjina.Desnica, kao i ljevica i svaka druga ideologija/pokret treba uzore, primjere koji ce inspirirati siroke neobrazovane mase i privuci ih na svoju stranu.Ne znam, po meni su Nikola Zrinski ili Krsto Frankopan, ljudi koji su citavi zivot podredili obrani zemlje/nacije/naroda (stavi ovdje bilokoju floskulu koja ti padne na pamet), mnogo bolji uzori za danasnju desnicu od npr. Dakica i sl., nepismenih ljudi koji na temelju svojeg angazmana u jednome jedinome sukobu, smatraju da su bogomdani upravo na temelju toga, misleci da imaju pravo do kraja svojega zivotnoga vijeka crpjeti drzavu i njezine resurse u svoju osobnu korist, pritome se ponasajuci poput onih masnih meksickih bandita iz vesterna C kategorije bez ikakvih obaveza spram toj istoj drzavi i "kmetovima" koji ih financiraju.Karikiram, ali mislim da shvacas sto zelim reci.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.

Zadnje uređivanje Zagorski Križar : 27.06.2017. at 18:00.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:24   #223
Pod kmetovi sam mislio na položaj niže klase koju je opisao pravaš Ante Kovačić "U registraturi". Poanta je jasna,sigurno da nismo imali mnoštvo bogataša i da su imali vojsku iza sebe koja to nije bila. Uostalom kako su hrvatski plemići marili za državu najbolje pokazuje ljubavna priča Jelene i Arpadovića,njima je jedino bila bitna kruna tako si imao prilike vidjeti bračne veze sasvim desetih monarha na položaju vlasti. Zrinski i ekipa su podredili život obrani svojeg posjeda baš kao što bi to napravio svaki tajkun da mu netko napedne posjed pa da su Gubec i Zrinski živjeli u isto vrijeme,došlo bi do sukoba a hrvatski plemići se nisu zauzeli za njega da ga ne raščetvore kad je Seljačka buna bila kontra plemstvu. Slično se događa i danas kada radnici Gazde brane zastavu Konzuma i ne žele živjeti kao slobodnjaci niti financijski jer su se zadužili,niti slobodni u odabiru firme zbog straha od otkaza ili straha da te ne izbaci iz svojeg posjeda tj. firme. A ovo o položaju Crkve i Hrvata,pa znamo za sukob sa Mađarima zadnjeg neokrunjenog kralja a kralj si mogao postati jedino tako da te Vatikan nekad Papinska država prizna. Nije tu sad Crkva stala za neku samostalnost niti je pokrštavanje išlo tako glatko. Arpadog je bio Križar koji je napao Hrvatsku a Svačić je odbio poslušnost Papi što samo govori da taj buntovan dio nije bio baš tako pokoran Crkvi. Interesantno ako pratimo povijesno ime Hrvat ispada da su Hrvati indo-Arijci tj. jedno od plemena i dolaskom NDH Hitler nabija Arijsku swastiku pogrešno prozvavši Germane Arijevcima jer su Germani bili zasebna skupina indo-europljana isto ko i Slaveni kad je križ trebao biti zamijenjen sa kukastim križem (Slaveni su imali svoju verziku kukija tj. kolovrat) koji označava Sunčeve ratnike kako su i zvali Hrvate koji su tu došli da naprave dar-mar sa Avarima u zamjenu za zemlju. Ne kužim zašto se ne štuju nacionalni bogovi kada je Crkva pustila Arpadoviće za vladare,željela uništiti glagoljicu,kompletnu hrvatsku izvornu kulturu. Komunizam kao anti-hrvatsku osnovu ima isto kao i Kršćanstvo koje je internacionalno a to su promovirali ljudi koji štuju jednog drugog boga koji nije europski. Sva sreća da je HRT pustio Vikinge. Slične probleme su imali i Hrvati kristijanizacijom,digli pobunu protiv Arpadovića samim time i Crkve i nisu uspjeli. Hrvati su bili slobodan ratnički narod koji je mljeo protivnike i onda dolaskom Papinstva stoljeća bez vladara i sluganstvo. Križari nisu bili vitezovi da podignu hram hrvatskim kraljevima već vrlo precizno kralju Salamonu to im je i službeno ime "Vitezovi Salomonovog hrama" iz kojih je nastalo moderno judaizirano masonstvo.

Zadnje uređivanje Detektor : 27.06.2017. at 19:47.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:45   #224
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pod kmetovi sam mislio na položaj niže klase koju je opisao pravaš Ante Kovačić "U registraturi".
OK, to mijenja stvari.Ta niza klasa, ne-kmetskog statusa, za svoje jadno stanje si je sama kriva.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Poanta je jasna,sigurno da nismo imali mnoštvo bogataša i da su imali vojsku iza sebe koja to nije bila.
Da, nismo, u tome je i poanta.Mnostvo plemica su bili siromasni, medutim i siromasni i bogati plemci su imali vojnu obvezu prema kraljevstvu.Bogati i siromasni kmetovi nisu.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Uostalom kako su hrvatski plemići marili za državu najbolje pokazuje ljubavna priča Jelene i Arpadovića,njima je jedino bila bitna kruna tako si imao prilike vidjeti bračne veze sasvim desetih monarha na položaju vlasti.
Mislis ljubavne price Jelene i Zvonimira?Jer Jelena je bila Arpadovicka.Ne vidim sto se to bitno promijenilo 1102. god.Drzava je ostala ista, samo je usla u uniju s Ugarskom i dinastija se promijenila.Niti je tada promijenjen njezin drzavni ustroj, zakoni, ukinute institucije, itd.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Zrinski i ekipa su podredili život obrani svojeg posjeda
Netocno.Zrinski i ekipa tesko da su podredili svoj zivot obrani vlastitih posjeda, jer onda se niti ne bi culo za njih, a kamoli da bi ratovali po Sigetima, Kisezima, Krbavama, Becu, itd.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
baš kao što bi to napravio svaki tajkun da mu netko napedne posjed
Ti mislis da bi Todoric i Tedeschi branili svoj posjed oruzjem, i to osobno?Ne vjerujem .

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
pa da su Gubec i Zrinski živjeli u isto vrijeme,
Zivjeli su isto vrijeme.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
došlo bi do sukoba a hrvatski plemići se nisu zauzeli za njega da ga ne raščetvore
Kako se nisu zauzeli?Banski sud nije osudio niti jednog pobunjenickog vodu na smrt, a ban Juraj II Draskovic zauzeo se osobno za ustanike, moleci kralja Maksilijana da im postedi zivot, zbog cega su ga i nazivali pater patriae et pauperum.Gubca i ostale na smrt je osudilo Carsko vijece u Becu.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
kad je Seljačka buna bila kontra plemstvu.
Zapravo i nije bila protiv plemstva kao takvoga, vec protiv politike pojedinih magnata koji su u to doba krenuli gaziti "stare pravice" seljaka i ostalih slobodnjaka (medu najbitnijima, pravo na slobodnu trgovinu).Gubec je bio slobodan seljak, kao i vecina ustanika, a pobuni se pridruzio i nemali broj sitnih plemica.Nema tu kmetova .

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Slično se događa i danas kada radnici Gazde brane zastavu Konzuma i ne žele živjeti kao slobodnjaci niti financijski jer su se zadužili,niti slobodni u odabiru firme zbog straha od otkaza ili straha da te ne izbaci iz svojeg posjeda tj. firme.
Istina, i zato ce propasti.I za to ce si sami biti krivi.Zasto bi se itko borio i/ili jadikovao za/zbog njih, kad sami nisu sposobni i sami ne zele promijeniti svoj ropski status.Ili se bori za sebe ili nestani.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
A ovo o položaju Crkve i Hrvata,pa znamo za sukob sa Mađarima zadnjeg neokrunjenog kralja a kralj si mogao postati jedino tako da te Vatikan nekad Papinska država prizna. Nije tu sad Crkva stala za neku samostalnost niti je pokrštavanje išlo tako glatko. Arpadog je bio Križar koji je napao Hrvatsku a Svačić je odbio poslušnost Papi što samo govori da taj buntovan dio nije bio baš tako pokoran Crkvi. (...) Ne kužim zašto se ne štuju nacionalni bogovi kada je Crkva pustila Arpadoviće za vladare,željela uništiti glagoljicu,kompletnu hrvatsku izvornu kulturu. Komunizam kao anti-hrvatsku osnovu ima isto kao i Kršćanstvo koje je internacionalno a to su promovirali ljudi koji štuju jednog drugog boga koji nije europski. Slične probleme su imali i Hrvati kristijanizacijom,digli pobunu protiv Arpadovića samim time i Crkve i nisu uspjeli. Hrvati su bili slobodan ratnički narod koji je mljeo protivnike i onda dolaskom Papinstva stoljeća bez vladara i sluganstvo. Križari nisu bili vitezovi da podignu hram hrvatskim kraljevima već vrlo precizno kralju Salamonu to im je i službeno ime "Vitezovi Salomonovog hrama" iz kojih je nastalo moderno judaizirano masonstvo.
Ovo sve nema veze sa povijesnom zbiljom.Oprosti, ali tako je.Ovo ne prolazi niti pod alternativnu povijest.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.

Zadnje uređivanje Zagorski Križar : 27.06.2017. at 20:03.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:00   #225
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imaju svoj youtube kanal pa koga zanima: http://www.youtube.com/channel/UC2yHIvdfB8iKorhc3eRBjHw

Zanimljivo kako su uspjeli dobiti stand up komičara Domagoja Pintarića:
http://www.youtube.com/watch?v=CSVjunRw09g

Koriste taktiku News bara,Bitorajca i ostalih koji ismijavaju desnicu sada ovi tako liberale i ljevicu. Šteta što se komedija bavi također politikom još od Pernara ali što se može.
Pa koliko ja znam, Pintarić je bivši Newsbarovac.
Btw, pomalo mi vuče na Petra Lukovića.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:51   #226
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Pa koliko ja znam, Pintarić je bivši Newsbarovac.
Btw, pomalo mi vuče na Petra Lukovića.
Istina,zbog ideološkog neslaganja je i otišao od tamo što ruši kvalitetu komedije i totalno su mi jedni i drugi negledljivi. Umjesto da imamo sveprisutnu komediju pa da gledatelji sami zaključe gdje su im greške u svjetonazoru mi imamo generaliziranje tipa sve što je suprotnog svjetonazora je negativno. Uz to,on mi je bio jedan od boljih komičara zapravo jedini za kojeg je znala manjina a da mi je bio gledljiv a cijela stand up scena nam je loša,kad vidim kakav je to humor,dođe mi da probam ,možda bi mogao živjeti od toga.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:46   #227
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Istina,zbog ideološkog neslaganja je i otišao od tamo što ruši kvalitetu komedije i totalno su mi jedni i drugi negledljivi. Umjesto da imamo sveprisutnu komediju pa da gledatelji sami zaključe gdje su im greške u svjetonazoru mi imamo generaliziranje tipa sve što je suprotnog svjetonazora je negativno. Uz to,on mi je bio jedan od boljih komičara zapravo jedini za kojeg je znala manjina a da mi je bio gledljiv a cijela stand up scena nam je loša,kad vidim kakav je to humor,dođe mi da probam ,možda bi mogao živjeti od toga.
Uspješan stand-up komičar mora biti inteligentan i barem imati opću kulturu, premda je poželjnije da je obrazovan i načitan.

Al nemoj biti tužan, i više si nego kvalificiran za trola, nije ni to mala stvar.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 08:57   #228
Vidim da već dugo nema komentara na ovoj temi, a neki put stvarno pogađaju "u sridu". Isto tako, zanimljivo da im je youtube kanal sve praćeniji i da uopće nisu loši.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 11:10   #229
Pogledao upravo gostovanje tajnika stranke GO:

http://projektvelebit.com/podcast-ve...om-teritoriju/

Badava ti i privatni mediji kada imaš nekakvo Vijeće za elektroničke medije koje radi pritisak na privatne medijske kanale koji im nisu po volji,govorim za slučaj Bujica kada je ta stranka gostovala na temu oko imigracija. To je valjda Plenković dao direktivu,on je maturirao na temu o tome kako uspješno provesti komunističku propagandu što naravno podrazumijeva cenzuru.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 11:21   #230
U svakom slučaju odlično je da se desnica budi. Bitno je da ljudi što više otvaraju njihov kanal i video te im barem tako pomažu. Svaki klik je dobrodošao i jača njihov utjecaj.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 20:40   #231
Jedan od apologeta tvrdonacionalista je i Nenad Piskač sa HKV portala.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2019., 16:47   #232
General Woo iz Tram11,za mene su njegova razmišljanja iznenađenje

http://www.youtube.com/watch?v=4-AwKj97cwc
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 11:24   #233
Zvonimir Hodak podržao Mislava Kolakušića: https://www.youtube.com/watch?v=BcMeiFwY-SY
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2019., 00:46   #234
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post

Projekt Velebit, čini mi se, samo je iskaz nemoći u suočavanju s frustrirajućom stvarnosti gdje su one strukture koje su vedrile i oblačile 80ih, u totalnu drugačijem vrijednosnom sustavu, danas stameni stupovi društva.

A da je filojugoslavenstvo, kroz afirmiranja titoizma i nasljeđa te političke filozofije, i dalje živo na političkoj sceni, to uopće ne treba dovoditi u pitanje - Hrvati nisu nikad dotaknuli točku fomirane nacije u građanskom smislu, i stoga bi bilo pretjerano očekivati da se 20 godina nakon raskida Jugoslavije kod svih žitelja Hrvatske političko hrvatstvo doživljava kao neupitna činjenica i dio političkog identiteta.

Ideja hrvatstva kao nacionalnog je popušila generalno, prekasno zaživjela da bi se etablirala u punini postojećih poput zapadnih koncepata građanskih nacija, i danas se nalazi u fazi ireverziblinog propadanja, degradacije i razgradnje iznutra usljed demografske kataklizme, depopulacije prostora i urušavanja ekonomske perspektive, gdje je nemoguće uopće postaviti ikakav strateški plan djelovanja prema budućnosti koja nas čeka za 10, 20 ili 50 godina...
imas samo dvije opcije ..il oruzje u ruke i u sumu...il ces doc do zida i skuzit da su nacija i gradansko dva suprotstavljena principa (prvo totalitaristicko, opsjednuto sobom i svojom cistocom, koje se prozdire iznutra jer je opsjednuto cistocom..a tog nema ili drugo, individualisticko i ne bas moralno, al ipak donekle vodeno zakonima i donekle egalitarno..jer bi se u suprotnom prozdrlo iznutra)... i onda bus postal komunjara ...jer bus shavtil da je posrijedi ipak klasni sukob ..onako pravo marksisticki ...manjina terorizira drustvo
Gruzija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.