Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 13:52   #2541
Ma naravno zato i pitam, nije za radionu, nego za po doma, a opet da nije bas neki šrot.
Kakvi vam se čine ključevi od matadora?
pero57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:19   #2542
Ma taj ti Matador inače nije uopće neki pojam kvalitete. Imaš BGS komplet ključeva od 100-350kn ovisi koliko imaš ključeva u setu i koji tipovi.

Npr.

http://www.probe.hr/webshop/proizvod...22mm-8dj-2300/

http://www.probe.hr/webshop/proizvod...22mm-8dj-1169/

http://www.probe.hr/webshop/proizvod...2mm-25dj-2416/

Uglavnom moraš znati i odlučiti za što ti trebaju ključevi da nebudeš bez veze kupovao veliki set odnosno da imaš onaj set s brojem od preko 22, a recimo nebudeš se mrdnuo dalje od broja 19.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:35   #2543
Postoje li tipični ključevi za vodovod ono tipa 36-40 vilasti ili postoje samo "rolcange" za te stvari.

Može trgovina link.

Hvala
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 01:28   #2544
Francuski ključ?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:48   #2545
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ajmo drustvo jel ko kupio ovakvu brusilicu da kaze jel s njom zadovoljan. Isao bi s grid 40 da skinem staru boju i malo poravnam povrsinu.
Vidim da je to profi marka ima i zastitu od prasine na prekidacu, jel to dovoljno wata ?

http://alatimilic.hr/shop/Stihl-Flex...-FSX200-Metabo
Kupi to je to imat ćeš ju za cijeli život.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:32   #2546
Quote:
VW BUG kaže: Pogledaj post
Postoje li tipični ključevi za vodovod ono tipa 36-40 vilasti ili postoje samo "rolcange" za te stvari.

Može trgovina link.

Hvala
Ima samo ih bas nema po Pevecu i Bauhausu, bar sam ja prosle godine trazio i nisam nasao. Al evo tu ih ima za kupiti cak pod Unior markom tako da po meni nije skupo, ako trebas samo taj jedan kljuc.

http://centar-alata.hr/rucni-alat/kl...ljuskasti.html
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:43   #2547
E a kad smo već kod toga, jel postoji kakva gedora ili sl koja ide na one čepove koji se meću na završetke cijevi ili sl?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:32   #2548
lijep pozdrav svima.

ulazim u skupinu hobi "nešto" jer se ne smatram ni majstorom. uglavnom vrijeme provodim u uredu. međutim prije nekih dvije godine sam dobio nekih par hobi električnih alata i meni se život promijenio. od tada uz pomoć youtuba, googla i vas na forumu nastojim sve sam raditi i popravljat oko kuće vikendice okućnice itd. svi oko mene misle da sam poludio. ali mene to tako odmara i veseli, da je to teško za opisat.

otprilike sam svakog četvrtka u lidlu i kupim makar neku sitnicu iako nemam ideju za šta će mi trebat.

e sad, imao sam dvije male kutne brusilice bavaria (nepitajte otkud), jedna je stradala, a drugu sam jučer upalio i nakon minutu su me svrbile ruke od vibracije i rekoh doviđenja.

e sad, gledam na alati milić makite i plavi bosch, pročitao sam već prije raspravu što se ovdje vodila u 3. mj., ali svejedno molim za mišljenje.

Bosch Kutna Brusilica GWS 7-115 E
ova ima regulaciju. možete li mi navesti primjer radova kad ta funkcija može biti od koristi.

zatim ima i ova makita Makita Kutna Brusilica GA4530R

e sad makita je nekih 500kn, a bosch 600 kn. toliko nekako sam planirao izdvojiti.
e sad me zanima da li postoji neki bolji model, mislim si da bolje dati još dodatnih dvjesto tristo kuna ako neki drugi model ima izričitu prednost ili bi ovi bili sasvim ok za mene, jer tu ima hrpa modela i nemam pojma koji gledat.

e da gledam ove sa promjerom ploče od 115 mm

ovdje su linkovi makita link

a ovdje bosch ink

etogac
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:16   #2549
Gledaj fi 125. Uvijek možeš postaviti manju šajbu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 00:40   #2550
@mikidragi

Kad vec gledas po cijeni od 500-600kn radije baci pogled na DeWalt od 619kn s 900W i prihvatom ploce od 125mm. Po meni bestbuy za 600kn. Naravno da se i ta marka vodi kao profi tako da nemas brige.

http://alatimilic.hr/shop/dewalt-ala...DWE4151-DeWalt
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:17   #2551
nije mi jasno. kupio sam nedavno u lidlu onu sa prihvatom 125, ali to je poprilično velika brusilica. da li je ova predložena
veličinom kao male brusilice. napominjem da nemam veliku ruku

edit vidim na klipovima da je manja, a što je sa regulacijom
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:07   #2552
Boschova ti ima tanje tijelo od Makite, a uz malu šaku to je važno. Pogledaj ima li koja veće snage a podjednakih dimenzija.
Regulacija ti je zgodna kad trebaš nekaj osjetljivo brusiti, no uz ovak malu snagu, nemoj očekivati čuda. Imam 2 brusilice s regulacijom, no snage su 1400 i 1500W, pa ne osjete teret.
Glede 115 i 125mm šajbi, brusilica je ista samo je razlika u štitniku. Ima ih i u dvoručnoj izvedbi, no to se kupuje na zahtjev.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:15   #2553
Pištolj za vruće lijepljenje s patronama.
Možete li mi reći dali to šta valja i od koga valja ?
Kakva je razlika između onih koji zagrijavaju na oko 100 i oni na oko 200°C ?
Trebam lijepiti baš svašta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:49   #2554
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Pištolj za vruće lijepljenje s patronama.
Možete li mi reći dali to šta valja i od koga valja ?
Kakva je razlika između onih koji zagrijavaju na oko 100 i oni na oko 200°C ?
Trebam lijepiti baš svašta.
valja za svasta sitno i ne strukturalno. Ljepila koja idu na 200C su nesto jaca, pa pistolj koji ide do te temperature dobro dodje. A obicno onda i nizu temperaturu brze dosegne.

Ovdje imas vjerojatno 10x vise nego sto ikad zelis znati o pistoljima i patronama:

https://www.hotmelt.com/

ja mam jedan pistolj iz peveca za 40kn, i parkside. Oba lijepe, ovaj iz peveca je sporiji i vise curi iz njega kada nije u upotrebi.

Stapice za lijepljenje je kod nas malo teze izabrati, nesto bolji izbor sam nasao u bauhasu - ali oni su mislim nesto deblji od standarda pa ih je nekad teze zagurati u pistolj (ali se da). U chipoteci isto nekad zna biti razlicitih vrsta stapica.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:43   #2555
Majstori, ima li tko iskustva s "Fervi" strojevima?

Konkretno, gledam njihovu stupnu bušilicu....
KenParker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:06   #2556
Imam vibracionu pilu njihovu koju godinu i nije se još pokvarila.
A nije ni da je turbo koristim.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 13:28   #2557
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
valja za svasta sitno i ne strukturalno. Ljepila koja idu na 200C su nesto jaca, pa pistolj koji ide do te temperature dobro dodje. A obicno onda i nizu temperaturu brze dosegne.

Ovdje imas vjerojatno 10x vise nego sto ikad zelis znati o pistoljima i patronama:

https://www.hotmelt.com/

ja mam jedan pistolj iz peveca za 40kn, i parkside. Oba lijepe, ovaj iz peveca je sporiji i vise curi iz njega kada nije u upotrebi.

Stapice za lijepljenje je kod nas malo teze izabrati, nesto bolji izbor sam nasao u bauhasu - ali oni su mislim nesto deblji od standarda pa ih je nekad teze zagurati u pistolj (ali se da). U chipoteci isto nekad zna biti razlicitih vrsta stapica.
Vidim da ima vise tipova stapica, izgleda da je u tome najveci problem kad sam cuo i citao na netu da obicno nista nedrzi sto zalijepis. A pistolj jel mora bit onaj low hot ili onaj high hot jer onaj treci tip koji ima varijabilnu opciju zagrijavanja vidim da je jako skup.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 14:31   #2558
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Vidim da ima vise tipova stapica, izgleda da je u tome najveci problem kad sam cuo i citao na netu da obicno nista nedrzi sto zalijepis. A pistolj jel mora bit onaj low hot ili onaj high hot jer onaj treci tip koji ima varijabilnu opciju zagrijavanja vidim da je jako skup.
low hot slabije drzi, ali ga mozes koristiti na materijalima koji su osjetljvi na temperaturu. Ja si uzmem high hot (ako uopce pise koji je), jer s njime mozes topiti i jedne i druge stapice, a obicno se brze zagrije, pa manje cekas kad pocinjes.

Opcenito neki parametri koliko je pistolj dobar:
- koliko mu treba da se zagrije
- kako izgleda mlaznica (boljima se moze mijenjati i imaju ih vise)
- koliko slini kad je ukljucen i ceka na postolju (ovo se moze samo probati ili citati nekoga tko ga je vec koristio).

Neces s tim pistoljem lijepiti namjestaj ili policu na zid, nego za sitne cesto privremene stvari, razne jigove koje treba na brzaka sloziti, i za stvari koje ne moraju bog zna kako drzati, a ne otvara ti se sprica konstrukcijskog ljepila, ili mijesa epoxy. Isto je zgodno kad treba nesto malo zapuniti i zadihtati. ili tekstil. Nekad cak i kad znas da ces stvar poslje trebati rastaviti.

Ali da ne duljim, ako nekog vraga prckas u zivotu, i najobicniji pistolj ce ti se isplatiti. Poslije ces vidjeti koliko ga koristis i isplati li ti se uloziti u bolji. U tu kategoriju mislim da spadaju obrtnici koji ga koriste svakodnevno ako rade neki nakit, djidje midje ili sto vec.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:09   #2559
@Arash's friend
Hvala ti puno na pomoći.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:43   #2560
https://www.facebook.com/Goldyklik/p...21540577900857

AKU bušilica 18 V sa 2 baterije i
setom od 50 alata i bitova samo
219,00 KN

ja sam naručio pa ćemo vidjeti kad stigne
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.