Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 20:22   #41
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Mexico? Viš to nisam znao, ali ovaj FS36 je stvarno živo smeće. sto problema.
Imam FS 36 desetak godina i do sada radi bez ikakvih problema. Ne morate vijerovati čak ni sviječicu nisam promijenio. Svake dvije godine podmažem sajlu i to je to . Što se tiće goriva obavezno 95 i strogo 2% miješavinu (koristim dvotaktol za skutere). Svaki drugi omijer nije preporučen.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 15:55. Reason: Skraćivanje quotanja
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 21:00   #42
Quote:
Trapko kaže: Pogledaj post
Imam FS 36 desetak godina i do sada radi bez ikakvih problema. Ne morate vijerovati čak ni sviječicu nisam promijenio. Svake dvije godine podmažem sajlu i to je to . Što se tiće goriva obavezno 95 i strogo 2% miješavinu (koristim dvotaktol za skutere). Svaki drugi omijer nije preporučen.
Blago tebi, kaj da ti kažem

i moj je kum ima,isto bez problema kaže.

ovu svoju bi najradje zapalio
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 23:51   #43
FS 36, 40, 44 ne smiju raditi dugo s punim gasom, tj svako malo treba prekinuti rad s njima.
Nemojte me pitati zakaj je tak, no to mi je reklo nekoliko ljudi.

U vrijeme kad sam kupoval prvu takvu mašinicu, dvoumil sam se između FS44 i Jonsered GT32L. Naposljetku sam kupil ovu zadnju i nisam požalil ni trenutka, iako su odlučile nijanse.
Nakon toga sam kupil motornu pilu iste marke, a nakon kaj sam prodal GT, kupil sam veću GR2036. Obje su radile stalno u režimu punog gasa, no nikad ni najmanji kvar.
Eto, sad i GR ima novog vlasnika (koliko mi je rekel, zadovoljnog) a ja imam opet novu kosilicu.

Ovo kaj se tiče cijene ulja, možda i je originalno 30% skuplje, no litra mi traje par godina, tak da nekih 20-tak kuna i nije baš neka ušteda. Kad bi bar tak malo benzina mogel trošiti

I da se ispravim; ako nema visokokvalitetnog ili originalnog ulja, trebalo bi koristiti mješavinu s 3%, a ne 4% kak sam prije napisal, ulja za dvotaktne zrakom hlađene motore.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 20:44   #44
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Mexico? Viš to nisam znao, ali ovaj FS36 je stvarno živo smeće. sto problema.
kad je ugasiš da promijeniš flax nemožeš je slijedeća dva dana upaliti. nemoram uopće u teretanu, dovoljno je navlačenje one špage za start...
Kada ti se to dogodi, probaj je natankati do vrha i trebala bi upaliti, barem je meni na mom trimeru (homelite) to pomagalo.

Btw. da velim koju rijeć o mom trimeru (pošto je jučer časno izdahnuo ), marke je Homelite koja oznaka neznam jer se naljepnica odlijepila
Kupljen je prije 8-9 g. za 2400kn, ima krutu osovinu i u kompletu je došao nož. Katkad sam sa njim odradio i 3-4 sata u komadu radeći samo stanke za dolijevanje goriva, a osim trave povremeno sam s njime čistio i šikare, i sve je to preživio da bi ga jučer uništio najbezvezniji kvar za koji nisam čuo da se ikad ikome dogodio:
Iz auspuha je u cilindar pala čađa i to je izgrebalo cilindar, klip i prsten tako da najvjerojatnije ovaj trimer odlazi u povijest.

Zna netko dali se ta ćađa napravila zbog lošeg goriva(omjera ulja i benzina) ili je to posljedica pretjerane eksploatacije.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:26   #45
Netko je ovdje natipkao da ode na benzinsku i napravi 5 l mješavine odmah.
Uredu ako je i potroši u roku od 2-3 dana.
Ali, nije dobro koristiti mješavinu stariju od nekoliko dana.
Zašto!? Zato što se mješanjem i duljim stajanjem ulja i benzina/mješavine gube ona potrebna svojstva zbog kojih i koristimo mješavinu.
Uvijek treba napraviti samo onoliko mješavine koliko je namjeravamo i potrošiti najbolje u istom danu.
Gorski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:34   #46
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
... Iz auspuha je u cilindar pala čađa i to je izgrebalo cilindar, klip i prsten tako da najvjerojatnije ovaj trimer odlazi u povijest.

Zna netko dali se ta ćađa napravila zbog lošeg goriva(omjera ulja i benzina) ili je to posljedica pretjerane eksploatacije.
Previše ulja, koje, uz to stvara tvrde naslage čađe.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:58   #47
Quote:
Gorski kaže: Pogledaj post
Netko je ovdje natipkao da ode na benzinsku i napravi 5 l mješavine odmah.
to sam bio ja

Quote:
Gorski kaže: Pogledaj post
Uredu ako je i potroši u roku od 2-3 dana.
Ali, nije dobro koristiti mješavinu stariju od nekoliko dana.
Zašto!? Zato što se mješanjem i duljim stajanjem ulja i benzina/mješavine gube ona potrebna svojstva zbog kojih i koristimo mješavinu.
Uvijek treba napraviti samo onoliko mješavine koliko je namjeravamo i potrošiti najbolje u istom danu.
teškod a baš 5l potrošim u 2 dva dana, pa nemam 6 hekatar za pokositi, više onak oko okučnice.

možda je u redu to štokažeš, ali mislim da i mjesec dana prolazi

ali, ono što je već netko spomenuo, ne valja koristiti nakon zime gorivo što je ostalo od jeseni
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 14:35   #48
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Previše ulja, koje, uz to stvara tvrde naslage čađe.
Ako promijenim gorivo, dali postoji šansa da se s vremenom ta čađa "ispere" iz motora. Pitam zato jer su sličnu torturu sa gorivom prošle i dvije motorne pile, pa me sad hvata panika da se i na njima ne dogodi slična havarija
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:52   #49
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ulje je tu ipak prevenstveno zbog klipa no i zbog drugih pokretnih dijelova. Uglavnom, kod dvotaktnih motora ulje ne izgara u potpunosti i zadržava se na stijenkama cilindra i tako podmazuje klip.
Ulje nema potrebe podmazivati klip Ulje podmazuje cilindar i karike.
Klip se ošteti zbog nećeg drugog Ulje ga neće spriječiti da pregori i nastane rupa na glavi klipa!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 11:55   #50
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Ulje nema potrebe podmazivati klip Ulje podmazuje cilindar i karike.
Klip se ošteti zbog nećeg drugog Ulje ga neće spriječiti da pregori i nastane rupa na glavi klipa!
kad kažem klip i mislio sam na karike. A i s ovim drugim se slažem
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:25   #51
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ako promijenim gorivo, dali postoji šansa da se s vremenom ta čađa "ispere" iz motora. Pitam zato jer su sličnu torturu sa gorivom prošle i dvije motorne pile, pa me sad hvata panika da se i na njima ne dogodi slična havarija
S vremena na vrijeme treba skinuti auspuh i sastrugati čađu iz njega, te ponovno sastaviti motor.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:27   #52
Klip najčešće izgori od mršave smjese, jer motor radi na višoj temperaturi nego kaj bi trebal.
Prije podešavanja rasplinjača treba dobro očistiti filter zraka, te podesiti smjesu (na punom gasu) prema malo bogatijoj.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 14:02   #53
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Klip najčešće izgori od mršave smjese, jer motor radi na višoj temperaturi nego kaj bi trebal.
Prije podešavanja rasplinjača treba dobro očistiti filter zraka, te podesiti smjesu (na punom gasu) prema malo bogatijoj.
I preranim paljenjem (većim od propisanog). A do toga dolazi krivim podešavanjem (okretanjem glave) ili mjerenjem istrošenih platina špijunom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 17:26   #54
Ovi mali dvotaktni motori (mot. pile, kosilice na flaks i sl.) imaju beskontaktno paljenje, s fiksnom fazom iskre, tak da ih nije moguće krivo podesiti.
Platine? sam videl još samo na starom APN-u
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 21:28   #55
Mislim i vjerujem iz vlastitog iskustva sa tim malim poljoprivrednim strojevima da se puno njih uništi zbog neodgovarajućeg ulja koji se koristi za miješavinu. Ljudi stavljaju sve i svašta.
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:48   #56
zanima me ima li netko nekakva iskustva, ili je mozda cuo od ostalih, sa solo trimerima.
Planiram uzeti profesionalni trimer Solo (2,7 KS) dodje me nekih 4.600 kn.
Nekako mi je najpovoljiji, najjači.
Stihl ima 130 ali on dodje oko 4.200 i dosta je slabiji.
Jonsered i Husquarna te snage su dosta skuplji.
Eto ako mi netko moze reci iskustvo unaprijed zahvaljujem!
Radi se o kosnji dosta povrsine oko 5.000 m2, ali ono kampanjski, kad naraste trava full udaraj.
Pozdrav!
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:35   #57
Quote:
zanima me ima li netko nekakva iskustva, ili je mozda cuo od ostalih, sa solo trimerima.
Planiram uzeti profesionalni trimer Solo (2,7 KS) dodje me nekih 4.600 kn.
za tako nešto svi preporučuju FS 350 mada ja sa fs 120 prezadovoljan,kosim cca 4000m2,kad ju upalim nema stajanja cijeli dan,šiša ko blesava,nikad niki kvar
pozdrav

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 15:55. Reason: Skraćivanje quotanja
hipnotajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 07:38   #58
Malo o cijenama: kad pročitam ovdje da neki (bolji) modeli trimera dođu 4.200, 4.500 ili preko 5.000 kn, onda shvaćam da sam ja novi traktorić kosilicu MTD kupio praktički za kikiriki.. Za 8.800 kn dobio sam robustan stroj na kojem se vozim, s četiri kotača, i mnogostruko više strojnih dijelova, od transmatic mjenjača, anlasera i alternatora, do motora od 12,5 KS.

Tako da tu netko mlati ogromnu lovu i profit..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:20   #59
Quote:
freerider kaže: Pogledaj post
zanima me ima li netko nekakva iskustva, ili je mozda cuo od ostalih, sa solo trimerima.
Planiram uzeti profesionalni trimer Solo (2,7 KS) dodje me nekih 4.600 kn.
Nekako mi je najpovoljiji, najjači.

Najveći problem sa Solom je servis, i opskrba dijelova, koliko ja znam.
Obrati najviše pažnje na masu stroja i naročito na prigušenje vibracija.

Kao što već prije rekoh, imam dobra iskustva s Jonseredom. Mala ti razlika u cijeni u odnosu na Solo, a nećeš požaliti odluku.
Razmisli o modelu BC2145. To je vrlo jak stroj (45cm³, 2.7ks), s vrlo niskom razinom vibracija. Dobiješ glafu s flaksom i nož 300mm.
Cijena mu je kao spominjani Stihl FS350 (koji je klasa niže, 35cm³, 2.2ks). Uz Stihl ide samo nož, pa glavu moraš posebno kupiti.
Usporediv model mu je FS450 koji je znatno skuplji.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 15:57. Reason: Skraćivanje quotanja
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:23   #60
I ja bi traktor

Al sad kad je gola zemlja, trebam timer, ni samohodna mi ne pase, nemam je gdje stavit.

Kad cu radit i napravit kucu, necu imat love za traktor

A kad cu bit star, valjda cu si onda moc priustit traktor
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.