Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 12:29   #21
E ljudi ovo je super post! Sad ste mi dali materijala za istrazivanje za iducih par dana i uz pomoc GPSa valjda nece bit problema pronaci ulice uglavnom, mene zanima kako doci do gradskog vodovoda tj. uci unutra a da nekak zaobidjem osiguranje hehe nego, zanima me sto se nalai uz cestu (neznam kako se zove) kod Remeta je mislim... ide cesta uz veliki nasip i zanima me kaj se nalazi s te strane. Zao mi je kaj je tak glup opis al kad drugacije neznam Takodjer, di je ulaz u one tunele na tuskancu tamo negdje kod Krlezinih dvora (jel se tako zove? Ili vila?)

Sorry na glupo opisu
infinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:45   #22
a ono igralište gore iznad saloona preko puta nekog restića (neznam bolje opisati) popne se po nečijem prilazu i iza je veliko igralište (e tamo je znalo biti zabava)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:23   #23
Izvrsna fora..nadam se da ce izaci knjiga o tome!

Mene npr zanima a vise nitko nezna gdje su sve rasporedjeni planeti koje je netko postavio pred neku godinu u odnosu na vec sad legendarno Kozaricevo Sunce u Bogovicevoj...ideja je bila izvrsna ali sad kad hocu nekim gostima pokazati vise se niti ja ne sjecam ali znam da su porazabacni po cijelom gradu...zna li netko tocne lokacije tih mini spomenika?!?!? Bilo bi super kada bi bio kod Sunca mali putokaz za ostale....

inace dali znate da stare ciglene ,gotovo urusene, zgade koje su iza Zagrebovog stadiona a vide se sa ul Andrije zaje kod Inine benziske na kojoj se toci samo plin..da su te zgrade stare preko 100 godina i predstavljaju Zagrebacku Bubaru. Tamo su navodno u prvoj zagrebackoj tvornici svile zaista "radili" svilu pomocu svilenih buba..jebena stvar koja nazalost nije spomenik kulture grada ZG-a!!!!

..a da je ispod prekrasnog mirnog parka Rokov perivoj zapravo groblje koje nije ekshumirnao..te da je ispod danasnjeg cvjetnjaka bilo zapravo goblje Grichana a crkva na Cjetnjaku zapravo je katolicka i darovana pravoslanvoj crkvi pocetkom 20-tog stoljeca???:-))

Znam da je na vrhu Sljemena postojao jedan kamen na kojem je bila ispisana kota 1038 m zapadno pored danasnjeg tornja ali vise ga tam nema..to je oznacavalo vrh sljemena..zna li netko nesto o tome...jel ga je zatrpala zemlja?.ja se sjecam kao klinac penjal sam se na njega...bio je pored starog zeljeznog tornja kojeg su nazalost srusili a danas bi bio izvrstan vidikovac...

A znate li da U Maksimiru jos danas postoje skrivene oznake golf igralista sa devet rupa koje je uz Bledsko bilo jedino u karaljevini juge..kasnije su pokusali nesto napraviti i u BG ali ovo u Maksimiru je trajalo sve do II svj.rata!?!

toliko od mene da doprinesem kolektivnoj svjesti...ostalo sam zaboravil kaj mi je stari prical...Milcec bi to trebao sve znati...treba od njega sve to preuzeti dok ne ode na drugi svijet...
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:24   #24
saloon

to iznad saloona je Dubravkin Put. I istoimeni restoran. Tamo je izmedju ostalog, kod onog parkinga i nekadasnje otvoreno kino. Projektorska kucica i sjedala se i dan-danas vide. Dubravkin put vodi do Cmroka. Na tom igralistu je pri raketiranju Banskih dvora poginuo i jedan covjek. Ovaj post sam zato i otvorio, da nadjem sva ta mjesta, lijepo ih pobiljezim i mozda malo pismeno uoblicim. dakle, amo s prijedlozima.

Rado bi cuo nesto o povijesti Paveliceve vile na Sljemenu, one s tunelima.
Pozdrav

Susjed
__________________
Susjed27
Susjed27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 21:26   #25
Quote:
Purgerland kaže:
Mene npr zanima a vise nitko nezna gdje su sve rasporedjeni planeti koje je netko postavio pred neku godinu u odnosu na vec sad legendarno Kozaricevo Sunce u Bogovicevoj...ideja je bila izvrsna ali sad kad hocu nekim gostima pokazati vise se niti ja ne sjecam ali znam da su porazabacni po cijelom gradu...zna li netko tocne lokacije tih mini spomenika?!?!? Bilo bi super kada bi bio kod Sunca mali putokaz za ostale....
evo mozda ovo pomogne.. http://www.jutarnji.hr/clanak/art-20...aneti,32870.jl
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 23:17   #26
Quote:
flakey kaže:
ej svaka cast! Hvala...
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 12:10   #27
Quote:
Susjed27 kaže:
to iznad saloona je Dubravkin Put. I istoimeni restoran. Tamo je izmedju ostalog, kod onog parkinga i nekadasnje otvoreno kino. Projektorska kucica i sjedala se i dan-danas vide. Dubravkin put vodi do Cmroka. Na tom igralistu je pri raketiranju Banskih dvora poginuo i jedan covjek. Ovaj post sam zato i otvorio, da nadjem sva ta mjesta, lijepo ih pobiljezim i mozda malo pismeno uoblicim. dakle, amo s prijedlozima.

Rado bi cuo nesto o povijesti Paveliceve vile na Sljemenu, one s tunelima.
Pozdrav

Susjed
e da ali kod kina imaš prilaz kući na onom brijegu i iza te kuće na vrhu brda je to igralište
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:50   #28
a mali Štros?!
prekrasan park u srcu grada. totalno zapusten i zapostavljen.
tamo sam mladost provela... na klupicama pijuci vino i paleci prve cigarete (ah to su bili dani!)...srce mi se drapa
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:20   #29
Quote:
dmj kaže:
U jednom broju časopisa 15 dana, prije 5-6 godina, bila je sjajna reportaža o zagrebačkim skrivenim ulicama, onima u koje se ulazi kroz haustore i slična neočekivana mjesta.
Malo iza Vinceka je jedan haustor koji vodi do vrta koji je povezan sa Strossmayerovim setalistem. Treba se usuljati tamo nocu i slusati grad.

Quote:
Meni je jedno od najljepših i najmirnijih mjesta u Zagrebu ono staro groblje kod Oranica.
Odnosno "Ludnicko groblje". Nekad je bilo totalno neodrzavano, klinci su tam snifali ljepilo, opijali se, fiksali i razbijali nadgrobne spomenike. Sada je odrzavano, cak su postavili svjetiljke i jedino je steta sto nema vise odrzavanog raslinja. Dok prolazis iza ponoci imas dojam kao da si u nekom drugom svijetu (kao suma iz Narnijskih kronika ili neki horor o Drakuli).
Draze mi je bilo kada Malesnica i Spansko nisu bili toliki... tada tamo nije skoro nitko prosao cijeli dan, sada je tamo teski promet.


Meni je Sofijin ili Dubravkin put najdraze mjesto u Zagrebu. Predugo nisam tamo prosetao...
__________________
He's got a mind like a sewer and a heart like a fridge
He stands to be insulted and he pays for the privilege
Lethe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:08   #30
Mislim da su najskrivenije katakombe ispod gornjeg grada. Jedna stara gđa. iz Centra (sad već pokojna) mi je rekla da su se oni ko klinci igrali po haustorima i da su ulazi u katakombe i s Ilice, tj. jedan od njih je na Ilici 7, a drugi na br. 12 (tak mi je žena rekla, više je nema da je pitam opet).
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:33   #31
Navodno je do Markusevca vozila uskotracna zeljeznica iz Dubrave te se jos uz Mirosevacku cestu s lijeve strane (50tak metara od prometnice mogu naci pragovi a ponegdje i shine)..nisam siguran za svrhu ali mozda je sluzila za transport rude ali neznam niti ko je bio investitor niti za koji rudnik ali stari zitelji uz Markusevecku cestu znaju za to...

Dali netko zna dali je trasa starpog samoborceka sacuvana i dali bi se na njoj mogao formirati bicikilisticki trak..tkao naime se radi po europi...stare pruge koje su nerentabilne a nekad su slikopisno isle kroz lijepe krajeve sada se pretvaraju u lijepe biciklisitcke staze..zna li netko jel trasa sacuvana u cjelosti ili nema spasa? Znam samo da su stari i novi kolodvor vise manje sacuvani ali za trasu nemam pojma...
__________________
ZG u srcu!
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 03:00   #32
Quote:
dmj kaže: Pogledaj post
najfasciniraniji lancima s broda Bounty.
U jednom broju časopisa 15 dana, prije 5-6 godina, bila je sjajna reportaža o zagrebačkim skrivenim ulicama, onima u koje se ulazi kroz haustore i slična neočekivana mjesta.
znaš li možda koji je to točno broj 15 dana?
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 12:05   #33
Quote:
Purgerland kaže: Pogledaj post
Mene npr zanima a vise nitko nezna gdje su sve rasporedjeni planeti koje je netko postavio pred neku godinu u odnosu na vec sad legendarno Kozaricevo Sunce u Bogovicevoj...ideja je bila izvrsna ali sad kad hocu nekim gostima pokazati vise se niti ja ne sjecam ali znam da su porazabacni po cijelom gradu...zna li netko tocne lokacije tih mini spomenika?!?!? Bilo bi super kada bi bio kod Sunca mali putokaz za ostale....

inace dali znate da stare ciglene ,gotovo urusene, zgade koje su iza Zagrebovog stadiona a vide se sa ul Andrije zaje kod Inine benziske na kojoj se toci samo plin..da su te zgrade stare preko 100 godina i predstavljaju Zagrebacku Bubaru. Tamo su navodno u prvoj zagrebackoj tvornici svile zaista "radili" svilu pomocu svilenih buba..jebena stvar koja nazalost nije spomenik kulture grada ZG-a!!!!

..a da je ispod prekrasnog mirnog parka Rokov perivoj zapravo groblje koje nije ekshumirnao..te da je ispod danasnjeg cvjetnjaka bilo zapravo goblje Grichana a crkva na Cjetnjaku zapravo je katolicka i darovana pravoslanvoj crkvi pocetkom 20-tog stoljeca???:-))

Znam da je na vrhu Sljemena postojao jedan kamen na kojem je bila ispisana kota 1038 m zapadno pored danasnjeg tornja ali vise ga tam nema..to je oznacavalo vrh sljemena..zna li netko nesto o tome...jel ga je zatrpala zemlja?.ja se sjecam kao klinac penjal sam se na njega...bio je pored starog zeljeznog tornja kojeg su nazalost srusili a danas bi bio izvrstan vidikovac...

A znate li da U Maksimiru jos danas postoje skrivene oznake golf igralista sa devet rupa koje je uz Bledsko bilo jedino u karaljevini juge..kasnije su pokusali nesto napraviti i u BG ali ovo u Maksimiru je trajalo sve do II svj.rata!?!

toliko od mene da doprinesem kolektivnoj svjesti...ostalo sam zaboravil kaj mi je stari prical...Milcec bi to trebao sve znati...treba od njega sve to preuzeti dok ne ode na drugi svijet...
da se pohvalim našao sam saturn (a svaki dan tam prolazim i slučajno sam išao gledat tablu kaj piše i u prvi tren se čudio kaj saturn i ispod pozicija
aj jel netko zna di su ostali planeti ?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 12:13   #34
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da se pohvalim našao sam saturn (a svaki dan tam prolazim i slučajno sam išao gledat tablu kaj piše i u prvi tren se čudio kaj saturn i ispod pozicija
aj jel netko zna di su ostali planeti ?
Pa imaš par postova iznad svojega link.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 16:03   #35
Quote:
Purgerland kaže: Pogledaj post
Dali netko zna dali je trasa starpog samoborceka sacuvana i dali bi se na njoj mogao formirati bicikilisticki trak..tkao naime se radi po europi...stare pruge koje su nerentabilne a nekad su slikopisno isle kroz lijepe krajeve sada se pretvaraju u lijepe biciklisitcke staze..zna li netko jel trasa sacuvana u cjelosti ili nema spasa? Znam samo da su stari i novi kolodvor vise manje sacuvani ali za trasu nemam pojma...
nije kompletno sacuvana, a i tesko da ce se ikada u skoroj buducnosti kod nas primjentit praksa izvana. na nekim mjestima pruga je zarsla, na nekima preko nje je nesto sagrađeno itd.. a i spominje se novi "samoborcek"
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 09:50   #36
prije puno, puno godina izlazio je u vjesniku feljton o tajnim hodnicima ispod gornjeg grada, kojima se među ostalim služila i inkvizicija. zanimljivo je i da postoji tunel od katedrale do jedne kuće u staroj vlaškoj (prije 10-ak godina, tamo je nađen i ljudski kostur)
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:24   #37
znam da je vec tema poodmakla u drugom smjeru, ali ne mogu da se ne osvrnem na spomenuto tenisko igraliste na Gupcevoj zvijezdi. Kako u blizini zivim, znala sam tamo cesto igrati i super je jer te nitko ne vidi osim eventualno nekih doktora iz Zarazne bolnice, ali je jedino bzvz kad lopticu napucas pa odleti na raskrsce : ))))).
Jos samo da kazem da me naprosto odusevljava ideja da netko konacno zapise ta sva mjesta za koja smo svi negdje culi, naculi, ali nitko nema pojma da li se radi o urbanim legendama ili ne. Kad napises to, ja prva kupujem primjerak za sebe i svoju ekipu
ArcaDiAdria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 20:27   #38
Quote:
ArcaDiAdria kaže: Pogledaj post
znam da je vec tema poodmakla u drugom smjeru, ali ne mogu da se ne osvrnem na spomenuto tenisko igraliste na Gupcevoj zvijezdi. Kako u blizini zivim, znala sam tamo cesto igrati i super je jer te nitko ne vidi osim eventualno nekih doktora iz Zarazne bolnice, ali je jedino bzvz kad lopticu napucas pa odleti na raskrsce : ))))).
Jos samo da kazem da me naprosto odusevljava ideja da netko konacno zapise ta sva mjesta za koja smo svi negdje culi, naculi, ali nitko nema pojma da li se radi o urbanim legendama ili ne. Kad napises to, ja prva kupujem primjerak za sebe i svoju ekipu
A zašto je to igralište sad zapušteno?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 18:17   #39
to i mene zanima... mislim da smo prijateljica i ja bile jedine koje smo povremeno nazvale tog tipa sta je drzao igraliste i unajmile teren da malo igramo. Ne znam da li je to sa nekom skolom tenisa/ iznajmljivanjem igralista propalo jer nitko ne zna za igraliste ili zbog nekakvih vlasnickih problema ... u svakom slucaju steta
ArcaDiAdria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 09:47   #40
Koga zanimaju trase starih zeljeznica i puno podataka o njima nek si pogleda ove linkove:


www.zeljeznice.net/forum

Pionirska pruga Maksimir

Gradska pruga Dubrava

Samoborcek

Na webu sam pronasao i nesto fotki o tim prugama i jos nekim drugim zanimljivostima, recimo ...

Kolosijeci istocnog Zagreba

Stari pogoni tvornice Gredelj

Zeljeznicki muzej u Zagrebu

Pionirska zeljeznica

Postanski muzej

KOga zanima, nek ode na Grmoscicu pogledati staru pokretnu traku koja jos i sad vozi radnim danom glinu za potrebe ciglane - traka upotrebljava stari nadvoznjak iznad Kustosijanske ulice koji se nalazi cca 200 m od Ilice.

Od DRvinja do Preckog je jos vidljiv koridor stare pruge koja je vodila do bivse kasarne Precko gdje je sad novo POS naselje, po putu jos ima dosta znakova pruge (tracnice, peroni za istovar, mostovi - jedan je iskoristen za pjesacku stazu sjevrnog kolnika LJubljanske ...).
radoznalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.