Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 16:11   #61
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Prema projektu, predviđen mi je bojler 24 kW sa dodatnim spremnikom vode 120 l. Kuća prizemnica 110m2, sa 1 kupaonom. Zanima me je li tih 120 litara dovoljno za potrebe četveročlane obitelji (prvenstveno mislim na tuširanje 3-4 osobe , u nizu) .

Koliko bojleru treba za zagrijavanje nove količine tople vode ?
meni će nešto slično ugraditi "onaj", malo jači bojler 30kW i možda malo veći spremnik, mislim da je spominjao 150l.
Obrati pažnju na kondenzacijske bojlere posebno ako misliš ugrađvati podno grijanje jer tada takav uređaj ima najveći stupanj iskorištenja kod niskotemperaturnih grijanja.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:18   #62
Ja imam ugrađen Vaillant bojer od 28 kW, i spremnik od 70 litara. Grijem stan od 120 m2, i topla voda za 2 kupaonice i jednu kuhinju, 4 korisnika.
Još se nikad nije dogodilo da nestane tople vode mogu to preporučiti svakome.
bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:48   #63
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Prema projektu, predviđen mi je bojler 24 kW sa dodatnim spremnikom vode 120 l. Kuća prizemnica 110m2, sa 1 kupaonom. Zanima me je li tih 120 litara dovoljno za potrebe četveročlane obitelji (prvenstveno mislim na tuširanje 3-4 osobe , u nizu) .

Koliko bojleru treba za zagrijavanje nove količine tople vode ?
možeš pozvati i susjede na tuširanje, sigurno neće ponestati, ćim se poćne trošiti topla voda odmah se pali plamenik i grije samo toplu vodu.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:39   #64
Bilo je govora o Veissmanu 24 kW i pripadajućem spremniku 120 ili 150 l. Sve u kompletu 11 000 kn.

Navodno je isto to kod Vaillanta 8000-9 000 kn.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 20:47   #65
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Bilo je govora o Veissmanu 24 kW i pripadajućem spremniku 120 ili 150 l. Sve u kompletu 11 000 kn.

Navodno je isto to kod Vaillanta 8000-9 000 kn.
to mi se cini malo..inace je samo bojler od vailanta oko 7-8 tisuca..plus jos spremnik je bio oko 4000 od vailanta..ako je jos viesmann i jos samo 11 000 ja bih to uzeo od viesmana.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:16   #66
moguće da izvođač nije računao PDV, provjerit ću u ponedeljak.
Iako mi je rakao da sam bojler Veisman dođe nekih 4-5 , a sve zajedno 11 . dobit ću ponudu slijedeći tjedan pa ću znat više...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 01:43   #67
ako imaš kombi bojler 24kw dovoljno ti je da u seriju spojiš najobičniji kupaonski bojler 50-80l. Imam Bosch 24kw EUROSTAR i serijski spojen običan bojler 80 lit (cca 800kn) i sve savršeno funkcionira već godinama.
trajekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:03   #68
Evo da se nadovežem na prijašnji post. Veissmann VITOPEND 100, 24 kW, sa dodatnim spremnikom vode 120 l , 10.200 kn + PDV . Sad imaju akciju. Mislim da ću ga kupit.

Čovjek ovlašten od Veissmanna garantira da je "made in Germany" . Inače, korektno mi je ponudio i opciju sa Vaillantom, koja je nešto jeftinija , jer njemu je najveća zarada na izvođenju i u principu mu je svejedno (kaže da ih rade u Poljskoj, i da za naše tržište stavljaju jeftinije dijelove, da bi mogli "uklizavat" s cijenom ; zato i imaju problema u zadnje vrijeme)
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:33   #69

Javi dojmove kad se smontira i pusti u pogon!

Može li ime ponuđača na P.M?

Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Evo da se nadovežem na prijašnji post. Veissmann VITOPEND 100, 24 kW, sa dodatnim spremnikom vode 120 l , 10.200 kn + PDV . Sad imaju akciju. Mislim da ću ga kupit.

Čovjek ovlašten od Veissmanna garantira da je "made in Germany" . Inače, korektno mi je ponudio i opciju sa Vaillantom, koja je nešto jeftinija , jer njemu je najveća zarada na izvođenju i u principu mu je svejedno (kaže da ih rade u Poljskoj, i da za naše tržište stavljaju jeftinije dijelove, da bi mogli "uklizavat" s cijenom ; zato i imaju problema u zadnje vrijeme)
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 01:27   #70
Budem ti javio kad mi pošalje ponudu.
Što ti kažeš na Vitopend 100 , ipak poznaješ najbolje te uređaje ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 08:48   #71
Najjeftiniji bojler u Viessmann ponudi, ali i dalje Viessmann made in Germany.
Ima manu što se ne može ugraditi regulacija ovisna o vanjskoj temperaturi, ali veliku prednost što su mu gabariti sada vrlo mali (WH1B model).
Pripazi na upute proizvođača vezane za dimovod i mislim da ćeš biti zadovoljan.
Za dodatni komfor grijanja ugradi Vitotrol 100 UTD tjedni programabilni termostat.

Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Budem ti javio kad mi pošalje ponudu.
Što ti kažeš na Vitopend 100 , ipak poznaješ najbolje te uređaje ?
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 10:58   #72
ja sam radi prostora stavio 80 lit, ali je bolje - što više možeš.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 13:00   #73
u proljeće idem na rekonstrukciju kotlovnice, vjerojatno će bit Vailant, jer moj buraz se bavi s tim a ima i rabat neki u Petrokovu..
obavezno će bit fasadni bojler, jer ne zahtjeva atest dimnjaka i za izgaranje ne koristi zrak iz prostorije nego iz vana..
spremnik će bit 80 l...
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 14:16   #74
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Pripazi na upute proizvođača vezane za dimovod i mislim da ćeš biti zadovoljan.
Za dodatni komfor grijanja ugradi Vitotrol 100 UTD tjedni programabilni termostat.
Daj mi reci što je bitno kod dimovoda. Rekao mi je ovlašteni izvođač da on dolazi s njim u setu, itd...valjda on zna sve, neću ga ja ugrađivat ?

Što je taj Vitotrol 100 UTD i koliko to košta ?

I možeš li mi reći kolike su tlocrtne dimenzije tog bojlera i spremnika 120 l ispod njega ( pretpostavljam da je bojler na zidu, a spremnik vode ispod njega na podu ? )
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 23:34   #75
Od nove godine kreće akcija Vaillanta kondenzacijskog 24 kW sa spremnikom 120 lit. ( VU246 + VIH 120 ) prodaje se kao circo centrala 24 kW biće oko 12000,00 kn.
darko031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 10:55   #76
Bitni su radijusi cijevi u odnosu na duljinu dimovoda i broj koljena. Ako je samo bočni izlaz van onda nemaš nikakvih problema jer sve dolazi u kompletu.

Vitotrol 100 UTD je tjedni vremenski programabilni termostat. U toj kombinaciji se može dobiti uz doplatu cca 600 kn + pdv.

Sve dimenzije možeš dobiti na mail.
Javi se na [email protected]



Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Daj mi reci što je bitno kod dimovoda. Rekao mi je ovlašteni izvođač da on dolazi s njim u setu, itd...valjda on zna sve, neću ga ja ugrađivat ?

Što je taj Vitotrol 100 UTD i koliko to košta ?

I možeš li mi reći kolike su tlocrtne dimenzije tog bojlera i spremnika 120 l ispod njega ( pretpostavljam da je bojler na zidu, a spremnik vode ispod njega na podu ? )
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 12:31   #77
Thanks.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 18:24   #78
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Prema projektu, predviđen mi je bojler 24 kW sa dodatnim spremnikom vode 120 l. Kuća prizemnica 110m2, sa 1 kupaonom. Zanima me je li tih 120 litara dovoljno za potrebe četveročlane obitelji (prvenstveno mislim na tuširanje 3-4 osobe , u nizu) .

Koliko bojleru treba za zagrijavanje nove količine tople vode ?
Za 4 osobe u domacinstvu je za tusiranje dovoljno i 60-80litara, tako da je 120l sigurno dovoljan (mozda ti je projektant preporucio firmu koja ne proizvodi manje spremike). Ipak je kod svih sistema grijanje vode u prednosti pred grijanjem prostora, a 24kW brzo zagrije 80litara, a tih 10-15 minuta bez grijanja niti ne osjetis.
salvatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:35   #79
Savjeti - servis plinski uređaja

stari, iskusni serviser plinskih uređaja ima volje i vremena pomoći savjetima
DINKOV DIDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:42   #80
Cool vailant bojler

naime,ovako...imam plinsko centralno grijanje na plin iz cisterne(spremnika).bojler je vailantov od 28kw,fasadni.zadnje vrijeme mi se često zna ugasiti plamenik,pa ga moram i po nekoliko puta paliti dok ne "uhvati".primjetio sam da se to počne događati kada količina plina u spremniku padne ispod 30%.budući da je bojler novi(radi svega dvije godine),i prošle jeseni je bio redovito servisiran,to me jako čudi,da ne kažem,već i pomalo nervira.glupo mi je sada opet zvati servisera ako je to neka banalna sitnica.molim za savjet...
hvala,pozdrav!
__________________
milko
milko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.