Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 19:26   #81
Znaci ipak je bilo nesto sa anestezijom kod onoga prije ili ti je upala popustila.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
LukeZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 10:52   #82
bol

ja sam bio prije 7 dana u gunduličevoj izvadio 4 gore ljievo, nakon sedam dana još je rupa i boli me već 7 dana, sada mora opet ići da pita zašto je to tako zubar koji je davao inekcije nije bio nimalo nježan suze na oči su mi potekle kad je zabio inekcije inače imam 100 kila nisam tako slab bio sam kod svog zubara koji je rekao da moram opet u gunduličevu katastrofa
worda79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 11:34   #83
Nekima zaraste u dva tjedna, a nekima tek za misec dana potpuno zaraste ta rupa, tako je meni rečeno...momentalno trpin bol od kirurški vađenja umnjaka od neki dan i znan kakva je ta bol..Neizdrživo! Najrađe bi opet onu inekciju da ništa ne osjećam bar nekoliko sati, ono je super. Ništa ne boli.
ripperius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 00:44   #84
ja sam koristil nalgesin poslije vađenja i držal je dugo
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 16:15   #85
Danas izvadila gornji lijevi umnjak, bio vani za 10 sekundi, nisu šivali, anesteziju dobila u jedan sat i još uvijek me ništa ne boli, nisam otečena.
Kada počinje popuštati ta anestezija? nije mi više ni utrnuto, svi su me isprepadali sa tim bolovima i sad mi je glupo piti tabletu kad baš ništa ne boli, da čekam da zaboli ili da popijem preventivno????
the lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 19:21   #86
Ja stvarno ne razumin kako van tako dugo može djelovat ta inekcija, meni je to oko 2 ure trajalo i prestalo. Blago van se.
ripperius is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 19:31   #87
To je skroz individualno.
** Tara ** is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 21:06   #88
Evo popila oko 7 sati voltaren rapid, možda i nisam trebala jer nije ni bila neka bol onako skroz malo, al eto ipak sam popila nisam htijela čekati da stisne. Baš sam sretna što je tako prošlo, za sada. Skroz bezbolno i bez imalo oteklina kao da ga nisam ni vadila, jer kakvih sam priča čula o tim umnjacima, baš me bilo strah. Drugi tjedan vadim još jedan umnjak
the lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:05   #89
Poštovane forumašice i forumaši, lijepo vas molim da o SVIM problemima vezanim uz umnjake raspravljate na top-temi Umnjaci - izbijanje, vađenje, bolovi.... Nije, naime, potrebno da o umnjacima raspravljamo na više različitih tema i time razdvodnjujemo raspravu.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 11.12.2012. at 22:12.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:53   #90
Mom bratu (16) je na nedavnom pregledu liječnica opće prakse ustanovila da ima dobroćudni oralni karcinom u ustima i dobio je uputnicu za oralnu kirurgiju no prije toga ga je dr. opće prakse uputila kod njegove stomatologinje koja je jednako ustanovila,međutim on ne želi ići na uklanjanje jer smatra da će to samo od sebe proći. Malo sam se informirala i saznala da to ipak može prerasti u zloćudni tumor ukoliko se ne ukloni, da li su moje sumnje točne,jer sam ipak takve informacije dobila na internetu.
turning table is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 22:52   #91
Posalji tocnu dijagnozu.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:56   #92
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
a vidi...meni je zubar slomio gornji dio zuba,a korijen je ostao duboko unutra... pa su mi morali skroz rezati i kopati po zubnom mesu.. osjetila sam kak mi je rezao korijen unutra da ga lakše izvadi i te spravice su mi skoro došle do fakin čeljusne kosti..ali nikakav bol nisam osjetila jer mi je spržio tu cijelu anesteziju i to na 3 mjesta oko zuba...tak da se na bol tokom operacije nemogu žaliti..jedino je nakon 3 sata bio pakao kakav u životu nisam proživjela



ovakav zahvat sam ja danas imala, šta sad?

prošla su dva sata, još ne boli strašno.

jel mogu šta napraviti u ovom preostalom satu?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 20:41   #93
update

nije na kraju bilo tako strašno bolno nakon puštanja anestezije.

malo se osjećam oralno izmrcvareno i kraćeg fitilja

za utjehu onima koji će jednom doći čitati
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:14   #94
danas vadila umnjak i plačem od bolova
pitanja:
-šta da pijem i kolko često? probala ibuprofen i andol. ne pomažu. a starci mi ne daju da ih pijem previše. a ja umirem
-za antibiotike mi nisu ništa rekli ali ja svejedno mogu otići svojoj zubarki da mi pripiše neke ili ne?
-od sutra bi trebala ispirati paradontaxom a ja ne mogu ni usta otvorit. pa kako da onda ispirem?
-rekli su mi da za tjedan dana dođem vaditi konce. a jel to baš moram? jer ja bi tad trebala počet radit i ne stignem. ne znam kakvi su to konci...neki crni. prije 5 godina sam vadila prekomjerni zub i u međuvremenu si pregrizla konce tako da nisu imali šta vadit
spenceeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:54   #95
Quote:
spenceeer kaže: Pogledaj post
danas vadila umnjak i plačem od bolova
pitanja:
-šta da pijem i kolko često? probala ibuprofen i andol. ne pomažu. a starci mi ne daju da ih pijem previše. a ja umirem
-za antibiotike mi nisu ništa rekli ali ja svejedno mogu otići svojoj zubarki da mi pripiše neke ili ne?
-od sutra bi trebala ispirati paradontaxom a ja ne mogu ni usta otvorit. pa kako da onda ispirem?
-rekli su mi da za tjedan dana dođem vaditi konce. a jel to baš moram? jer ja bi tad trebala počet radit i ne stignem. ne znam kakvi su to konci...neki crni. prije 5 godina sam vadila prekomjerni zub i u međuvremenu si pregrizla konce tako da nisu imali šta vadit
Neofen (dakle, ibuprofen) nam se pokazao najbolji, jedino se čovjek mora strpiti dok ne počne djelovati; najbolje ga je uzeti s bar malo hrane. treba nekih 45 minuta da osjetiš djelovanje. andol nije dobar izbor.

iako boli, treba koliko god je moguće češće jesti po malo sladoleda, hladnog jogurta, polako grickati bananu. dobili smo upute da bol i oteklina nastaju od krvarenja u šupljini izvađenog zuba, i da što više laganog gibanja čeljusti pomaže da se to prije drenira i prije prestane boljeti.

suhi hladni oblozi na spoj čeljusti, po 20 minuta u komadu (mi smo uzeli onaj uložak iz zamrzivača, kao za prenosne hladnjake, zamotan u čistu krpu), isto pomaže. preporučeno nam je i uzimanje jačeg kompleksa B- vitamina.

da, tvoja zubarica ti može prepisati antibiotike, nazovite je na telefon i lako pošalje e-recept ravno u ljekarnu. ne moraš zato ni ići do nje.

da, konce se treba vaditi, i to ne kasnije od tjedan dana, da ne urastu previše u meso. to je malo neugodno, ali relativno brzo gotovo.

drži se
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:06   #96
Konce moraš vaditi jer nisu resorptivni, osim toga skupljaju plak i bakterije. Izvaditi ih može bilo tko (stomatolog mislim).
Antibiotik se daje samo ako nastupe znakovi jače upale ili ako se takva očekuje nakon težeg vađenja.
Higijenu održavaš koliko možeš (ali moraš u svakom slučaju), nemoj forsirati usta
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 16:33   #97
Hvala vam puno.
Ibuprofen pijem i šizim dok čekam da počne djelovati ali ipak ima djelovanja pogotovo uz led na obrazu.
danas sam uspjela i malo jesti. ono šta jučer nisam jela ni pila vodu se pokazalo jako loše pošto sam samo gutala tablete pa mi se zamantalo i srušila sam se. i nakon toga sam povračala. ne znam šta valjda to malo vode i tablete.
danas sam otišla do svoje zubarke a ona na godišnjem cijeli ovaj tjedan. na vratima piše da mogu otići do drugog zubara (i piše broj) samo on radi suprotnu smjenu pa danas nisam uspjela. vidjet ću kako će mi biti sutra.
ne uspjevam još prati zube jer ne ogu toliko otvoriti usta ali ih ispirem sa paradontaxom.
jedino što sam sad dobila i laganu temperaturu (37,7), boli me uho i grlo pa se i toga bojim. ne znam jel je pametno kapati si kapi u uho? pošto me možda zapravo ne boli uho već mi je sve to od tog vađenog umnjaka.
i usne su mi užasno suhe i naotečene od operacije. mažem ih melemom. mislim da je to najbolje.
spenceeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 19:31   #98
Molio bi nekog sa foruma da je stomatolog ili je imao sličan problem da mi odgovori.daklem imam cistu na zubnom mesu iznad dvojke al zahvaća malo i jedinicu i trojku.a neko mi reče da je to možda upala.kako razlikovat cistu i upalu?i ak ću već ić a ak je cista moraću dali kb dubrava ili gundulićeva?iskustva?
__________________
Radanko
radanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 20:21   #99
Cista je u kosti, ne u mesu. Teže je razlikovati cistu od kroničnog upalnog procesa, ali ipak cista daje neke specifičnosti - pri rastu razmiče korijenove, ugl je pravilnog oblika, oštrih granica te posjeduje ovojnicu koja se na slici može vidjeti. U svakom slučaju konzultirajte se s oralnim kirurgom/endodontom.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:59   #100
Hvala.Bio u kb Dubrava kažu da je cista.Sto ljudi doktora sestara studenata.Prvi put me pregledali i poslali na snimanje i kad sam obavio snimanje stojim ispred vrata i čekam kako su mi rekli i izađe doktorica i kaze izvolite šta trebate.Meni baš ne ulijevaju povjerenje ovako na prvu.
__________________
Radanko
radanko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.