Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 10:28   #821
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Bit će vam dovoljan bojler, da je i 80litara bio bi dovoljan. Drugo je što su neke vaše želje pa možda želite sve na plin, ali ako je bojler nov i nema kamenca, ima barem 80litara, trebali bi imati normalno tople vode.
to su dobre vijesti a koliko su računu za struju cca veći u odnosu na neko kućanstvo koje ima plinski bojler? ako bojler gori cijelo vijeme
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:28   #822
To ti može pouzdano reći samo netko tko je već prelazio s jedne na drugu opciju. Ovo sve ostalo je paušalna procjena. Sve ti ovisi o potrošnji. Bojler (Ispravan, s ispravnom izolacijom) ne troši puno struje na održavanje temperature jednom kad zagrije vodu. Najviše ode na zagrijavanje one koja ode na potrošnju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:48   #823
Pa kwh plina je kod mene 0.37kn, a struje je 1kn.
Plus na održavanje što ode.

Znači 3 puta je skuplja struja, ako nešto očito nisam previdio.

E sad, koliko će to mjesečno biti, te koliko godina je povrat investicije za kupovinu i zamjenu na plinski, posebno pitanje..

Inače, moji imaju ariston 80l i pošto je voda puna kamenca, a filter nemaju, svake 2 godine u njemu su gromade, stijene.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:40   #824
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Pa kwh plina je kod mene 0.37kn, a struje je 1kn.
Plus na održavanje što ode.

Znači 3 puta je skuplja struja, ako nešto očito nisam previdio.

E sad, koliko će to mjesečno biti, te koliko godina je povrat investicije za kupovinu i zamjenu na plinski, posebno pitanje..

Inače, moji imaju ariston 80l i pošto je voda puna kamenca, a filter nemaju, svake 2 godine u njemu su gromade, stijene.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
A iskorištenje oba bojlera je isto?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:54   #825
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Pa kwh plina je kod mene 0.37kn, a struje je 1kn.
Plus na održavanje što ode.

Znači 3 puta je skuplja struja, ako nešto očito nisam previdio.

E sad, koliko će to mjesečno biti, te koliko godina je povrat investicije za kupovinu i zamjenu na plinski, posebno pitanje..

Inače, moji imaju ariston 80l i pošto je voda puna kamenca, a filter nemaju, svake 2 godine u njemu su gromade, stijene.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Kamenac i nakupljeni pijesak sakuplja se i u plinskom bojleru. Takav servis jednom godišnje cca 300,00 kuna, (samo čišćenje od pijeska) a dok se to otkrije opet problem.
Želim samo naglasiti, nema ništa badav, sve kaj se koristi košta i uvijek je pitanje koliko su neke stvari jeftinije ili skupe?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 08:38   #826
100 litara je puno. Ako ugradite neki kvalitetni timer i punite ga samo po jeftinijoj tarifi (ako postoji) nema šanse da se plin isplati samo za toplu vodu. Zapravo ni po standardnoj tarifi se vjerojatno ne isplati. Troškovi održavanja plinskog bojlera su dosta visoki (ok to će tata) ali opet peripetije s dimnjakom su podosta skupe.
Jedino ako je u pitanju i grijanje.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 12:01   #827
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Kamenac i nakupljeni pijesak sakuplja se i u plinskom bojleru. Takav servis jednom godišnje cca 300,00 kuna, (samo čišćenje od pijeska) a dok se to otkrije opet problem.
Želim samo naglasiti, nema ništa badav, sve kaj se koristi košta i uvijek je pitanje koliko su neke stvari jeftinije ili skupe?
Pa logicno.

Ali evo gledam i moji i mi smo spojeni na isti vodovod (crpilište sikirevci), kod na plinski i nemamo nikakvih problema. Bojler je i za grijanje naravno.
Dok kod njih katastrofa.

Ipak vjerujem da se na grijaču dosta više kamenca nakupi?

Btw, ima netko preporuku za filter za vodu, koji bi se spojio izmefu kuće i priključka?


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:10   #828
Da li je bojler od 80 l u praksi dovoljan za puniti kadu za kupanje i istuširati se poslije, ili je potrebno ići na veći?
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:21   #829
Dovoljno.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:27   #830
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

dečko i ja kupujemo stan i konačno smo pronašli neki koji nam se sviđa.

Međutim, brine nas bojler koji je u stanu. Stan je nedavno adaptiran i u pitanju je Aristonov model ARISTON VELIS EVO EU 100L (https://termometal.hr/bojler-ariston...proizvod-3194/). Bojler je novi novcati, rekla bih po veličini da je od 100L.

Cijeli život odrastam u stanu s protočnim plinskim bojlerom i navikla sam imati toplu vodu na raspolaganju cijelo vrijeme, koliko god i u koje god doba dana. Plus, tata mi ima firmu za instalaciju grijanja i dr. i kategorički odbija sve što nisu takvi bojleri, pa me naravno i odgovara od stana što se toga tiče. A ja ovdje tražim drugo mišljenje :P

Stan ima 64 kvadrata, bojler se nalazi u kupaonici, u kojoj je tuš kabina, dakle u pitanju bi bila samo tuširanja, nikakve kade na koje se troše na litre vode i sl. Zanima me koliko je to dobra situacija za život dvoje ljudi, odnosno, kolike su realne šanse da nakon dva tuširanja ostanemo bez tople vode. Naravno treba nam i za suđericu (ali ne svaki dan), kuhanje, pranje ruku/zubi i sl., pranje suđa itd. Isto tako, kolike račune za struju da očekujemo?

Također, stan ima plin, može li se taj bojler jednostavno zamijeniti plinskim protočnim, bez razbijanja pola kupaonice, ili to nije moguće?

Hvala unaprijed na odgovorima
Imao sam ja do 2006 takav sistem grijanja vode, struja 500kn mjesečno.

Nakon toga prešao na plin rata mi sada za struju 260-300 kuna.

Ako ti otac bavi plinskim instalacijama, grijanjem, nije bedast da ne zna o čemu se radi.
Likovi koji takve stanove daju u najam rade to iz prostog razloga jer je njima to najjeftinije, taj bojler košta cca 1000kn, postavi na zid i to je to.
Plinski bi ga koštao 3x skuplje sa svim ateistima.

Da je njegov stan ne bi sigurno išao na tu varijantu.

Slušaj oca dobro te savjetuje.

Predloži gazdi da ćeš ti investirati u plinski + postavljanje tvoga oca koji takav sigurno ima viska na lageru i nek ti za uzvrat 3 mjeseca da besplatno stanarinu ti plati samo tekuće režije. Ja bi pristao da je moj stan....

Savjet -pripazi se takvih stanova jer znaju imati " skrivene" utičnice i trošila na tvom satu od struje ....

Uostalom pitaj koliko su prijašnji stanari plaćali struju. Vidjet ćeš jer odgovor iskren.
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 04:42   #831
Viš da oni kupuju a ne unajmljuju.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:14   #832
Da sad vidim.

Onda svakako promjeni za plinski, ako naravno smiješ, jer pretpostavljam da je u zgradama to problem
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:17   #833
Gdje je u Zagrebu najbolje kupiti rezervne dijelove za el. bojler - Ariston Velis Evo prije svega grijače i magnezijeve anode bi trebao zamijeniti ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:25   #834
Kralj komerc, batis... Imaju Web oboje, zavisi na kojem si djelu grada i koji ti je bliže.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:01   #835
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A mi koji se tuširamo svaki dan i redovito se umivamo i perrmo ruke?
Bokte kad krenu ovi s higijenskim navikama Atile od Huna.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Nejdimo u ekstreme, ok ljeti svaki dan, no tuširanje i kupanje/pranje nisu nužno isti pojmovi niti zahtjevaju jednako tople vode.

Higijenske navike pranja svaki drugi dan su daleko zdravije (a time i higijenskije) nego svaki dan. No razumijem da je ljude sram (jer svi su čistunci nema šta), pa pustimo "ljude", malo pogledati šta struka kaže, malo pogledati nastanak dermatitisa, ostalih poremećaja kože kao najvećeg organa tijela, pojavu prhuti do dan danas znanstveno sa sigurnošću bez lijeka koji riješava uzrok i sl., a ima je npr skoro svaki drugi muškarac itd.. Netko bi vjerojatno mislio da i crijeva treba oprati jer ne razumije šta je zdravlje i pojam "čistoće" koji se uzima zdravo za gotovo.

Eto ništa osobno, no i ja sam previše nadražio mozak pa budem alergičan na gluposti današnje, a posebno one tipa prati bebu obavezno svaki dan (koji se redovito propagira od "stručnih" osoba iz bolnica), po mogućnosti sa sapunom obavenzo i šamponom čiji "baby" naziv ima sastav u broju od po desetak kemijskih supstanci od kojih najmanje 30% istih radi laganu, no nepopravljivu štetu koja se očituje tek u kasnijoj dobi i sl. I da, da ne zaboravim izosanom očišćene tepihe i sve horizontalne i vertikalne površine za naravno max zdravlje dijeteta.

A sumirano, kome cca 1500kn godišnje nije cifra za komociju usađivanja navike paljenja bojlera koji sat pred kupanje super, hvala bogu, no ja i 80% hrvatskog prosjeka koji uopće imamo bojlere si to ne možemo priuštiti.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:31   #836
A onda bojler na drva i ožeži. Nema jeftinije, ako je to jedini kriterij. Za 100kn mjesećno da živim ko moja baba nakon 2 svjetskog....

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:13   #837
Pozdrav svima.

Trebam malu pomoc ako moze.
Radi se o bojleru od 80 litara kojeg selim na drugu stranu zida.
Stare fleksibilne cijevi su preko 20 godina stare i pre kratke.
Isao sam kupiti dvije i napomenuo da su za bojler sto na njima i pise.
E sad prilazem sliku usporedbe stare i nove. Stara je malo sira sto iz nutra sto iz vana. Da li ce mi to utjecati na protok odnosno da li da idem potraziti te deblje. Hvala unaprijed.
[IMG][/IMG]
sevenlp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:20   #838
Nema veze standard je to.

Objasnit ce ti u trgovini, uostalom uzmi pa vrati ako ne odgovara.

Zadnje uređivanje Majstor : 18.07.2017. at 13:53. Reason: ne quotaj slike!
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:21   #839
To je to. Samo spajaj
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 13:30   #840
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
To je to. Samo spajaj
Hvala svima!

LP
sevenlp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.