Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 11:19   #1941
Ja nisan koristija sol, uzea san rucnik jer se puno znojim. Rucnik stavim jedino kad je potrebno. Nakon misec dana vec je puno bolje, makar mislin da ce jos koji misec tribat da bude skroz dobro.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 11:24   #1942
Pipls, jel se vama spava nakon sata joge? Svi uglavnom pričaju kako su energizirani, no ja moram odrijemati nakon sata. Sada se to smanjilo ponešto, no ne osjećam se energizirano, nego lebdeće i u polusnu, kao da nisam baš tu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:32   #1943
Meni se ne spava, nego san umoran (radin ashtangu koja je fizicki ashtanga). Ponekad legnen pola sata, al bez spavanja, samo da malo odmorin.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:13   #1944
Ja odspavam sat i po, dva.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:18   #1945
@Maddie: ne baš trebala biti pospana, opuštena i relaksirana da, ali pospana ne.

Možda radiš yogu kad si umorna? Probaj napraviti prije prakse yoga-nidru ili dužu (barem 10-15 minuta) šavasanu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:11   #1946
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ja odspavam sat i po, dva.
Koju yogu, koliko dugo ju vježbaš i koliko puta tjedno vremenski?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 02:20   #1947
Hatha yoga, već sedam mjeseci po sat i po dva puta tjedno. Vježbam ujutro.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 03:14   #1948
Sva joga o kojoj je ovdje rijec ("fizicka joga") je hata joga, tako da se nije bas pojasnilo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 07:00   #1949
Ne znam, tako se zove, a kako sam ja razumjela hatha (ta gdje ja idem) je razlicita od vinyase i ostalih podvrsta joge. Uglavnom, neki basic level, ali doduše radiš sve, samo valjda sporije. Valjda je jasno, ne bacajte kamenje na me.

Zadnje uređivanje Maddie : 11.08.2017. at 07:13.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 09:43   #1950
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Hatha yoga, već sedam mjeseci po sat i po dva puta tjedno. Vježbam ujutro.
Ok, kužim što je to jer znam kako je u Zg to "klasificirano". (jel možda vježbaš u Medical yoga centrima?)

U svakom slučaju ne znam u kakvoj si formi ali to te ne bi trebalo "umarati", dva puta tjedno hathice...pa to je penzić yoga.

Shalim se malo...ali kakvo ti je zdravlje, imaš li nekih zdravstvenih problema? :zabrinuta:
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 10:09   #1951
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ok, kužim što je to jer znam kako je u Zg to "klasificirano". (jel možda vježbaš u Medical yoga centrima?)

U svakom slučaju ne znam u kakvoj si formi ali to te ne bi trebalo "umarati", dva puta tjedno hathice...pa to je penzić yoga.

Shalim se malo...ali kakvo ti je zdravlje, imaš li nekih zdravstvenih problema? :zabrinuta:
Mislim da me ta joga toliko opusti da zaspem.

Nije medical yoga centar, nego kao baš joga centar, koliko to može biti u mom mjestu. Žena koja vodi meni je prošla dosta neih edukacija, bavi se jogom valjda 20 godina. Ima jedan drugi centar koji mi se čini više hard core, ali mi je lik što to vodi onak malo freaky, pa ne bih tamo išla. Neću da budem vegan .

A zdravlje, ništa posebno, debljina, tlak, menadžerske bolesti.

Jedino su mi kukovi otvoreni, za razliku od većine koji budu na satu. Fleksibilnost je super, fali snage, a za to se trebaju skidati kile.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:30   #1952
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
A zdravlje, ništa posebno, debljina, tlak, menadžerske bolesti.
Nje to malo, nagomilalo ti se miša mu. Na tvom mjestu bih pojačala, dva puta tjedno laganini možeš drviti do kraja života da ne vidiš značajnije promjene.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 13:24   #1953
....a jel netko možda zna za Tai Chi kakav kvalitetan u ZG?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:09   #1954
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nje to malo, nagomilalo ti se miša mu. Na tvom mjestu bih pojačala, dva puta tjedno laganini možeš drviti do kraja života da ne vidiš značajnije promjene.
Pojačala sam, ali aerobik i slicne programe, svaki dan, i promjenila hranu i to ne zbog zdravlja nego jer želim moći raditi s tijelom neke stvari (ne seks) a vidim da neću moći napredovati ako to ne promijenim. Moj tlak je zasebna tema i muči me neovisno o kilaži i to godinama, on ima neki svoj život koji ja još uvijek ne kužim.

Žena što vodi sate na je rekla jednom da ako vježbamo jogu svaki dan ujutro i navečer, za tri mjeseca ćemo imati potpuno novo tijelo. E to mi je bacilo bubu u uho. I da, pričala je o nekim ciklusima, kao snaga se radi svakih ne znam koliko 48 ili 72 sata, a fleksibilinost valjda možeš svakih 9 sati, tako nešto. I da to što mi dođemo dva puta tjedno ne vježbamo fleksibilnost nego snagu, itd.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:14   #1955
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Žena što vodi sate na je rekla jednom da ako vježbamo jogu svaki dan ujutro i navečer, za tri mjeseca ćemo imati potpuno novo tijelo.
Ajd, bar nije obecala da cete levitirat
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:45   #1956
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ajd, bar nije obecala da cete levitirat
joj, grozan si
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:49   #1957
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Pojačala sam, ali aerobik i slicne programe, svaki dan, i promjenila hranu i to ne zbog zdravlja nego jer želim moći raditi s tijelom neke stvari (ne seks) a vidim da neću moći napredovati ako to ne promijenim. Moj tlak je zasebna tema i muči me neovisno o kilaži i to godinama, on ima neki svoj život koji ja još uvijek ne kužim.
Premlada si svejedno za takve probleme.

Koliki ti je tlak?
Quote:
Žena što vodi sate na je rekla jednom da ako vježbamo jogu svaki dan ujutro i navečer, za tri mjeseca ćemo imati potpuno novo tijelo. E to mi je bacilo bubu u uho.
Tri mjeseca je fakat premalo.

Mogu iz svog iskustva reći da yoga fest mijenja tijelo, ali nije svejedno "koja yoga" se prakticira. Ja sam npr. sportivo cijeli život i mršava sam, ali prave i velike promjene sam počela osjećati tek kada sam ušla u ashtanga yoga praksu na dnevnoj bazi...a ona je i fizički zahtjevna jer istovremeno gradi i snagu i fleksibilnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 20:45   #1958
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nje to malo, nagomilalo ti se miša mu. Na tvom mjestu bih pojačala, dva puta tjedno laganini možeš drviti do kraja života da ne vidiš značajnije promjene.
Slažem se, mislim da bi joj bilo dobro i ostale dane vježbati barem 10 - 15 minuta. Nekada sam imao takav brzi program s osnovnim asanama, ali ne znam više gdje mi je, a nazive ne znam napamet.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:08   #1959
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Premlada si svejedno za takve probleme.

Koliki ti je tlak?

Tri mjeseca je fakat premalo.

Mogu iz svog iskustva reći da yoga fest mijenja tijelo, ali nije svejedno "koja yoga" se prakticira. Ja sam npr. sportivo cijeli život i mršava sam, ali prave i velike promjene sam počela osjećati tek kada sam ušla u ashtanga yoga praksu na dnevnoj bazi...a ona je i fizički zahtjevna jer istovremeno gradi i snagu i fleksibilnost.
Prestala sam ga mjeriti nakon što kad sam se dovela u red (bila kost i koža), postala gotovo pa vegetarijanac, bacila kavu, cigarete, i alkohol, te vježbala svaki dan sat vremena ili trčanje ili nešto tipa p90x i insanity i kad su mi rekli skidamo te s tableta, moj tlak poludio i nije se dao spustiti. Naravno prešla sam sve pretrage i ležala u bolnici, i doktorica mi nije vjerovala (a mjeri 160/110 i ne zeli mi dati tabletu za tlak, ili nešto, a meni glava puca), svi valjda misle da ja to nešto kontroliram ili izmišljam. Kao preaktivan simpatički sustav.

Najviše izmjeren je bio 170/110, znam da je to hipertenzijska kriza, ali eto ja to sama kontroliram svojim umom. Po njima moj tlak ne bi trebao biti takav bez obzira na kilažu.

A sad joga. Ne vjerujem da je mislila da ćeš se transformirati ne znam kako, nego vjerovatno da treba toliko da bi došlo do neke značajne promjene, pa sad možda se pjesnički izrazila. I znam da sad mislite tko je ta i da nije kompetentna, ali je, no ne želim nabrajati njene kvalifikacije. Ili možda ja ne znam to prezentirati dobro.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Slažem se, mislim da bi joj bilo dobro i ostale dane vježbati barem 10 - 15 minuta. Nekada sam imao takav brzi program s osnovnim asanama, ali ne znam više gdje mi je, a nazive ne znam napamet.
Ma kad krene u pozdrave suncu oznojim se ko prase. Samo to da ponavljam, dosta mi.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:17   #1960
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Prestala sam ga mjeriti nakon što kad sam se dovela u red (bila kost i koža), postala gotovo pa vegetarijanac, bacila kavu, cigarete, i alkohol, te vježbala svaki dan sat vremena ili trčanje ili nešto tipa p90x i insanity i kad su mi rekli skidamo te s tableta, moj tlak poludio i nije se dao spustiti. Naravno prešla sam sve pretrage i ležala u bolnici, i doktorica mi nije vjerovala (a mjeri 160/110 i ne zeli mi dati tabletu za tlak, ili nešto, a meni glava puca), svi valjda misle da ja to nešto kontroliram ili izmišljam. Kao preaktivan simpatički sustav.

Najviše izmjeren je bio 170/110, znam da je to hipertenzijska kriza, ali eto ja to sama kontroliram svojim umom. Po njima moj tlak ne bi trebao biti takav bez obzira na kilažu.
Da ne idem u of ovdje ću samo napisati da potpuno razumijem o čemu pišeš i što se tu događa jer sam tvoju natalnu kartu gledala podosta puta, te da mi je ovo dobar promjer onoga što mislim oduvijek (a to je da bi liječnici i astrolozi trebali surađivati).

No isto tako mislim da bi ti određena yoga u ovome mogla puno pomoći jer ona doista smiruje i stabilizira živčani sustav koji je kod tebe "nepredvidljiv" i ima tu tendenciju nekontroliranog "skakanja" i "divljanja". Vidiš npr. kako reagiraš na ovu yogu koju radiš tako da se nakon "naglo smiriš" pa da ti se spava. Odnosno, na neki način odeš u drugi ekstrem i baš se vidi taj disbalans.

Hoću reći, dugoročnije, posvećenije i sistematičnije prakticiranje bi vjerujem to moglo izbalansirati i umanjiti ove podosta ekstremne reakcije.
Quote:
A sad joga. Ne vjerujem da je mislila da ćeš se transformirati ne znam kako, nego vjerovatno da treba toliko da bi došlo do neke značajne promjene, pa sad možda se pjesnički izrazila. I znam da sad mislite tko je ta i da nije kompetentna, ali je, no ne želim nabrajati njene kvalifikacije. Ili možda ja ne znam to prezentirati dobro.
Ja sam to tako i shvatila, no ipak je tri mjeseca malo za ikakve ozbiljnije promjene. Ne možeš u to kratko vrijeme ni usvojiti pravilno izvođenje jednostavnijih asana, a kamoli "ući" dublje u to sve.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.