Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2009., 15:04   #81
killer, ti si ok lik, malo pljucanja i zajebancije nikom ne škodi, uostalom treba kritizirati da bi svi skupa bili bolji, al mene bole glupi komentari tipova koji pričaju priču u prvom licu o nekom lošem događaju a zapravo prepričavaju nešto što su čuli negdje a sve skupa ih baš i nije zanimalo jer zapravo jebeš taxi kad imam svoj autić.
taxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:09   #82
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne,ne bavim se ugostiteljstvom nego najmom limuzina
taxi ne koristim kod nas,ali pošto sam cca 4-5 mj. van hrvatske u godini tamo koristim usluge taxi prijevoza
ali srećom zbog vas imam više posla,jer ljudi uzmu taksi iz zračne luke,ožene ih za 120€ do westina,pa mi poslje pošalju mail s upitom i čude se da je moja vožnja jeftinija od taxi vožnje
a i to da vozači ne znaju bar engleski,za preporuku dobrog izlaska dobe da odu u princess i sl. neću

kava bi trebala biti cca5kn,a pivo ako nije natočeno do crte slobodno vratiš

nego kako je moguće da u rijeci platim put korzo-opatija 40 kn?
ajde mi u rijeci nadji taxi,ak neznas nikog,u 5 min....i 40 kuraca,ja sam ga platio od towera do opatije 100 kn i nazvao neznam koliko mobitela dok nisam dobio voznju...tak da o rijeci bolje nemoj...molim te...kaos totalni...
slazem se da ima prevara i to je ono lose u nasoj sluzbi....isto kao sto ti pekar proda kruh sa zoharom pa su odmah svi pekari prokleti zmazanci..jeli tako?
ja odgovorno i uzdignute glave stojim iza svake svoje voznje u svim pogledima,a pogotovo naplate,a znas koja mi je povratna informacija?Ljudi me traze jer su zadovoljni mojom cjelokupnom uslugom...
a vjeruj mi gotovana koji dodje u grad,isao bi van a nije se raspitao gdje moze,gdje je in itd i treba odvest u princess,jer tam zavrse pokvareni cinovnicki bankari koji dodju od neznam kud sa predrasudom balkana i ponasaju se ko eclestone,i jos bi nekaj i okrenuli a jedino kaj moze je platiti za to...ja osobno predlozim 10 tak mjesta razne vrste pa biraj...i znas gdje vecina zavrsi...naravno u pirani...iako sam dosta puta vozio i u princess na njihov zahtjev...bog zna kaj je tam bilo niti me interesira
samo gledam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:14   #83
u rijeci imaš više službi, a taxi smo našli kod korza
pitali cijenu i reko čovjek da je 40 kn,koliko i platili

drugi link ti ide u korist svakako u zg je start 20kn
ne vidim kakva posebna klijentela,imam klince od 18-20g. koji skupe svaki 100kn da se provozaju sat vremena,strancima to većinom plaćaju tvrtke,ima i onih koji su navikli pa to traže
ja sam samo da se ukine monopol pa se i ja bacam kod vas u biznis
onda bumo i pivo popili (ja nisam rekao da su svi loši ali nažalost 90% je)
i kako onda stranac koji je navikao na standard doživi vožnju u starom vozilu?
vjerojatno je oduševljen,ja bi bio sretan kad bi bilo propisano točno koje vozilo imaju taksi,a ne kad se donjeo pravilnik,dalo vremena na nabavku,i onda pametnjakovići su počeli da to ne vrijedi,on još može voziti staru ragu do tehničkog
takvima je odmah licence trebalo oduzeti (i onda bi oni koji rade po pravilima bili u boljem svjetlu)
također ne znam kako je to rješeno točno kod vas (vi ste svi obrtnici?),ali zašto se ne uzme još 3-4 osobe (i više može) i auto da bude 0-24 u eksplataciji

sad sam ti naveo i osobni razlog zašto me zanima to o taxi,a sve priče koje imam sam čuo od osoba za koje nemam razloga vjerovati da lažu (i sam doživio,opisano gore)

nije ovdje stvar pojedinačnog događaja,nego je to konstanta
tu i leži problem
kod pekara imaš izbor otići drugome, nema monopola

ništa sad gibam,trebam i ja odraditi svoju šihtu na cesti
samo polako ljudi i pazite na druge u prometu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 22.08.2009. at 15:20.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:30   #84
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
u rijeci imaš više službi, a taxi smo našli kod korza
pitali cijenu i reko čovjek da je 40 kn,koliko i platili

drugi link ti ide u korist svakako u zg je start 20kn
ne vidim kakva posebna klijentela,imam klince od 18-20g. koji skupe svaki 100kn da se provozaju sat vremena,strancima to većinom plaćaju tvrtke,ima i onih koji su navikli pa to traže
ja sam samo da se ukine monopol pa se i ja bacam kod vas u biznis
onda bumo i pivo popili (ja nisam rekao da su svi loši ali nažalost 90% je)
i kako onda stranac koji je navikao na standard doživi vožnju u starom vozilu?
vjerojatno je oduševljen,ja bi bio sretan kad bi bilo propisano točno koje vozilo imaju taksi,a ne kad se donjeo pravilnik,dalo vremena na nabavku,i onda pametnjakovići su počeli da to ne vrijedi,on još može voziti staru ragu do tehničkog
takvima je odmah licence trebalo oduzeti (i onda bi oni koji rade po pravilima bili u boljem svjetlu)
također ne znam kako je to rješeno točno kod vas (vi ste svi obrtnici?),ali zašto se ne uzme još 3-4 osobe (i više može) i auto da bude 0-24 u eksplataciji

sad sam ti naveo i osobni razlog zašto me zanima to o taxi,a sve priče koje imam sam čuo od osoba za koje nemam razloga vjerovati da lažu (i sam doživio,opisano gore)
jedna koncesija-jedno ime-jedan auto....i to je uredu,naravno ako imas koncesiju
da se vozi sve i svasta i tu se slazem...revizija uskoro nastupa...
sta znaci ukidanje monopola=kaos kao i svugdje gdje ga nema...
ja znam da je meni lako pricati,jer imam ciste papire uredan,luksuzan noviji auto,ali koliko je ulozeno novaca mogo sam mozda i pametnije sa njim...to je cinjenica,ali zato iz tog razloga me smeta sto sam se nasao prozvan u ovim bljuzgama,koje djelomicno i imaju osnovu,iako net nebi smio biti mjerilo icega,a znam da sam sve ulozio u taj posao i da ga odradjujem najbolje sto znam i umijem...i vjeruj mi a to nije nista novoga,da ja svoju uslugu u 99%slucajeva dobro prodam i nemam problema sa naplatom,jer zadovoljna stranka ce ti platiti jos i vise...
samo gledam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:37   #85
hm,ukidanje monopola ne znači kaos?
zašto bi bio kaos ako svatko zasebno određuje cijenu ?
ako ja ubacim da imam vozila (tu bi znači i licenca trebala ići na tvrtku/obrt,ne na ime,taj dio ne znam baš kako točno rješavate) koja bi išla na plin,uzeta srednja klasa vozila (za flotu ide i dodatni popust),ja bi mogao s manjom cijenom imati računicu s većom zaradom od vaše
isto tako ako cijenu smanjim 20%,a ima 30% više posla (tu ste trebali bolje odigrati za vrijeme 0.0 promila,imam i sad nekih ideja u vezi tih prijevoza,ali neću o tome da se ne ukradu ) znači bar 5% veću zaradu
i ponavljam,pošto jedino vam mogu vjeerovati na riječ da ste u 10% dobrih, i vama bi bilo ovakvo nešto u interesu, posebno ako imate nekakvu bazu klijenata, kojima ionako dajete jeftinije vožnje (još jedna javna tajna,ne )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 21:22   #86
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne,ne bavim se ugostiteljstvom nego najmom limuzina.
Već KILLERDOG kad si spomenuo da se baviš najmom limuzina,reci mi svoju prosječnu plaću,opis posla i ostale ekonomske podatke.
Molio bih te lijepo budući da ti zetovce mjeriš kao da su rockfelleri.

Unaprijed hvala!
ZetovaC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 09:11   #87
Nisam primjetio da je TAXI podizao cijene od 2005, a mogli su bez problema da im je bilo frka. Treba se sjetiti samo cijene benzina od skoro 10 kuna, nije ih se baš nešto čulo, 23% PDV nije ih se baš nešto čulo.
Kaj oću reći? To da su oni svoje cijene napuhali davnih dana tako da sada komotno mogu raditi ovako kako rade - bez gubitka.
Dragi taxisti nećete još dugo, EU se bliži pa tako i tržišno natjecanje, zbogom monopolističkom vladanju pod okriljem Zagreba
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:53   #88
znači ovo je procedura: nazoveš 970, lociraš se i naručen taxi stiže!
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 14:35   #89
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
znači ovo je procedura: nazoveš 970, lociraš se i naručen taxi stiže!
nije više broj 970, sad je neki sa 060
McGee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:24   #90
To sa 060 brojem ti je teška muljaža. Nazovi 970, pričekaj da odrecitira svoje "Taxi možete naručiti..." i nakon toga će ti se javiti dispečer.
__________________
Inside every old person there is a young person wondering what the hell hapened.

Zadnje uređivanje Zabushant : 17.09.2009. at 11:36.
Zabushant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 15:00   #91
Quote:
Zabushant kaže: Pogledaj post
To sa 060 brojem ti je teška muljaža. Nazovi 970, pričekaj da odrecitira svoje "Taxi možete naručiti..." i nakon toga će ti se javiti dispečer.

nisam za ovo znao thx
McGee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 22:06   #92
Imam i ja jedno pitanje u vezi taxija, isto bi se trebao naći u Zagrebu krajem 10 mjeseca. Iz Pročitanog nisam skužio koliko se plati ako se vozi više osoba, konkretno nas troje sa željezničkog kolodvora do Capraške, neka 4 km
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 02:25   #93
Placa se jedna cijena neovisno o broju putnika. Obican automobil taksist + 4 osobe, minivolumen 7 ja mislim.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 14:30   #94
Quote:
samo gledam kaže: Pogledaj post
ajde mi u rijeci nadji taxi,ak neznas nikog,u 5 min....i 40 kuraca,ja sam ga platio od towera do opatije 100 kn i nazvao neznam koliko mobitela dok nisam dobio voznju...tak da o rijeci bolje nemoj...molim te...kaos totalni...
Opatija je drugi grad,kao da usporedjujes voznju od zg do samobora ili zapresica.Bio sam u rijeci,voznja bilo gdje u gradu kosta maksimalno 30kn,ali opatija je drugi grad pa se ne racuna u to.Broj imas na svakom taxiju,autobusnom kolodvoru i sl.Dosta se reklamiraju pa lako nadjes.Zasto kazes da je kaos?Povoljno je,i ja sam zadovoljan.


http://www.jutarnji.hr/taksi-je-skup...utnike/335685/

Nego ovaj komentar ispod texta mi je najbolji:
"Pokusavam se sjetiti grada u kom sam vidio toliko ljencina kako igraju sah ili kartaju, dok bi mogli nesto korisno raditi i zaraditi - i ne mogu se sjetiti, to sam vidio samo u Hrvatskoj. "
Tko god je napisao svaka cast
Tko god se prepozna u tome,komu je kriv


Samo bi volio odgovor od nekog taksiste na ovo,svi ZG taksisti kazu da su nize cijene nemoguce,i ja im naravno potpuno vjerujem.Samo mi nije jasno zasto se toliko protive dolasku konkurencije?Neka puste neku "budalu" da kupi 10 ili 50 vozila,zaposli vozace,snizi cijene,i nek mu se onda svi smiju kad propadne.
Naravno da ce ta "budala" propasti kad svi ZG taksisti tako tvrdo i uvjereno tvrde da nize cijene od ovih koje su sada nisu ekonomski moguce
magicwqw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 06:05   #95
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
/potpis
Koliko priče oko nečega o čemu nemate pojma....99% onoga što je ovdje napisano nema veze ni s istinom ni sa zdravim razumom.
SvetiPetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 06:08   #96
Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Nisam primjetio da je TAXI podizao cijene od 2005, a mogli su bez problema da im je bilo frka. Treba se sjetiti samo cijene benzina od skoro 10 kuna, nije ih se baš nešto čulo, 23% PDV nije ih se baš nešto čulo.
Kaj oću reći? To da su oni svoje cijene napuhali davnih dana tako da sada komotno mogu raditi ovako kako rade - bez gubitka.
Dragi taxisti nećete još dugo, EU se bliži pa tako i tržišno natjecanje, zbogom monopolističkom vladanju pod okriljem Zagreba
Najviše se priča o onome o čemu se najmanje zna. A najmanje se zna o onome što je najvažnije.
Pročitajte tekst na ovom linku pa ćete (valjda) shvatiti što je jedini problem u državi i da njega nema ne bi imali o čemu ni raspravljati ovdje jer bi sve bilo super:
http://www.gasparic-pejzazi.com/Bolna%20istina.htm
SvetiPetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 00:19   #97
eto vam kosta drugi tjedan...hihi....bumo se svi vozili nalejani
SimBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 00:20   #98
bolna do bola
SimBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 06:38   #99
Jel stigao napokon "Cameo" u Zagreb.Ja se upravo vratila iz Osijeka.
Millana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 13:00   #100
Ne.
205 Dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.