Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2016., 01:56   #201
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
To je jako dobro pitanje, na koje ne znam odgovor jer još uvijek nisam prosurfala novije modele Panasonica pa sam ovdje došla ustvari s namjerom da mi možda netko preporuči neki Panasonicov model, a da bude sličnan sadašnjem, s naravno još boljim karakteristikama...
Upravo u tome i jest ''problem'', tehnologija je napredovala i ne znam što mogu očekivati, a i što uopće tražiti od današnjih fotoaparata!
Ako si toliko zadovoljna svojim FZ modelom, bilo bi možda najbolje da ga zamijeniš puno mladjim modelom iz iste sreije. Sigurno će po kvaliteti fotki i tehničkim mogućnostima biti puno, može se reći, neusporedivo bolji od onoga kojega posjeduješ... Jesi li razmišljala o modelu -FZ 300? Ima za 50 posto duži zum od FZ 7, dvostruko je teži i nešto veći, ali je objektiv brz i izvrstan pa će biti krotkiji i pri slabijem svjetlu, a snima i video u 4K rezoluciji...
__________________
- Ernest Hemingway to Irving Penn: ?"Your photos are really good. What camera do you use?"?*
- Irving Penn to Ernest Hemingway: ?"Your novels are excellent. What typewriter do you use?"?
* D3; 20/2.8D; AF-s 35/1.8G; 35-70/2.8D; AF-s 50/1.8G; 50/1.8D; Af-s 70-200/4.0G VR; SB400

Zadnje uređivanje ferdinandmax : 30.10.2016. at 02:10.
ferdinandmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:11   #202
Quote:
ferdinandmax kaže: Pogledaj post
Ako si toliko zadovoljna svojim FZ modelom, bilo bi možda najbolje da ga zamijeniš puno mladjim modelom iz iste sreije. Sigurno će po kvaliteti fotki i tehničkim mogućnostima biti puno, može se reći, neusporedivo bolji od onoga kojega posjeduješ... Jesi li razmišljala o modelu -FZ 300? Ima za 50 posto duži zum od FZ 7, dvostruko je teži i nešto veći, ali je objektiv brz i izvrstan pa će biti krotkiji i pri slabijem svjetlu, a snima i video u 4K rezoluciji...
Malo sam se informirala u međuvremenu, iako je još daleka kupovina fotića, no čisto da vidim kako sad stvari stoje na tržištu!

Ono što bih svakako htjela jest ostati vjerna Panasonicu. S drugim fotićima nemam iskustva (osim mali Nikon, no on mi je više bio i ostao kao priručni za izlaske, ali... sve više ga zamijenjuje mobitel ), no ako ima nešto na što bih se mogla brzo priviknuti, a što bi bilo po svemu slično ili čak i bolje, nego kod Panasonica, otvorena sam za preporuku!

Upikirala sam još par modela, uz ovaj koji si mi preporučio i dvo-troumim se:

http://www.panasonic.com/hr/consumer...i/dc-fz82.html

http://www.panasonic.com/hr/consumer...mc-fz2000.html

Stavila sam tu i:

http://www.hifimedia.hr/foto/item/49...panasonic-foto

Iako bih radije jedan od onih gornjih modela, ne velim da ovaj nije jednako kvalitetan, možda još i bolji, no naviknula sam se na veći model kad se baš uhvatim fotkanja s namjerom da to na nekaj liči

Pa sad evo ako može kakav savjet/smjernica u vezi ovih modela koje sam stavila i tvoje preporuke! Dakle, totalni amater, volim dobru fotku, no ne kužim se predetaljno u te stvari pa.. slušam
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:52   #203
TZ100 ili FZ2000 - imaju veće senzore od TZ80 i FZ82 modela. Veći senzore = potencijalno veća maksimalna kvaliteta slike. Pošto ovdje svi imaju fiksne objektive, ta dva modela ekšli i imaju veću kvalitetu slike od ona druga dva.
No, veći senzor znači i veći objektiv, većih dimenzije i veće težine, tak da je FZ2000 osjetno veći od FZ82. Ili, ako nisu puno veći i teži, onda imaju puno manji raspon zooma - što je evidentno u slučaju TZ100 vs. TZ80.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:12   #204
FZ1000 je prilična mrcina i prilično dobar - kako ljudi kažu ne isplati se davati višak na FZ2000, dotjerali su video, a za still tvrde da ja čak malo i lošiji
od putnih mališa TZ serije uskoro izlazi TZ90 gdje dodaju mrdljivi LCD i touch pa bi možda i vrijedilo pričekati

ako voliš hefty zahvat onda je FZ1000 odličan - najbolja ponuda je mall.hr (cca 4800kn)

možda nije loša ni ova usporedba na dpreview studijskom snimku 4 kamere, možeš se igrati svačime od modela, isječka slike do rasvjete i ISO


Dpreview poredba


(ja imam TZ70 i FZ1000 od neki dan pa ako treba kakav detalj koji sam do sada skužio ti pitaj , nisam imao srca dati 1550€ za RX10 III )

Zadnje uređivanje krbo : 28.04.2017. at 14:08.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:30   #205
I kaj se onda na kraju meni najviše isplati uzeti? FZ2000 mi je financijski trenutno previše, 1000 je stariji model, iako je cjenovno najbliži mojem trenutnom.
Odluka je više na FZ82, iako sam dobila i iz drugih izvora apsolutnu preporuku za 2000.
Možda bih se mogla odlučiti na 1000 iako nije najnoviji, no što će mi to značiti dugoročno? Kad sam dobila 2006. dmc fz7 bio je najnoviji model pa sam zbog toga pomalo oprezna kad je 1000 u pitanju iako mi je financijski prihvatljiviji

S obzirom na to da bih voljela između ostalog da mi je fotić po veličini sličniji sadašnjem, je li FZ82 dobar odabir? Koliko će mi dugoročno biti prihvatljiv s obzirom na karakteristike i moje trenutne ambicije po pitanju fotografiranja koje nisu prezahtjevne, ali želim kvalitetu... a ne da mi fotke s huawei ascend p7-icom ispadaju bolje od panasonica konkretno - bliži se vatromet i prošle godine su mi fotke s mobitelom bile puno bolje, a to me rastužuje jer fotić je ipak fotić

Ima li možda neki drugi model Panasonica da je min cijena 2500-4500, max 5000, a da nije džepni, a opet ni preveliki - kao panasonic dmc fz7-ica ako se tko sjeća tog još

Vrlo bih rado nešto cjenovno i više, no sada toliko ne mogu izdvojiti, a opet ne želim kupiti nekaj kaj ću kroz godinu, dvije, tri morati mijenjati...
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:50   #206
Panasonic PhotoFunStudio:

http://av.jpn.support.panasonic.com/...lobal/cs/soft/

Može li mi tko dobaciti link za skidanje 10 ili 9.9 verzije?

Ograničavaju to modelom i serijskim brojem aparata pa sam zaključan na 9.5 verziji koja nije dotjerana za Win10 (i radi k'o trula kobila), a sumnjam i da hoće ikada. Mada vjerujem kako imam krive nade, izgleda kao da su ga mala djeca radila, a tako i radi.

A može i preporuka za neki drugi nabavljivi soft koji lako skida individualne frameove iz 4k photo sa EXIF-om, a ima frame-by-frame pomake.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:32   #207
Panasonic GF2

Ima netko GF2? Jučer sam ga kupio i 2 stvari me muče:
- kako setirati da nakon okidanja fotke ta ista se pojavi na lcdu? Trenutno se to ne dešava, ako želim pogledati fotku moram stisnuti play gumb.
- slika na lcdu ne odovara postavljenoj ekspoziciji. Kada u M modu mijenjam ekspoziciju slika na lcdu je uvijek iste svjetline. ŠTO JE NAJGORE histogram isto ne je*e živu silu, pokazuje svjetlinu slike na lcdu a ne ekspoziciju koja će biti okinuta????

Ima još stvari tipa da autoISO živi neki svoj život al dobro to su sitnice

Jel moguće da je sve to jer ne na aparatu manualni objektiv? Nadam se da nije.
mi-video is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:23   #208
Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
Ima netko GF2? Jučer sam ga kupio i 2 stvari me muče.
Imao sam GF2, pol tog se više nit ne sjećam, al ajmo probati.

Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
- kako setirati da nakon okidanja fotke ta ista se pojavi na lcdu? Trenutno se to ne dešava, ako želim pogledati fotku moram stisnuti play gumb.
To podesiš negdje u opcijama, prokopaj malo, Image review ili tak nekak se zove.

Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
- slika na lcdu ne odovara postavljenoj ekspoziciji. Kada u M modu mijenjam ekspoziciju slika na lcdu je uvijek iste svjetline.
To je difoltno ponašanje, na LCDu ti se pokazuje slika maksimalne svjetline, da vidiš kadrirati i fokusirati. Ak se dobro sjećam, imaš na nekoj tipki opciju paljenja/gašenja toga, Live preview ili tak nekak se zove, kad upališ, vidiš realno stanje ekspozicije.

Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
ŠTO JE NAJGORE histogram isto ne je*e živu silu, pokazuje svjetlinu slike na lcdu a ne ekspoziciju koja će biti okinuta????
Nisam siguran kaj je s tim, ne sjećam se više, moguće da se live histogram računa iz slike koja završi na LCDu. Pa ak imaš ugašel live preview, krivo će biti izračunan. Ili ovisi o modu u kojem jesi - ne sjećam se, probaj malo prčkati.

Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
Ima još stvari tipa da autoISO živi neki svoj život al dobro to su sitnice
Definiraš minimum i maksimum, pa fotić bira kaj misli da treba, nema tu neke mudrosti.

Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
Jel moguće da je sve to jer ne na aparatu manualni objektiv? Nadam se da nije.
Koristio sam adaptirane manualne objektive na GF2 poprilično često, ne sjećam se da sam naletio na niti jedan od tih problema.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:37   #209
Quote:
mi-video kaže: Pogledaj post
Ima netko GF2? Jučer sam ga kupio i 2 stvari me muče:
- kako setirati da nakon okidanja fotke ta ista se pojavi na lcdu? Trenutno se to ne dešava, ako želim pogledati fotku moram stisnuti play gumb.
na TZ70 opcija se zove "Auto Review" i može se isključiti (kako i podesiti na razna vremena)

Nalazi se dosta duboko u Setup meniju

Kod FZ1000 je u Custom meniju isto "Auto Review".

Znači o modelu ovisi gdje je, no uvijek je tu (a i mora biti)

Skini PDF manual pa search po njemu.
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 09:38   #210
Hvala na odgovorima.

Preview riješen, neš sam prćkao po menijima i očito upalio.
Za histogram i svjetlinu LCDa još nisam riješio, ali svjetlomjer pokazuje pod/preksponiranost u M modu pa imam to za referencu.
mi-video is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2019., 08:42   #211
Napokon nabavio Panasonic G80 i 12-60mm, jer mi je snimanje na pameti. I onda mi tjedan dana kasnije laptop odluci krepati. :/
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2021., 15:12   #212
malo da skinem prašinu s teme

Panasonic je svježe objavio hrpicu firmware updatea za M43 tijela i objektive:

GH5S, G100, G9

gotovo svi Leica objektivi

Pany 12-35, 12-60, 35-100, 45-200, 100-300


točni modeli i download na:

Panasonic firmwares
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 10:43   #213
nakon nekog vremena neaktivnosti pokusavam se opet vratit u Photo / Video i sad me zanima jedna stvar vezano za adaptere.
Imam Lumixa G7 i od prelaska sa Nikona mi je ostala tokina 11-16 pa me zanima kad uzmem adapter Nikon > m4/3 kako se kontrolira blenda prilikom snimanja videa.
Ima li prsten na adapteru ili nesto 5.?
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2022., 12:51   #214
ovisi o adapteru, recimo ja koristim Pentaxove objektive na m43 i većina adaptera su jeftikaneri gdje ne možeš ništa s blendom ako nemaš na objektivu ručno podešavanje, no postoji i uzeo sam jedan K&F Concept koji ima prsten za blendu sa nekih 8-10 klikova

taj je jedno 5-10x skuplji od tupavih no ipak postoji (ipak nisu neke pare no skupi se s poštarinom, PDV, +18.5kn...)

gledam ih sad i vidim da ima nešto i za Nikona pa ti pogledaj paše li

K&F Nikon M43

btw trenutno tvrde da je još 11h na akciji spušten za 65$ što je već ozbiljan novac
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.