Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 22:46   #41
[QUOTE=gogo098;12865453]Razmišljao sam o kupovini nekog manualnog tipa Metz 36C-2 ili čak Metz 48-icu, pa Pentax 360-ku...[QUOTE]

ja imam tog metza 36c2 i za svoju cijenu od 500 kuna jako je dobar. uz 100 asa u tele modu osvjetljava na 10 - 12 metara uz blendu 2,8 i to mi je sasvim ok. automatika mu na kraćim udaljenostima od 4 - 5 - 6 metara sasvim ok i blenda se uopće ne mora dirati nakon što se jednom podesi. blic sam dozira svjetlo.
crna ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 02:45   #42
580ka je za profiće. koristim 430EX i do sad nisam imo problema, doduše ak je jako jako visok strop malo fali jačine al iznenadio sam se kak je zapravo jak pri najvećoj snazi. pretpostavljam da 580 ima i brže punjenje, a ima i ugrađeno bežično okidanje šta ti ništa ne znači ak nemaš još jedan flash.

neznam za kaj ti treba, al za portrete je po meni predobar kombo 2xEX430 i transmiter (koji je cca 1200kn). ak ti treba za reportersku fotku uzmi 580 makar u 90% slučajeva je i 430 dosta.
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 18:58   #43
Na koje sve nacine koristite bljeskalice?
Mogli bi malo nabacit tips and tricks, ajd.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:09   #44
Smile

Evo ti pa uzivaj

http://strobist.blogspot.com/
http://photography-on-the.net/forum/...splay.php?f=35

Mislim da ti vise ne treba jer dok raskrcis sve to (pogotovo donju stranicu) ces dobit preopterecenje mozga informacijama
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 17:26   #45
@ chuspy, znam za tu stranicu, a nisam ni pitala zbog sebe nego da ovdje ljudi napisu malo kako sve oni koriste bljeskalice, itd...
No, ocito, nema zainteresiranih.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 02:26   #46
Ma ja mrzim strobose, speedlite i bljeskalice, flashove

Najvise me zicira kad u exifu pise: flash used: NO
a vidi se da je flash bio used
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 03:10   #47
A zasto ih mrzis?
Bljeskalice su super za neke situacije, samo ih treba znat pravilno iskoristit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 08:43   #48
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
A zasto ih mrzis?
Bljeskalice su super za neke situacije, samo ih treba znat pravilno iskoristit.
čak se i ja slažem s kiki
__________________
Backgammon klub Rijeka
thule is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 12:37   #49
@ kiki aj ti nama lipo reci sta zelis slikat sa fleshevima pa bi ti mogli pomoc jer si postavila jako opcenito pitanje.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 14:19   #50
Quote:
gogo098 kaže: Pogledaj post
... Ima i wireless kojeg vjerojatno nikad neću koristiti...
Čim se počneš služiti blicem, skužit češ da je ovo najbolja varijanta korištenja
The Fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 14:21   #51
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
@ kiki aj ti nama lipo reci sta zelis slikat sa fleshevima pa bi ti mogli pomoc jer si postavila jako opcenito pitanje.
mislim da bi vise ona nama mogla pomoc nego li mi njoj...

ja sam tek nedavno za svoj 380EX kupio difuzor, al nije da ga bas cesto koristim...

uglavnom sam isprobavao ulovit ekipu u pokretu na sporoj brzini, nemam pojma kak to zovete...recimo blic na jedno 1/20-30, po mogucnosti 2nd curtain...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:29   #52
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
@ kiki aj ti nama lipo reci sta zelis slikat sa fleshevima pa bi ti mogli pomoc jer si postavila jako opcenito pitanje.
Ti nisi bas shvatio bit, jelda?
Kiki vec naveliko slika i sa studijskom opremom i sa fleshevima, itd....

Pitanje je bilo opcenito zbog toga da se razvije rasprava i eventualno pomogne onima koji tek pocinju sa fleshem.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:34   #53
DNx, a koji difuzor koristis?
Ja sam nedavno kupila lastoliteov ezybox (60x60) za lokacijski shooting, u koji mogu strpat blic, a ne studijsko svjetlo.

Fino se sve slozi u mali paketic i nije mi tesko za nosit ni nish.
Bas sam zadovoljna s tim.

Iman i one male difuzore sto sto su dosli u paketu s fleshom sto se ka nataknu samo na flesh, al te kukija koristim. Premali su mi nekako i jos uvijek ostavljaju puno hard sjene.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:38   #54
Quote:
The Fish kaže: Pogledaj post
Čim se počneš služiti blicem, skužit češ da je ovo najbolja varijanta korištenja
Istina. Samo, recimo....Nikonov wireless sistem radi samo ako su i control i slave units u...kako da kazem...ako su u vidnom okrugu. Ako nisu, njihov wireless jednostavno zna zakazat puno puta.

Najbolje je kupit triggere tipa Pocket Wizard i to imat za wireless sistem ili, koristit cable.
Cable nema slobodu wirelessa, al bar nece zakazat u kljucnom trenutku.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:41   #55
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
DNx, a koji difuzor koristis?
Ja sam nedavno kupila lastoliteov ezybox (60x60) za lokacijski shooting, u koji mogu strpat blic, a ne studijsko svjetlo.

Fino se sve slozi u mali paketic i nije mi tesko za nosit ni nish.
Bas sam zadovoljna s tim.

Iman i one male difuzore sto sto su dosli u paketu s fleshom sto se ka nataknu samo na flesh, al te kukija koristim. Premali su mi nekako i jos uvijek ostavljaju puno hard sjene.
Ma ja sam ti još na onim kutijicama kaj se samo nataknu na flash...al nisam ni tu prezadovoljan...skine nesto malo hard svjetla, al jos uvijek ima dosta sjene, a ako ga na fotiću skinem za recimo -2/3 onda je fotka sva lagano smeđa jer je premalo svjetla...tak da ni od toga ništ...



al ne brijem još toliko puno na to..ipak ti od toga živiš, a ja samo trošim vrijeme s fotićem i kompom
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:47   #56
Imas na onom linku sto je chuspy dao, puno ideja kako sam napravit dobre diffusere i ostale modifiers za bljeskalice, a koje te nece kostat nish (ili skoro nish).
Ne znam sad tocno di je jer je website velik, al probaj na Lighting 101 djelu bloga.

Najbolje ti je za hard svjetlo ako nemas zadovoljavajuce diffusere (a ti mali sto se nataknu nisu zadovoljavajuci) da okrenes flash prema nekom zidu ili plafonu ili necem drugom sto je bijelo ili svijetlo i tako ga bounciras.
Jos mos uzet neki mali reflektorcic (to je stvarno dosta jeftino, a mos napravit i svoj od malo bijele karte ili srebrne folije (srebro odbije vise svjetla) ili neceg tako) i stavit ga recimo s druge strane modela tako da ti se svjetlo odbije i o to i ta metoda bi ti trebala dignut skoro sve sjene...i odozgo i odozdo.

Puno efektivnije nego ti mali diffuseri.

P.S.
Uf, bas mi je drago da se ovo razvilo u malo boljem smjeru od "koju ti bljeskalicu imas, a koju ja....koju kameru ti imas, a koju ja, itd itd..."
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:54   #57
Vec sam pogledao one web siteove prije nekoliko tjedana...ima stvarno dobrih ideja, i sto je još bolje jeftinih..

naravno da okrecem blic prema plafonu/zidu, iako je ovaj moj dosta star pa nema mogucnost okretanja glave kad fotic drzis vertikalno...još moram smislit nešto kad je plafon visok...

kaj misliš o onim malim bouncerima kaj se upiknu na vrh flasha kao neka mala kartica...jel oni čem vrijede?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 19:59   #58
Iskreno, nisam nikad provala radit s njima, al kazu ljudi da su OK.
No, moras znat da je i to mala povrsina, a sto je manja povrsina to su tvrdje sjene i manje efekta imas.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:14   #59
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
kaj misliš o onim malim bouncerima kaj se upiknu na vrh flasha kao neka mala kartica...jel oni čem vrijede?
ako misliš na "white card" - ja sam mlad i neiskusan šta se tiče flasha (nedavno sam ga kupio), a white card mi se pokazao kao neloša opcija pošto većinu vremena tučem blic u strop, a onda mi ovo služi da osvjetli očne šupljine, i moram priznat da radi neočekivano dobro
na ovaj način (bilo da je blic na aparatu ili wireless) sam uspio dobiti fotke koje su djelovale prirodno i bez oštrih sjena....


baš ću probati ovo što kiki kaže sa nekim DIY reflektorčićem iza modela, pa javim dojmove....
__________________
Backgammon klub Rijeka
thule is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:22   #60
Quote:
thule kaže: Pogledaj post
ako misliš na "white card" - ja sam mlad i neiskusan šta se tiče flasha (nedavno sam ga kupio), a white card mi se pokazao kao neloša opcija pošto većinu vremena tučem blic u strop, a onda mi ovo služi da osvjetli očne šupljine, i moram priznat da radi neočekivano dobro
na ovaj način (bilo da je blic na aparatu ili wireless) sam uspio dobiti fotke koje su djelovale prirodno i bez oštrih sjena....


baš ću probati ovo što kiki kaže sa nekim DIY reflektorčićem iza modela, pa javim dojmove....
nemam pojma kak se to zove, vidio sam da neki fleševi to imaju ugrađeno, samo potegneš s gornje strane...

inače, ima stvarno dobrih ideja na ovim stranicama...doslovno mozes za sto kuna slozit foto studio...dobro ajde, jesam pretjero...daleko od foto studija, al da se nešt napravit...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.