Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2015., 11:19   #281
jel ova skola na kajzerici?trebao bih imati oko 72-74 bodova,dal je to dovoljno za upis i do kada traju ti osmi satovi i koliko su cesto jer sam sportas i imam treninge dvaput na dan
kaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:22   #282
Deca bježite od ove škole ako želite nekaj naučiti, ako želite zajebanciju sa ekipom onda je ova škola stvorena za vas
KateM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 21:08   #283
Pozdrav svima, polazim ovu školu i ove sam godine završila 2. razred tako da bilo kakva pitanja da imate vezana za ovu školu slobodno pitajte
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:33   #284
Sa koliko bodova su upali zadnji (na oba smjera)?
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:08   #285
Quote:
tweety bird kaže: Pogledaj post
Sa koliko bodova su upali zadnji (na oba smjera)?
Opći smjer 66,89
Prirodoslovno-matematički 66,42
kika235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 20:25   #286
Quote:
StipeVinkec kaže: Pogledaj post
Ako još ljude zanima, ja sam sad 4. razred prirodoslovno-matematiči smjer i po mom mišljenju evo vam
Profesori po predmetima(barem oni koji su meni predavali):
[Hrvatski]:
Tihomir Hadži-Boškov:
Definitivno najbolji profesor u skoli, uvijek ima neku pričicu za
ispiričat, rođen za svoj posao, drži nekih 20-ak sati priprema za maturu iz
književnosti.U testovima ima stroge standarde te se treba dobro pripremiti za dobru ocijenu.
Na satu je uvijek mir iz respecta , i ukoliko nekog zanima bio je osvojio 250000 kn u "Sve u sedam"
Predavanja u 1. razredu o Starim grkljanima ,kako bi on rekao, su definitivo najzanimljivija.
moram reč tko kod dobi ovog profesora ima sreću jer ce mu predavat jedan od najboljih profesora
u hrvatskoj. Prije je imo nadimak terminator, nezz zasto jos nikog nisam vidio da je pao kod njega.
Liktire i eseji se cesto pisu pogotovo u 4. raz, mislim da predaje svim razredima u 4.godini.

Ivana Franjić:
Mlada profesorica, nadobudna,priča izrazito kjiževnim jezikom,ne traži previše,
drži pripreme iz gramatike i jezika za maturu, ponekad zna biti dosadna, uvijek ce sve svima objasnit.
Mir pod satom je upitan.dz nema

Iva Rogulja:
Osim hrvatskog predaje i logiku i psihologiju drzi,dobro predaje, uvijek je spremna za šalu,
testovi joj nisu ni teški ni laki, drži mir na satu kaznenim ispitivanjem i mjesecno ocijenom
razreda(najbolji taj mjesec razred dobije 3 min prepisivanja iz bilježnice tijekom testa),dz nema

[Matematika]:
Elida Matašić:
Matematička verzija Hadžija, sve najbolje, jedini što testovi nisu teški kao kod Hadžija
Osim standardnih testova pišu se i kratke pismene provjere (3 Kpp = 1 ocijena) nakon zavrsene lekcije,
uvijek sve objasni, jedina loša strana je što jako rijetko zadaje zadacu te nema nikakvih sankcija ako
se zadace ne napise, miljenici su joj oni koji rijesavaju zadatke na nestandardan nacin i oni koji redovito
rade i bubaju rijesenja,skoro uvijek ima osmijeh na licu te je očito da obožava svoj posao
za maskare je dosla ko plesacica sa havaja te nas je uvjeravala da je sestra od matašićke, drži i dodatnu matematiku
za matematičke raz(ukoliko niste izabrali dodatnu inficu, što večina mog razreda)

bivši prof Zlopaša: sad radi na sveucilistu, njemu se sve vidjelo napamet, te je cesce zabijo urnebesne šale na racun
učenika nego sto bi nekom nešto objasnio, uvijek je trazio puno razmišljana na odgovaranjima
najpoznatija rečenica mu je : Rezultat je nula... kao i vaše znanje.
iako sam zbog njega imo 2 iz matiše (sad iam 4) fali mi njegov nacin predavanja, ajem sto bi dao da imam još par sati njega

[Engleski]:
Ivana Milošević:
Vjerojatno ce vas pokusat ustrasit drakonskim mjerama na pocetku god, ali nije uopce stroga, zadace se redovno ne pišu
iako preporucam onima koji neznaju engleski da ih rijese, ukoliko znate dobro eng od prije trud koji je potreban za dobu ocijenu
je nula.Kod nje se pisu 1-2 eseja godišnje te je to odprilike jedino sto sam ikad napravio za eng izvan nastave, ponekad zna biti
dosta nefer sa svojim nemogucim kaznenim diktatima koje ni simultani prevoditelji nebi uspio zapisat, zna biti osvetljiva

Lamia Edgartner: uzima testove iz hadway testova tak da ih mozete nac na netu, osim toga poprilicno osrednja prof. ijako je bolja
of miloševićke

[Geografija]:
Marijana Ban:nije zahtjevna mir na satu je skoro nepostojeci cak i pod testovima, nagrađuje ucenike koji znaju odgovore na pitanja dok se obrađuje lekcija,ukoliko nesto ne razumijete ioli vam je dosadno slobodno je pitajte uvijek ce vam dobro objasnit, najrazumljivija prof. na skoli i uvijek ce vam izac u susret

Srečko: predavao miej samo jedan sat tak da nez bas niš o njemu, cini se ko ok lik , nastava je vjerojatno puno teža nego kod banice
osim geofrafije je i voditelj smjene u cemu je urnebesno fejlao 1. god pa svaki drugi dan smo isli ranije doma, sad izgleda da je skuzio
kaj treba radit.

[Tjelesni]:
Kramarić: ajme meni ako niste sportaš jao se vama pripremi te se ili na ubijanje ili na loše ocijene i nemojte nikad prostacit
jer cete radit ili pačji hod ili stotinjak sklekova, uvijek bijele carape ili minus

Martina Rastovski: predaje curama s obzirom na to da cure hodaju dok mi trcimo cijeli sat rekao bih da nije stroga

[Fizika]:
Marijna Polić: iako se zove Marijana Polić izgleda da se nezna potpisat posto na njezinom preridnom koji je ponosno izložila u
učionici joj krivo pise ime.Ukoliko nesto nerazumijete rađe pitate kolegu nego nju jer cete u suprotnome samo još manje razumijeti
osim sto zuji i ponekad krivo rijesi zadatak na testove ponekad stavi urnebesno krive ili nedorečene zadatke,(Ako brod izađe iz luke tako da
čovijek u luci čuje brodsku sirenu frkvencije 380 hz a sirena ima frkvenciju 400hz(dopplerov efekt,3 raz) kojom brzinom se krece brod, i sad pod b) najnepovezanije pitanje ikada: oće li se brod vratit istom brzinom u luku?)
ukoliko zelite kod nje
imat dobru ili radite na satu ili se doba prihvatite knjige, zamislite kao da nje nema nego da se sami pripremate tako ce vam biti
lakse.

[Etika]:
Anica Mudronja: hhhahahahha kako ta zena dobila posao u gimnaziji ja fakat neznam, ugl mislim da ce ju zamijeniti profesor koj nama sad predaje
zajedno s njom vjerojatno za praksu ili slicno, ukoliko dobijete tog mladog profesora blijede puti imacete poprilicno zanimljive sate etike
,a ukoliko ona ostane samo zapamtite da joj nesmijete previše vrištat u facu od smijeha jer ce se rasplakat.

[Povijest]:
Biršen Huseinović-Serec(biba): ukoliko ste ženskog roda to vam je +1 ocijena na kraju godine, osim sto je feministica u zadnjih 4 god je naucila izgovarat r kako treba jer smo joj vristali cijelo vrijeme (stavi vimljani i gvci), kod nje ukoliko vas povijest fakat ne zanima uzmite si za crtat nekaj ili slusajte glazbu, a kad dođe test procitajte iz knige, pustit ce vas na miru dok ne radite buku i nemir, predaje s folija tak da ak vam treba pov za muturu bilo bi poželjno da si prepisijete na satu jer cete u suprotnom morat ucit iz 1000 strana knjiga od 1.-4. raz

[Likovni]:
Mirela Damjanović: naj depresivnija profesorica u skoli, iako dobro predaje, njezim sarkazam i flegmatičnost je izražena do komičnih mjera.
Ja sam matematički pa fala bogu sam imo samo 2 god likovno,. i svima bih vam preporucio matematički smer da izbjegnete exkstra godinu likovnog
osim ak ne namjeravate ic na arhitetkutu, na testovima trazi puno detalja iz za mnoge nevažnog predmeta.

[Glazbeni]:
Jagoda Brlobuš: nis posebno tolerantna prof, polu mir u raz, nije zahtjevna, sat za zajebanciju

[Informatika]:
Nazalost profesora Justinica vise nema od njga biste puno naucili ukoliko bi isli na dodatnu, on je bio jedan od onih znalaca prosle generacije,iako mu je bilo tesko predat znanje onima koji ga ne fermaju ni pol posto i onda se cude zas imaju 1 ili poklonjenu 2cu
zamijenila ga je Profesorica Vuković tako da preporucam onima koji se ozbiljno misle bavit inficom da izaberu drugu skoli ili da rade neki jezik ili program u slobodno vrijeme.
Profesorica Vuković: Iako ima puno manje znanje od znalca algoritama i zbijaca otrcanih šala, bolja je od justinica u drzanju mira te objasnjavanja onima kojima 1 nije dovoljno pogotovo kad se rade pascal( ako cete radit pascal na serveru i svim kompjuterima imate Lazarus koja je puno bolja verzija of FreePascala pa u tome radite) i c++

[Kemija]:
Profesorica Pelić ima super ljudske moci usporavanja vremena, odkako je prof. Gadže otišu u mirovinu nakon 50 godina rada broj popravnih iz kemije se znatno smanjio

[Biologija]:
Prosle god jos nas je jedna prof napustila i ošla u mirovinu, nazalost kakvu god zamijenu dobili necete dobiti jednako dobru prof kao sto je Gliha bila,sad na predaje prof iz druge smjene
Krunoslav Roubin[ruben]vo je iznanađenje za one koje ce ga dobit pa ga ne želim pokvarit

[Psihologija]:
Bruno Sučić: u 3. raz cete uzivat u jednom satu tjedno kada cete imat psihologiju uz pristutstvo ovog intelektualca, predaje jako dobro,
nastava je jako zamiljiva, zao mi je smo imali samo 1 god psihologije, nije zahtjevan samo slusajte pod satom tak i tak je zanimljivo

Skola je bolja nego sto vecina misli iako definitvno nije u rangu sa zahtjevnijim gimnazijama kao 5/15/16/11/ ali isto tako ne tupe s nepotrebnim detaljima te više se cijeni razumijevanje i zakljucivanje nego cisto posljedovanje informacija,a to kakav razred cete dobiti neovisi o skoli, nego o generaciji(nas razred ima sve po malo cajkasa,sportasa,strebera,metalaca,rockera,rastofa rijanca i onih neutralnih)
svima preporucujem matematicki smjer jer ipak je teži i kvalitetniji.Ipak nemojte se previše opustit i zanemariti obavetne predmete na maturi(mat, hrv ,eng). Iskreno nebih je mogao usporediti s ostalim gimnazijama jer ih nisam pohađao ali mi nije zao sto nisam upisao drugu gimnaziju
dobio sam poprilicno znanje o matematici(koja mi je loše išla u osnovnoj,zato sam i upiso mat.smjer),unaprijedio sam znanje o informatici zahvaljujući prof Justiniću, upoznao sam neke jako dobre i neke jako loše profesore, i još jedna stvar za napomenuti skola ima najveci broj izleta i ekskurzija u zagrebu.Tako da cete vidjeti i podosta europe.A kud cete dalje vise ovisi o vama nego o skoli, skola vam daje fer priliku da vas dobro pripremi za maturu, cak i ima pripreme iz svih predmeta, kantinu u skoli , i jos 3 skole u radijusu od 35m tak da možete nac puno ekipe, u geodetsku po kavu u pekaru po jeftinu hranu ili burek a vi ostali s dubljim đepovima imate Špar iza skole pa jedite sto hocete
i pored Špara je Kiosk s pizzom(ogromnom), a preko puta avenije mozere ic kupit pljuge u dom zdravlja(ironije li)....

Jesi bio "lakša" ili "teza" smjena... I koja bi ja bio da se upišem ove godine? Btw hvala na tvom postu fkt je informativan
ShemE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 21:37   #287
Što god da vas zanima o školi pitajte, ove godine završavam, imam svakakvih iskustava i mnogo toga sam prošla u ovoj školi pa vam mogu odgovoriti na sve što vas zanima
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 20:49   #288
Cu se moc upisat u jezicni smjer sa 70 bodova?
Lanabanana1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 09:55   #289
rosavita, kakav je opći smjer u XIII.-oj?
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 17:59   #290
Quote:
Lanabanana1 kaže: Pogledaj post
Cu se moc upisat u jezicni smjer sa 70 bodova?
Mislis na opci smjer? Jezicnog smjera u nasoj skoli nema, ali da sa tim bodovima bi bez problema trebala upasti
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 18:12   #291
Quote:
Klara 32 kaže: Pogledaj post
rosavita, kakav je opći smjer u XIII.-oj?
Ja polazim opci smjer tako da ti iz prve ruke mogu reci da sve ovisi o tome sto te vise zanima/ide. Ako si dobra u matematici onda odaberi prirodoslovno matematicki smjer jer oni imaju puno vise sati matematike tjedno. Ja sam osobno odabrala opci i nije mi zao. Nekako mislim da su nam predmeti mnogo bolje rasporedeni nego ljudima prirodoslovno matematickog smjera. Iako skola kao skola ne daje bogzna kakvo predznanje za fakultete sto je meni osobno najveca zamjerka. Sama skola je neusporedivo laksa od vecine gimnazija. Iz vecine predmeta se neces puno pomuciti za odlicnu ocijenu no vrlo je malo profesora koji ce ti eksueli znati objasniti gradivo i od kojih ces nesto doista nauciti odnosno ponijeti dalje sa sobom/izgraditi dobre temelje za dalje. Prve dvije godine najveca nagazna mina svima je latinski koji po meni i nije toliko tezak i iz kojega se uz malo truda i dosljednog rada bez problema moze imati 5.
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 08:53   #292
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
Ja polazim opci smjer tako da ti iz prve ruke mogu reci da sve ovisi o tome sto te vise zanima/ide. Ako si dobra u matematici onda odaberi prirodoslovno matematicki smjer jer oni imaju puno vise sati matematike tjedno. Ja sam osobno odabrala opci i nije mi zao. Nekako mislim da su nam predmeti mnogo bolje rasporedeni nego ljudima prirodoslovno matematickog smjera. Iako skola kao skola ne daje bogzna kakvo predznanje za fakultete sto je meni osobno najveca zamjerka. Sama skola je neusporedivo laksa od vecine gimnazija. Iz vecine predmeta se neces puno pomuciti za odlicnu ocijenu no vrlo je malo profesora koji ce ti eksueli znati objasniti gradivo i od kojih ces nesto doista nauciti odnosno ponijeti dalje sa sobom/izgraditi dobre temelje za dalje. Prve dvije godine najveca nagazna mina svima je latinski koji po meni i nije toliko tezak i iz kojega se uz malo truda i dosljednog rada bez problema moze imati 5.
Pozdrav,

Ima li šanse u 13. tu netko sa 69....70 bodova!?
Loly1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 15:27   #293
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
Što god da vas zanima o školi pitajte, ove godine završavam, imam svakakvih iskustava i mnogo toga sam prošla u ovoj školi pa vam mogu odgovoriti na sve što vas zanima
Rosavitta...pomagaj! Ima li šanse netko sa 69...70 bodova ili je to "prenategnuto"..kaj misliš? Kakva su iskustva?
Loly1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 14:58   #294
Quote:
Loly1977 kaže: Pogledaj post
Rosavitta...pomagaj! Ima li šanse netko sa 69...70 bodova ili je to "prenategnuto"..kaj misliš? Kakva su iskustva?
Nategnuto je, ne može se reći da nemaš nimalo brige, ali prošlogodišnji s tim bodovima je upisan. Vjerujem da ćeš biti i ti. Sretno!
Ops! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 12:33   #295
Navodno se ta skola dosta dize u kvaliteti. Ne znam koliko je glasina tocna. Nas yanima opci smjer. Koliko je u stanju pripremiti za neki drustveni studij? Na pripreme svakako racunamo.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 13:23   #296
Navodno se ta skola dosta dize u kvaliteti. Ne znam koliko je glasina tocna. Nas yanima opci smjer. Koliko je u stanju pripremiti za neki drustveni studij? Na pripreme svakako racunamo.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 09:34   #297
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Navodno se ta skola dosta dize u kvaliteti. Ne znam koliko je glasina tocna. Nas yanima opci smjer. Koliko je u stanju pripremiti za neki drustveni studij? Na pripreme svakako racunamo.
Ja mislim da je to relativno ovisi o učeniku ,koliko je tko spreman "zagrijati" stolicu! Mislim da ipak ove ajmo to tako reći bolje gimnazije imaju i bolju pripremu učenika ,al opet ponavljam sve je individualno.
Loly1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 00:38   #298
Kako to da se ne može upisati njemački napredni kao drugi jezik? Nudi se samo njemački početni. Što s onim učenicima koji su ga kao drugi jezik učili u osnovnoj? Imaju li ga uopće pravo učiti opet ispočetka?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 10:55   #299
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Kako to da se ne može upisati njemački napredni kao drugi jezik? Nudi se samo njemački početni. Što s onim učenicima koji su ga kao drugi jezik učili u osnovnoj? Imaju li ga uopće pravo učiti opet ispočetka?
Zašto ne bi imali pravo? Pa bit će najbolji bez gotovo ikakvoga truda.

No ako ima više takvih koji bi napredni njemački, možda se može neškto dogovoriti s profesorom.

Ili bi možda mogli upisati neki koji još nisu učili.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 14:03   #300
Nema u ponudi nikakav drugi.
Provjerila sam u XIII. i doista imaju samo početni, a za one koji su ga već učili imaju organiziranu neku naprednu grupu izvan nastave.
Pitala sam i u drugoj školi gdje se nudi i početni i napredni, je li svejedno koji odabere ako je u osnovnoj već imao početni. Žena mi je odgovorila da je logično da uzme napredni, ali nije mi striktno odgovorila da ne smije uzeti početni.
Moj sin je već učio njemački u osnovnoj kao izborni predmet, ali po mojoj skromnoj procjeni, nisu baš nešto naučili. Profesorica pred mirovinom im je skraćivala nastavu s dva na jedan sat, ravnatelja to uopće nije zanimalo, i mislim da nisu naučili kako treba, što je potvrdila i nova profesorica koja im je došla u osmom razredu. Zato bih radije da ga uči ispočetka, a u srednjoj se jezik i tako uči brže nego u osnovnoj (program je "brži").
anita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.