Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2009., 14:04   #61
Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
krivo, youtubeu je cilj da svi vide sve, vlasnicima autorskih prava nije.
da im je to cilj, sredili bi "papire" kao i prije prodaje/kupnje
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:32   #62
vidis stvar je sljedeca, youtube ima algoritam, koji skenira video i audio odvojeno te onda usporedjuje s bazom,
ako koristis recimo komercijalnu mjuzu tvoj video ce dobiti flag.

u principu ti ga ne micu odmah nego cekaju dali ce video postati popularan. Ako postane popularan, oni zarade na reklamama kao i nositelji autorskih prava na stvar, i video ostaje na youtubeu.

al ako je to neki dosadan video recimo di ti snimas sebe kako ucis voziti ili nesto brutalno nezanimljivo a podloga ti je neka komercijalna stvar, postoji mogucnost da ce ti ga skloniti kada to skuze nositelji prava stvari koju si koristio kao glazbenu podlogu.

znaci ako si koristio nesto komercijalno i skuze nositelji prava, jedina sansa da ce to ostati gore je ako se njima isplati da to ostave gore.

isti princip misli koristiti novi the pirate bay. samo su oni u puno losijoj situaciji.

to sto nekim zemljama nedaju gledati video je jer jos nemogu zaraditi na nama.
me4underground is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:38   #63
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Ja sam sa you tube skidala dosta spotova,sada sam vjerovatno obrisala nesto pa te spotove nemogu da gledam.Nece na nijedan program da se otvore Zna li iko sta moze da bude?
Imam ga ali uopste nece da otvori sve je u linijama.Vjerovatno nemam pojedine krekove.Ima li iko da zna koje krekove da skinem(imala sam nekada komplet svih)?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:03   #64
Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
vidis stvar je sljedeca, youtube ima algoritam, koji skenira video i audio odvojeno te onda usporedjuje s bazom,
ako koristis recimo komercijalnu mjuzu tvoj video ce dobiti flag.

u principu ti ga ne micu odmah nego cekaju dali ce video postati popularan. Ako postane popularan, oni zarade na reklamama kao i nositelji autorskih prava na stvar, i video ostaje na youtubeu.

al ako je to neki dosadan video recimo di ti snimas sebe kako ucis voziti ili nesto brutalno nezanimljivo a podloga ti je neka komercijalna stvar, postoji mogucnost da ce ti ga skloniti kada to skuze nositelji prava stvari koju si koristio kao glazbenu podlogu.

znaci ako si koristio nesto komercijalno i skuze nositelji prava, jedina sansa da ce to ostati gore je ako se njima isplati da to ostave gore.

isti princip misli koristiti novi the pirate bay. samo su oni u puno losijoj situaciji.

to sto nekim zemljama nedaju gledati video je jer jos nemogu zaraditi na nama.
pa ovime si rekao istu stvar kao i ja... da im nije u cilju da svi sve vide vec su tu drugi razlozi.. $$$
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 16:50   #65
pa i nisam rekao isto.

stvar je samo sljedeca. te zabrane su produkt zahtjeva nositelja autorskih prava a youtube-a.
kad kazes da youtubeu nije cilj da svi vide sve velis pogresno jer youtube sve sto radi nudi ti tehnologiju za objavljivanje videa online i uz njih zaljepi reklamu.

zamisli to kao online videoteku, di svi razmjenjuju filmove a youtube zaradjuje na tome. On nema razloga ikome ista zabranjivati.

i onda dodju nositelji prava i misle si vidi youtube ima sadrzaj koji smo mi kreirali i zaradjuje na njemu. hmm idemo kontaktirati youtube i dogovoriti nekakvu naknadu.

dakle video bi ostao gore i youtube ga nebi micao ili radio druge restrikcije da ovi nisu trazli svoj dio, ne da velim da je posteno da samo youtube zaradjuje na tudjem dijelu, samo iznosim kakvo je stanje.
me4underground is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:27   #66
sad si postao vec komican...

Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
pa i nisam rekao isto.

stvar je samo sljedeca. te zabrane su produkt zahtjeva nositelja autorskih prava a youtube-a.
kad kazes da youtubeu nije cilj da svi vide sve velis pogresno jer youtube sve sto radi nudi ti tehnologiju za objavljivanje videa online i uz njih zaljepi reklamu.

zamisli to kao online videoteku, di svi razmjenjuju filmove a youtube zaradjuje na tome. On nema razloga ikome ista zabranjivati.

i onda dodju nositelji prava i misle si vidi youtube ima sadrzaj koji smo mi kreirali i zaradjuje na njemu. hmm idemo kontaktirati youtube i dogovoriti nekakvu naknadu.

dakle video bi ostao gore i youtube ga nebi micao ili radio druge restrikcije da ovi nisu trazli svoj dio, ne da velim da je posteno da samo youtube zaradjuje na tudjem dijelu, samo iznosim kakvo je stanje.
gdje je tu logika da se youtube odrice para samo zato sto su vlasnici autorskih prava zatrazili svoj dio..... radije da zarade nesto i daju dio vlasnicima nego da maknu video i ne zarade nista..
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:54   #67
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
sad si postao vec komican...

gdje je tu logika da se youtube odrice para samo zato sto su vlasnici autorskih prava zatrazili svoj dio.....
hmm zato sto postoje drzavne instutucije koje mora postivati.

Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
radije da zarade nesto i daju dio vlasnicima nego da maknu video i ne zarade nista..
zamisli to kao hrv poslovnicu youtube-a.
ako ga ne iznajmljuju dovoljno da se isplatila njegova nabava jednostavno ga nece imati u hrvatskoj.

tvoj princip je malo naivan. ili si mozda vidjeo da se u hrvatskoj muzicki cdovi prodavaju za nista. Cd kosta kao i vani, on ce jedostavno kostati toliko ili ga nece nuditi na tom trzistu, mislim neda mi se ulaziti u raspravu zasto je to tako, ali mozes biti siguran da je tako stanje.

mislim nije mi bas jasno odakle tebi ideja da youtubeu nije u cilju da svi vide sve filmice, i jako me zanima koje bi tvoje objasnjenje toga bilo.

Zadnje uređivanje me4underground : 30.08.2009. at 17:59.
me4underground is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 18:59   #68
Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
hmm zato sto postoje drzavne instutucije koje mora postivati.
hrv vlada npr?

Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
....i jako me zanima koje bi tvoje objasnjenje toga bilo.
ti si trol ili neciji klon pa ti je zabavno..

radi se o parama i nicemu drugome...

& FYI cdi i dvdi ne kostaju isto kao i vani... proseci po ducanima pa odi na amazon i usporedi..
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 19:21   #69
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
ti si trol ili neciji klon pa ti je zabavno..

radi se o parama i nicemu drugome...
sto sam ja objasnio a ne ti.
ti si samo rekao da nije cilj you tubea da svi sve mogu vidjeti...

sto je prilicno glupa izjava ako uzmes u obzir da je jedini izvor njihovog prihoda reklamiranje uz videe

Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
& FYI cdi i dvdi ne kostaju isto kao i vani... proseci po ducanima pa odi na amazon i usporedi..
cijene su kod nas vece, po tvoj bi logici bilo, daj sta das.
me4underground is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 21:38   #70
ja sam zensko..

Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
sto sam ja objasnio a ne ti.
ti si samo rekao da nije cilj you tubea da svi sve mogu vidjeti...

sto je prilicno glupa izjava ako uzmes u obzir da je jedini izvor njihovog prihoda reklamiranje uz videe
cilj youtubeo nije da svatko vidi sve jer onda velike kompanije ne bi postale svoje filmice/serije.. kao npr WB, Sony, MGM, Lionsgate, CBS... ako toga nema, nema bas ni korisnika, nema ni $$$.. YT je njima omogucio da izaberu da li ce svoj sadrzaj prikazti lokalno ili globalno.. cim je to omogucio ocito nije njima u interesu da svi sve vide...
puca njima kokica za jednu Hrvatsku i to sto Hrvati ne mogu gledati sve sto oni drze na njihovim serverima...

ako streamanje neke serije ogranicis lokalno bit ce bolje jer ces reklamom moci udrit na odredenu populaciju... nema smisla reklamirati Slovencima neki proizvod koji se prodaje samo u Americi...

postotak po drzavama od ukupnih korisnika (plus/minus):
# 24.1% United States (inace YT tvrdi da svaki mjesec 75% Amerikanaca gleda nes na YT)
# 7.4% Japan
# 4.9% Germany
# 4.1% India
# 3.8% United Kingdom
# 3.8% Italy
# 3.7% Mexico
# 3.6% France
# 3.6% Brazil
# 2.7% Spain
# 2.4% Canada
# 1.4% Russia
# 1.4% Poland
# 1.3% Australia
# 1.3% Saudi Arabia
# 1.3% Netherlands
# 1.1% Pakistan
# 1.1% Indonesia
# 1.0% Argentina
# 0.9% Turkey
# 0.9% South Korea
# 0.9% Greece
# 0.8% Thailand
# 0.8% Colombia
# 0.8% Philippines
# 0.8% Sweden
# 0.7% Egypt
# 0.7% Malaysia
# 0.7% Venezuela
# 0.7% Peru
# 0.7% Belgium
# 0.7% Romania
# 0.6% Taiwan
# 0.6% Austria
# 0.6% Switzerland
# 0.6% Portugal
# 0.6% Chile
# 0.6% Algeria
# 0.5% Hong Kong
# 0.5% Singapore
ostatak je ostalo...

samo od amerikanaca bi dobili hrpu love od reklama...

jedan zanimljiv citat davno procitan je bio da internet sve vise i vise pocinje liciti na kabelsku...

Quote:
me4underground kaže: Pogledaj post
cijene su kod nas vece, po tvoj bi logici bilo, daj sta das.
ti si rekao cd kosta ovdje kao i vani.. ne ja
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 18:36   #71
Upload

Da li je moguće napraviti upload na neki od free storage servisa na netu tip getdropbox i onda sa tog mjesta uploadati filmove na facebook ili youtube.

Mislim da bi tako brže išlo jer ovako nema šanse da uploadama išta
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 18:57   #72
Za video tipa youtube odeš na upload video i samo klikneš na video i on uploada a za Facebook neznam.
A za fajlove RapidShare(do 200 MB ako nemaš accaunt)
__________________
Linkin Park only
Linkin Park is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 19:08   #73
Quote:
windwalker kaže: Pogledaj post
Da li je moguće napraviti upload na neki od free storage servisa na netu tip getdropbox i onda sa tog mjesta uploadati filmove na facebook ili youtube.

Mislim da bi tako brže išlo jer ovako nema šanse da uploadama išta
Pa potpuno ti je isto, jer je brzina tvoje veze ista (trebat će bi npr 2 sata i tu i tamo)... tehnološki je moguće, ali prijenos sa servera na server je uglavnom onemogućen zbog sigurnosti...
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:27   #74
Koje njesra, pa trebalo mi je oko 12 sati da uploadam 68 mb na youtube pomoću njihovog GEARS downloadera, pa što je to???
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 14:57   #75
Quote:
windwalker kaže: Pogledaj post
Koje njesra, pa trebalo mi je oko 12 sati da uploadam 68 mb na youtube pomoću njihovog GEARS downloadera, pa što je to???
Pa kakva je to veza? modem??
Sa najslabijim paketom adsla (4mbit/256kbit) bi ti trebalo cca pol sata...
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 12:44   #76
Quote:
Sauron_zg kaže: Pogledaj post
Pa kakva je to veza? modem??
Sa najslabijim paketom adsla (4mbit/256kbit) bi ti trebalo cca pol sata...
Pa da, to nema smisla
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 16:06   #77
Od jutros ne mogu da otvorim YouTube, niti mogu gledati ijedan video s YT koji je postavljen na nekom forumu? Prvi put da se ovo događa, a nisam ništa prčkala niti mijenjala neke postavke..
Zna li možda netko u čemu je problem?

Ovo se pojavi nakon 30-ak sekundi čekanja:


Vezi je isteklo vrijeme

Predugo čekanje pri povezivanju s www.youtube.com.

* Ova je stranica privremeno nedostupna ili prezauzeta. Pokušajte ponovno za nekoliko
trenutaka.

* Ako ne možete učitati niti jednu stranicu, provjerite mrežne postavke
vašeg računala.

* Ako je vaše računalo ili mreža zaštićeno vatrozidom ili proxyem, provjerite ima li
Firefox dovozlu pristupiti Internetu.
__________________
Ana
AnAna_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 15:51   #78
Dobih ovakvu poruku na mejl :

Dear xy

Your video, xy, may have content that is owned or licensed by MyVideoRights.

No action is required on your part; however, if you are interested in learning how this affects your video, please visit the Content ID Matches section of your account for more information.

Sincerely,
- The YouTube Team
Video je se napravljen od emitiranog materijala HD materijala
Kužim ako ga izbriušu, ali me buni ovaj dio - No action is required on your part...

...?
Gesualdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:12   #79
znaci da ti nista ne trebas raditi.. samo te obavjestavaju da ako ti video ispari da znas o cemu se radi...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 17:40   #80
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
znaci da ti nista ne trebas raditi.. samo te obavjestavaju da ako ti video ispari da znas o cemu se radi...
Kužim to... Samo me zanima može li biti težih posljedica. Izgleda da imaju novi automatizirani sustav na YT kojieg koriste tv i filmske kuće kojim nekako autromatski traže takve filmove i šalju ovakve mejlove Audio ID and Video ID
Gesualdo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.