Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 14:21   #61
pozdrav.. ja sam danas dobila mobilni aparatic (i to rozi ) i zanima me dal se aparatic stvarno mora prati vise puta dnevno kaladontom i cim vec?
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 14:37   #62
Quote:
ruby707 kaže: Pogledaj post
pozdrav.. ja sam danas dobila mobilni aparatic (i to rozi ) i zanima me dal se aparatic stvarno mora prati vise puta dnevno kaladontom i cim vec?
Više puta dnevno Ne bih rekla da se treba...ja recimo operem kaladontom kad ga izvadim nakon cjelonoćnog nošenja, posušim ga i spremim u kutijicu, kad ga stavljam ponovno, ne perem ga - mislim da ni nema potrebe, dakle: obavim to jednom dnevno.
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:02   #63
Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post
Više puta dnevno Ne bih rekla da se treba...ja recimo operem kaladontom kad ga izvadim nakon cjelonoćnog nošenja, posušim ga i spremim u kutijicu, kad ga stavljam ponovno, ne perem ga - mislim da ni nema potrebe, dakle: obavim to jednom dnevno.
krivo
aparatić mora stajati u čaši s vodom , uvijek. sušenjem se samo na plastici i žici hvataju naslage koje poslije ne možeš skinuti... fuj...

što se tiče pranja mislim da je čisto dovoljno prati poslije nošenja, ja sam svog uvijek četkala usput kad sam prala zube ujutro, znači nakon vađenja i malo sam prošla četkicom po središnjem dijelu gdje je mehanizam prije stavljanja...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:05   #64
Quote:
lolipop girl kaže: Pogledaj post
ja cu uskoro morat pocet nosit aparatic, neznam koliko cu ga imati( namjeravam uzeti fiksni) ali kada ga jednom skinem nezelim i dalje nositi mobilni ili bilo koji drugi.. sta se onda nikada necu moci rijesiti aparatica ( nekazem da je on tako los ali ga ne zelim nositi do svoje 20!)
moze li mi netko reci dali cu se ikada moci rijesiti tog aparatica??
čemu panika..? nosit ćeš fiksni dok ti ortodont ne procijeni da je ispravak zubi gotov, nakon toga nećeš dobiti mobilni aparatić , nego će ti po tvom otisku "novih" poravnatih zubi napraviti poluprozirnu udlagu (slično onome kaj boksači nose za zaštitu zubi, samo ne tako glomazno), tanku plastiku koju ćeš nositi preko noći možda par mjeseci nakon skidanja aparatića da se zubi polako sami uspiju održat na svome mjestu... ako to nosiš nakon aparatića 3-5 mj , ja mislim da je tako potrebno, zubi će ti se održat savršeno kako su bili nakon skidanja.
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:04   #65
uff.....hvala sad mi je lakse...
lolipop girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:08   #66
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
tako glomazno), tanku plastiku koju ćeš nositi preko noći možda par mjeseci nakon skidanja aparatića da se zubi polako sami uspiju održat na svome mjestu... ako to nosiš nakon aparatića 3-5 mj , ja mislim da je tako potrebno, zubi će ti se održat savršeno kako su bili nakon skidanja.
ja sam prije 10 god nosila fiksni ali nakon što sam ga prestala nositi nisam dobila nikakvu udlagu, pa su mi se sad zubi opet iskrivili
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:48   #67
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
krivo
aparatić mora stajati u čaši s vodom , uvijek. sušenjem se samo na plastici i žici hvataju naslage koje poslije ne možeš skinuti... fuj...
Zanimljivo...ortodontica je rekla da stoji u čaši s vodom jedino ako se ne koristi svakodnevno, da se bezveze ne skuplja kamenac na aparatiću...osim ako ga ti ne držiš u nekoj čistoj izvorskoj vodi
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 22:31   #68
e ovako, prvo jedan za mene
a sada pitanje. naime, nosim mobilni aparatić već pol godine jer su mi zubi u pravom neredu pa prvo moram cijelu desnu gornju stranu izbaciti prema van kako bih mogao staviti fiksni aparatić. i tako ja to nosim i stalno na preglede ide lijepo... e sad ja skužim da mi je aparatić već prljav dosta i pun naslaga kamenca ili čega već a koje se ne da više isprati svakodnevnim četkanjem. i što ja napravim? hitim aparatić u čašu s medicinskim alkoholom na jednu noć. ujutro ga dobro operem, izgleda puno čišće i sasvim normalno (prozirno-tamno-plave je boje inače...). no nakon par sati nošenja idem jesti, izvadim ga iz usta a ono aparatić problijedio. još je plav, ali nije proziran, i po meni potpuno je funkcionalan. odem kod ortodonta danas i kažem mu kaj je bilo. dobro se nasmijemo i onda on pukne da trebam novi aparatić jerbo bi ovaj mogao puknuti. daklem od mene traži novih 1500 kunića za novi aparatić koji bih nosio još nekih 5 mjeseci. ali da ga još nosim do slijedećeg tjedna kada me on naručio na ponovni pregled da bi mi uzeo novi otisak za novi aparatić. e sad mene zanima da li je moguće da alkohol tako nagrize ili što već tu plastiku da bi metalni dijelovi popadali ili bi plastika jednostavno pukla. ja nekako u to ne vjerujem. ako netko ima kakve informacije bio bih mnogo zahvalan
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 14:14   #69
itko?
poputpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:23   #70
Evo i ja ću podijeliti svoje iskustvo, negdje sa 17, 18 god sam počela nositi mobilni aparatić, nosila sam ga 5 god i onda prestala. Zubi su mi se popravili, ali se sada vraćaju na staro.Sada imam 25 god. Dok sam nosila mobilni bila sam disciplinirana što se tiče nošenja, ali ne i što se tiče vježbanja. Rekao mi je ortodont da guram jezikom zube, da ne gutam pravilno, pa mi dao viježbe da naučim pravilno, a ja to baš i nisam vježbala, a i zeznuto je kak naučit drugačije gutati, drugačije držati jezik kad to radiš nesvjesno. Rekao mi je zubar da ću ih ja opet izgurati ako ne naučim pravilno gutati i držati jezik. Sad baš nemam para, ali čim dođem do njih odlučila sam ponovo nositi aparatić. Stari aparatić mi je širio vilicu i povlačio prednje zube natrag, a imao je i pregradicu za jezik, da ne guram jezik naprijed. Uf s tim sam aparatićem uvijek frfljala. Sad ne znam kad budem uzimala opet aparatić, jel može fiksni imati isti učinak ko i mobilni jer se meni vilica treba širiti da bi mi se prednji povukli nazad. Ima li ko sličan problem sa zubima?
eennaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 18:41   #71
Evo me! Dobro ti je ortodont rekao, jer imaš infantilni tip gutanja, tj. tokom gutanja guraš jezik među zube i čak tako spavaš a da uopće nisi svjesna, zato se zubi teže ispravljaju tokom nošenja aparata. Nauči klackati jezikom i zarolaj ga kad gutaš. Ja sam u istoj dobi počela nositi mobilni aparatić, 3-4 g nošenja i vrlo disciplinirana. Zubi se dosta vratili nakon nošenja. Jako sam razočarana
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:03   #72
Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post
uvijek se nađe netko tko komplicira To si zvala privatnike? Ne bi se čudila...
Evo, ja imam 22 godine (dakle nisam više maloljetnik), danas dobila mobilni...samo za donju čeljust - imam malu nepravilnost - zagriz mi je dobar, stvar je u dva zuba koja skupa čine V, kažem jedva zamjetno, ali ja znam da je tu
Nije ti prekasno, nikako
Moj je koštao ravno 1995 kn vidjeti ćemo kako će se situacija razvijati, ali nije mi žao tih novaca.
pozdrav! i ja imam sličan problem kao majkee.
Imam 22 godine, malu nepravilnost na obje čeljusti, izvadila sam umnjake i čak su mi sad oralni kirurzi sugerirali da bih mogla staviti neki aparatić, da je šteta da ne izravnam i to malo što bih mogla. Stvar je u tome da bih ja rado uzela mobilni i nosila ga zaista cijelu noć i veći dio dana ako treba, nije mi problem biti disciplinirana po tom pitanju. Ali privatni ortodonti samo što se ne deru na mene jer oni kao ne preporučuju stavljanje mobilnog aparata iza 18.-te,a za ortodonte preko socijalnog mi tvrde da nemam što tamo tražiti opet zato što sam punoljetna. Daj mi molim te otkrij kako doći do mobilnog aparatića i gdje po toj divnoj cijeni od 2-4 tisuće kn ako imam 22 godine? A bez da me itko maltretira što ga želim nositi!
RIan@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 14:04   #73
Pozdrav... Prijavila se na forum samo radi ove teme. Imam 21 g i nepravilne zube. Kad sam imala 12 g dobila sam mobilni aparatić, tj dva komada, jedan za gornju, drugi za donju čeljust, i iskreno nisam ispočetka baš redovito nosila iz čistog razloga jer me tjeralo na povraćanje. Kasnije sam se malo priviknula, i nosila sam, međutim nije bio neki pretjerani učinak, i sad kad više nisam maloljetna, mene isto zanima koji je bolji način - mobilnim aparatićima, ili fiksnim... i koliko bi me to sve koštalo? Stvarno 12 000kn +? Bi li fiksni aparatić bio bolja opcija za mene budući mi je jako smetala ona plastika na nepcu kod mobilnog aparatića? Naravno, prvo moram izvaditi sve umnjake kako bi mi zubi imali mjesta za "ravnanje". Please, help...
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:05   #74
Quote:
poputpsa kaže: Pogledaj post
e sad ja skužim da mi je aparatić već prljav dosta i pun naslaga kamenca ili čega već a koje se ne da više isprati svakodnevnim četkanjem. i što ja napravim? hitim aparatić u čašu s medicinskim alkoholom na jednu noć. ujutro ga dobro operem, izgleda puno čišće i sasvim normalno (prozirno-tamno-plave je boje inače...). no nakon par sati nošenja idem jesti, izvadim ga iz usta a ono aparatić problijedio. još je plav, ali nije proziran, i po meni potpuno je funkcionalan. odem kod ortodonta danas i kažem mu kaj je bilo. dobro se nasmijemo i onda on pukne da trebam novi aparatić jerbo bi ovaj mogao puknuti. daklem od mene traži novih 1500 kunića za novi aparatić koji bih nosio još nekih 5 mjeseci. ali da ga još nosim do slijedećeg tjedna kada me on naručio na ponovni pregled da bi mi uzeo novi otisak za novi aparatić. e sad mene zanima da li je moguće da alkohol tako nagrize ili što već tu plastiku da bi metalni dijelovi popadali ili bi plastika jednostavno pukla. ja nekako u to ne vjerujem. ako netko ima kakve informacije bio bih mnogo zahvalan
Bravo Reci mi samo, je si li i ti jedan od onih koji ga cijelo vrijem drže u vodi? Moja seka nosi aparatić skoro 3 godine, ja malo više od pola godine i opet je ona "pametnija" i sad ima aparatić pun kamenca, a ja koja svoj držim vani, u kutijici na suhom nemam ni sloja naslaga. Zar se ljudi ne znaju informirati
Moguće, plastika drži te metalne dijelove...sam ti budi sam svoj majstor


Quote:
chokopralina kaže: Pogledaj post
Pozdrav... Prijavila se na forum samo radi ove teme. Imam 21 g i nepravilne zube. Kad sam imala 12 g dobila sam mobilni aparatić, tj dva komada, jedan za gornju, drugi za donju čeljust, i iskreno nisam ispočetka baš redovito nosila iz čistog razloga jer me tjeralo na povraćanje. Kasnije sam se malo priviknula, i nosila sam, međutim nije bio neki pretjerani učinak, i sad kad više nisam maloljetna, mene isto zanima koji je bolji način - mobilnim aparatićima, ili fiksnim... i koliko bi me to sve koštalo? Stvarno 12 000kn +? Bi li fiksni aparatić bio bolja opcija za mene budući mi je jako smetala ona plastika na nepcu kod mobilnog aparatića? Naravno, prvo moram izvaditi sve umnjake kako bi mi zubi imali mjesta za "ravnanje". Please, help...
Uzmi fiksne ako ti toliko smetaju mobilni...iako je sve to neka stvar navike...fiksni je u svakom slučaju "lakše nositi" i ne možeš zeznuti kao dotični iz gornje kvotanog posta Za cijenu ne znam...imaš tu na podforumu i temu "fiksni aparatić" tamo pitaj
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 17:32   #75
jel stvarno nemam nikakvog smisla nosit mobilni aparatić u 21. godini? fiksni mi je preskupi,a i ima još jedan razlog...
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:01   #76
Quote:
louiana kaže: Pogledaj post
jel stvarno nemam nikakvog smisla nosit mobilni aparatić u 21. godini? fiksni mi je preskupi,a i ima još jedan razlog...
Gle, isplati se nositi mobilni aparatić.Sila djeluje na zube i oni se moraju micati. Ja imam 26 god. i nosim mobilni apartić, počela ga nositi u tvojoj dobi. Moram ga nositi još par mjeseci.

Fiksni je aparatić bolji jedino zbog toga što je stalno na zubima. Ako ne zabušavaš s nošenjem mobilnog aparata, sve to dođe na isto.

Meni je moja ortodontica rekla da se fiksni aparatići favoriziraju zbog njihove cijene. Naravno, zubarima je u interesu zarade.
nepoznata_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:13   #77
Quote:
nepoznata_1 kaže: Pogledaj post
Gle, isplati se nositi mobilni aparatić.Sila djeluje na zube i oni se moraju micati. Ja imam 26 god. i nosim mobilni apartić, počela ga nositi u tvojoj dobi. Moram ga nositi još par mjeseci.

Fiksni je aparatić bolji jedino zbog toga što je stalno na zubima. Ako ne zabušavaš s nošenjem mobilnog aparata, sve to dođe na isto.

Meni je moja ortodontica rekla da se fiksni aparatići favoriziraju zbog njihove cijene. Naravno, zubarima je u interesu zarade.
hvala ti na odgovoru,imaš pp!
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 15:40   #78
da li bi bio netko tako dobar da mi na pp napiše ortodonta iz zagreba koji bi dao mobilni aparatić! neko od vas gore zagrepčana koji nose mobilne..
hvaala!
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:18   #79
pozdrav,
mene isto zanima gdje ja, sa svojih 29 godina, mogu nabavit mobilni aparatić jer sam prije 8 godina nosila fixni - oko 2,5 godine, sve se super ispravilo ali u zadnjih godinu-dvije sve se opet počelo vraćat na staro. Ne želim više nosit fixni i radije ću do kraja života nosit mobilni...stoga ako netko zna bila bih jako zahvalna
koskoska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 21:12   #80
Quote:
louiana kaže: Pogledaj post
da li bi bio netko tako dobar da mi na pp napiše ortodonta iz zagreba koji bi dao mobilni aparatić! neko od vas gore zagrepčana koji nose mobilne..
hvaala!
dižem pitanje....zna tko takvog ortodonta???
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.