Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 16:39   #21
DMT-duhovna molekula

Dr. Rick Strassman je od 1990. do 1995. na Sveučilištu New Mexico vodio kliničko istraživanje odobreno od američke Državne uprave za suzbijanje droga, u kojem je dao injekcije DMT-a, jedne od najmoćnijih droga među psihodelicima, šezdesetorici dobrovoljaca. Njegov detaljan izvještaj o tim seansama iznimno je zanimljiva i obuhvatna istraga o prirodi ljudskog uma i o terapijskim mogućnostima psihodelika.



DMT, kemijski spoj izdvojen iz biljaka koji se stvara i u ljudskom mozgu, redovito je dovodio do mističnih iskustava i onih na rubu smrti. Mnogi su dobrovoljci izvijestili o uvjerljivim susretima s inteligentnim bićima, posebno s „izvanzemaljcima”. Gotovo svi su izjavili da su ta iskustva među najsnažnijim doživljajima u njihovom životu.



Strassmanovo istraživanje povezuje DMT s epifizom, žlijezdom koja se u glavi nalazi na mjestu koje se u indijskoj tradiciji smatra pozicijom sedme čakre, a René Descartes ju je smatrao sjedištem duše. DMT - duhovna molekula iznosi uvjerljivu pretpostavku da DMT, koji se prirodno stvara u epifizi, omogućuje kretanje duše unutar i izvan tijela, kao i da je integralan činitelj iskustva rođenja odnosno smrti, jednako kao i najdubljih stanja meditacije, pa čak i seksualne transcedencije. Ako se koristi mudro, DMT može potaknuti razdoblje značajnog napretka u znanstvenom istraživanju većine mističnih područja ljudskog uma i duše.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:02   #22
... ha?

znači - udar cigle u sivu moždanu masu je odgovor na sva "alternativna" pitanja?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:43   #23
jednako kao i nealternativna ako cemo tako buduci mozes slobodno reci da sva percepcija koju imamo dolazi iz mozga i sa tog gledista forati cisti solipsizam
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:04   #24
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
jednako kao i nealternativna ako cemo tako buduci mozes slobodno reci da sva percepcija koju imamo dolazi iz mozga i sa tog gledista forati cisti solipsizam
... palo mi je na pamet više razložnih odgovora koji se ne mogu tek tako retorički opovrgnuti...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 02:46   #25
ako se ne varam davno sam u nekom dokumentarcu čuo da je DMT (koji se u malim količinama proizvodi u ljudskom mozgu) odgovoran za sanjanje. vjerojatno otuda poveznica sa duhovnim svjetovima, izvanzemaljcima, i td. zanimljiva je i informacija da su ljudi koji su u nekom pokusu (možda čak ovom gore spomenutom) uzimali umjetno proizvedeni DMT gotovo svi opisivali identične oblike koje su viđali pod utjecajem droge.

u svakom slučaju zanimljiva tema, i svakako bi probao.. ne u ime nauke i duhovne spoznaje, već da me PERE!!
__________________
mrmlj
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 05:37   #26
Uzimanje narkotika (uopćeno) vas vodi u lažan svijet ljepote kreiran od strane astralnih palih bića Univerzuma-iliti demona....suha istina kojoj se nema što više dodati...
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 09:29   #27
A šta fali upoznati "demone"? Dobro je znati opcije gdje čemo jednog dana i s kim čemo se družiti, po zasluzi i po onom kako smo proveli život na zemlji.
Kao da je ovaj zemaljski život vječnost. Ne dao(po želji).
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 01:09   #28
Neznam da li ovo ima veze sa alternativom,ali neka,svatko ima svoja iskustva.
Za vrijeme moga prvog slučajnog boravka u Brazilu poradi posla,došao sam sasvim slučajno u doticaj sa time.Ima dosta brazilaca po većim gradovima koji se skrivaju i piju ekstrakt DMTa koja je u cijeloj zemlji zabranjen osim u malome dijelu tj nekolicini koji DMT dobivaju prokuhavajući tj mješajući dvije vrste biljaka,te njihove ekstrakte filtriraju i piju,konzumiraju,na nekakvim vjerskim obredima;čak je bila nedavno i emisija o DMTu na televiziji.

Što reći? Prvo smo mislili da smo uzeli premalo,u početku nisam ni točno znao o čemu se radi,jer kako je naravno čovjek koji nam ga je prodao u bočici očito bio šarlatan i pojasnio nam situaciju veoma šturo i laički,očekivao sam sasvim suprotan efekt od očekivanog.
Cijelo vrijeme tokom iskustva kao da sam čekao nešto,nešto veliko i tome se radovao,tj bio pun euforije i ushičenosti;no očito smo popili previše pa je uzeo maha,okus;nešto poput zelenog čaja,samo jako gorko.

Iskustvo slično iskustvu sa LSDom,no veoma dugotrajnije,te sa obzirom na LSD,čovjek može kontrolirati sebe i svoje pokrete.Neću pisati što sam točno prošao,no supstanca je jebena vožžžžnjaaaaaaaaaa.
Savršeno za one koje žele produbiti svoju duhovnost i shvačanje općenitosti te svijeta oko sebe,boga itd.....

Nisam više isti nakon njega ne,ali valjda je tako trebalo biti.Promjenila mi se percepcija pogleda,ja sam taj drive doživio kao da sam toga momenta odrastao .
Teško za objasniti;šamani to tamo koriste u smislu duhovnog prosvijetljenja.

Isti savijet kao i za LSD,ne se igrati sa time ako sebe ne poznajete dovoljno dobro.Pripremite se sa maramicama jer će te kao dijete biti zaslinjeni .

Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Dobro je znati opcije gdje čemo jednog dana i s kim čemo se družiti, po zasluzi i po onom kako smo proveli život na zemlji.
Kao da je ovaj zemaljski život vječnost. Ne dao(po želji).
Ovo je jedna velika zabluda,ne upoznaješ ih,niti ne vidiš kakav će to svijet biti,više bih rekao da ga osijetiš.
DMT mi je recimo razbio fixaciju za materiju,materijalno.


Quote:
Uzimanje narkotika (uopćeno) vas vodi u lažan svijet ljepote kreiran od strane astralnih palih bića Univerzuma-iliti demona....suha istina kojoj se nema što više dodati...
Generaliziraš u duhu konzervatizma,jer ti ja isto tako mogu argumentirati.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.01.2012. at 15:51.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 12:30   #29
Ayahuasca i DMT su dvije potpuno različite stvari.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 20:26   #30
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ayahuasca i DMT su dvije potpuno različite stvari.
Različite, ali ipak povezane. Ayahuasca se dobiva miješanjem dviju biljaka: Baanisteriopsis caapi i Psychotria viridis, od kojih ova druga sadrži DMT, ali taj DMT bi ostao neaktivan bez sastojka (MAOI) koji sadrži prva biljka. Zagonetno je kako su urođenici amazonskih prašuma otkrili sinergijska svojstva tih dvaju biljaka, ali neki od njih tvrde da su to saznali od samih biljaka.

Zadnje uređivanje Martian7 : 26.01.2012. at 20:57.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 19:26   #31
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... palo mi je na pamet više razložnih odgovora koji se ne mogu tek tako retorički opovrgnuti...
reci
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 03:21   #32
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Različite, ali ipak povezane. Ayahuasca se dobiva miješanjem dviju biljaka: Baanisteriopsis caapi i Psychotria viridis, od kojih ova druga sadrži DMT, ali taj DMT bi ostao neaktivan bez sastojka (MAOI) koji sadrži prva biljka. Zagonetno je kako su urođenici amazonskih prašuma otkrili sinergijska svojstva tih dvaju biljaka, ali neki od njih tvrde da su to saznali od samih biljaka.
Znam, znam, ali iako McKenna kaže da je Ayahuasca ustvari DMT trip razvučen na 6h, nije. Malo je kompliciranije od toga
I nebi se čudil da i jesu to saznali od biljaka. Životinje znaju instinktivno koje bilje trebaju pojesti da bi im bilo bolje, a ljudi vole zaboraviti da su isto životinje.
Mislim, glupo je kad pogledaš, totalno smo izvan sinergije sa prirodom. Svaka biljka i svaka životinja se razvijala tako da bi postojala u suživotu sa svojom okolinom. Zašto uzimamo zdravo za gotovo to kad vidimo nabildanog tipa i znamo da on radi teški fizički rad iako se nismo upoznali, a neznamo prepoznati kako neka životinja živi ili je li neka biljka jestiva ili otrovna.
Jesu špekulacije al su i food for thought.
Iako nam ta osjetila neka jesu zakržljala, nisu nestala. Ljudi ih opet svako malo otkrivaju pa te stvari pripisuju nekim "nadnaravnim silama" il nečemu, a ustvari je skroz trivijalno. Jedina stvar koja nam koči znanost i napredak su ustaljeni misaoni oblici koji se uče u školama.
Al dobro ajd, neću previše sad ulazit u to
http://www.youtube.com/watch?v=zDZFcDGpL4U
Sve nam je doslovno pred nosom.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 08:50   #33
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
reci
... a neeznam više -bio sam pod utjecajem jednog opojnog sredstva kad sam to napisao
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 11:01   #34
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna velika zabluda,ne upoznaješ ih,niti ne vidiš kakav će to svijet biti,više bih rekao da ga osijetiš.
To je bio moj odgovor na konzervativnu tvrdnju. Konzervatizam je rezultat manipulacije. Bio sam "konzerva" jer su me roditelji tako odgajali. Kad se počne misliti malo svojom glavom shvatiš koliko idiotarija postoji na ovom svijetu i da ljudi sve manje misle svojom glavom. LSD je konkretna "zabava" sa svojim mislima.
I da, kad sam prije par godina experimentirao s lsd-om bilo je krpa sline, imao sam zapravo osječaj da mi se paučina stvara u ustima i neko vrijeme sam je stalno vadio iz usta...
Kad bolje razmislim, svima nam je paučina u ustima jer nemamu slobodu govora kakvu bi trebali imati, previše smo kontrolirani i previše nas kontroliraju, normalni tu začepljenost ne osjetimo i nemamo potrebu da je se riješimo i oslobodimo iz usta da pričamo punim razumom...
Prevedite kako hočete
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 13:54   #35
DMT - u Hrvatskoj?!

Dragi moji, čitajući i gledajući o njemu, morao sam si dati truda i provjeriti može li se na našem Balkanu doći do DMT-a, točnije ayahuasce jer ne bih htio pušit već pit sa inhibitorom.

Sljedeće su mi opcije koliko sam uspio skužit:

1. nabaviti sjemenke preko e-baya (sjemenke mimose hostilis i inhibitora) pa sam uzgojit.

2. naručiti preko sajta iz nizozemske već pripremljene dmt sadržavajuće biljke i inhibitor

3.otputovati u nizozemsku, peru il slično. međutim, novac je problem. najradije bih otputovao u j.am. i sa shamanom to uzeo kroz ceremoniju.

najjednostavnije je kad bih mogao naručiti preko sajta kao ovaj (http://www.shayanashop.com/Psychedel...1037-pm26.aspx) međutim pitanje je legaliteta problem. biljka koju bih naručio dakako sadrži DMT, međutim, sjemenke ne sadrže DMT koliko sam shvatio te su sjemenke u tom slučaju posve legalne za naručiti.
pitanje je postoji li mogućnost da naručim gotov "kit". može li se anonimno naručiti il nešto slično. Ako pogledate sajt koji sam gore linkao tu se može vidjeti da šalju po cijelom svijetu, a ako je DMT ilegalian u skoro svim zemljama, kako oni to onda šalju?!

Ako propadne ta narudžba, sljedeće mi je nabaviti sjemenke i sam uzgojit...a ukoliko mi je to onemogućeno, skupit lovu i otić u peru, brazil il nizozemsku...
eywa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:51   #36
(1) Tko neovlašteno posjeduje tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Tko neovlašteno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, drži ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi način neovlašteno stavlja u promet tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama,

kaznit će se kaznom zatvora od jedne do deset godina, ili kaznom dugotrajnog zatvora.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:25   #37
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
(1) Tko neovlašteno posjeduje tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
So arrest me officer.
I sebe isto. I svaku j****u osobu na planeti.
Još će i smrt zabranit jer se tad u mozak pukne velika količina DMT-a.
Nemojte umirat dragi građani, nesmijete se drogirat.
Ni spavat isto, kamoli sanjat.

Dada, to je ta logika.
A neću ni pričat kolko je znanstvenih napredaka i inovacija došlo od uporabe psihodelika. Debilizam. Stvarno.

Zabranio bi samo droge koje dokazano izazivaju ovisnost i bok.
Uostalom, treba se ugledat u Kanadu gdje imaju klinike za ovisnike o heroinu. Ekipa dolazi i puca se, samo što kad se predoziraju, mogu ih spasit. Em su skoro istrijebili smrtnost od predoziranja, em ljudi koji bi preživili overdose bi sami otišli na rehabilitaciju koja je takođe u istoj zgradi.
Nobelovci su sami rekli da je "rat protiv droge" izgubljen.
Ajmo malo progresivno razmišljat, a ne glupirat se tu sa besmislenim glupostima. Činjenice govore same za sebe.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 08:43   #38
ma sve je to presmijesno dakako, al šta ćeš... dmt koji nam je prirodno u glavetini je zabranjen al fluoriziranje vode, aspartami i slične pm su posve legalne, a dokazano štete... fck yeah. awsome!!!

VDCOTO znam sve što si napisao, međutim zanima me jel tko imao iskustva s naručivanjem ayahuasce izvana u obliku navedenom sa stranice navedene i slično. uzimam u obzir (ne)znanje naših graničnih djelatnika, pakiranje poslane robe i slično...
dakle, jel itko u hrvatskoj uspio doći do ayahuasce?!?!?! ako je, molim ga da mi dade savjet. to je to
eywa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 10:24   #39
Napitak ayahuasca je mješavina najmanje dviju biljaka,obično ličća psychotria viridis koje sadrži DMT i lijane biljke branisteriopsis caapi.No svaki šaman ima neki svoj recept.
Uz sve to je bitna ceromonija uzimanja,za koju bi trebalo imati vodstvo iskusnog šamana.Bitan je ambijent i sve to skupa.Tako da ja vidim jedino smisao u tome da odeš u Peru ili Brazil.

Btw. sa Apollom se skroz slažem.
batler is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:34   #40
Neki me nisu shvatili ali nema veze. Zakon je sranje ali dobro ga je znati da ti "vlast" ne izbije kune iz đepa jer je to najbitnije.
eywa33 - poslao sam ti link na forum(domaći) gdje češ saznati iskustva onih koji su naručivali kojekakve pripravke.
A ako tko krši zakone krše ih političari tako da...
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.