Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2009., 12:36   #1
Thumbs up Poslovni "look" za mlade žene

hello hello
nadam se da ce mi cijenjene moderatorice ostavit temu, jer bih voljela da zaživi..

daklem,
cure i zene od nekih ranih 20ih do ranih 30ih godina. Imate posao koji ne zahtjeva uniformu (npr banke) no zahtjeva lijepo elegantnije odn prigodno
odijevanje..
Mene zanima kako kombinirate svoju odjecu/obucu/dodatke tako da svaki dan
ne dolazite u skroz istom, a s druge strane da se taj stil malo izdvaja (elegancijom) od onog dnevnog.

S time da sam topic zamislila kao davanje prijedloga sa slikama (celeb/poly/vlastiti primjer) te razmjenjivanje iskustava/zelja kako biste se oblacile da imate posao..

Te naravno, sto za vas ne dolazi u obzir kod poslovnog odijevanja!

Da mozda dobijemo medjusobno koju idejicu za kombiniranje
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:39   #2
ja cu krenuti i nabrojati neke stvari koje ni u ludilu ne bih iskušavala na radnom mjestu

1. po ljeti na gole noge suknja iznad koljena odn minica

2. ni u ludilu dekolte (moze mrvicu ali s ukusom)

3. neke prozirne kosulje da se samo grudnjak nazire. ako prozirno, onda ispod neku basic "potkosulju" boja koze/crna

4. kricave boje laka za nokte

5. trenirka i tenisice

eto neki osnovni NO-NO za mene. iako sam sve ovo navedeno vidjala na raznim radnim mjestima (od call centra do ozbiljnijih firmi)
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:42   #3
Gle, već ti postoje dvije teme na tu temu.
Poslovna odjeća
Školski/poslovni kodeks odijevanja

Nek' ti ostane za sad tema posebno, ovisno o diskusiji koja se razvije možda je ipak kasnije spojim s jednom od ove dvije.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:49   #4
znam da postoje ali mislila sam malo osvjezit s novom temom, no ako se cure ne ubace u raspravu - spajaj
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 12:52   #5
Meni treba pomoć na ovu temu.. Radim baš u banci i prije par mjeseci smo dobili dopis o kodeksu odjevanja. Problem je u tome što je bilo sve ok po zimi, ali što ću po ljeti?? Kad je vruće za poludit i kad ne mogu kupovati odjeću za posao i odjeću za sve ostalo.. Što da obućem a da ne izgleda kao da stalno nosim isto?? Baj d vej, ne radim sa strankama nego u poslovnom odjelu i imam samo 24 godine..
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:24   #6
mozes nositi suknjice do koljena - od lana/pamuka/svile
dole neke sandalice ali ne preotvorene.
isto tako hlace od prozracnijih materijala ali malo elegantnije.
gore bluzice ili neka finija majca...

potrazit cu slikice neke, cim budem imala vremena.. kakav vam je dress code?
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:55   #7
Ostavite ovu temu nek ide ispočetka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MISS BLONDIE

Mlade, poslovne, urbane ženske, pišite što najviše nosite i gdje kupujete??
malleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 17:21   #8
Pošto ja radim u banci, i pošto postoji dress code, non-stop se vrte neke klasične kombinacije. Sebi možeš dati neku relativnu slobodu, u okviru propisanog dresscodea.
Odijelo / kompletić + košulja, ili majica ispod zimi.
Npr. ovako nešto
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]

Ljeti hlače/suknja otprilike u nivou koljena (pošto ne volim suknje ispod koljena, a mini se u banci ne bi trebao nositi) + opet košulja, majica, naravno neprozirna, nedekoltirana i neupadna.
Haljine - važi isto pravilo kao za košulje i suknje.

[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]

Znam da ti nisam puno pomogla, ali u suštini, sve je do tvoje mašte i sposobnosti kombinovanja.
Mala napomena: ne kričave boje. Iako se preporučuju tamnije i ne-boje, možeš upotrebljavati sve oku ugodno.
Takođe i za detalje tipa nakit: manje je više.

Bankari su dosadni, znam
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:37   #9
Mislim da su za proljece i ljeto najprakticniji:
1. Razne kosuljice i bluzice - koje izgledaju dosta formalno i ne odskacu bojama, ali imaju jako zanimljive krojeve... cisto da se malo razbije dosada...
2. Suknje do koljena - ( moji favoriti su one visokog struka ), koje su jako prakticne zbog vladajucih temperatura, ali i dovoljno elegantne za posao
3. Haljine - nemam sto drugo reci osim
4. Torbe - ogromne torbe, odlicne su zbog prakticnosti, kao i oversized klacevi...
5. Obuca -mislim da su nazahvalniji izbor baletanke, jer su izrazito udobne, a i dovoljno "formalne" (svidja mi se kako stoje na suknje visokog struka), volim i pete
6. Nakit - narukvice su mi inace najdrazi nakit na proljece i ljeto, ali tu svatko uistinu ima veliku mogucnost izbora... prsten, ogrlica, narukciva, neki bros, cvijet, masna, nausnice...

Da mi posao zahtjeva formalni look, zudjela bi za komadima sa poly seta...

__________________
zhuri polako ;D

Zadnje uređivanje :::lana::: : 24.02.2009. at 18:47.
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:45   #10
Radim u jednoj Zg bolnici, međutim posao ne zahtjeva uniformiranost pošto radim u nabavnoj službi, dakle ured, u timu od desetak baba. I jedan striko (ok, dva, drugi nam je na godišnjem, ups zaboravila sam)
Ja najmlađa naravno Sastanci on daily basis, i što interno što vanjski suradnici. Još koja pa ću 30 Nemamo dress code, i dopuštam si modne nestašluke, zavisi kako me ulovi. Nekad se "skultiviram", nekad se vučem okolo doslovno u starkama. Naravno, te ležernije komade utapam u ozbiljnijima.Ili obratno, ak je petak ili radna subota
Ne nosim nakit skoro pa uopće, ali volim šalove,raznih boja i uzoraka.Sakoa imam svega par komada,jedan ozbiljniji, jedan a la Audrey H. sivi, i dva malo divljija, jedan prugasti, jedan ko mažoretkinja.Traperice, njih dvadesetak, svih mogućih krojeva i boja, košulja da ne znam ni broja,uzoraka svakakvih. Suknjice obožavam, od trapera do volana, isto ih imam puno.Bitno je samo da nije prekratka (ustvari takve ne nosim ni privatno
Nikad nisam imala prigovora zbog malo off oblačenja, dapače samo pozitivnih komentara.Malo razbijem te moje ozbiljna-teta-look kolegice
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:49   #11
lana, stvarno si se potrudila
Charlie3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:54   #12
Quote:
Charlie3 kaže: Pogledaj post
lana, stvarno si se potrudila
da, i fulala temu.

simply_black je puno bliže.
nažalost, ako posao zahtijeva dress code, onda ti ne ginu kostimići i odijela s hlačama na crtu. bez obzira na godine.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:54   #13
moja struka isto zahtjeva ozbiljan poslovni look. no, ono sto je dobro u tome svemu je da to danas vise ne znaci stroge krojeve i samo crno/bijelo/sive kostime

za pocetak je pametno imati par osnovnih stvari kao sto su crne/sive/smedje hlace, te bijelo/sivo/crne kosulje. po zimi se to da 'razbiti' vesticama, prslucima ili cizmama u nekoj drugoj boji, tako da i dalje izgleda poslovno ali ne i strogo.

jedan dobar komad nakita dize kombinaciju, a ne djeluje napadno, npr. deblja narukvica ili veci prsten.

preko zime je ipak lakse kombinirati, ljeti po vrucini treba imati pokrivena ramena, koljena...

ove poly kombinacije su mi bas ono sto bi se dalo nositi. samo nesto od obuce nije za to, ostalo je
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:41   #14
kem, pa poly set nije kako bi trebalo nego kako bi ja da imam mogucnosti... mislim ok, malo je leprsavo, ali nijedna haljina ili suknja nije iznad koljena, bluzice su dovoljno zatvorene, kao i obuca...
krojevi su malo ne klasicni, i dodala sam koji print, no to nisu osnovni komadi, nego komadi koje bih ja voljela...
__________________
zhuri polako ;D
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:52   #15
Lana, tvoje kombinacije su odlične, vjeruj mi, ali da se pojavim i u jednoj od njih na poslu, dobila bih momentalno opomenu, bilo od nadređenih, bilo od starijih kolega s kojima radim.
Ne moraju poslovne kombinacije biti nužno dosadne, ali ne smiju biti ni toliko razigrane.

Odakle početi, ako radite na mjestu koje zahtijeva dress code?
Savjetovala bih kupovinu 2-3 kvalitetna odijela (sako + hlače). Recimo, crno, svjetlije sivo i tamnoplavo/tamnosivo. Možda i par kostima, neupadljivih uzoraka. Mogu biti i svjetliji.
Obavezno, bar dvije bijele košulje, ostale u nekim pastelnim bojama.

Što se cipela tiče, osnov su klasične salonke. E sad, neke banke dozvoljavaju a neke ne sandale otvorenih prstiju.
Moja ne, tako da nosim samo sandale otvorene na peti.
Takođe nam preporučuju i cipele sa manjim petama, ne neke fensi štikle.

Monotoniju, kako rekoh, možeš razbiti nekim šalom, maramom, remenom, komadom nakita, ali mjera je bitna.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:57   #16
Po meni, svaki poslovni look izgleda dobro ako je na nogama barem minimalna peta. Čak i ležernije traperice mogu izgledati "poslovno" ako se nabace konzerva-cipele od kojih pet cm-ova. Jest da nisu baš oku najugodnije, ali su udobne, što je užasno bitno ako trebaš letati na puš-pauzu i natrag, npr

Mislim da sam to rekla i na jednom od ova dva topika, ukoliko se i ide na posao po šumama i gorama, pa je nemoguće obut ljepše cipele, a i ujutro se svi vrlo vjerojatno žurimo da ne zakasnimo (bar ja, jer uvijek kasnim ), jedne ljepše cipele na petu/balerinke ispod stola i problem riješen. I da, nije loše sa sobom imati rezervne hulahopke, a neki zgodan detalj uvijek podigne i najdosadniju kombinaciju, bilo da se radi o brošu, nakitu ili nekakvoj marami. Ne oko glave
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 20:03   #17
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
moja struka isto zahtjeva ozbiljan poslovni look. no, ono sto je dobro u tome svemu je da to danas vise ne znaci stroge krojeve i samo crno/bijelo/sive kostime

za pocetak je pametno imati par osnovnih stvari kao sto su crne/sive/smedje hlace, te bijelo/sivo/crne kosulje. po zimi se to da 'razbiti' vesticama, prslucima ili cizmama u nekoj drugoj boji, tako da i dalje izgleda poslovno ali ne i strogo.

jedan dobar komad nakita dize kombinaciju, a ne djeluje napadno, npr. deblja narukvica ili veci prsten.

preko zime je ipak lakse kombinirati, ljeti po vrucini treba imati pokrivena ramena, koljena...

ove poly kombinacije su mi bas ono sto bi se dalo nositi. samo nesto od obuce nije za to, ostalo je
hvala ... da ove na pete su malo previse, ali i dok radis preko ljeta i proljeca, imas koji slobodan dan za sta vec zelis

Ne volim crnu ljeti, al zato cim zahladni odusevim se sa paletama ne boja... crna i bijela pod obvezno, siva, bez... a moze i koji detalj u boji... i obozavam marame zimi
__________________
zhuri polako ;D

Zadnje uređivanje :::lana::: : 24.02.2009. at 20:10.
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:07   #18
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
Pošto ja radim u banci, i pošto postoji dress code, non-stop se vrte neke klasične kombinacije. Sebi možeš dati neku relativnu slobodu, u okviru propisanog dresscodea.
....
Prije svega, jako sam sretna što sam naletjela na ovu temu jer me već neko vrijeme muči isti problem

Drugo, simply_black, ove kombinacije su mi pregenijalne.. Samo što ja to ne znam naći. Sva odjela koja sam našla su mi užasno babasta Gdje kupiti ovakve krpice?

nažalost, ja sam od onih što teško u masi nabacane odjeće prepoznaju potencijal.. Ali zato kad snimim curku u gradu koja je dobro obučena, najrađe bih ju ispitala gdje je što kupila. Sposobna sam samo uočiti kombinaciju izloženu na lutki, obično mi je shopping noćna mora.. :nema talenta
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:11   #19
Quote:
Durga kaže: Pogledaj post
Po meni, svaki poslovni look izgleda dobro ako je na nogama barem minimalna peta. Čak i ležernije traperice mogu izgledati "poslovno" ako se nabace konzerva-cipele od kojih pet cm-ova. Jest da nisu baš oku najugodnije, ali su udobne, što je užasno bitno ako trebaš letati na puš-pauzu i natrag, npr

Mislim da sam to rekla i na jednom od ova dva topika, ukoliko se i ide na posao po šumama i gorama, pa je nemoguće obut ljepše cipele, a i ujutro se svi vrlo vjerojatno žurimo da ne zakasnimo (bar ja, jer uvijek kasnim ), jedne ljepše cipele na petu/balerinke ispod stola i problem riješen. I da, nije loše sa sobom imati rezervne hulahopke, a neki zgodan detalj uvijek podigne i najdosadniju kombinaciju, bilo da se radi o brošu, nakitu ili nekakvoj marami. Ne oko glave
slazem se...
Mary Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 22:33   #20
Quote:
:::lana::: kaže: Pogledaj post
Mislim da su za proljece i ljeto najprakticniji:

super set!!!
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.