Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 09:47   #241
link koji si stavio IMO pljuje po ozonu zato jer gura hebene HEPA filtere koji kostaju ko svetog petra.
ja imam mali kit sa baje za stvaranje ozona samo ga nisam u pogon stavio jos. mislim da je 10g. dal je to dosta za veci prostor neznam, mislim da ne. za frizider, auto i sl sam prilicno siguran da je. al obzorom koliko "malo" kosta mozes ih uzet par komada pa si dobio puno vise.
naravno da moze bit opasan i da treba napustit prostor gdje se koristi i kasnije izracit dobro. to bi trebalo svima bit jasno i common sense.
AFAIK on ce "unistit" i neutralizirat sve povrsinsko/organsko. ak ti imas gljive debele 3cm u frizideru sigurno nece ubit do dna odnosno cjelu debljinu naslaga, bar mislim.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 20:23   #242
koliko košta demontaža vanjske i unutranje jedinice? područje ZG (uvjet da ne iscuri plin)
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:58   #243
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post
koliko košta demontaža vanjske i unutranje jedinice? područje ZG (uvjet da ne iscuri plin)
Samo demontaža cca 500 kuna
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:31   #244
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Samo demontaža cca 500 kuna


malo puno da se odspoje dvije bakrene cijevi i odšarafe vijci i matice koji drže obje jedinice.

kad bih rekao da treba dvije demonitrati, a jednu montirat na već postojeću instalaciju o kojoj bi se tu cifri radilo?
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:47   #245
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post


malo puno da se odspoje dvije bakrene cijevi i odšarafe vijci i matice koji drže obje jedinice.

kad bih rekao da treba dvije demonitrati, a jednu montirat na već postojeću instalaciju o kojoj bi se tu cifri radilo?
A vidi da se odspoje dvije bakrene cijevi i odšarafe vijci i matice koji drže obje jedinice to ti netreba majstor - napravi sam i ništa te ne košta
Ne plačaj i ne traži majstore za neki posao koji možeš odraditi sam i za koji misliš da je dovoljno jednostavan.

Ako treba dvije demonitrati, a jednu montirat na već postojeću instalaciju opet možeš sam i ništa te ne košta

Majstoru če uvijek biti malo a stranki skupo i to je tako
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:03   #246
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post


malo puno da se odspoje dvije bakrene cijevi i odšarafe vijci i matice koji drže obje jedinice.

kad bih rekao da treba dvije demonitrati, a jednu montirat na već postojeću instalaciju o kojoj bi se tu cifri radilo?

ako je iscurio plin i vanjska je pristupačna bez krana/helikoptera i slično puno je. ako je puna plina nije samo odšarafit matice. gugl ti je frend. da me ne razapneju monteri. montaža? e to je već kreativan posao bez opreme od minimalno 2000 kuna sa aliexperessa. i puno razmišljanja... jer kad iscuri plin jež i snošaj padaju na pamet...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:01   #247
Demontaza klima centar 300kn. Ipm 350kn. Plin u vanjskoj ostaje...tako je bilo prije par mj kada sam ja radio.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:30   #248
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Demontaza klima centar 300kn. Ipm 350kn. Plin u vanjskoj ostaje...tako je bilo prije par mj kada sam ja radio.
U postu 221 je opisano kako "klima centar" radi

Skinuti če ti klimu za 300 kuna, ali če kod demontaže naplatiti i 400 kuna punjenje plina - jer kao plin se nemože sačuvati

Ali zašto platiti i 300 kuna ako su to samo dva šarafa???

Bilo kako bilo "šktac dva puta plača"
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:46   #249
Pozdrav,imam jedno pitanje,primjetio sam da mi zadnjih dana klima uređaj slabije hladi,radi se o uređaju marke Mitsubishi inverter 3,5kw hlađenje i 4,2kw grijanje.Ovo slabije hladi znači da konstantno radi i teško postiže zadanu temp.,dok bi prije postigla temperaturu i mirovala neko vrijeme.Prostor je odlično izoliran vuna/stiropor(unutar-van) zidovi i vuna(unutar-van) strop,stiropor pod.Što bi mogao biti razlog,nedostatak plina,nešto drugo? Klima je redovito servisirana,stara cca. 5-6 god.,mislio sam napraviti servis prije zime,ali vrućine su velike pa ću vjerovatno morati prije.
madison is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:28   #250
plin.
ili je toliko vruce vani ovih dana da se i ona jadna muci i ne uspjeva kao inace.
ak imate mjerac temp gurnite ga do izlaza zraka, drzite neko vrijeme i vidite koju temp daje.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:32   #251
Prije plin. Ovo čudovište koje on opisuje nebi trebalo imati probla s ovim temperaturama, pogotovo s opisanom izolacijom.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:43   #252
Koliko često se treba raditi servis klime? Moja je stara godinu i pol čini mi se (ili dvije i pol? ), ali se jako malo i rijetko koristi. Do sad sam jednom obrisala prašinu s unutarnje jedinice. Vanjska je natkrivena pa nije izravno izložena kišama i snijegu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:48   #253
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Koliko često se treba raditi servis klime? Moja je stara godinu i pol čini mi se (ili dvije i pol? ), ali se jako malo i rijetko koristi. Do sad sam jednom obrisala prašinu s unutarnje jedinice. Vanjska je natkrivena pa nije izravno izložena kišama i snijegu.
Svake godine prije početka sezone
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:41   #254
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Koliko često se treba raditi servis klime? Moja je stara godinu i pol čini mi se (ili dvije i pol? ), ali se jako malo i rijetko koristi. Do sad sam jednom obrisala prašinu s unutarnje jedinice. Vanjska je natkrivena pa nije izravno izložena kišama i snijegu.
postoji godišnji servis, kad dođu serviseri i rastave-sastave klimu, ali čiščenje filtera bi trebalo nakon 100 sati rada ili minimalno jednom mjesečno, ovo je za klime u kucanstvu
billyRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 18:16   #255
klima rijeka

Zanima me klima uredaj u Rijeci, prijedlog za,marku i tip. I gdje bi mogao ici kupiti. Kao i neki dobar serviser, hvala.
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 11:22   #256
Jel zna tko gdje kupiti sredstva za dezinfekciju klime? Kod mene doslovno svi majstori zbrisali u Njemačku. Našao jednog koji zaglavio negdje u Dalmaciji i niti on se ne pojavljuje. Uglavnom ja skužio sam kako rastaviti klimu, oprao sve, skidao i ventilator i oprao ali ne mogu naći sad sredstvo za dezinfekciju. dda bar nađem klimasept, ako već ne nešto što manje udara u glavu.

Eto, imao želju ove godine zvati majstora da ju dobro očisti i pregleda, ali j.. ošlo sve u Njemačku.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 14:45   #257
Ovi šalju poštom
zagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 08:46   #258
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Jel zna tko gdje kupiti sredstva za dezinfekciju klime? Kod mene doslovno svi majstori zbrisali u Njemačku. Našao jednog koji zaglavio negdje u Dalmaciji i niti on se ne pojavljuje. Uglavnom ja skužio sam kako rastaviti klimu, oprao sve, skidao i ventilator i oprao ali ne mogu naći sad sredstvo za dezinfekciju. dda bar nađem klimasept, ako već ne nešto što manje udara u glavu.

Eto, imao želju ove godine zvati majstora da ju dobro očisti i pregleda, ali j.. ošlo sve u Njemačku.
Bilo je i u Batisu, Bauhausu... Nisam još gledao ove godine.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 09:15   #259
MBfrigo. ja tamo kupujem (Rijeka) pjenu (zelena) i onaj sprej za dezinfekciju (plava). vidio sam da istu (plavu) koristi kanjer sto je starcima radio klimu. drugdje nisam bio nasao nista pred par godina kad sam trazio. ovo mi se cini da su profi sprejevi.

edit:
naso link

http://www.mbfrigo.hr/dealership/zep/
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 22:18   #260
Quote:
billyRi kaže: Pogledaj post
postoji godišnji servis, kad dođu serviseri i rastave-sastave klimu, ali čiščenje filtera bi trebalo nakon 100 sati rada ili minimalno jednom mjesečno, ovo je za klime u kucanstvu
E da mi je nači takve servisere koji tako rade svi dođu malo pošpricaju pobrišu sa krpicom izmjere temperaturu ali ništa ne rastavljaju a kad im spomeneš da bi trebali oćistit turbinu kažu da je ok i da ne treba a kad inzistiraš da odrade to kažu da je to puno posla a da nju još ne treba čistit..nije ovo samo moje iskustvo več i drugih poznanika .
zekee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.