Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2015., 21:47   #1301
Moooolim pomoć jer ću poludit više koliko dugo pokušavam shvatit koji sam podton i jednostavno ne ide.

Boja očiju : zelena, prirodna kosa neka srednje ka svjetlijem smeđa, farbam se na tamno smeđu (trojka) i bolje mi stoji nego prirodna.
Na suncu potamnim relativno brzo, žile su mi nekad zelenkaste nekad plavičaste,makar bih prije rekla zelene boje.
Smatram da mi zlato pristaje bolje od srebra.
I zbog većina toga navedenog smatram se toplim podtonom, ali opet nije mi jasno sljedeće...

Pročitah da toplim podtonovima stoji primjesa zlatnog,bakrenog.. u kosi ,dok ja s tim izgledam odvratno i najbolje mi stoji pepeljasto.
Također, odlično mi stoje boje poput maslinaste, smeđe, krem ... ali mi i fenomenalno stoji plava boja koja je inače vezana uz hladni podton.
Smatram da nisam neutralan jer neutralnom podtonu bi zlato i srebro trebalo pristajati podjednako dobro, a meni zlatno puno bolje pristaje i općenito boje koje se vežu uz topli mi bolje pristaju ,ali ima iznimki pa sam zbunjena.
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:54   #1302
Quote:
mine123 kaže: Pogledaj post
Moooolim pomoć jer ću poludit više koliko dugo pokušavam shvatit koji sam podton i jednostavno ne ide.

Boja očiju : zelena, prirodna kosa neka srednje ka svjetlijem smeđa, farbam se na tamno smeđu (trojka) i bolje mi stoji nego prirodna.
Na suncu potamnim relativno brzo, žile su mi nekad zelenkaste nekad plavičaste,makar bih prije rekla zelene boje.
Smatram da mi zlato pristaje bolje od srebra.
I zbog većina toga navedenog smatram se toplim podtonom, ali opet nije mi jasno sljedeće...

Pročitah da toplim podtonovima stoji primjesa zlatnog,bakrenog.. u kosi ,dok ja s tim izgledam odvratno i najbolje mi stoji pepeljasto.
Također, odlično mi stoje boje poput maslinaste, smeđe, krem ... ali mi i fenomenalno stoji plava boja koja je inače vezana uz hladni podton.
Smatram da nisam neutralan jer neutralnom podtonu bi zlato i srebro trebalo pristajati podjednako dobro, a meni zlatno puno bolje pristaje i općenito boje koje se vežu uz topli mi bolje pristaju ,ali ima iznimki pa sam zbunjena.
Možda si žuta sa maslinastim podtonom, to je i meni zadavalo glavobolje. Isto mi stoje boje koje žutima ne stoje, a očigledno sam žuta. Imaš ovdje o podtonovima.
Rhaenyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:59   #1303
Hvala puno! Idem pogledati .
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 22:02   #1304
Jel bi mi mogla preporučit puder neki koji koristiš ,a da je dobar, jer mi je dosad i puder bilo teško nać, nisam znala što da točno tražim?
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 22:21   #1305
Quote:
mine123 kaže: Pogledaj post
Jel bi mi mogla preporučit puder neki koji koristiš ,a da je dobar, jer mi je dosad i puder bilo teško nać, nisam znala što da točno tražim?
Koje pudere si do sad koristila? Nemam neke filozofije, jer sam jako svjetla, pa sam onda već i samim time ograničena. Moja blesavoća oko pudera je da sam ljeti skoro pa 100% žuta i super mi stoje 50 nijansi narančaste i razni bakreni tonovi, dok zimi izgledam kao klaun sa takvim bojama, više nosim hladnije. Tako da zimi trebam onda neki neutralni puder, i puno koristim šljivasta i malinasta rumenila/ruževe/sjenila da malo ubiju to zeleno. To sam do nedavno instinktivno radila i bez da sam uopće znala da je maslinasti podton to što radi pomutnju.

Čini mi se da imamo sličnu stvar kod kose: i meni bolje stoji kada se ofarbam u tamno smeđe, iako sam nekakva pepeljasto-tamno-plava prirodno (al meni se to nikako ne da, zbog sivog izrasta).
Rhaenyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 23:49   #1306
nikak si ne mogu odredit podton kože (niti oblik lica ) jer ja to na sebi jednostavno ne vidim .

kosa mi je prirodno smeđa. između svjetlo i srednje smeđe. mislim da nemam crvenog pigmenta i da je više neke "mišje" boje.
oči su mi smeđe.
poprilično sam svijetle puti, izrazito teško potamnim (možda za nešto sitno na dijelovima koji su uvijek izraženi suncu kao što su npr ruke, ali sve u svemu neznatno), ali također i jako teško izgorim.
žile su mi plave.

s obzirom da odjeću i dodatke biram po tome što mi se sviđa, a ne po tome što mi bojom pristaje, vjerujem da je vrlo lako moguće da biram stvari koje mi uopće "ne pristaju". ni ne znam što mi tehnički pristaje uz ten.

koža mi je dosta "rumena" i vrlo lako se zacrvenim (ono kad me jako sram, kao sad ), pa sam time došla do pretpostavke da sam rozog podtona, ali opet...

otišla bi negdje di bi mi to mogli odredit (nikad nisam bila na profi šminkanju), ali nisam sigurna kak bi zaposlenici u MAC-u gledali na dvadesetpetogodišnjakinju koja ne zna koji joj je podton . da ne pričam da mi je općenito neugodno kad uđem u tak neku trgovinu di imam osjećaj da mi nije mjesto.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 11:08   #1307
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
nikak si ne mogu odredit podton kože (niti oblik lica ) jer ja to na sebi jednostavno ne vidim .

kosa mi je prirodno smeđa. između svjetlo i srednje smeđe. mislim da nemam crvenog pigmenta i da je više neke "mišje" boje.
oči su mi smeđe.
poprilično sam svijetle puti, izrazito teško potamnim (možda za nešto sitno na dijelovima koji su uvijek izraženi suncu kao što su npr ruke, ali sve u svemu neznatno), ali također i jako teško izgorim.
žile su mi plave.

s obzirom da odjeću i dodatke biram po tome što mi se sviđa, a ne po tome što mi bojom pristaje, vjerujem da je vrlo lako moguće da biram stvari koje mi uopće "ne pristaju". ni ne znam što mi tehnički pristaje uz ten.

koža mi je dosta "rumena" i vrlo lako se zacrvenim (ono kad me jako sram, kao sad ), pa sam time došla do pretpostavke da sam rozog podtona, ali opet...

otišla bi negdje di bi mi to mogli odredit (nikad nisam bila na profi šminkanju), ali nisam sigurna kak bi zaposlenici u MAC-u gledali na dvadesetpetogodišnjakinju koja ne zna koji joj je podton . da ne pričam da mi je općenito neugodno kad uđem u tak neku trgovinu di imam osjećaj da mi nije mjesto.
Po svemu sudeći si hladnog podtona. Zašto misliš da ti u MAC-u nije mjesto? Imaš za platit uslugu, prema tome svugdje ti je mjesto. Ne daj se impresionirat, posao im je prodaja kozmetičkih proizvoda, nije kvantna fizika...Doduše, nisu ni one neka garancija da će pogodit ti boju pudera...

Samo ti odi, dvdesetpetogodišnjakinja koja ne zna podton nije neko čudo...meni je trebalo i dosta duže...
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 11:44   #1308
dire Dawn, ne treba ti biti neugodno ako odeš u Mac jer oni ni sami ponekad ne znaju, a vjerujem da je zbog one rasvjete teško odrediti. (Svaki put do sad su mi savjetovale pudere/korektore za nijansu tamnije nego što trebam) Možeš ih pitati tamo da ih u posudicu istisnu pudera u oda podtona pa si doma u miru isprobaš. Ako imaš provjerenu vizažisticu u svojoj blizini, možeš se i njoj obratiti.

Davno prije, kad sam slijedila ona pravila kako odrediti podton - vene, boja kose, očiju, utjecaj izlaganja suncu... sve je navodilo na hladni pod ton, a ja sam sve više naginjala toplim tonovima (odjeća, makeup, boja kose) i kad sam se napokon obojala u đinđera, žuti podton je došlo do izražaja i više nije bilo dvojbe
Uzurpatorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.