Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2010., 12:43   #1
Objektivi II

Sve o objektivima.
Nastavak ove teme:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=174778
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:15   #2
Quote:
Bradda kaže:
Kad sam napisao da pazi da ima oznaku APO nisam uspoređivao Sigmu s Tamronom,samo sam napomenuo da ako se odluci za Sigmu ne uzme onu koja nije APO.Po meni trebao bi otic probat jedan i drugi sto i nije neki problem ako zivi u Zg.S obzirom da je Pentax mount u pitanju odlican izbor je i Tamron 70-200 2,8 ako se moze rastegnut covjek tolko.
Znaci: ako ima love Tamron 70-200 2,8
ako nema za njega onda Pentax 55-300
ako nema ni za njega onda Tamron ili Sigma 70-300

potpisujem ovo
Mad Dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:07   #3
Čitao sam na telfonu da se može uzet novo digitalno tijelo i na njega stavljat stariji (i jeftiniji) objektivi koji kvalitetom ne zaostaju za današnjima...
može netko komentirat?
Feronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:11   #4
Naravno da je izvedivo uz odgovarajuće adaptere, koji se za sitne novce mogu kupiti na eBayju.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:15   #5
Quote:
Feronom kaže: Pogledaj post
Čitao sam na telfonu da se može uzet novo digitalno tijelo i na njega stavljat stariji (i jeftiniji) objektivi koji kvalitetom ne zaostaju za današnjima...
može netko komentirat?
da, mogu. uglavnom mehaničkom kvalitetom nadilaze moderne objektive, optički kako koji - film je daleko manje zahtjevan od senzora.

kaj se kompatibilnosti tiče, na olympuse ide gotovo sve, uz odgovarajući adapter. na canone ide većina uz odgovarajući adapter, osim pentax (na full-frame aparate) i manualnih canon FD objektiva (koji ne idu niš s ogledalom). na pentaxe idu svi kompatibilni objektivi od 1975. naovamo bez adaptera, olympusi i leice R uz zamjenu mounta, M42 i ostalo uz odgovarajući adapter. za sony vrijedi slično - uz adapter ide dosta toga. na nikone ne ide niš osim nikkora (kojih, hvalabogu, ima dovoljno - too bad kaj jeftina tijela odbijaju mjeriti svijetlo i autofokusirati ).

ofkors, uvijek možeš krenuti sa srednjeformatnim objektivima, ti idu na sve maloformatno.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:23   #6
znači
olympus - gotovo sve
canon - većina uz adapter
pentax - sve od pentaxa

ovo dalje te više nisam razumio, niti ovaj humor, ne kužim jel to sarkazam ili

uglavnom, ima li po tom pitanju preporuka amaterskog dSLR-a?
Feronom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 08:49   #7
Quote:
Feronom kaže: Pogledaj post
znači
olympus - gotovo sve
canon - većina uz adapter
pentax - sve od pentaxa
specifičnije:
olympus - nikon, pentax, minolta, sony, konica, exakta, M42
canon - nikon, pentax (osim na full frame), M42
pentax - pentax, nikon, M42
sony - pentax, nikon, M42
nikon - nikon, al i to upitno, ovisno o modelu.

sigurno sam zaboravio na svakome po par proizvođača, al generalno, ovo je ono kaj ti za početak može biti bitno.

druga stvar na koju trebaš računati je koliko fičra fotić zadrži (osim samog
skidanja slike sa senzora) s adaptiranim i starim objektivima. npr. mnogi nikoni odbijaju mjeriti svjetlo sa starijim objektivima, mnogi niti ne autofokusiraju s malo starijim autofokus objektivima. olympusi i pentaxi zadržavaju i stabilizaciju slike sa starim objektivima (za sonyje ne znam), pentax uvijek zadržava i potvrdu fokusa, bez potrebe za "AF-confirm" adapterima.

Quote:
Feronom kaže: Pogledaj post
ovo dalje te više nisam razumio, niti ovaj humor, ne kužim jel to sarkazam ili
misliš na dio o srednjeformatnim objektivima? to ide na bilokojeg digitalnog nikona, canona, olympusa, sonyja, minoltu i na sve digitalne pentaxe osim na pentaxa 645D - to je srednjeformatni fotić, tu kako koji.

Quote:
Feronom kaže: Pogledaj post
uglavnom, ima li po tom pitanju preporuka amaterskog dSLR-a?
pentax K-r ili K-x.
olympusi trenutno nemaju niš pametnog u low-end/mid-range ponudi, nisu izašli s ničim smislenim u skoro zadnjih godinu dana, al E-520 i E-620 nisu loši.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:13   #8
od kolko love bi se moglo naći recimo neki 30,40 mm (ako ima takvih )prime koji bi išao na oly e-410?
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:15   #9
Evo, ja našla na forumu 28mm za 150 kn.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:16   #10
i jel se s tim može fakat fotkat kak se spada ili je to jednotjedna zabava?
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:17   #11
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
od kolko love bi se moglo naći recimo neki 30,40 mm (ako ima takvih )prime koji bi išao na oly e-410?
ima i 30mm i 40mm. i sve to ide na olyja, pa čak i na E410.

Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
i jel se s tim može fakat fotkat kak se spada ili je to jednotjedna zabava?
ovisi. ak kupiš neko smeće, onda je više za zabavu, ak kupiš nekaj kvalitetnijeg, onda možeš fotkati i za ozbiljno.
npr. ja uglavnom fotkam s takvim manualcima. zaprav, niti ne posjedujem autofokus objektiv (doduše, imam jednog kojem AF en radi ).
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:12   #12
evo recimo, zanimao bi me neki koji bi bio korektan u nešto slabijim svjetlosnim uvjetima (npr u šumi). korektan u smisliu da mogu s njim fotkati na iso 800, a da mi fotka ne bude mutna i da mogu normalno fotkati objekte iz blizine (npr gljivu). kaj bi mi preporučili, a da nije skupo jer kronično nemam love? a i ovo bi kupio tek oko 12og/1og mjeseca...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:15   #13
Evo ja sam uzeo nedavno 35mm f2.8 za siću para, istina da ga još nisam isprobao kako treba, ali za te novce je odličan
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:18   #14
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
i jel se s tim može fakat fotkat kak se spada ili je to jednotjedna zabava?
Pa gle, na analogiji je solidan, a nisam primjetila da je nešto stravično loš na digitaliji. Dapače, ima dobar bokeh, nije muljav, nema puno aberacija... Za te sam novce zadovoljna.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:19   #15
super...ja nisam prezahtjevan, 150 kn stvarno nije puno..dao bi i duplo više samo da imam ovo što sam gore napisao. dobro, moram računat i adapter...
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 13:30   #16
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
evo recimo, zanimao bi me neki koji bi bio korektan u nešto slabijim svjetlosnim uvjetima (npr u šumi). korektan u smisliu da mogu s njim fotkati na iso 800, a da mi fotka ne bude mutna i da mogu normalno fotkati objekte iz blizine (npr gljivu). kaj bi mi preporučili, a da nije skupo jer kronično nemam love? a i ovo bi kupio tek oko 12og/1og mjeseca...
zajeb je kaj si na olympusu - zaboravi na stare širce, 20mm je najšire kaj praktično, a 20mm je totalno lame na 2× cropu. također, 20mm ultra-širci imaju i cijenu - Carl Zeiss Flektogon 20/2.8 je poprilično skupa igračka.

al si na konju ak ti treba telac - Helios 44M 58mm f/2 zna biti fantastičan. moj primjerak outresolva 14.6mpx senzor K20tke već na f/2, u usporedbi sa ZD12-60/2.8-4 SWD nije bitno lošiji, a dvije je blende brži.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:08   #17
Jel imaš 50tku? Ak ne, nabavljaj odma.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:25   #18
Obzirom da sam još početni početnik na digital fotografiji da se referiram na gornji post: Ja imam 50mm f1.8 i crop senzor. Jel to vrijedi kao da imam 50mm ili vrijedi kao 80-ka?

Drugim riječima - da li se broji objektiv ili efekt koji sa njim dobivam?
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:33   #19
Krivo
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:35   #20
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.