Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2010., 22:45   #61
obavezno isključi...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:49   #62
meni se bilo učinilo kao dobra ideja pa sam bio uključio a je ima još koja caka na koju bi trebao pripaziti kod fotoaparat ili uključiti/isključiti
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:51   #63
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
mljac1 kako si znao? je to je bilo uključeno -.- a ja se čudim ko idiot da što mu je

a samo da vas pitam : da li da to ostavim uključeno ili da isključim ; odnosno da li da aparat radi noise reduction ili kasnije ja u fotošopu?
Iskustvo, iskustvo...

Funkcija toga ti je da ukloni šum koji se generira samim radom senzora. Najbolje je da to isključiš, odeš van i pofotkaš par fotki sa ekspozicijom od 20 i više sekundi i pogledaš doma na kompu kako fotka izgleda. Ako nema preveć šuma, onda ostavi tu opciju isključenu. Ako ima preveć šuma da bi se s time zafrkavao u PS-u, uključi tu opciju.
Još jedna sitnica. Šum se više generira što je senzor zagrijaniji, odnosno što više radi. Budući da je sad zima i da se fotić prirodno hladi, vjerojatno nećeš imati previše šuma. Kad dođe ljeto, ponovi ovaj postupak provjere.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:33   #64
ah genijalci sa iskustvom ajde pomozite i meni - snimam snimam i prebacim fotke sa kartice na komp i skužim da su pomiješane - sort od sredine prema kraju pa opet od početka do sredine. Pogledam malo bolje imena fajlova, a ono prvih parsto _MG5404.jpg a nakon toga IMG5405.jpg

Koji je to vrag?

File naming mi je continuus naravno
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:40   #65
Mijenjao si color space za vrijeme fotkanja...
_MG_xxxx znači da si fotkao u Adobe color space-u
IMG_xxxx znači da si koristio sRGB color space
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 00:07   #66
znamo da je Adobe veći ali iz iskustva je li i bolji? Naravno govorimo o prikladnosti fotki za gledanje na kompjuteru te njihovo printanje u izložbenom formatu
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 01:04   #67
Adobe je bolji ak ćeš fotke obrađivat i printat, a sRGB ako ćeš fotke gledat na kompu.
Ili fotkaš u RAW-u pa te to uopće ne brine...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 01:54   #68
a to to znaci... [prosvjetljenje]

jedino sto je meni 400D fotkao IMG, a 40D _MG, pa sam pretpostavio da je do aparata
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 06:57   #69
Konacno je razbijen mit,
Canon 50 1.4 je ostriji od Sigme 50 1.4:


crop:
http://www.photozone.de/canon-eos/56...14apsc?start=1
http://www.photozone.de/canon-eos/52...f1450d?start=1



full frame:
http://www.photozone.de/canon_eos_ff...0f14ff?start=1
http://www.photozone.de/canon-eos/52...4eosff?start=1
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 08:14   #70
to ja govorim odavno...nema smisla sigmu kupovat...iako ima malo ljepši bokeh...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:02   #71
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Mijenjao si color space za vrijeme fotkanja...
_MG_xxxx znači da si fotkao u Adobe color space-u
IMG_xxxx znači da si koristio sRGB color space
viš ni ja nisam znao ovo, nego, jel netko zna kak se mjenja color spejs s obzirom na kotačić...jer sumnjam da netko toliko često unutar jednog fotkanja mjenja space, a jel moguće da je recimo na Auto i P jedan, a na Av, Tv, i M drugi?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:02   #72
pa ne bi se s vama slozio oko generalne ocjene da je canon 50mm f1.4 bolji od sigme 50mm f1.4. ono sto je moj subjektivni dojam (nisam koristio sigmu) je da je sigma definitivno bolja po bokehu (razlika na f1.4 je vrlo evidentna), meni se fotke (ovako smanjene) cine jednako ostrima, a photozone.de je dao sigmi 4 zvjezdice, canonu po 3 za opticku kvalitetu i mehaniku. problemi s fokusom koji se isto spominju bi jedino odvagali u korist canona
Canon baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:32   #73
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Mijenjao si color space za vrijeme fotkanja...
_MG_xxxx znači da si fotkao u Adobe color space-u
IMG_xxxx znači da si koristio sRGB color space
ISKRENO, ali zaista iskreno sumnjam da sam to mijenjao ali budem provjerio - piše li to u EXIF?

Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Adobe je bolji ak ćeš fotke obrađivat i printat, a sRGB ako ćeš fotke gledat na kompu.
Ili fotkaš u RAW-u pa te to uopće ne brine...
Ma RAW ću koristiti kada budem nekaj OZBILJNO fotkao a ne za ovakve "izdarije"

Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
viš ni ja nisam znao ovo, nego, jel netko zna kak se mjenja color spejs s obzirom na kotačić...jer sumnjam da netko toliko često unutar jednog fotkanja mjenja space, a jel moguće da je recimo na Auto i P jedan, a na Av, Tv, i M drugi?
E ovo je dobro pitanje - je li moguće da je podešen unutar nekog "moda" snimanja - mislim na 400D nije baš lako promijeniti color space - eventualno kaj pomaknem na "set" tipki je "portret", "monochrom" ili "landscape" setting, no iskreno nisam došao do toga što taj "pre-set" sve pomakne i podesi, osim onog očitog monokromatskog
jawahell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:45   #74
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
viš ni ja nisam znao ovo, nego, jel netko zna kak se mjenja color spejs s obzirom na kotačić...jer sumnjam da netko toliko često unutar jednog fotkanja mjenja space, a jel moguće da je recimo na Auto i P jedan, a na Av, Tv, i M drugi?
To se mijenja u meniju.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:48   #75
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
ISKRENO, ali zaista iskreno sumnjam da sam to mijenjao ali budem provjerio - piše li to u EXIF?

Mislim da da, ali nisam siguran.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:49   #76
piše u camera raw-u
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:21   #77
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
ISKRENO, ali zaista iskreno sumnjam da sam to mijenjao ali budem provjerio - piše li to u EXIF?
pise u EXIF-u pod colorspace
Bradda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:58   #78
Quote:
Canon baja kaže: Pogledaj post
pa ne bi se s vama slozio oko generalne ocjene da je canon 50mm f1.4 bolji od sigme 50mm f1.4. ono sto je moj subjektivni dojam (nisam koristio sigmu) je da je sigma definitivno bolja po bokehu (razlika na f1.4 je vrlo evidentna), meni se fotke (ovako smanjene) cine jednako ostrima, a photozone.de je dao sigmi 4 zvjezdice, canonu po 3 za opticku kvalitetu i mehaniku. problemi s fokusom koji se isto spominju bi jedino odvagali u korist canona
Ne bi se slozio s tebom, po nekakvim mojim saznanjima sigma je iskoristiva tek na f2.2, koji je smisao imat 1.4 objektiv ako je ga nemos koristit na 1.4, ja imam canon 50 f1.4, nije da je bas ostar na 1.4 al nije ni toliko los..
__________________
klikk
brda1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:02   #79
Malo je objektiva (a ja nisam cul za niti jedan) da im je kvaliteta slike ista s sirom otvorenom i malo pritvorenom blendom.
A ovo iskoristivo je jako relativan pojam.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:10   #80
Quote:
Canon baja kaže: Pogledaj post
pa ne bi se s vama slozio oko generalne ocjene da je canon 50mm f1.4 bolji od sigme 50mm f1.4. ono sto je moj subjektivni dojam (nisam koristio sigmu) je da je sigma definitivno bolja po bokehu (razlika na f1.4 je vrlo evidentna), meni se fotke (ovako smanjene) cine jednako ostrima, a photozone.de je dao sigmi 4 zvjezdice, canonu po 3 za opticku kvalitetu i mehaniku. problemi s fokusom koji se isto spominju bi jedino odvagali u korist canona
Pogledaj ocjene ponovo

crop:
http://www.photozone.de/canon-eos/56...14apsc?start=1
http://www.photozone.de/canon-eos/52...f1450d?start=1



full frame:
http://www.photozone.de/canon_eos_ff...0f14ff?start=1
http://www.photozone.de/canon-eos/52...4eosff?start=1
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.