Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2016., 17:38   #1601
Quote:
the kamilica kaže: Pogledaj post
Hej! Njemački je predobar!
Ne znam koji je to razred MarichuyVelarde, kaže jednom da je prvi , pa onda spominje prve tri godine u slijedećem postu, onda je valjda četvrti razred, a piše odavno na ovom forumu, uvijek sve zna i još uvijek pohađa našu školu hahahhahaha. Skoro su joj svi predavali hahahhaha Čudna je ona, kažem ti. Valjda je pala razred ili nešto drugo?
Profesorice su odlične i super da te zanima njemački.
Škola je odlična, nemamo kantinu i imamo čudno zvono, koje je meni iritantnoooo i još puno nekakvih stvari koje su postojale ranijih godina ali su zadnjih dvije godine nestale i to je to valjda privremeno . Možda će biti kada ti upišeš!
Na pravom si mjestu. :klap:
Kaaaj hahah, nisam pala razred, drugi sam razred i na forumu pišem od desetog mjeseca 2014. godine kad sam i krenula u ovu školu Ne znam gdje sam to spomenula prve tri godine? I daleko od toga da znam sve o školi, samo dajem svoja iskustva i mišljenja Ali da, iz njemačkog mi je fakat puno profesora predavalo jer je Keglević morala otići jer je dobila razredništvo, a onda je i Baltić otišla kad je otišla na pola radnog vremena

Aha ok, skužila sam gdje sam spomenula ne PRVE nego PRETHODNE tri godine, mislila sam u smislu, ako će ove godine sve biti isto kao i prošle tri godine što se tiče upisa, onda će se upisati jer je prošle tri godine cca 72 boda bilo potrebno za upis, što znam jer sam se i sama upisivala u tom vremenskom periodu
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:32   #1602
Quote:
MarichuyVelarde kaže: Pogledaj post
Kaaaj hahah, nisam pala razred, drugi sam razred i na forumu pišem od desetog mjeseca 2014. godine kad sam i krenula u ovu školu Ne znam gdje sam to spomenula prve tri godine? I daleko od toga da znam sve o školi, samo dajem svoja iskustva i mišljenja Ali da, iz njemačkog mi je fakat puno profesora predavalo jer je Keglević morala otići jer je dobila razredništvo, a onda je i Baltić otišla kad je otišla na pola radnog vremena

Aha ok, skužila sam gdje sam spomenula ne PRVE nego PRETHODNE tri godine, mislila sam u smislu, ako će ove godine sve biti isto kao i prošle tri godine što se tiče upisa, onda će se upisati jer je prošle tri godine cca 72 boda bilo potrebno za upis, što znam jer sam se i sama upisivala u tom vremenskom periodu
Ooooo daaaaaa! Kako sve lijepo pratiš pa znaš za svaku godinu sve podatke o upisu koje ne znaju vjerojatno ni neki profesori, pa kako znaš detaljno sadržaje svih predmeta i navike svih profesora .... ooooo da! Zar ti nije predavala i frau P.? Ma da!
the kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 19:56   #1603
Quote:
the kamilica kaže: Pogledaj post
Ooooo daaaaaa! Kako sve lijepo pratiš pa znaš za svaku godinu sve podatke o upisu koje ne znaju vjerojatno ni neki profesori, pa kako znaš detaljno sadržaje svih predmeta i navike svih profesora .... ooooo da! Zar ti nije predavala i frau P.? Ma da!
Ne, Frau P. mi nije predavala.

Gdje sam ja to rekla da znam sadržaje svih predmeta i navike svih profesora?

Pa gle, valjda ću znati koliko je bodova imala zadnja osoba koja se upisala iste godine kao i ja, a kako me zanimao upis, provjerila sam koliko je bodova imala zadnja osoba koja se upisala godinu prije. Ne kužim zašto je to tako čudno?

Ne želim se sad tu prepirati, ali zašto me sad napadaš? Pokušavaš li dokazati da ja ne idem u ovu školu ili da sam pala razred ili što? Mislim sorry ali zbunjena sam fakat.
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 17:58   #1604
Quote:
MarichuyVelarde kaže: Pogledaj post
Ne, Frau P. mi nije predavala.

Gdje sam ja to rekla da znam sadržaje svih predmeta i navike svih profesora?

Pa gle, valjda ću znati koliko je bodova imala zadnja osoba koja se upisala iste godine kao i ja, a kako me zanimao upis, provjerila sam koliko je bodova imala zadnja osoba koja se upisala godinu prije. Ne kužim zašto je to tako čudno?

Ne želim se sad tu prepirati, ali zašto me sad napadaš? Pokušavaš li dokazati da ja ne idem u ovu školu ili da sam pala razred ili što? Mislim sorry ali zbunjena sam fakat.
Nema potrebe za napetost.
Posumnjala sam da si trenutni učenik zbog tvojih sadašnjih i prethodnih razmišljanja koje sam pročitala. U jednom primjera radi pišeš kako se matematika nauči samo kod Ševe, a kod drugih ništa. Netko ti je odgovorio kako je to fakat glupo! Ševa nema dobre rezultate, tj. ima znatno lošije ili eventualno slične kao i druge profesorice. Kako netko može govoriti o prof.koja mu nije ni predavala po nekakvim tračevima. Ako ti nije predavala Frau P. ti nisi potpuno upućena u njemački jezik. Ona je brend za njemački! Profesorica Tomljanović je mentor!
Ako si učenik, moguće da si 2d razred i Belki ti je razrednik? Pa mislim uopće nije čudno što imaš ovakve informacije i tračeve o drugim prof. haaaaaaaa! Nebesa, on je privatni prijatelj Ševe i još par njih koji su ti očito napunili glavu kako su oni najbolji! Istina je apsolutno drugačija. Najbolji su u podmetanju učenicima i svima drugima u školi. Većina profesora ih ne podnosi zbog toga kao i zbog nelegalnih instrukcija, putovanja, favoriziranja.
Pozivam forumaše koji su upravo o tome pisali prošle godine da se jave? Hallo? Pobjegli na faks?
Evo nešto što je fakat jadno , onak' zbog upozorenja. Belki je iskoristio privatne informacije o mojoj frendici: javno pred svim profesorima koji joj predaju ili ne je izvrijeđao njezinog tatu nazivajući ga kretenom koji zlostavlja obitelj. Njezina mama je to slučajno saznala i rekla joj da ga pita o tome ali on je kao nije čuo i nešto zapinje kako je on pošten i dobar čovjek i bla bla bla... Prejadno. Jebote kao čovjek i profesor koji bi trebao čuvati informacije o svojim učenicima je fakat jadan. Frendica nije htjela uopče ići u školu danima. Hello to je njezin tata!
Škola je lošija nego kada sam ja upisivala . Boris nema autoritet, pedagoginja se ne kuži niti u jedan predmet, samo pije kave, trača s nekim prof i prijavljuje na inspekciju druge profesore koje valjda osobno mrzi. Prejadna je. Zato nemoj pisati gluposti. Iako nitko ne čita forume, ali nikada ne znaš . Neki novi koji traže buduću školu čitaju sve.
Razumiješ sad nešto? Ne? Kaj god!
Sretno!
the kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 17:09   #1605
Quote:
the kamilica kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za napetost.
Posumnjala sam da si trenutni učenik zbog tvojih sadašnjih i prethodnih razmišljanja koje sam pročitala. U jednom primjera radi pišeš kako se matematika nauči samo kod Ševe, a kod drugih ništa. Netko ti je odgovorio kako je to fakat glupo! Ševa nema dobre rezultate, tj. ima znatno lošije ili eventualno slične kao i druge profesorice. Kako netko može govoriti o prof.koja mu nije ni predavala po nekakvim tračevima. Ako ti nije predavala Frau P. ti nisi potpuno upućena u njemački jezik. Ona je brend za njemački! Profesorica Tomljanović je mentor!
Ako si učenik, moguće da si 2d razred i Belki ti je razrednik? Pa mislim uopće nije čudno što imaš ovakve informacije i tračeve o drugim prof. haaaaaaaa! Nebesa, on je privatni prijatelj Ševe i još par njih koji su ti očito napunili glavu kako su oni najbolji! Istina je apsolutno drugačija. Najbolji su u podmetanju učenicima i svima drugima u školi. Većina profesora ih ne podnosi zbog toga kao i zbog nelegalnih instrukcija, putovanja, favoriziranja.
Pozivam forumaše koji su upravo o tome pisali prošle godine da se jave? Hallo? Pobjegli na faks?
Evo nešto što je fakat jadno , onak' zbog upozorenja. Belki je iskoristio privatne informacije o mojoj frendici: javno pred svim profesorima koji joj predaju ili ne je izvrijeđao njezinog tatu nazivajući ga kretenom koji zlostavlja obitelj. Njezina mama je to slučajno saznala i rekla joj da ga pita o tome ali on je kao nije čuo i nešto zapinje kako je on pošten i dobar čovjek i bla bla bla... Prejadno. Jebote kao čovjek i profesor koji bi trebao čuvati informacije o svojim učenicima je fakat jadan. Frendica nije htjela uopče ići u školu danima. Hello to je njezin tata!
Škola je lošija nego kada sam ja upisivala . Boris nema autoritet, pedagoginja se ne kuži niti u jedan predmet, samo pije kave, trača s nekim prof i prijavljuje na inspekciju druge profesore koje valjda osobno mrzi. Prejadna je. Zato nemoj pisati gluposti. Iako nitko ne čita forume, ali nikada ne znaš . Neki novi koji traže buduću školu čitaju sve.
Razumiješ sad nešto? Ne? Kaj god!
Sretno!
Gle, meni je fakat žao ako sam te na bilo koji način uvrijedila ili išta slično, ali kao što sam bezbroj puta napomenula, ja ne iznosim činjenice o ovoj školi: iznosim svoja mišljenja i zapažanja
Mislim fakat u ovoj školi nisam dugo, kao što sam rekla, drugi sam razred, tako da puno stvari ne znam, ali ono što znam je da bi meni, kad sam se upisivala, bilo puno lakše da mi je netko rekao svoja mišljenja o školi; bila ona činjenično točna ili netočna, ne zanima me, bilo bi mi bitno vidjeti kakva je škola od strane učenika.
Što se tiče ovoga što sam rekla za Tomljanović, napomenula sam u postu jasno i glasno da sam čula samo tračeve i da ne mogu dati čisto mišljenje o njoj, tako da ne znam zakaj se držiš za to ali ok
U svakom slučaju se ne želim prepirati i želim ti ugodan ostatak dana
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 18:34   #1606
Thumbs up

Quote:
MarichuyVelarde kaže: Pogledaj post
Gle, meni je fakat žao ako sam te na bilo koji način uvrijedila ili išta slično, ali kao što sam bezbroj puta napomenula, ja ne iznosim činjenice o ovoj školi: iznosim svoja mišljenja i zapažanja
Mislim fakat u ovoj školi nisam dugo, kao što sam rekla, drugi sam razred, tako da puno stvari ne znam, ali ono što znam je da bi meni, kad sam se upisivala, bilo puno lakše da mi je netko rekao svoja mišljenja o školi; bila ona činjenično točna ili netočna, ne zanima me, bilo bi mi bitno vidjeti kakva je škola od strane učenika.
Što se tiče ovoga što sam rekla za Tomljanović, napomenula sam u postu jasno i glasno da sam čula samo tračeve i da ne mogu dati čisto mišljenje o njoj, tako da ne znam zakaj se držiš za to ali ok
U svakom slučaju se ne želim prepirati i želim ti ugodan ostatak dana
Laže selo, lažu ljudi... Peace sister!
Nema problema.
the kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 15:18   #1607
Quote:
oggy1 kaže: Pogledaj post
jel bih mogla na dvojezični engleski s 74/75 boda..? znam da ima prijamni, al to je manji problem sad hahah
Možeš.
Profesori su većinom dobri. Nešto za pomoć, netko je pitao, da...


Zovko(hrvatski)- lektira – to joj je odlično; njezin sin – dosadna je;nema zadaća – predobro je, nije zahtjevna - odlično, voli da joj se govori kako je initiligentna – nije baš, rado se druži s Jurašinovićem

Jurašinović ( geo.) - informiran, stručnjak, odlično zna geo, radi kvizove - odlično, previše gleda cure - bljak, dobar prof. ali kao osoba ne baš jako dobar
Polan ( geo) – simpatična – odlično, malo previše traži nekakve besmisilene brojeve pa ostavlja dojam da manje zna, često putuje i jako je draga ravnatelju- prva dama škole cccccccc , bude dobrih i zanimljivih sati

Zec (eng.) - draga, oke je, nije najjakija kao razrednica, ponekad zanimljiva, voli neke svoje učenike
Andarak ( eng)- dobra, dobro objašnjava, susretljiva, dobra prof, malo nabrijana na neke eng. tekstove
Samson (engleski)- strava, ne trudi se kao prof,ne volim ju- ne mogu si pomoći
Mikulec ml.( engleski i španjolski ) - trudi se, dobro objašnjava, simpatična , malo slobodnijeg odijevanja - decki to vole, španjolski joj je bolji, dobra prof

Bosko(latinski)- zahtjevan, ponekad prečudan, živčan, puno traži - puno daje, dobar prof., dobro objasni, traži disciplinu, čuvaj mobitel - ne podnosi ga, dobro te nauči ako želiš, jak

Dumančić(povijest)- trudi se, odlična nastava, filmovi, prezentacije, preživčana, postala je još gora što je starija ali dobro objasni, nije mi baš draga

Balešić - Jović ( povijest) - snažna žena, meni malo slabija od Dumančić kao prof ali isto dobro objasni, malo agresivna, nemoj joj jesti pod satom - to ne voli, kada se potrudi preeeedobraaaa

Krapanić (matematika) dobro objašnjava, nezasluženo u sjeni Ševeljević, ne možeš ju pohvatati kao osobu, zna biti i pomalo pokvarena – dvolična, zna matematiku - to je sigurno

Hercigonja (fizika)-oke je ali nema pojma o objašnjavanju, zbunjena, teško za one koji hoće nešto naučiti, nepovezana ponekad, susretljiva

Dir-Malinarić(biologija) - radimo sve sami, ne da joj se nešto posebno ali oke , odlazi u mirovinu

Lebinac (kemija)- stručna, teško ju pratiti ako nemaš dobre osnove iz kemije koju ona stvarno zna, ako imaš pojma nitko sretniji od nje

Kelava (tzk-profesor zgodan , vole ga neke profesorice i učenice, nije jak i rječit u izražavanju, jako dobar u akciji, korektan, često se zadržava u uredima , topao, čvrst na nastavi, potiče, bolji od kovač bulić

Dolić (vjer.)- karizmatična, stručna, simpatična, neobično načitana,mudra, ponekad glumi neznalicu (nejasno zašto?) dobra prof, odlazi, a nikako da ode- šteta ako bude, omražena kod nekih

Mateljak (likov.)- meni bolja od Belušića iako se njega više forsira u školi, ugodna, likovni je užitak, ima razumijevanja za učenike, možeš o svemu pričati,usporena - čudna zbog toga ali zato imaš vremena za snalaženje

Koraj (etika) - zahtjevan u logici, etika je preloša, filozofija ćesto zanimljiva, ima dobre rezultate u fil., teško hoda - kao u oblaku, odlične neobične priče, zbunjen, ne voli Macka Puheka o kojem uvijek priča,

Vrdoljak ( soc.pig. etika)– sada i satničarka , sve prati – o svemu priča, nije nikad zahtjevna - odlično, simpatična, ima zanimljivih sati, želi pomagati učenicima, najviše trača, ideološki nabrijana
Rebrović ( franc,) - zbunjena, ali dobra profesorica, uvijek kasni i šeta, zajedno s prof. Šabić su usavršile francuski i podigle na zavidnu razinu u ovoj školi , trudi se, malo šašava, aktivne izvan škole za francuski, imaju dobre rezultate i sve bolje
Macko Puhek (fiz.)- najomraženija osoba u školi, gay, mislim da je žena u tijelu muškarca – tako izgleda, često jede luk cccccc , koliko sam čula odličan u objašnjavanju fizike, stručan. O njemu se uvijek priča.

Dumančić (fiz) - zbunjen, katolik, ima svijetlih trenutaka ali fizika nije najjača u ovoj školi , pjeva na priredbama - za bolje raspoloženje - pogledati snimak 1xtjedno 

Ima nekoliko novih prof. otišla je Cvita lalallalala ….  
the kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 12:29   #1608
Pozdrav. Naime, namjeravam upisati IV.gimnaziju pa me zanima sa koliko su bodova upadali zadnji prosle godine? Hvala
kukolj95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 21:25   #1609
Quote:
kukolj95 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Naime, namjeravam upisati IV.gimnaziju pa me zanima sa koliko su bodova upadali zadnji prosle godine? Hvala
Tišina? Nitko ne odgovara. Nisam znala kaj je sve potrebno za upis i ostalo ali se nadam da si zadovoljan/a upisom. Break a leg!

Upravo sam srela ovih dana po gradu neke drage prof iz IV. Neki su otišli kako su nam najavljivali. Zbilja šteta.
Status škole je izgleda slabiji, a ti prof kao da su krvlju zapečatili zavjet šutnje. Upućeniji frendovi, kaj stanuju blizu škole, kažu da se sve više događaju loše stvari. Policija je često u školi? Zašto? Ne vjerujem! Neš su čuli kao o zlostavljanju učenika od drugih učenika? Zlostavljanju profesora? Prestrašno! Pa kaj ...! Znala sam da su neki profaći, pedagogica i sl. uglavnom ugli ali kaj je loše, loše je. Ravnatelj, zvali smo ga žarulja - fizika i frizura- je pasivan? Preloše! Moja Četvrta! Bedastoće!

Tko bi znao kaj je sve u pitanju, no učenje je sigurno stabilno i rezultati će doći!

Biiiiiiiig hug svim bivšim i sadašnjim učenicima!
the kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:27   #1610
bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao malo više napisati o mini Mikulec jer sam ju dobio na pripremama, lp
theatrefreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:00   #1611
Quote:
theatrefreak kaže: Pogledaj post
bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao malo više napisati o mini Mikulec jer sam ju dobio na pripremama, lp
Osobno obožavam malu Mikulec, predaje mi i engleski i španjolski i odlična je u oba jezika. Super mi je kod nje to što u svakom testu stavi par zadataka iz starih gradiva pa se nikad ništa ne zaboravi, ocjenjuje strogo ali pošteno, izvlači maksimum iz svojih učenika, kao osoba je divna i satovi su joj zabavni i poučni. Ugl imam samo riječi hvale :klap:
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 21:22   #1612
Random naletio pa da podijelim neka svoja iskustva.
Učenje 100 sati dnevno - zablude. Jedini predmeti koje sam učio za ispite su bili matematika kod Ševeljević i biologija kod Seljan.
Melita Jurković je boginja i to ćete shvatiti nakon što završite školu. Zahvaljujući njoj sam 2 godine nakon završetka srednje, dakle 2 godine bez aktivnog rješavanja zadataka iz engleskog, položio C2 sa 97% bez priprema i učenja. Kod Melite sam sve 4 godine imao četvorku, do petice sam stigao tek jedno polugodište
Belušić iz likovnog je genijalac svoje vrste, drži najsličnija predavanja onim fakultetskim i to vam je dobra priprema za fakultete.
Svakako upišite, nećete pogriješiti i naučit ćete nevjerojatno mnogo stvari.
Matheus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 07:12   #1613
Quote:
Matheus kaže: Pogledaj post
Random naletio pa da podijelim neka svoja iskustva.
Učenje 100 sati dnevno - zablude. Jedini predmeti koje sam učio za ispite su bili matematika kod Ševeljević i biologija kod Seljan.
Melita Jurković je boginja i to ćete shvatiti nakon što završite školu. Zahvaljujući njoj sam 2 godine nakon završetka srednje, dakle 2 godine bez aktivnog rješavanja zadataka iz engleskog, položio C2 sa 97% bez priprema i učenja. Kod Melite sam sve 4 godine imao četvorku, do petice sam stigao tek jedno polugodište
Belušić iz likovnog je genijalac svoje vrste, drži najsličnija predavanja onim fakultetskim i to vam je dobra priprema za fakultete.
Svakako upišite, nećete pogriješiti i naučit ćete nevjerojatno mnogo stvari.
Samo da se kratko nadovežem, definitivno se slažem da upis u Četvrtu nikako nije pogreška i da malo koja gimnazija u Zagrebu tako dobro pripremi za maturu i fakultet. Upravo završavam treći razred i veoma sam zadovoljna s programom, profesorima i školom općenito. Profesori su pristupačni, većina se zbilja iskreno trudi, učenici su većinom stvarno odlični i dragi. Ako želite upisati Četvrtu, budite sigurni da stvarno volite jezike i da vam idu jer mnogo mojih kolega žali što nije upisalo opću. Jezici se fakat moraju učiti, pogotovo ako vam ne idu tečno, tako da budite spremni na to.
Što se tiče učenja, također imam Ševeljević i Seljan i kod njih se mora puno učiti, no ostali profesori su dosta chill. Ako vam kao meni ne idu prirodni predmeti, pripremite se na puno instrukcija jer se (ovisno o profesorima) dosta zahtijeva
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 15:04   #1614
Quote:
Matheus kaže: Pogledaj post
Random naletio pa da podijelim neka svoja iskustva.
Učenje 100 sati dnevno - zablude. Jedini predmeti koje sam učio za ispite su bili matematika kod Ševeljević i biologija kod Seljan.
Melita Jurković je boginja i to ćete shvatiti nakon što završite školu. Zahvaljujući njoj sam 2 godine nakon završetka srednje, dakle 2 godine bez aktivnog rješavanja zadataka iz engleskog, položio C2 sa 97% bez priprema i učenja. Kod Melite sam sve 4 godine imao četvorku, do petice sam stigao tek jedno polugodište
Belušić iz likovnog je genijalac svoje vrste, drži najsličnija predavanja onim fakultetskim i to vam je dobra priprema za fakultete.
Svakako upišite, nećete pogriješiti i naučit ćete nevjerojatno mnogo stvari.
Kaj si ti spavao sa Ševom kao neki bedaci kad je bila mlađa? Ne, nisi jer onda ne bi radio niš', kaj ne? Prvi put čujem da ona nešto radi. Ili ti je Belušić predavao "najsličnije" fakultetu po svojim turističkim vodičima, jer uopće ne zna raditi u školi. Samoreklamiraju se, a deca su tak naivna. Pa kaj nisi na fakultetu to sam shvatio. Badava ideš na Filozofski, ak' si tamo. Zbog njih i - bedaka Štimca - škola je sada lošija od nekad lošije X. gimnazije.
Prof. Jurković je imala svijetlih trenutaka ali je to bilo jako davno. Postala je više - boginja kmice, nego boginja svetla. Nemoj se uvrijediti, ali.
the kamilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:26   #1615
tko sada predaje vjeronauk u 4 i kakav je ?

kako se slazu razredi, dal po jezicima se razvrstavaju ? imam dvoje djece koje ce u istu gimnaziju i htjela bi da idu u isti razred al zele uciti razlicite jezike, jedna francuski poc, druga spanjolski. jel moguce da idu u isti razred il se razredi dijele i slazu po jezicima?
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 21:13   #1616
moje dijete upisuje IV gimnaziju...koliko sam shvatila biraju između vjeronauka i etike?
moja je odabrala španjolski kao drugi jezik, pa će vjerojatno u isti razred s tvojom :-)
U svakom slučaju, sretno im.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 15:45   #1617
Upisi u IV. gimnaziju

Pozdrav, kćer sada završava 8. razred i zainteresirani smo za upis u IV. gimnaziju, pa bi postavila nekoliko pitanja ovdje.

Je li 74-75 bodova dovoljno za upis u jezični smjer ili dvojezični francuski smjer? Je li velik naglasak na prirodnim predmetima, Ili su društveni zastupljeniji?
Imate li dane otvorenih vrata ove godine?
Ako ima diplomu DELF A2, to znači da se u dvojezični smjer upisuje bez provjere?
Počinje li škola stvarno u 8:30?

Hvala unaprijed na odgovorima, jer nam je jako bitno saznati sve iz prve ruke. Pozdrav.
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 15:58   #1618
Itko? Bilo tko? Puno bi mi značili odgovori na pitanja, budući da se ne mogu informirati kod nikoga.
Usput, saznala sam da su dani otvorenih vrata u četvrtak, 24.5.2018. od 17:00-19:00 ako nekoga zanima.

Zadnje uređivanje BiskvitMalina : 19.04.2018. at 16:01. Reason: Dodavanje informacija
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:00   #1619
Dok se ne javi netko relevatniji, mogu ti napisati sto znam od "kvartovske djece" jer veliki broj odlikasa iz naseg kvarta ide u tu gimnaziju (radi blizine). Uglavnom, svi su zadovoljni, nisam cula da nitko ima problema sa negativnim ocjenama i sl.
Sto se ocjena tice - upisala su je djeca koji su bili odlikasi ali ne 5,0, i koliko znam za "obican" jezicni razred je bio dosta nizi prag nego za dvojezicni razred (znam konkretno za francuski) - tu se trazio visok prosjek (ima negdje tu na forumu lista sa proslogodisnjim bodovima za svaku skolu). Ipak, to ne mora znaciti da ce ista situacija biti i ove godine... Takodjer znam da neki klinci koji su vrhunski sportasi takodjer uspjesno guraju u toj skoli, bez nekakvih posebnih tretmana, te je ocito da nije "preteska" (ovo je dakako uzasno relativan pojam).

Ono sto sigurno znam za taj broj bodova je da su oni prosle godine bili dovoljni za upis u XIII. gimnaziju (Sopot), znam curicu koja je upisala tu skolu i imala je toliko bodova.
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 16:58   #1620
Hvala na odgovoru.
Gledala sam sada na upisi, ima ljestvica bodova potrebnih za upis prošle godine, za jezičnu je trebalo 73 bodova, a za francuski 71 bod, što mi se ne čini jako puno.
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.