Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 10:50   #121
Quote:
mokume_gane kaže: Pogledaj post
Imam tamno smeđu casual suknju. Naslonila sam se na nešto na čemu je bilo nekakvog izbjeljivača i pojavile su se 2 mrlje. Suknja je nova i obožavam je nositi i sad me zanima postoji li kakva boja za tekstil kojom se kvar može popraviti i da li možda u kemijskim čistionicama rade bojenje?

Svaki komentar, savjet, bio bi mi dobro došao!
Unaprijed hvala! ;-)
U DMu imaš boje za tekstil za vešmašinu. Ja sam baš kupila smeđu i ofarbala sam jedne bež hlače koje sam isto negdje užasno zamazala i nije se dalo očisiti. Odlično je ispalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:05   #122
Quote:
mokume_gane kaže: Pogledaj post
Imam tamno smeđu casual suknju. Naslonila sam se na nešto na čemu je bilo nekakvog izbjeljivača i pojavile su se 2 mrlje. Suknja je nova i obožavam je nositi i sad me zanima postoji li kakva boja za tekstil kojom se kvar može popraviti i da li možda u kemijskim čistionicama rade bojenje?

Svaki komentar, savjet, bio bi mi dobro došao!
Unaprijed hvala! ;-)
odnesi u kemijsku cistionu koja ima i bojanje i neka ti ju obojaju. nemoj se zezati s tim prascima za kucnu upotrebu...ovo u kemijskoj kosta kojih 50 kuna (obicno prvo naprave kemijsko a tek onda boja, pa placas oboje) a mozes biti sigurna da ce ti oni to napraviti kako treba naravno, prvo ce ti sami reci kad im pokazes suknju da li se to moze popraviti ili ne.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:16   #123
hvala svima na savjetima!
Prvo sam nosila suknju u kemijsku, ali, ovdje u Sisku nitko neće farbat, šalju me u Zagreb (bezveze...)...pa sam u DM-u kupila farbu.
Farbanje nije upalilo, fleke su tek malo potamnile, ali se i dalje vide iz aviona.
Ne znam, možda je to zato jer je mašina bila na 40 stupnjeva.
Hm...pokušat ću još jednom to sa farbom ali na malo jačoj temperaturi...pa kako bude!

Još jednom...HVALA svima! :-)
mokume_gane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 17:28   #124
Quote:
mokume_gane kaže: Pogledaj post
hvala svima na savjetima!
Prvo sam nosila suknju u kemijsku, ali, ovdje u Sisku nitko neće farbat, šalju me u Zagreb (bezveze...)...pa sam u DM-u kupila farbu.
Farbanje nije upalilo, fleke su tek malo potamnile, ali se i dalje vide iz aviona.
Ne znam, možda je to zato jer je mašina bila na 40 stupnjeva.
Hm...pokušat ću još jednom to sa farbom ali na malo jačoj temperaturi...pa kako bude!

Još jednom...HVALA svima! :-)
Moraš se striktno pridržavati uputstava. Piše da se mora odvrtiti na temp od 60-90 stupnjeva, te moraš paziti na masu onoga što bojiš i koliko bojila moraš staviti. Obavezno moraš staviti i sol, jer je ona kerijer koji pomaže da se boja što bolje prenese na materijal. Kada dođe na program ispiranja, stavi deci alkoholnog octa da se boja dobro fiksira. Nakon toga operi ponovo na 40 stupnjeva s detergentom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 19:21   #125
Errrm, ovak, treba mi pomoć...
Moram ofarbat par majci (iz blijedo crnog u crno ), al je fora da su sve majce s nekakvim printom...

Oću napraviti još veću glupost ak ih šiknem u vešmašinu, ili će pošto je to sintetiika il šta već printovi ostati kakvi su bili?
Serpent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 00:23   #126
bok cure!
rmmm...ovak, dečko je za rođendan dobio vestu 100% pamuk, i kroj nije loš ali je BIJELA
ni njemu ni meni se ne sviđaju bijele veste....pa sam mu ja predložila da ju ofarba....ali u našem gradu imaju samo one "standardne" boje crna, tamnoplava, smeđa... a mi smo mislili u neku sivu ili bež, zanima me dali u zg ima neka fabaona odjeće koja ima veći izbor boja i gdje se nalazi, i što mislite kako će ispasti farbanje? znam da se farbaju samo prirodni materijali a ovo je onda idealno, jel?
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 04:21   #127
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
bok cure!
rmmm...ovak, dečko je za rođendan dobio vestu 100% pamuk, i kroj nije loš ali je BIJELA
ni njemu ni meni se ne sviđaju bijele veste....pa sam mu ja predložila da ju ofarba....ali u našem gradu imaju samo one "standardne" boje crna, tamnoplava, smeđa... a mi smo mislili u neku sivu ili bež, zanima me dali u zg ima neka fabaona odjeće koja ima veći izbor boja i gdje se nalazi, i što mislite kako će ispasti farbanje? znam da se farbaju samo prirodni materijali a ovo je onda idealno, jel?
pa, ako zelis sivo, uzmes crnu boju, i samo stavis ili vise tkanine (stvari za pofarbat) ili manje boje. za bez to napravis sa smedjom bojom.

100% pamuk bi se trebao skroz, i skroz ravnomjerno pofarbat, da.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 09:03   #128
pa moram priznati da me strah to sama raditi ipak je to njegov rođendanski poklon i ak nešt zaje.... i ispadne šatirana poludit će
a jel ima u zg neka farbaona sa malo većim izborom boja? pa da to jednostavno odnese mi oni mi to stručno naprave?
evo i slika vestice i materijala


Zadnje uređivanje pebbles : 01.12.2008. at 09:18.
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 14:10   #129
bok, imam ljubičasti kaput od poliestera (70%) i viskoze (30%)... inače je ljubičaste boje, ali ja bi ga dala farbat u crno. ima li itko kakav savjet u vezi bojanja? ja bi ga dala u kemijsku čistionicu, ali ne znam koliko bi me to došlo, mroam sad i čekat jer je nemam u blizinu pa ću moć odnijet tek idući tjedan da pitam sva ta pitanja. lakše mi je ode prvo pitat. uglavnom, hoće li biti ikakvih posljedica i bi li se trebala boja dobro uvatit? isto me zanima cijena i koliko mi se zapravo isplati bojat, kratki je kaputić, i skroz je nov pa da ga ne bih sjebala. hvala
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 14:52   #130
mislim da sintetiku ne možeš farbati

ostavi ga ljubičastog
Oblivion1337 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:08   #131
Quote:
Oblivion1337 kaže: Pogledaj post
mislim da sintetiku ne možeš farbati

ostavi ga ljubičastog
kmeeee, totalno me proša ljubičasti... nosila sam ga 5 puta sveukupno i ne bih više tu boju... ja bi crni, a glupo mi novi kupovat,
__________________
little fucking goat
LittleGoat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:40   #132
Ja imam neke helly hansen trofrtaljke koje koristim za vožnju bajkom....al su krem bijele tak neš i sad imam fleka od lanca i sranja....i to nejde skroz dole.....bar nisam uspio skinut..pa sam si razmišljao da si ih pofarbam u neku tamniju boju....materijal je 100% Polyamid...pa me zanima dal se to uopće može pofarbat....zujim po netu i nema niš....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 20:46   #133
Cisto sumnjam, naime, uobicajene boje (dm, chemaco) farbaju prirodne materijale - pamuk, lan, svilu, vjerojatno i viskozu kao reciklirnu tvorevinu te mozda u mjesavinama ako je npr mjesano s elastinom ili tako nesto. Sinteticke tvorevine mislim da nemres fobarbati s tim bojama za tkaninu, mozda eventualno ako postoje neke specijalizirane za sintetiku (poliestere, poliamide...)

Recimo, nekad znaju konci biti sinteticki a materijal prirodan - rezultat - konci ostaju u boji u kojoj su bili - nekome moze biti prilican shok kad to ugleda

Sto se tice fleka od lanca - mozda otici u DM i pogledati u dio sa deterdjentima, imaju razne sapune koji se natrljaju u tkaninu prije pranja - mislim da ima i za masne fleke, pa vidi sto se sve nudi
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 08:56   #134
Dakle... Ovo bi htjela opiturati u nekakvu ljubičastu finu boju... prvi put mi je pa sam vas htjela pitati tim dm bojama ove slike će postat tamnije jel tako... mislim vidit će se i dalje samo će biti ljubičaste...To mi je logično, ali svejedno sam htjela pitati
Kalliste is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:52   #135
lijepo vas molim pomoć
ofarbala sam komad odjeće u tamno plavu trebala je biti svijetla,ovo je fuuuuuuuuuul tamno ispalo
što da radim?
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:40   #136
farbanje trenerki

imam nekoliko trenerki crnih koje su onako malo pobljedile, ne kuzi se to kad ih nosim uz neku drugu boju ali ako ih stavim uz nesto novo crno onda se vidi
mislila sam ih pofarbat u vesmasini s onom bojom iz dm, onako par komada skupa sta kazete, oce uspjet? jel probao tko?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:44   #137
Imam modru vesticu od 100% svile koju sam s puno ljubavi prala uvijek na ruke u mlakoj vodi ali se boja na nekim mjestima istrošila i sada ima svijetlije flekice. Može li se to nečim prefarbati?
ultravee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:18   #138
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
imam nekoliko trenerki crnih koje su onako malo pobljedile, ne kuzi se to kad ih nosim uz neku drugu boju ali ako ih stavim uz nesto novo crno onda se vidi
mislila sam ih pofarbat u vesmasini s onom bojom iz dm, onako par komada skupa sta kazete, oce uspjet? jel probao tko?
Bojala ja nedavno s 2 crne boje i kutijom soli iz Dm-a, u mašini, 2 crne stvari, jednu plavu, jednu bež, svijetli jeans i jednu žutu. Crne ispale savršeno (samo ih je potamnilo), plava i žuta su ispale sive, jeans ispao tamnotamno plavi, a bež smeđa , ali problem je ako želiš bojat iz neke druge boje u crnu (ili bilo koju drugu), da neće obojat konce. Tako da imam bijele konce na sivoj majici koja je prije bila žuta. a to mi nije baš.

Sa crnom ne bi trebala imat problema
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:47   #139
super thx na info, ja bas danas kupila boju i sol u dm pa cu obojat sve to.. neznam jedino koliko cu stvari moc odjednom ali valjda pise na uputama kilaza robe
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:50   #140
Piše i sve na uputama. Ja stavila 2 bje na jedne rebatinke, 3 majice kratkih rukava, jednu tuniku i jednu haljinu malo težu i super bilo
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.