Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 21:49   #5621
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Sto bolje dobivas sa ta dva, od toga sto imas sada
Što bolje dobivam sa entry level DSLR-om protiv D7100 ako cemo tako banalizirati

No nevermind, uletio mi D600 za dobre novce tako da je potraga završena.
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:26   #5622
Nakon više odgoda napokon je 29. lipnja predstavljen Canon 6D mark II.

Ima zakretni ekran, AF u 45 točaka (all cross type), dual pixel AF senzor što čini live view vrlo upotrebljivim.

Nažalost nema dupli slot za kartice. Nema niti 4k video što je internetskoj zajednici glavni problem. međutim meni je video sporedna funkcija.

Cijena će biti oko 2000 eur.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:00   #5623
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Nakon više odgoda napokon je 29. lipnja predstavljen Canon 6D mark II.

Ima zakretni ekran, AF u 45 točaka (all cross type), dual pixel AF senzor što čini live view vrlo upotrebljivim.

Nažalost nema dupli slot za kartice. Nema niti 4k video što je internetskoj zajednici glavni problem. međutim meni je video sporedna funkcija.

Cijena će biti oko 2000 eur.
Da, i pun mi je kuki kukanja oko toga što nema 4K. Neka nema. To je fotoaparat, a ne kamera. Baš mi je drago što je Canon tako odlučio, imaju moju podršku. Ne pati me niti dupli slot. 20 godina se koristi bez njega, može se i dalje. Ljudi su se razmazili strašno.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:34   #5624
Potpuno se slažem. To je fotoaparat a tko hoće 4k nek si kupi Sony

Tipičan marketinški presing. Baš sve se mora nagurat u jedan proizvod jer tako traži marketing da bi ga mogao prodavat. A onda prosječni korisnik koristi 20% raspoloživih opcija. Mislim da u Canonu nisu pogriješili kad su izostavili 4k.

Ono što je važno to je DPAF senzor. Sa zakretnim ekranom dobro će doći i touch screen. Standardni DSLR AF je također bitno unaprijeđen na 45 all cross-type točaka.

Prije 2 godine odlučio sam da mi ne treba FF ali 6D mark II mijenja situaciju. Čekat ću veljaču naredne godine, cijena bi mogla nešto pasti.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:41   #5625
Pozdrav svima, trebam pomoć...
u potrazi sam za fotoaparatom koji bi koristila za: fotkanje na putovanjima, fotkanje osobe odnosno njenog outfita, fotkanje kozmetičkih proizvoda i nakita, fotkanje selfija, fotkanje ljudi i životinja.
Stvarno ne znam od kuda da krenem tražiti, natrčala sam na Canon Powershot G5X, SONY DSC-HX400V i Nikon Coolpix P900 pa me zanima što vi mislite da li oni zadovoljavaju navedene želje ili imate neki 'pametniji' prijedlog u toj cijeni (4-5tis)
Kle@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 07:50   #5626
Quote:
Kle@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, trebam pomoć...
u potrazi sam za fotoaparatom koji bi koristila za: fotkanje na putovanjima, fotkanje osobe odnosno njenog outfita, fotkanje kozmetičkih proizvoda i nakita, fotkanje selfija, fotkanje ljudi i životinja.
Stvarno ne znam od kuda da krenem tražiti, natrčala sam na Canon Powershot G5X, SONY DSC-HX400V i Nikon Coolpix P900 pa me zanima što vi mislite da li oni zadovoljavaju navedene želje ili imate neki 'pametniji' prijedlog u toj cijeni (4-5tis)
Ova tema je o DSLR fotoaparatima. Ovo što si ti navela ne pripada u tu kategoriju ali ako hoćeš aparat za sve, od ove trojke mi se najviše sviđa Canon ako možeš živjeti s 4x zoom-om
Postavi pitanje na https://www.forum.hr/showthread.php?t=13550
Pozdrav
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:26   #5627
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Ova tema je o DSLR fotoaparatima. Ovo što si ti navela ne pripada u tu kategoriju ali ako hoćeš aparat za sve, od ove trojke mi se najviše sviđa Canon ako možeš živjeti s 4x zoom-om
Postavi pitanje na https://www.forum.hr/showthread.php?t=13550
Pozdrav
Hvala na pomoći!
Kle@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:59   #5628
Prvi testovi Canona 6D mark II pokazali su da dinamički opseg nije unaprijeđen u odnosu na originalni 6d, čak da je lošiji od onoga 80D.

Stari 6D imao je bolju sliku i od profi modela 5D mark III pa je kroz 5 godina držao visoku cijenu te se kroz cijeli taj period odlično prodavao. Da li su u Canonu zaključili da im šestica ruši prodaju modela više klase? Uglavnom, testovi DR-a na mark II su loši i internetska zajednica je ogorčena.

Naravno da novi model ne mora baš u svim parametrima biti bolji od konkurencije ali ovo je ipak razočaranje. I što sad? Da li je DR najvažnija karakteristika senzora? Važan je, ali ocjenjivati uređaj po samo jednom parametru nema previše smisla. Kao npr. da se upoređuju samo po rezoluciji. Danas već ima komercijalih fotića s 50 i više MPixa, pa ipak za većinu profi modela sasvim je dovoljno oko 30.

Možda se desi dobar efekt da zbog loših internetskih recenzija prodaja ne krene prema planu pa da Canon uskoro značajno sruši cijenu.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:56   #5629
Kolega FotoGuru, kolko bi bilo realno dat love za polovni 7d mk II ? Idealno od nekog tko ga je kupio jer je mogao a ne trebao kaj bi znacilo ispod 50k okidanje i bez tragova od motorke i sl... Ako bi znao? Znam sve kaj trebam o foticu, koristio sam ga, svrha punjenje web portala sa fotkama sa borilackih evenata. Imam sve sredeno osim fotica..
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:52   #5630
Aktualni model, još barem dvije godine neće izać novi, najbolji APSC, profi klasa. Ima jedan na njuški za 6k6 i mislim da je to realno.
Na njuški je novi u kutiji bez garancije 9k. 25% jeftinije za rabljeni je korektna cijena.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:52   #5631
Ne isplati se tak skupo sivo trziste, 9 tisuca kad ce se na cashbacku vjerojatno moc pobrat ispod 10 u ducanu.. Mislim da sam ga vec vidio ispod 10 sa cashbackom. Vjerojatno cu kupit polovni iduci mjesec ili onaj iza najkasnije, bio bi mi drazi blize sestici Jos malo pa ce bit tri godine da je izasao tak da mislim da bu mk III brze nego sto mislis, mozda iduce god. proviri..

Meni je DR na apsc foticima manje bitna stavka jer se precesto slika sa visim iso i nije to ni neko zlo jer su razlike izmedu iso 100 i 400, cesto i 800 na boljim senzorima poprilicno minimalne. Velka vecina slika nikad ne vidi printer a jos manje velki printer, da nema exifa 90% ljudi nebi vidjelo razliku ako je slika normalno uslikana. Na kraju krajeva DR ne moze sakrit los objektiv, moze ga samo jos vise pokazat tak da rade gledam objektive nego kupujuem fotic zbog DRa.

Zadnje uređivanje roki977 : 22.08.2017. at 00:18.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:50   #5632
Naravno, da kupujem meni bi još draže bilo bliže petici Samo što nema.

Canon rumors najavljuje mk3 početkom 2018-te ali sjeti se koliko je kasnila šestica. Mislim da 7D3 neće izaći barem još dvije godine. Bumo vidli (rekli su sljepci).

Slažem se da 7D mark II ima sasvim dobar DR pogotovo ako pejzaži nisu primarni motiv.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:19   #5633
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Aktualni model, još barem dvije godine neće izać novi, najbolji APSC, profi klasa. Ima jedan na njuški za 6k6 i mislim da je to realno.
Na njuški je novi u kutiji bez garancije 9k. 25% jeftinije za rabljeni je korektna cijena.
Preskupo, koliko god ti bio mio. Sve preko 5000 kuna je nadobudno.

eBay, irska 1100 USD, glanc novi (http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-7D...IAAOSw-0xYb8y0)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:53   #5634
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Preskupo, koliko god ti bio mio. Sve preko 5000 kuna je nadobudno.

eBay, irska 1100 USD, glanc novi (http://www.ebay.com/itm/Canon-EOS-7D...IAAOSw-0xYb8y0)
Slično kao onaj što prodaje na njuškalu novo neotvoreno s "garancijom". S razlikom da je ovo otvoreno jer moraju provjeriti da je roba unutra.. a piše novo i autentično? Zašto provjeravati novu i autentičnu robu? Očigledno sumnjivo porijeklo. A garanciju daje seller, pokvarenu robu šalje se u njihov centar u manchesteru.

Ako si voljan riskirati, požuri, zadnji komad.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 12:15   #5635
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem. To je fotoaparat a tko hoće 4k nek si kupi Sony

Tipičan marketinški presing. Baš sve se mora nagurat u jedan proizvod jer tako traži marketing da bi ga mogao prodavat. A onda prosječni korisnik koristi 20% raspoloživih opcija. Mislim da u Canonu nisu pogriješili kad su izostavili 4k.

Ono što je važno to je DPAF senzor. Sa zakretnim ekranom dobro će doći i touch screen. Standardni DSLR AF je također bitno unaprijeđen na 45 all cross-type točaka.

Prije 2 godine odlučio sam da mi ne treba FF ali 6D mark II mijenja situaciju. Čekat ću veljaču naredne godine, cijena bi mogla nešto pasti.
Ala su pogodili!

I toliko godina nakon izlaska je Nikon D750 i dalje superioran proizvod.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:19   #5636
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post

Prije 2 godine odlučio sam da mi ne treba FF ali 6D mark II mijenja situaciju. Čekat ću veljaču naredne godine, cijena bi mogla nešto pasti.
Mene užasno smeta što autofokus nije prilagođen za FF pa su sve točke nagurane u sredinu kadra. Ne možeš uvijek raditi focus&recompose tehniku, pogotovo ne kod objekata koji se kreću. Meni je 6DII baš primjer lijenosti Canona i da nisam amater i da si mogu vratiti ulog u hrpu opreme, prešao bih sa njih na drugog proizvođača jer već dulje vrijeme kasne za konkurencijom.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:35   #5637
http://www.melectronics.ch/c/de/?q=nikon+d850
Sto kazete, jel fer cjena, barem kod mene u CH.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:07   #5638
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Ala su pogodili!

I toliko godina nakon izlaska je Nikon D750 i dalje superioran proizvod.
Svašta se nađe tu forumu. Par postova dalje može se pročitat i da je smartphone bolji od Nikon DSLR-a.


Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Mene užasno smeta što autofokus nije prilagođen za FF pa su sve točke nagurane u sredinu kadra. Ne možeš uvijek raditi focus&recompose tehniku, pogotovo ne kod objekata koji se kreću. Meni je 6DII baš primjer lijenosti Canona i da nisam amater i da si mogu vratiti ulog u hrpu opreme, prešao bih sa njih na drugog proizvođača jer već dulje vrijeme kasne za konkurencijom.
Pa to mu i nije glavna namjena. Za sportsku i wildlife fotografiju Canon ima 7D MK2 gdje je pokrivenost bolja nego na 5D MK4 a dodatno je tu crop koji za faktor 1.6 pojačava tele područje objektiva. Ako ti je pokrivenost senzora AF točkama najvažnija onda je 7D mk2 za tebe.

Koje su alternative kod drugih? D750 s kojim ga često uspoređuju ima neznatno veću pokrivenost.

A live-view Canona je superioran. Pokriven je gotovo cijeli senzor do 10% uz rubove a DPAF je precizan i fokusira trenutno. Za usporedbu, 750D treba više od 1,5 sekundi za live-view AF.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:10   #5639
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Svašta se nađe tu forumu. Par postova dalje može se pročitat i da je smartphone bolji od Nikon DSLR-a.
Pa da stvarno se svašta nađe, čak i ovi sa DPR-a brljaju:

Quote:
DPR kaže:
For the same price, Nikon's D750 offers nearly the same resolution, loads more dynamic range and a far more sophisticated autofocus system. Same goes for the Sony a7 II, though that camera is even cheaper. The Pentax K-1 is an incredible value and gives you even better build quality, unique and innovative features like Pixel Shift, and far more resolution. The only thing that makes the EOS 6D II stand out is Dual Pixel AF, which turns out is only of real value in this camera when shooting single shots of slow-moving subjects or HD video.

Let's be clear: The EOS 6D Mark II is, like so many other cameras, capable of outstanding images in the right hands. But even considering all the traditional Canon bonuses like great color, ease of use for video capture and comprehensive lens ecosystem, the 6D II falls too far short for us to recommend it over the competition, and therefore it doesn't merit our highest awards.
I nisu mu dali neku super ocjenu.

Ne govorim sada da je 6D2 loš no u nekim stvarima još kaska. Recimo ovako. Da event fotograf koji može birati sustav bira između 6D2 i D750, uvijek bi odabrao D750.
Već jedan 5D4 je jedna druga priča.

Mene više zanima što će donijeti nasljednik D750. Hoće li biti napredka što se tiče AF-a. Ili koji će senzor imati. Možda 20 MP Toshiba iz D5? No taj senzor je baš napravljen za visoki ISO, ima svoje limite na niskom ISO-u. No zato D5 na ISO 10000 da što D750 može na ISO 6400.
Kako mi se čini da D750 često biraju event fotografi taj 20 MP iz D5 ne bi bio loš izbor.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:54   #5640
Question Koji fotoaparat kupiti?

Pozdrav svima, uletio sam u neki biznis s apartmanima (vezano za oglasavanje, bookiranje...) pa planiram ljudima uz booking ponuditi i fotkanje apartmana.
Oduvijek sam htio imati profesionalni fotoaparat, tako da mi nece sluziti samo za slikanje apartmana nego i za slikanje prirode, kad idem na putovanja itd...
Amater sam i nemam nekog velikog iskustva. Htio bi da mi fotic ima i opciju za pozadinsko zamucivanje ( kao za portrete )... Pa eto molim vas da mi predložite koji fotoaparat kupiti i jeli glupo ulagati u profesionalni aparat obzirom da sam amater.
Hvala svima unaprijed
great is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.