Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 16:45   #1
Lightbulb Nijanse pudera

Mislim da ovakva tema ne postoji, a bila bi svakome od nas korisna. Jedan od najvećih problema kod kupnje novog pudera je izabrati pravu u velikoj ili maloj ponudi nijansi, a određeni brendovi najčešće ni ne nude odgovarajuće za sve ili ih HR ne uvozi. Cure koje žele kupovati preko interneta također trebaju ovakve informacije.

I sama imam problema s odabirom odgovarajuće nijanse svih vrsta pudera, a vidim da se stalno protežu pitanja kroz razne teme tko je kojeg podtona, boje kože i koju nijansu određene marke koristi i onda se to zagubi u postovima.

Moja je ideja da ova tema bude svojevrstan katalog nijansi, znači ovo nije tema o vrsti kože i učinku pojedinih pudera, nego isključivo o nijansama. U suprotnom bi se pogubili, za sve ostalo koristite postojeće teme.

Dajte kratak opis vaše boje kože, npr. jako svijetla/svijetla/svijetla do srednja itd. - žuti/rozi/neutralni/maslinasti podton. Zatim možete navesti koji vam puderi najbolje odgovaraju, koji su vam bili približno dobri ali su vam blago odudarali i zbog čega (prežut, prenarančast...), ali sve ukratko i pregledno.
Fotografije i linkovi na fotografije su poželjni.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:01   #2
https://www.forum.hr/showthread.php?t=528893

Pa imaš već temu Podton kože i možeš pitati za nijanse pudera. Mislim da nema potrebe za novom temom.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:17   #3
Znam da ima ta tema, možda nisam bila dovoljno jasna.

Ja sam mislila nešto poput ovog, evo guglanjem sam primijetila da to svi forumi o make-upu imaju.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:46   #4
mislim da je ovakva tema baš potrebna!!!
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:54   #5
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
mislim da je ovakva tema baš potrebna!!!

u potpunosti se slažem s tobom!
TIA002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 18:07   #6
Odlična tema!

Ponavljam svoje pitanje, mislim da bolje tu paše :

Quote:
meche kaže: Pogledaj post
Ja sam mac NC15, znači gotovo potpuno bijela. Ovaj br 51 mi je malo tamniji ali dobro se prilagođava koži i ne izgleda neprirodno.
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
i ja sam sad po zimi nc15 i 51 mi je preneutralna, ali ne i pretamna...A za 52 bar u foundation matrixu na temptaliji stoji da je za topli podton, znaci ne bi trebala bit roza...
Quote:
Pink touch kaže: Pogledaj post
Nije moguće da je 51 neutralan?

Pa zar nisu svi za HM tupili da je jako žut? Ja sam isto nc15 po mojoj procjeni sad i sve mi je pretamno/prebijelo/prerozo/preneutralno.

Zna li tko puder za nas svijetle i žute, znam da je Chanel žut i škicam taj novi Lancome ali trenutno bih nešto povoljnije...
Zaskia jesi li ti jako žuta baš?
Quote:
meche kaže: Pogledaj post
Meni je 51 lagano narančast. A moja je koža je baš NC15 kod onog mineralnog tekućeg. Mislim da nisam jako žuta, prije između žutog i neutralnog i jako svijetla. Chanelovi su mi previše žuti npr, guerlain previše narančasti itd..

Kako svi znate koja ste nijansa u MAC-u ?
Ja bih si rado to odredila, da mogu lakše pratiti reviewove na MUA
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 18:08   #7
evo možda nekom pomogne: http://www.temptalia.com/foundation-matrix
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 19:09   #8
Baš sam htjela napisati da Temptalia ima tako nešto, Foundation Matrix. No moram naglasiti da on nije baš točan.
Isto tako mislim da će ovdje biti dosta netočnih informacija jer si ne znaju svi odrediti niti podton niti kakva im nijansa pudera odgovara.
Iz svakodnevnog iskustva dok promatram žene po ulici, većina nosi krive nijanse pudera u podtonu, pa čak i pretamne.
Ako će ikome koristiti ja mogu napisati što sam u zadnje vrijeme koristila i svih nijansi kojih se mogu sjetiti da sam nosila.

Dakle, ja sam izrazito žuti podton, a ten mi je srednje tamni za jednu bjelkinju i to varira po godišnjim dobima, što bi u MAC-u bilo nešto između NC25 i NC30 (ovisno o godišnjem dobu).
Odgovaraju mi ove nijanse pudera:

Giorgio Armani Lasting Silk SPF 25 br. 6,5 - proljeće i jesen
Chanel Perfection Lumiere B30 - proljeće i jesen
Sisley Phyto Teint Eclat 2+ Sand - ljeto
Bobbi Brown Moisturizing foundation, br. 4.25 Natural Tan - ljeto
Elizabeth Arden Intervene br. 11 - jesen
Giorgio Armani Lasting Silk SPF 25 br. 5,5 - zima
Elizabeth Arden Intervene br. 3 - zima
NARS Sheer Glow Punjab - zima
Givenchy Photo Perfexion br. 05 - zima
MAC Mineralize compact foundation NC25 - zima

Ne odgovaraju mi nijanse Lancomeovih pudera jer njihova nijansa br. 03 Beige Diaphane nije dovoljno žuta za mene. Također kod Diora koji ima veliki izbor nijansi, nema odgovarajuće za mene jer su im nijanse 021 presvijetle,a 031 pretamne. Možda bi mi 031 i odgovarala ljeti, ali mi tada ne paše niti jedan Diorov puder teksturom. Osim toga nema prave nijanse Kanebovih pudera za mene, svi su neki neutralni ili rozi. Također niti u Clinique puderima nisam pronašla odgovarajuću nijansu za sebe kao ni kod Estee Lauder.
To bi bilo sve za sada.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 20:52   #9
Meni je kod pudera problem što ili nema nijanse za rozi podton ili mi je pretamna ako i je dobra za rozi podton.
Po zimi sam nažalost nijansa između, što znači da taman nekako upadnem između 1. i 2. nijanse po redu Evo, zadnje sam kupila Maybelline Fit Me u nijansi 120, ali morat ću kupiti i nijansu 115 ili pak 120 pomiješati sa bijelim puderom koji imam jer mi je 120 mrvu tamna.

Inače, što se MAC nijansi tiče ja sam NW 15-20 i dosad sam koristila:

- Meow Cosmetics Pampered Puss u nijansi Frisky Chausie (mineralna podloga u prahu) - zima
- Oriflame T-balance u nijansi Ivory - zima
- Make Up Factory Velvet Lifting Foundation u nijansi 10 (to sam neki dan otkrila) - zima
- Chanel Universelle Libre puder u prahu, nijansa 22 Rose Clair
- Elizabeth Arden Intervene u nijansi 2 Shell - proljeće (taman mi je kad dobijem mrvu boje)
- Meow Cosmetics Pampered Puss u nijansi Frisky Naughty (ljeto - miješam ga sa nijansom Frisky Chausie, taman pola-pola mi je savršeno za ljeto)
- MAC Face & Body N2 - ljeto (a mislim kako bi mi N1 bila ok nijansa za zimu)
- Maybelline Fit Me u nijansi 120 - za proljeće, kad dobijem malo boje bit će idealna

Eto, nadam se da će nekom pomoći
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 21:34   #10
evo i moje liste za žuti podton...

1. dior nude 021 linen (uvijek najbolja, eventualno zimi neki svjetliji)
2. chanel teint innocence 20 ( povucena neprezaljena)
3. bourjois healthy mix 52 ( proljece/jesen)
4. sisley 1+ (zima)
5. chanel vitalumiere aqua b30 (vise beige nego zuto ali dobro se stopi s kozom; proljece/ljeto)
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 23:18   #11
Moja je kratka hladni podton, NW 15-20

1. MAC Face and Body N1
2. MUFE HD 115
3. MAC MSF Natural Light/Light Medium
__________________
You missed when Time and Life shook hands and said goodbye, when the earth folded in on itself and said “Good luck. For your sake I hope heaven and hell are really there, but I wouldn’t hold my breath”
Modest Mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 23:59   #12
Žućo, MAC NC 15-20

zima:
1. Bourjois Flowee Perfection 52
2. Chanel Perfection lumiere B10
3. Revlon Color Stay 110 Ivory/ 150 Buff (najbolje kad ih pomješam)

ljeto:
1. Givenchy Photo Perfexion br 5 Perfect praline
2. Neutrogena Healthy Skin 040 Nude
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 07:47   #13
S obzirom da smo rekli kako su poželjne slike tena, ovdje su moje fotke prije pudera i s njime, kao i uzorak mojih zelenih vena
http://www.ogledaloonline.hr/recenzi...-lumiere-puder
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 11:57   #14
mirella, imam pitanje za elizabeth arden intervene br. 11. na jagodi nadjoh da se ta nijansa zove soft cognac, http://oth.strawberrynet.com/makeup/...1-soft/122634/, a na ea stranici pise da je ona neutralna, http://shop.elizabetharden.com/produ...entPage=family, a ti si zuta.

sad me interesuje da li si namjerno uzela neutralnu nijansu ili ovi opisi i brojevi nisu kako treba.
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 13:01   #15
ja sam neutralni podton, samo moja lista je kratka i jadna

Shiseido benefiance B2 natural light beige
Catrice photo finish 030 caramel beige
Catrice matt mousse 030 warm beige koji mi je ujedno i najbolji, super se stopi s kožom i uopće se ne primjeti da ga imam,
mrzim kupovati puder
orchid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 13:42   #16
Quote:
runolistSA kaže: Pogledaj post
mirella, imam pitanje za elizabeth arden intervene br. 11. na jagodi nadjoh da se ta nijansa zove soft cognac, http://oth.strawberrynet.com/makeup/...1-soft/122634/, a na ea stranici pise da je ona neutralna, http://shop.elizabetharden.com/produ...entPage=family, a ti si zuta.

sad me interesuje da li si namjerno uzela neutralnu nijansu ili ovi opisi i brojevi nisu kako treba.
Ma ne, nego sam sada skužila da sam napisala krivu nijansu jer sam ju davno koristila, moj Intervene je bio br. 09 Soft Wheat i on je žuta nijansa.
Idem odmah ispraviti svoju listu,a tebi hvala.

Giorgio Armani Lasting Silk SPF 25 br. 6,5 - proljeće i jesen
Chanel Perfection Lumiere B30 - proljeće i jesen
Sisley Phyto Teint Eclat 2+ Sand - ljeto
Bobbi Brown Moisturizing foundation, br. 4.25 Natural Tan - ljeto
Elizabeth Arden Intervene br. 09 - jesen
Giorgio Armani Lasting Silk SPF 25 br. 5,5 - zima
Elizabeth Arden Intervene br. 03 - zima
NARS Sheer Glow Punjab - zima
Givenchy Photo Perfexion br. 05 - zima
MAC Mineralize compact foundation NC25 - zima
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 14:41   #17
mirella hvala. meni je vazno da su spiskovi zutih zena kako treba jer mi to pomaze u pravljenju spiska za probavanje. sebicno, priznajem
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 15:01   #18
Ja sam "neutralna" pa mogu u principu i žute i roze tonove na sebe staviti ali s žutima si ne izgledam baš najljepše pa rađe "pribjegavam" rozim ako naravno nema neutralne nijanse u puderu koji si želim
Isto tako nemam "ljetne" i "zimske" jer na ljeto (kad je stvarno vrhunac s vrućinama) skoro nikada ne koristim puder već BB kreme
Sisley Phyto Teint Eclat 0+
Kanebo Fluid finish lasting velvet 202
Nivea Beauty Lift 020
Photo'Perfexion Fluid Foundation 02 i 04 (jedan je neutralni drugi roskasti i oba su mi odlična )
Clarins Everlasting 105
MAC NW15
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 17:21   #19
Po svakoj definiciji neutralna iako mi stoje i lagano žuti puderi a u opticaju imam:
1. Revlon CS (mješovita) 150 buff - zima
2. Givenchy Photo'Perfection 04 light vanilla - zima
3. Neutrogena Healthyskin 10 classic ivory - zima
4. Estee Lauder Double Wear 1N1 ecru - zima
5. Estee Lauder Double Wear Light intensity 1.0 - najbolji u jesen i proljeće
6. Chanel Vitalumiere Aqua - B30 - ljeto (tada podnosim više žuće pudere iako je ovaj dosta slabo žut)
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 20:33   #20
Ne znam koliko će moje uopće pomoći jer uglavnom su sve pomalo fulane nijanse ali valjda i to može nekome koristiti, pa da ne kupuje neke nijanse koje navodim
Ugl, žuti sam podton, nisam koristila MAC pudere, ali bih se po nekom proučavanju nijansi i iščitavanju svakakvih foundation tema smjestila između NC20-NC25.

Dior Nude 021 - dobar intenzitet, nije dovoljno žuta, da je više žuta, bila bi idealna - zima/proljeće
Revlon Colorstay 200 Nude - presvijetla, peach nijansa
Chanel Aqua B10 - za cijelu nijansu presvijetla, ali dovoljno žuta da je mogu isfurati uz neki tamniji puder u prahu - zima
Chanel ProLumiere 030 - fulana nijansa, fulan podton - bila mi je malo tamna i neutralni podton
Lancome Teint Idole Ultra 01 - obzirom na oksidaciju, jako dobra nijansa mi je to bila, žuta - zima
Clarins Everlasting 110 - malo pretamna, a 108 presvijetla, neka žuta između te dvije, bila bi taman, ali eto ne postoji
Manhattan Pure Mat Loose powder 2 - fulan podton, po meni ovaj puder je za neutralni podtron
Givenchy Prisme Libre 3 Sweet Caramel - kad se sve smiksa, malkice pretaman, isto ide na neutralni podton

Ljeti puno potamnim, pa molim da se to uzme u obzir
Estee Lauder Double Wear Light 4 - pogođena cakum-pakum, žuta (eto, barem je jedna pogođena ) - ljeto
Dior Forever (starija verzija) 040 - dobar intenzitet, fulan podton, bila mi je čak preroza nekako - ljeto

Zadnje uređivanje vikky : 06.03.2012. at 20:38.
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.