Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 22:22   #1
Stomatolozi u inozemstvu; dentalni turizam

Ma stvar je u tome da sam radila gornji dio metalne krunice i platila sam masnu paru za njih, bez racuna i bez icega, posto ne radim nisam dobila ni povrat porez ana to, znaci nikako mi nije isla na ruku, oko 1000 kn po krunici prije par g jos, pa me zanima, cula sam da su puno jeftinije takve stvari u susjednim zemljama, Bosna i Srbija, dal se isplati tamo ici, ima li neko iskustva, kakve su cijene i kvaliteta, te moze li mi neko nekog preporucit, sad u ovoj krizi nije bas tako jednostavno dat 10tak tis kuna samo za donje zube....
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 13:49   #2
Znam da se tu kreće cijena oko 1200 kn dok je u BiH duplo jeftinije. Privatnici su sasvim ok i sve rade stručno kao i tu. Pa ti vidi....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 10:07   #3
Trebam malu pomoć ako netko zna.

Zanima me kakva je kvaliteta nadogradnje zubi u Srbiji? Ovdje kod nas traže mi 1500kn po zubu, u Srbiji 50 eura po zubu.. Čula sam za tog stomatologa da je odličan, ali ako netko ima iskustva bila bih jakoooo zahvalna ....

Pozz
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 11:22   #4
Ako si negdje na granici, ok, ali racunaj da kod klasicne metal keramicke krunice imas 4-5 dolaska ako se sve radi kako bi trebalo: brusenje i otisak, proba metala, proba keramike, privrmeneno cementiranje i procjena adaptacije, trajno cementiranje. Isplati li ti se toliko puta ici dolje?
S druge strane kod nas puno kvalitetniji rad od srpskog mozes naci vec za 850kn...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 01:41   #5
ima tko iskustva sa estetskim stomatolozima u BiH?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 10:09   #6
Jujigatame, hvala, blizu sam granice, gorivo me neće izaći sve skupa 100kn.. I da radim kod nas za 850kn (što ja nigdje nisam našla, obišla 5 zubara), opet mi je kod njih ušteda... 4 zuba će me izaći 1600,00kn + put pa neka je i 200kn sve skupa... Samo me brine kvaliteta...
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 10:43   #7
A čuj, osobno sam skeptičan, cijena je nevjerojatno niska...da ideš u neku polikliniku u BG ili slično, ok, ali ovako...ne znam, raspitaj se je li netko od susjeda išao
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 10:46   #8
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
ima tko iskustva sa estetskim stomatolozima u BiH?
Nisam čuo konkretne slučajeve, ali znam da njihovi doktori redovito traže posao kod nas (u regijama koje su im bliže granici); "naši" poslodavci nisu baš oduševljeni
Vjerojatno je stvar individualna, kako pogodiš
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 13:53   #9
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
A čuj, osobno sam skeptičan, cijena je nevjerojatno niska...da ideš u neku polikliniku u BG ili slično, ok, ali ovako...ne znam, raspitaj se je li netko od susjeda išao
Išla od suprugovog kolege žena, ali ona je stara pa nekako ne znam dali da vjerujem. ovom svom zubaru ovdj zaista vjerujem do neba, ali 6000kn mi je zaista u ovim vremenima preskupo, a moram mijenjati jer je prošlo preko 10 godina kako ih imam............
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 10:13   #10
Evo bila jučer kod dr na pregledu i oduševljena sam .. Ordinacija super, sve prilično moderno, doktor je super simpatičan, ljubazan, profesionalan. Cijena je 70 eura po zubu. Jučer mi je uzeo otiske, idem u ponedjeljak brusiti.. Javim Vam se sa iskustvima .

Držite fige
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 22:34   #11
jel bi mi mogla samo reći kakvu točno nadogradnju? estetsku ili?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 19:28   #12
Dawn, ne znam :-). Jedinice sam polomila kao tinejdjerica,imam svoj korjen, a tako cemo sada i dvojke napravit... Danas me pati hoce li me busenje boliti?! Ne sjecam se....
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 21:31   #13
pa kak neznaš kak nadograđuješ? most, krunica, ljuskice..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 16:01   #14
Krunica, krunica... Jel imas kakva saznanja?! Kvaliteta??
Kolega radio u Osijeku, kaze da su mu uzas? Zagrize pizzu- otpadne zub.... Ja sam sa svojima prezadovoljna... Imala prometnu, dobila u prednje zube, usta pukla, a zubima nista....Ali je vrijeme za mijenjanje
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 18:20   #15
moj neki daljni rođak, stariji čovjek od oko 70 godina, je radio negdje u BiH krunicu i zadovoljan je. inače živi u austriji, a odlučio se za BiH jer su cijene nenormalno visoke kod njih gore. do te klinike je došao po preporuci prijatelja koji je tamo radio prije nekih 10 godina i dan danas mu sve super drži, ko novo.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 15:21   #16
Nadam se da cu i ja biti zadovoljna... Idem danas.. Javim se.
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 16:16   #17
obavezno javi dojmove
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 18:15   #18
Uh, evo me... Bilo je grozno, 4 anestezije, ali dr je bio odlican... Bila sam tamo oko 3 sata s tim da smo popravljali jos dva i iz jednog izvadili zivac... Danas me malo vrijedja meso, al bol ne osjecam. I naravno, preslatko izgledam :-). U petak su zubici gotovi. Cijena sa svim (anestezija, i to 4 komada, 2 popravljanja, vadjenje zivca, i 4 zuba 340 eura! Po zubu uzima 70 eura, ako ih ima za radit vise od 10 onda daje popust jos.... Javim se kad vidim kakvi su zubi.
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:07   #19
ovo uopće ne zvuči loše, ako ti nije problem, možeš li mi na PM poslati ime klinike/doktora? (nisam sigurna da smiješ ovdje napisati da nebi ispalo da reklamiraš )
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:15   #20
Nadam se da me sad kolega neće ubiti, al ja bi da napiše ovako javno. Mene isto zanima jer kako sam krenila sa zubima imam osjećaj da ću brzo morati na cjelokupni remont a ne pada mi napamet davati par tisuća eura kod nas.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.