Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2012., 23:03   #21
Evo i moj doprinos temi...


Ovu sam već jednom davno stavio u neku temu ali nek se nađe i ovdje:

deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 23:07   #22
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
tako da paziš pri konverziji? ako si pravilno eksponirala na digitalcu, onda nemaš clipping kanala, i svo bjelilo na fotki dolazi iz nepravilne konverzije. Da se razumijemo, nije problem kad imaš bijele akcente - problem je kad imaš velke bijele plohe bez detalja tamo gdje na fotki u boji imaš nešto što nije bijelo i ima detalja
Puno ljudi digitalnu CB fotku radi ofrlj, il stave generički greyscale, il nafrlje kontrast do daske i dobiju komični strip-efekt sa U histogramom i tonom potpuno crne i potpuno bijele. Kad želim napravit dobru CB konverziju, ja razmišljam o teksturama i gradacijama sive, te o lokalnim kontrastima - to sve skupa kreće od channel mixera pa do lokalnog dodge/burna i igranja sa curves. Zapravo, veliki sam fan lokalnog dodge/burna
To je već konkretnije.

Možda bismo mogli postati neku fotku u boji pa dat ekipi da konvertira, za vježbu.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 23:10   #23
@rh4ps0dy -buba ti je odlična,kao i waterlilyna prva.

Najčešće konvertiram.

Patim za nekim finim cb filmom .

evo par mojih:





__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 23:31   #24
deya100 Odlične!

Konvertiram najčešće i dosta se igram s time.

Što se spaljenosti tiče, zadnja je tako ufotkana, namjerno, a prve dvije su ufotkane pravilno, ali je moje uređivanje dovelo do ovih postavki.
Na mom monitoru mi je spaljena samo treća, ali to je kao što rekoh namjerno, a i po histogramu u Lightroomu su o.k. prva i druga.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 23:38   #25
jedna stara (Fuji 400 sken i c/b konverzija)


i jedna malo novija C/B iluzija
expatriate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 23:49   #26
eh, ovo su već puno ljepše fotke
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 00:03   #27
Buzet:



Plafon u West Gateu:

__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 00:34   #28
ja imam osjećaj kao da varam kad konvertiram, ono, ne sviđaju mi se boje, pa da prikrijem taj nedostatak a s druge strane, rijetko stavljam u cb mod jer tad imam osjećaj da se ograničavam i propuštam dobre boje

evo par starih koje sam već staljao na forumu, mislim, a fotkane su crno bijelo

na ovoj su mi komadići neba sprženi kod obrade




__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 00:37   #29
Sve mi tri djeluju podeksponirano, pogotovo zadnja. A druga ko da nije čisti CB nego sa smeđim tonovima.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 00:44   #30
ne znam. meni se tako čini taman kako treba, odnosno, kako zamišljam da bi trebalo. i da, na drugoj, a mislim i na prvoj sam malo tonirao, jer mi čisti cb najčešće izgleda hladno i isprano. al i to se računa kao cb, jel?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 09:51   #31
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
ja imam osjećaj kao da varam kad konvertiram, ono, ne sviđaju mi se boje, pa da prikrijem taj nedostatak a s druge strane, rijetko stavljam u cb mod jer tad imam osjećaj da se ograničavam i propuštam dobre boje
..to tvoje razmišljanje je jako često kod ekipe koja je započela fotografiju na digitaliji. Ono, fotka je so-so, ajmo ju stavit u CB pa će možda bit bolja.
Nažalost, od so-so fotke nemreš napravit dobru fotku nikakvom obradom, pa ni prebacivanjem u CB. Fotka u boji mora izgledat prilično dobro, da ne kažem jebeno dobro, da bi imala šansu biti dobro konvertirana u CB - s obzirom da komprimiraš 254x254x254 tonalni raspon u samo 254 nivoa sive, dakle bacaš 98% podataka iz fotke van, jasno je zašto ti treba dobra ili odlična početna točka
Pomaže i kada prilikom fotkanja fotke već vidiš što želiš dobiti u CBu, pa shodno tome odrediš i ekspoziciju.
Kad na kraju napraviš manje ili više prikladan channel mix za CB, valja se latit posla sa nekim kistom i pojačat lokalne kontraste, posvjetlit lokalno što treba posvjetlit, potamnit drugo, i pazit da ne dobiješ svjetle artifakte preoštrenja po svim rubovima, što je valjda najčešća greška br.2 kod nasumičnih CB konverzija.

A sad za promjenu malo fotki a ne filozofije

Shadow of Darth Vader:

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"

Zadnje uređivanje CrniDjuro : 14.08.2012. at 10:09.
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 10:54   #32
Mene je prošla faza da CBom "popravljam" fotke, sad neke pucam s mišlju "ovo je za CB", a neke ostavim po strani za pokušaj obrade, čisto da vidim kako izgledaju, pa ih ostavim tako ako sam zadovoljna. Fotke koje ooc imaju nikakav raspon boja, ko moj bubac, konvertiram jer mi djeluju životnije. Uglavnom, u zadnje vrijeme konvertiram one fotke kojima sam zadovoljna i u boji.

Hvala na podsjećanju da postoje dodge i burn, moram naučiti baratati i s njima.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:09   #33






Ove prve dvije su bile zamišljene kao CB a ova zadnja je izašla loše nakon obrade.
__________________
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)
fotolavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 12:43   #34
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..to tvoje razmišljanje je jako često kod ekipe koja je započela fotografiju na digitaliji. Ono, fotka je so-so, ajmo ju stavit u CB pa će možda bit bolja.
da ne bi bilo zabune, to uopće nije moje razmišljanje
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:01   #35
Viš da djuro ne čita s razumijevanjem.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:11   #36
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
ja imam osjećaj kao da varam kad konvertiram, ono, ne sviđaju mi se boje, pa da prikrijem taj nedostatak a s druge strane, rijetko stavljam u cb mod jer tad imam osjećaj da se ograničavam i propuštam dobre boje
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
da ne bi bilo zabune, to uopće nije moje razmišljanje
sad sam zbunjen. Kako je ovo što si gore napisao različito od onoga o čemu ja govorim?

...."ne sviđaju mi se boje, pa da prikrijem taj nedostatak"=meni je to potpuno isto kao i "so-so fotka pa ju idemo stavit u CB da bude bolje".
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:12   #37
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Viš da djuro ne čita s razumijevanjem.
teorija komunikacije prilično jasno tvrdi da ako informacija nije pravilno shvaćena, pogreška leži u pošiljatelju
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:23   #38
To što je dile napisao nije njegovo razmišljanje, nego je rekao otprilike ovako "imam osjećaj kao da varam dok konvertiram u cb, kao što neki konvertiraju jer misle da time prikrivaju nedostatke - dakle, nemam osobno to mišljenje, ali kao da konverzijom u cb pripadam toj skupini". Ja sam ga razumjela. *shrug*
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 13:43   #39
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
sad sam zbunjen. Kako je ovo što si gore napisao različito od onoga o čemu ja govorim?

...."ne sviđaju mi se boje, pa da prikrijem taj nedostatak"=meni je to potpuno isto kao i "so-so fotka pa ju idemo stavit u CB da bude bolje".
misliš li da bi sve dobre crno bijele fotografije bile jednako dobre u boji?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:06   #40
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
pitanje: fotkate li vi crno bijelo ili konvertirate color fotke?
Ja fotkam isključivo u RAW-u tak da mi je konverzija neizbježna (osim na zadnjem fotomaratonu )
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.