Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2013., 14:01   #961
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja mogu shvatiti to da ste vi novinari trenutno u losoj zivotnoj situaciji. Gdje god radili, svugdje je sranje, nema para. Tesko se zivi.

No ova "pjena na ustima", bijes upucen meni osobno, zaista nema niti intelektualnog niti moralnog pokrica. Naime, ma koliko se sad upinjali dokazati (iako se cak niti ne trudite argumentima, vec vrlo prizemnim komentarima) da sam ja ovakav ili onakav, ja cu vam uvijek da sam uvijek mrvicu bolji od vaseg uratka. Pojednostavljeno to izgleda ovako:

- ako tvrdite da sam ja (amater) glup, ja cu otvoriti stari primjerak 21. stoljeca i dokazati da je vas proizvod (profesionalni) jos gluplji od mene
- ako tvrdite da ja (amater) nemam pojma o tome kako se trebaju stvarati i prodavati novine, ja cu pokusati otvoriti novi broj 21. stoljeca. I, ups., zato sto to necu moci (ne postoji taj novi broj), dokazat cu da vi (profesionalci) jos manje od mene znate kako se trebaju stvarati i prodavati novine.

Nemojte bijesniti na mene kad vam kazem da izdajom i omalovazavanjem kupaca vaseg proizvoda (citatelja) necete uspjeti. Ja sam samo glasnik te vrlo jednostavne logike. Jako je cudno da tu jednostavnu logiku ja (amater) shvacam, a da vi cak i u ovom trenutku jos uvijek smatrate da je novinarstvo zapravo prodavanje oglasnog prostora. I da cete i u buducnosti moci biti "novinari" tako da prepisujete gluposti s fejzbuka i prodajete oglasni prostor.
Ja mogu shvatiti da ti nemaš što za čitati, da vam u prosvjeti loše ide pa vrijeme kratiš tipkajući po forumu, ali ne mogu shvatiti tko te uvjerio da si popio baš svu mudrost o izdavaštvu i medijima. Također, želio bih primjetiti da kad god ti se postavi neko konkretno pitanje, onda počneš pisati ovakve općenite niškoristi postove bez sadražaj i argumenata.
Po neznamkojiput ponavljam - ne raspravljam o kvaliteti tekstova u novinama, pogotovo ne s tobom, samo repliciram na tvoje ideje koje držiš samorazumljivima da novine mogu živjeti bez oglasa, ako su kvalitetne. To je glupost i amaterizam. I tu tezu ne pokrijepljuje ama baš ništa osim što ti tako misliš. Ali za to nemaš niti jedan jedini dokaz, osim - ah da, svog mišljenja. Pa je to onda tako kako ti kažeš.
Verbal Kint is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:06   #962
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Ovo da su novinarili prodali, aha gle nema novina, ma mislim, baš si malo dijete, oni su prodali barem 78 komada, a koliko si ih ti prodao??
Istina.

Ilija Sivonjic je zaista dobar nogometas, jer, koliko si ti prvoligaskih utakmica odigrao?

Kuhar koji je jucer otrovao citavu smjenu radnika u jednom novozagrebackom restaurantu starim lignjama je zaista dobar kuhar, jer koliko si ti prodao porcija liganja?

Zeljko Kerum je zaista dobar gradonacelnik, jer koliko si ti puta bio gradonacelnik?

Novinari 21. stoljeca su jako dobri novinari, jer koliko sam ja prodao novina? (..a oni su bar 78 komada..)

No mozda ja ne shvacam. Zelim im (vam) srecu. Ako ste svi skupa tako dobri, vjerujem da ce slijedece novine ili neki drugi medij u kojima budu (budete) radili biti jako kvalitetan i zasluziti moj novcani prilog. I da ce (cete) prodati jako puno oglasnog prostora, a mojih 5 ili 7 kuna trositi samo za distribuciju...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:09   #963
Quote:
Verbal Kint kaže: Pogledaj post
Po neznamkojiput ponavljam - ne raspravljam o kvaliteti tekstova u novinama, pogotovo ne s tobom, samo repliciram na tvoje ideje koje držiš samorazumljivima da novine mogu živjeti bez oglasa, ako su kvalitetne. To je glupost i amaterizam. I tu tezu ne pokrijepljuje ama baš ništa osim što ti tako misliš.
A ti zapravo - lažeš.

"Da novine mogu živjeti bez oglasa" ja nisam napisao (to je jedna druga tema), pa prema tome ti ne repliciras meni, nego samom sebi.

Ideja "novine mogu zivjeti bez oglasa" i ideja "novine mogu zivjeti bez da podcijenjuju i prodaju citatelje" su dvije razlicite ideje.

Ideja "novine mogu zivjeti bez oglasa" i ideja "novinari zive od prodaje oglasa" su dvije razlicite ideje.

Stvarnost daje za pravo meni, a ne tebi.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:14   #964
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
A ti zapravo - lažeš.

"Da novine mogu živjeti bez oglasa" ja nisam napisao (to je jedna druga tema), pa prema tome ti ne repliciras meni, nego samom sebi.

Ideja "novine mogu zivjeti bez oglasa" i ideja "novine mogu zivjeti bez da podcijenjuju i prodaju citatelje" su dvije razlicite ideje.

Ideja "novine mogu zivjeti bez oglasa" i ideja "novinari zive od prodaje oglasa" su dvije razlicite ideje.

Stvarnost daje za pravo meni, a ne tebi.
Onda valjda loše pišeš pa te nitko ovdje ne razumije.

Eh da, u čemu stvarnost daje za pravo tebi. Kako? Što ti to uopće tvrdiš?

Zadnje uređivanje Verbal Kint : 07.03.2013. at 14:19.
Verbal Kint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 10:25   #965
Quote:
Verbal Kint kaže: Pogledaj post
Onda valjda loše pišeš pa te nitko ovdje ne razumije.

Eh da, u čemu stvarnost daje za pravo tebi. Kako? Što ti to uopće tvrdiš?
Stvarnost mi daje za pravo kad tvrdim da vam strategija radjenja budala od citatelja ne uspijeva. Novine vam se, jednostavno, ne prodaju u dovoljnoj mjeri da biste opstali. Ako prodajete samo 5 tisuca primjeraka, zaobilaze vas i oglasivaci.

A pisem i to da su rijetke struke u kojima su diletantizam i nekvaliteta tako cvrst dio profesionalnog standarda kao sto je to slucaj u novinarstvu. Preko 50 % sadrzaja novina, mozda i 90%, vjerojatno ne bi proslo provjeru po nekoliko profesionalnih kriterija novinarstva (npr. istrazivanje obje strane u nekom sukobu, novinarsko proucavanje materije o kojoj pise, izostanak prepisivanja i kradje, gramaticka tocnost, nepristranost i odsustvo skrivenog oglasavanja i sl.).

Zamisli takav profesionalni standard u drugim strukama. Lijecnika koji obavlja operacije slijepog crijeva, a preko 50% pacijenata mu umre. Vozaca autobusa na liniji Zagreb-Split koji na preko 50% voznji prouzrokuje prometnu nesrecu. Ucitelja kojemu svake godine preko 50% ucenika padne godinu. Radnika za strojem kojemu preko 50% proizvedenih proizvoda (npr. šerafa) odlazi u škart. Kuhara u restaurantu kojemu preko 50% jela zagori...

I, kao kruna svega, upravo se vama novinarima jos vise smanjuje PDV. Drzava ce se odreci dijela poreznog novca od vaseg potpuno trzisnog i "realnog" proizvoda, pod obrazlozenjem javnog interesa u vidu informiranja gradjana.

Dakle, drzava proizvodjacu šerafa ili autotransportnoj firmi (koji ne grijese niti u 5% slucajeva, a kamo li 50%...) naplacuje puni PDV od 25%, a vama ce vecinu toga oprostiti da bi nas i dalje informirali o tome koliki udio americkog trzista pizza ima firma "Pizza hut" ili da bi nas pravodobno informirali o tocnom vremenu prekida Ive Šulentić s dosadasnjim deckom. To je taj javni interes.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:45   #966
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Stvarnost mi daje za pravo kad tvrdim da vam strategija radjenja budala od citatelja ne uspijeva. Novine vam se, jednostavno, ne prodaju u dovoljnoj mjeri da biste opstali. Ako prodajete samo 5 tisuca primjeraka, zaobilaze vas i oglasivaci.

A pisem i to da su rijetke struke u kojima su diletantizam i nekvaliteta tako cvrst dio profesionalnog standarda kao sto je to slucaj u novinarstvu. Preko 50 % sadrzaja novina, mozda i 90%, vjerojatno ne bi proslo provjeru po nekoliko profesionalnih kriterija novinarstva (npr. istrazivanje obje strane u nekom sukobu, novinarsko proucavanje materije o kojoj pise, izostanak prepisivanja i kradje, gramaticka tocnost, nepristranost i odsustvo skrivenog oglasavanja i sl.).

Zamisli takav profesionalni standard u drugim strukama. Lijecnika koji obavlja operacije slijepog crijeva, a preko 50% pacijenata mu umre. Vozaca autobusa na liniji Zagreb-Split koji na preko 50% voznji prouzrokuje prometnu nesrecu. Ucitelja kojemu svake godine preko 50% ucenika padne godinu. Radnika za strojem kojemu preko 50% proizvedenih proizvoda (npr. šerafa) odlazi u škart. Kuhara u restaurantu kojemu preko 50% jela zagori...

I, kao kruna svega, upravo se vama novinarima jos vise smanjuje PDV. Drzava ce se odreci dijela poreznog novca od vaseg potpuno trzisnog i "realnog" proizvoda, pod obrazlozenjem javnog interesa u vidu informiranja gradjana.

Dakle, drzava proizvodjacu šerafa ili autotransportnoj firmi (koji ne grijese niti u 5% slucajeva, a kamo li 50%...) naplacuje puni PDV od 25%, a vama ce vecinu toga oprostiti da bi nas i dalje informirali o tome koliki udio americkog trzista pizza ima firma "Pizza hut" ili da bi nas pravodobno informirali o tocnom vremenu prekida Ive Šulentić s dosadasnjim deckom. To je taj javni interes.
Upravo o tome ti i govorim, ti sam kreiraš svoju stvarnost koja nema veze sa stvarnošću. Ne razumijem na osnovu čega si zaključio da strategija rađenja budala od čitatelja ne uspijeva? Zato što je propalo 21. stoljeće? Nije ono propalo zato što je podcjenjivalo čitatelje, nego iz sasvim drugih i mnogo kompleksnijih razloga. A ti ne razumiješ razliku između izdavaštva i novinarstva. No, vratimo se stvarnosti. Dakle, ti smatraš da novine koje rade budale od čitatelja ne uspijevaju? Pa da vidimo što kaže stvarnost. Koje su to najčitanije novine u Hrvatskoj?
1. 24 sata
2. Večernji list
3. Jutarnji list

A časopisi?
1. Glorija
2. Story
3. 24 sata ekspres

A što je s novinama koje ne podcjenjuju čitatelje. Ako ih u Hrvatskoj ima ili ih je bilo, onda bi se valjda mogli složiti da bi se to moglo odnositi na sljedeće naslove:
1. Forum - ugašen
2. Nacional (zadanja faza) - ugašen
3. Business.hr (prvih nekoliko godina) - takav kakav je bio ne postoji, ovo što je ostalo je na aparatima
4. Poslovni dnevnik - na aparatima
5. Geo - jedva preživljava
6. National Geograpic - živ, ali posluje negativno

Eto, ispravi me ako sam nešto pogriješio ili zaboravio. I pomozi da shvatim kako to stvarnost potvrđuje tvoje mišljenje.
Verbal Kint is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 18:21   #967
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
A pisem i to da su rijetke struke u kojima su diletantizam i nekvaliteta tako cvrst dio profesionalnog standarda kao sto je to slucaj u novinarstvu.
Gugenheim ako ćemo si dozvoliti malo cinizma, za vlasnika medija cilj nije imati kvalitetne novinare nego one koji će privući najviše potencijalnih gledatelja reklame. To je njegov cilj i njegova dužnost prema ulagačima, među kojima ima možda i čitatelja. To zvuči heretički ali zakoni tržišta su neumoljivi. Možemo reći da vlasnik medija ima drugačije ciljeve nego dio čitatelja. Cilj nije kvaliteta izvještavanja nego masovnost publike a taj nesporazum na relaciji mediji-čitatelji traje i traje.

Kada bi vlasnik vidio da kvalitetno novinarstvo dovodi najviše gledatelja on bi inzistirao na kvalitetnim novinarima. Pošto je situacija drugačija i vlasnik se ponaša tržišno. Tko je odgovoran za taj nesporazum, to je već malo duži esej.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 18:07   #968
Uskoro ce godinu dana od prvog pojavljivanja 21.stoljeca.
Imam prvi broj.
Atilla Kaleb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 03:17   #969
Quote:
Atilla Kaleb kaže: Pogledaj post
Uskoro ce godinu dana od prvog pojavljivanja 21.stoljeca.
Imam prvi broj.
žali bože trošenja papira
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 20:13   #970
Quote:
Atilla Kaleb kaže: Pogledaj post
Uskoro ce godinu dana od prvog pojavljivanja 21.stoljeca.
Imam prvi broj.
metni ga na aukciu , to je sad relikt

http://www.zaslike.com/files/d1azsk7f5n5sghi3kd6h.jpg
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 20:17   #971
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
žali bože trošenja papira
ja neb žalio ni pergament od pandine kože ako je u pitanju nedjeljno izdanje
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.