Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2013., 16:58   #1
Što hvatate od radija iz BiH? Što slušate?

Ne vjerujem da će mi se ljudi iz Istre javljati ali ostali...
Napišite naravno gdje to hvatate!
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:36   #2
Samo Istra? Pa koliko ja znam,BH stanice kvalitetno se mogu uloviti u Posavini,na Banovini,Kordunu,dijelu Like te u Dalmatinskoj zagori i južnoj Dalmaciji.

Nes ima moderan program,BH 1 također. Nes u svakim vijestima 55 puta spomene "republika srpska" pa mijenjam stanicu...alergičan sam kada se genocidna tvorevina medijski predstavlja kao samostalna država.
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:51   #3
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Samo Istra? Pa koliko ja znam,BH stanice kvalitetno se mogu uloviti u Posavini,na Banovini,Kordunu,dijelu Like te u Dalmatinskoj zagori i južnoj Dalmaciji.

Nes ima moderan program,BH 1 također. Nes u svakim vijestima 55 puta spomene "republika srpska" pa mijenjam stanicu...alergičan sam kada se genocidna tvorevina medijski predstavlja kao samostalna država.
Napisao sam da ne vjerujem da će mi se javljati ljudi iz Istre jer ne vjerujem da se tamo išta čuje iz BiH. Ostala područja to hvataju koliko-toliko.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 11:42   #4
Od BIH stanica u ZG se jedino u autu u vožnji po gradu može slušati banjalučki NES. I to budite spremni na lagana krčkanja, šumove a ponegdje i upad signala HR2 sa Ivanščice. Rds NES je stalno prisutan.

Taj radio ponekad prebacim jer bude srb i bih glazbe koje nema na hr stanicama. Npr.Čorba, Bajaga itd. Kao i starih YU pjesama. Koliko sam vidio sat vremena emitiraju stranu pa sat vremena domaću glazbu. Nikakav oblik folka i etna nikad nije ni u promilima prisutan. To je urbana stanica i vidi se da žele biti nezavisni i nenacionalni. Ali kad su im vijesti i kad kaže "Tačno je 18 časova i 30 minuta" pa počne u vijestima svakoj rečenici spminjati mrski genocidni naziv republika srpska, odmah prebacujem da ne bi rukom prije odalamio po radiju ili zvučniku.

Od ostalih BIH stanica u autu se ne može ništa slušati jer je prijem ostalih stanica moguć tek na mikrolokacijama. Dakle u stanovimana višim katovima. Barem 1. Kat ili podsljemenski dio grada Zagreba. A to su Radio Federacije BIH na 95.7, BH Radio 1 na 88.8, Velkaton na 107.0, Radio USK 105.1, Cazin 98.8, Kostajnica 101.6


Što se tiče ostatka Hrvatske. Područje od Kutine do Vukovara tj.skoro sva Slavonija hvata mnoštvo BIH stanica ponajviše folk i to sve sa odličnim prijemom. Neke folk stanice su jako slušane među određenom populacijom.

BiH stanica se mogu hvatati i u primorskom dijelu HR i njegove zaleđine, no to su uglavnom hercegovačke stanice koje se baš puno ne razlikuju od dalmatinsih.
b83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 11:55   #5
@b83,svaka čast na opširnoj analizi,napisao si do riječi upravo ono kaj ja mislim o Nes-u.

Btw,čak im je i mrežna stranica jedna od najmodernijih u BIH medijima

Samo da nema te proklete sao krajine u srcu Bosne,toliko bi se više mogli zbližiti,ovak me uvijek nešto koči.

Btw,sramotno je kako sve hrvatske stanice osim 101-ice izbjegavaju puštanje legndarnih bendova i glazbenika s istoka.

Znam masu ljudi koji su slušali/slušaju slovenske stanice samo kako bi čuli 'zabranjeno voće' koje nije zaustavljeno na Bajakovu/Lipovcu/Staroj Gradišci
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 15:59   #6
Napomenuo bih da se na višim katovima zgrada i kuća, kao i na povišenim zagrebačkim naseljima da uhvatiti i RRS na 92.7, Vikom 89.9 kao BH Radio 1 na 103.1.

Stvar je što su te frekvencije pokrivene sa zagrebačkim pa RRS na 92.7 je teško slušati kad je OTVORENI na 92.6. Možete namjestiti 92.75 ali i tad ima krčkanja od Otvorenog.

I naravno zaboravio sam da se još bolje od NES radija, tj. hvata se u autu po cijelom gradu vrlo dobro do odlično RADIO POSTAJA MIR MEĐUGORJE na 107.8 MHz. Oni idu sa Plješevice.

Znači NES i R MIR M može se slušati u autu po cijelom gradu uz male smetnje na Nes-u na nekim lokacijama u gradu. Dok sve ostalo nabrojano trebate tražiti mikrolokacije za najbolji prijem i imati dobru antenu i dobar tuner za prijem. Znači negdje u stanu ili kući sa dobrom antenom i osjetljivim tunerom. Autom je te ostale stanice teže uhvatiti jer na tren imate vrlo dobar prijem, pa na tren nemate ništa pa onda šumovi, i tako znate kako ide prijem u vožnji.

NES i R MIR M imaju jako malo smetnji i šumova pa ih je moguće slušati u vožnji po Zagrebu.
b83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 16:38   #7
Ma koga briga za stanice iz BiH? Koga to uopće zanima?
Tangenta192 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 16:55   #8
Quote:
Koga to uopće zanima?
Radijske entuzijaste,
trećinu građana koji vuku porijeklo iz BIH,
ljubitelje genijalnih muzičara i bendova kojima apartheidni mediji u RH (sem r-101 i r-808) ne daju trunke prostora!?
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:51   #9
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Radijske entuzijaste,
trećinu građana koji vuku porijeklo iz BIH,
ljubitelje genijalnih muzičara i bendova kojima apartheidni mediji u RH (sem r-101 i r-808) ne daju trunke prostora!?
Da, slažem se! Ima jako puno ljudi koji slušaju npr.Riblju Čorbu koju neće pustiti Totalni ili Soundset. Ima i onih koji vole folk. O ukusima se ne raspravlja. Tako cijela Slavonija sluša BN iz Bijeljine, dosta njih slušaju i ostale stanice koje pretežito puštaju folkl glazbu.
a tu su i radijski entuzijasti.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:03   #10
Svi u RS-u se više baziraju na samo svoj entitet. To s vremenom naučim ignorirati. Imate stanje na cestama gdje se javljaju iz auto-moto kluba RS-a i govore o stanju na cestama u tom entitetu, a tek kasnije govore i o stanju na cestama u Federaciji.

Puno više radijskih postaja se hvata iz BiH u Hrvatskoj nego obrnuto. Primjer su stanice iz Doboja, Bijeljine, Banaluke, i okolice koje se čuju po cijelo Slavoniji dok se rijetko tko čuje npr.do Doboja. Možda su tu najjači HRT i HKR,Radio Split i Radio Dalmacija.
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:34   #11
Quote:
Ima jako puno ljudi koji slušaju npr.Riblju Čorbu koju neće pustiti Totalni ili Soundset.
Ja nikad nisam volio 'riblju čorbu',ali iznimno cijenim Borigor,Balaševića,Olivera Mandića,Bajagu,pa i neke hitove legendarne Brčanke. Novu rock/pop/hip hop scenu s istoka gotovo uopće ne poznajem,zbog medijske blokade hrvatskih stanica.
Quote:
Tako cijela Slavonija sluša BN iz Bijeljine...
A od Slavonije prema zapadu,cijela središnja Hrvatska lovi slovenske stanice,koje puštaju 500-1000% više srpskih glazbenika. U pola Dalmacije se pak love BH stanice,u ZG se čisto čuje banjalučki Nes,pa ne kužim zar oni fakat vjeuju da ta blokada funkcionira

Quote:
Od BIH stanica u ZG se jedino u autu u vožnji po gradu može slušati banjalučki NES...
Taj radio ponekad prebacim jer bude srb i bih glazbe koje nema na hr stanicama. Npr.Čorba, Bajaga itd. Kao i starih YU pjesama. Koliko sam vidio sat vremena emitiraju stranu pa sat vremena domaću glazbu. Nikakav oblik folka i etna nikad nije ni u promilima prisutan. To je urbana stanica i vidi se da žele biti nezavisni i nenacionalni.

Evo kaj vele o sebi: O nama: Nes radio

Kao dio kompanije “Nezavisne novine” iz Banjaluke, Nes radio je počeo emitovati program 01.06.1997.g. Nes je postao prepoznatljiva radio stanica koja svojim slušaocima osim kvalitetne zabavne muzike nudi objektivne i svježe informacije i niz tematskih emisija.

Pripremu i realizaciju 24-časovnog programa obavlja 12 stalno zaposlenih radnika, novinara-voditelja, tehničara i pomoćnog osoblja sa kojima se možete upoznati na strani Impressum.

Program emitujemo na šest frekvencija i svojim signalom pokrivamo 2/3 Bosne i Hercegovine, ali i dio Hrvatske. Prema slobodnoj procjeni na teritoriji koju pokrivamo signalom živi cca 2 500 000 ljudi.

Provjereno čist FM signal imamo u sledćim većim gradovima: ZAGREB, PEĆUJ, ŽUPANJA, LOZNICA, TUZLA, OGULIN, SISAK. Naveli smo ove gradove kao markere jer se podrazumjeva da se program čuje u prostoru između njih. Kvalitet signala u tom prostoru zavisi od konfiguracije terena i rada lokalnih radio stanica na bliskim frekvencijama.

Program koji emitujemo pripremamo za sve gradjane BiH bez obzira na njihovu nacionalnu ili vjersku pripadnost. Prva smo radio stanica iz Republike Srpske koja je uspostavila kontakte i razmjenu priloga sa radio stanicama iz Federacije BiH, još davne 1997 godine u vrijeme potpune medijske blokade.

S tim u vezi, od početka do danas, zadržali smo slogan “Mjesto gdje prestaje mržnja, a počinje ljubav”.


Posjedujemo vlastitu digitalnu radio produkciju, dva studija i veliki marketing tim koji opslužuje mnogobrojne komitente sa prostora bivše Jugoslavije.

Prema svim relevantnim domaćim i medjunarodnim istraživanjima, Nes radio se nalazi među tri najslušanije radio stanice u BiH.

Dobitnici smo brojnih nagrada za doprinos razvoju elektronskih medija i nezavisnog novinarstva. Nes radio je bio medijski pokrovitelj i suorganizator brojnih kulturno – sportskih dešavanja u BiH...

*Pećuj=Pečuh

Treba imati na umu da su Nezavisne novine jako dugo dobivale financijsku pomoć od američkih i europskih fondacija za širenje slobodnog novinarstva.

Quote:
Ali kad su im vijesti i kad kaže "Tačno je 18 časova i 30 minuta" pa počne u vijestima svakoj rečenici spminjati mrski genocidni naziv republika srpska, odmah prebacujem da ne bi rukom prije odalamio po radiju ili zvučniku.
Isto i kod mene,naježim se na najavu dnevnika u pol 7,pa tako se prije rata nije pričalo ni u Banjoj Luci,ni u ostatku "republike srpske".
No,ko smo mi da spočitavamo nekome oko jezika,naši lingvisti su u zadnjih 20 godina unakazili hrvatski jezik raznim krugovalima,postajama,prijamima,i sl. ne-srbizmima i ne-pametizmima.
i za kraj:
Quote:
Svi u RS-u se više baziraju na samo svoj entitet. To s vremenom naučim ignorirati.
Teško je ignorirati postojanje tvorevine zbog koje je 100.000 ljudi moralo biti ubijeno. U srcu civilizirane Evrope

Zadnje uređivanje ExAuPair : 14.01.2013. at 13:47.
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 19:19   #12
ja sam danas uhvatio hr1 na autocesti na podrucju visokog u bih.. frekvencija 89,7 - biokovo... zna li se kojom snagom emitira taj odasiljac jer mi je nevjerojatno da sam uspio uhvatiti signal hrvatskog radija u tom dijelu bih
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.