Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 17:50   #41
Ne zove se Ivica Vidović, i nisam imao broj od njega. Nije mi sad best frend, ali išli smo skupa u srednju i izlazili skupa poslije srednje itd. ugl, prijatelji smo, nema potrebe da sada to dokazujem. Rekao mi je samo ime računa (Zekon), ja sam kasnije samo spremio račun u džep nisam niti primjetio kaj piše na njemu (nisam ni znao da se dobije račun za uplatu na ss račun, to je valjda za nešto veće novce jer to prije nisam dobivao...).
Znam ispao sam glup i naivan, ali to ne znači da nisam prevaren kriminalnom radnjom. Jel moguće dati lažan OIB kada se radi SS račun?
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 17:56   #42
Sumnjam da je moguce. Ali ti si dobrovoljno uplatio novac, samim time nikad nećeš vidjeti tih 400kn.

Jbg, na greskama se uci... tebi ce ovo biti vrlo bitnq lekcij za iduci put...

Sto se prije pomiris s time da si nasamaren bit ce ti lakse, od Policije u ovom slucaju nece biti koristi... osim ako privtno ne pokrenete nesto...

I da, kod svake uplate na racun moras dobiti potvrdu na kojoj pise kome si uplatio i koju ti mora potpisati sluzbenica...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 17:58   #43
Evo, našao sam adresu tog Ivice, 81. godište, Donja Šemnica 73. Znači ili mu je netko ukrao OIB ili je on varalica, mislim da je u pitanju kriminal u oba slučaja i ne vidim zašto mu policija ne bi pokucala na vrata?
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 18:00   #44
Policija ako mu i pokuca na vrata, ti neces vise vidjeti tih 400kn. To ti zelim reci. Kuzis?
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 18:21   #45
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Policija ako mu i pokuca na vrata, ti neces vise vidjeti tih 400kn. To ti zelim reci. Kuzis?
A jel ti kužiš da ja želim da se stane na kraj tom tipu, pa i da još moram platit neke troškove. Ko zna kolko on para zgrće sa takvim prevarama, dan sam ja, sutra će neko drugi.
Prije nisam gledao tako na to, nagledao sam se tih prevaranata koji prodavaju "dojave", ali naravno nisam nikad stupio u kontakt s njima pošto je očita prevara i tako nisam znao znao kako funkcioniraju te isplate. Da sam se prije zainteresirao za to odmah bih posumnjao nakon riječi SS račun, ali ovako je sve bilo savršeno odrađeno od tog lika. Ali napravio je pizdariju i na fejsu i na ss-u, zaslužuje kaznu i to zatvorsku.
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 07:12   #46
Nece dobiti zatvorsku kaznu. Dok ljudi sami sebe ne zastite od gluposti nece ih nitko zastititi...

Da on nema koga prevariti nebi niti prevario i odustao bi, ovako sve dok postoje oni koji misle da zive u ruzicastom svijetu, da je sve lijepo i krasno i da je iplatiti ikome 400kn (a da ti nije brat ili best friend) krajnje neoubiljno i nepromisljeno...

Ne trebas biti previse u toju da shvatis da se tako ne radi, da se ne uplacuje unaprijed kad kupujes preko njuskala i da ne postoje dojave na fb niti igdje preko neta po 100€…

Ljudi moraju poceti vise paziti na sebe, cuvati svoj novac i zastiti sebe jer ako se sami ne zastite nece ih nitko.

Ja znam da si ti sada frustriran i da bi mu najradije glavu otkinuo ali vise se ljuti na sebe koji si isao uplacivati 400kn nekom frendu a uplatio tko zna kome jer nisi pazio ke uplacujes...

Jbg... sve dok je lakovjernih ljudi takvi kao on ce zaradjivati/varati.

Ako zelis ici do kraja pokreni privatnu tuzbu... ali znaj da su to veliki troskovi i budi spreman na to
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:28   #47
Slažem se s većinom napisanog, ali zbilja ne trpim pokvarene ljude i ne želim to samo tako pustiti.
Ja sam ispao naivan, to stoji i znam to sad bolje od ikoga, ali to nije nikakvo opravdanje za takve tipove, ima i naivnijih i manje inteligentnih ljudi od mene na ovom svijetu i to nije nikakav zločin ili grijeh.
Baš sam čitao po netu i vidio da ima čak i članaka o tome, počela je policija pronalazit te tipove (sve stariji tinejđeri) tako da sada imam neke nade da će pronaći i ovog koji je nas prevario.
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:54   #48
Pozdrav ljudi!

Da sam prije proguglao ovaj post,ne bih bio oštećen za 400 kn od strane vama dobro poznatog Borisa Pajtlara(analiza11 ss račun) , grupa Bookie na fejsu.
Nikad nisam vjerovao da ću past na nekog s fejsa,uvijek su mi nudili sranja po fejsu,tzv.dojave itd,znam da to ne postoji, no ovaj famozni gospodin imao je malo drugačiji pristup,i moram reći,nasamario me ko zadnjeg kretena,ali i masu prije mene,nisam mu sigurno prvi,a ni zadnji kojeg je preveslao.

Kad sam mu uplatio novce na račun,poslao mi je kod listića,naravno,uplatio sam ga,a sistem nije prošao.Javio sam mu se da ga pitam kad će mi vratit polog,rekao je da mu samo pošaljem broj računa i da sutra bude isplata. Naravno,ništa od toga se nije dogodilo. Iz grupe me izbacio,a na poruke ne odgovara koje mu šaljem na profil Boris Pajtlar, čudim se da me i tamo nije blokirao. Prvi dan sam bio bijesan i ljut,očajan,no kad sam se naspavao, popustilo je. Sam sam sebi kriv. Jasno je ko dan,ali i njemu se treba stati na kraj.

Njegov profil na fejsu. --> https://www.facebook.com/profile.php?id=100005378239255

Upisao sam njegov oib na web i ispada da je to osoba od 50 god. na tom oibu,međutim, preko mobitela kad smo se čuli nema više od 30 god tip.

Mene zanima,jel se može ikako doć do njegovih podataka osobnih, bilo to od nekoga iz poslovnice,ili od policije ako imam nekoga,dal oni mogu izvuć šta o tome? Svaka informacija je dobrodošla. Ako je netko imao slična iskustva,molio bih ga da podjeli ovdje.

Ovo mi je prva i zadnja uplata nekome na račun,nauči te život štošta..
anonymous 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 06:57   #49
Naravno da moze.

Skupite se vas nekokoliko koji ste uplatili doticnom, neka iznos bude minimalno 2000 kn i ptijavite to policiji.

Netko mora podici taj novac koji ste uplatili. A taj netko je prevarant, pa makar koristio i osobne podatke nekog drugog, sto je takodjer kazneno djelo prema clanku 200 zakona o zastiti osobnim podataka.

Kazna zatvora samo za tako nesto je do 1 god zatvora.

Ako vas ima puno, sakupite se, platite odvjetnika i pokrenite privatnu tuzbu. Podijelite troskove odvjetnika i izvucite maksimum.

Nece vas pojedinacno stajati mnogo ali jedino tako imate sansi.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:47   #50
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Naravno da moze.

Skupite se vas nekokoliko koji ste uplatili doticnom, neka iznos bude minimalno 2000 kn i ptijavite to policiji.
gledaju se pojedinacne uplate, a ne da se sad skupi 2000 ljudi koji su mu dali 1 kn

dok je naivaca bit ce i prevaranata
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:35   #51
Istina je da sam bio naivan, naravno da mi nitko nije kriv osim mene.
Očito se moralo desit da mi život održi lekciju..
Ali čovjeka sam nazvao i pričao s njim, dalo mi je sigurnosti to i nisam mislio da bi me moglo tako nešto snaći,ali hajde,prošlo me,lakši sam za 400 kn.

Ne razumijem kako koristi tuđi identitet, i nikome ništa..
anonymous 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 06:55   #52
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
gledaju se pojedinacne uplate, a ne da se sad skupi 2000 ljudi koji su mu dali 1 kn

dok je naivaca bit ce i prevaranata
Ma nemoj molim te?

Počinjena šteta mora biti minimalno 2000 kn od strane jedne osobe.

Nike bitno da li je od jednom ili ukuono prema vise ljudi ako se oni formiraju u jedno i zajedno pokrenu nesto.

Ima lijeka, samo treba mnogo truda, angazmana, zivaca i volje da se istjera pravda...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 16:24   #53
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Ma nemoj molim te?

Nike bitno da li je od jednom ili ukuono prema vise ljudi ako se oni formiraju u jedno i zajedno pokrenu nesto.
jel to nesta novo??

jer do sada to nije prolazilo nikome, bilo je par ekipa koje nisu mogle nista zajedno pokrenuti, iako su se trudili ne 5 min, nego sigurno bar god dana

mislim da znam dovoljno o tom svemu, jer sam bio dosta aktivan na prvoj temi o prevarama sa njuskala
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 07:02   #54
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
jel to nesta novo??

jer do sada to nije prolazilo nikome, bilo je par ekipa koje nisu mogle nista zajedno pokrenuti, iako su se trudili ne 5 min, nego sigurno bar god dana

mislim da znam dovoljno o tom svemu, jer sam bio dosta aktivan na prvoj temi o prevarama sa njuskala
Uzeli ste odvjetnika i pokrenuli postupak protiv N/N?
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 14:43   #55
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Uzeli ste odvjetnika i pokrenuli postupak protiv N/N?
privatna tuzba nema veze s prijavom policiji, privatnu tuzbu moze pokrenuti radi bilo kojeg iznosa
Grimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 18:33   #56
Kolko moraš glup biti da nekom daješ 400 kuna za dojave? Haha.

Pa ako taj lik ima toliko sigurne dojave onda bi valjda sam ili s par bliskih prijatelja uplatio i dignuo masnu lovu.

A jeste blesavi. Hahha, možda bi se ja trebao početi time baviti.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 21:54   #57
Opće se nije radilo o dojavi, doticni je davao sisteme sa sms provjerom na ssu.
Znaci sve kao u filmu. Izigran sam posteno.
anonymous 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:46   #58
Quote:
anonymous 1 kaže: Pogledaj post
Opće se nije radilo o dojavi, doticni je davao sisteme sa sms provjerom na ssu.
Znaci sve kao u filmu. Izigran sam posteno.
Ok samo da prepravim.


Kolko moraš glup biti da nekom daješ 400 kuna za sisteme? Haha.

Pa ako taj lik ima toliko sigurne sisteme onda bi valjda sam ili s par bliskih prijatelja uplatio i dignuo masnu lovu.

A jeste blesavi. Hahha, možda bi se ja trebao početi time baviti.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 18:46   #59
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Uzeli ste odvjetnika i pokrenuli postupak protiv N/N?
znaci prevareni su se krenuli skupljati 2012. skupilo se njih samo 30ak i onda krecu natezanje sa policijom, drzavnim inspektoratom itd

nakon nekog vremena, prevarant je kaznjen za nekih 15-20 tkn (kroz par presuda) + oduzimanje ostvarene imovinske koristi

prevareni pare nisu dobili nazad, jer sto bi oni dobili, kad to sve fino moze ici u drzavnu blagajnu, jbg takav je zakon

nisam ovo sve pratio vec 2 god i eto danas sam malo prelistao, da vidim sta se tu sve desavalo

jedine 2 bitne svari

prije pola god uzimao se odvjetnik, iako se na tome radilo cijelo vrijeme, al kao sto rekoh

c/p
"Nije moguće da se sve promatra kao jedan slučaj, nego svatko od nas mora imati svoj slučaj"

znaci puno natezanja, a jos vise potrosenih novaca, a ako ispusis, onda pogotovo nisi napravio nista

i druga stvar prije 2 mjeseca
pokretac(prevarena osoba) cijele akcije dobiva poziv od policije, kako bi ponovno dao iskaz o svom slucaju, te se traze i ostali prevareni da ponove isto, znaci mozda na kraju i bude nesta od tog svega
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 19:43   #60
Quote:
yello kaže: Pogledaj post
znaci prevareni su se krenuli skupljati 2012. skupilo se njih samo 30ak i onda krecu natezanje sa policijom, drzavnim inspektoratom itd

nakon nekog vremena, prevarant je kaznjen za nekih 15-20 tkn (kroz par presuda) + oduzimanje ostvarene imovinske koristi

prevareni pare nisu dobili nazad, jer sto bi oni dobili, kad to sve fino moze ici u drzavnu blagajnu, jbg takav je zakon

nisam ovo sve pratio vec 2 god i eto danas sam malo prelistao, da vidim sta se tu sve desavalo

jedine 2 bitne svari

prije pola god uzimao se odvjetnik, iako se na tome radilo cijelo vrijeme, al kao sto rekoh

c/p
"Nije moguće da se sve promatra kao jedan slučaj, nego svatko od nas mora imati svoj slučaj"

znaci puno natezanja, a jos vise potrosenih novaca, a ako ispusis, onda pogotovo nisi napravio nista

i druga stvar prije 2 mjeseca
pokretac(prevarena osoba) cijele akcije dobiva poziv od policije, kako bi ponovno dao iskaz o svom slucaju, te se traze i ostali prevareni da ponove isto, znaci mozda na kraju i bude nesta od tog svega
Ajde drzim fige. Treba stat na kraj prevarantima...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.