Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2013., 23:30   #1
Profesionalni tenis uživo - iskustva, savjeti

Ovo bi trebao biti thread gdje bi oni (sretnici ) koji su imali prilike gledati, u pravilu, najbolje svjetske igrače (bar nikom nije problem otići u Ićiće), pisali dojmove, i mogli dati koji savjet vezan za kupovanje ulaznica, prijevoza i sl.

Za početak, ja sam jednom u životu gledao uživo profesionalni tenis, bila je to egzibicija Ivaniševića i Sticha u Splitu, jako, jako davno. Lako moguće da ću imati priliku zaletjeti se do Roland Garrosa ove godine, vjerojatno bih pokušao naći karte za 4. i 5. lipnja (to bi trebala biti muška četvrtfinala). Ono što pod obavezno želim jest vidjeti Federera uživo, a od top 4 bez Murraya mogu preživjeti A ako se uspijem slikati s Fedom, mogu i u raj poslije toga

Uglavnom, je li možda tko ikada posjetio RG? Ako jest, napišite kako vam je bilo!
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 00:50   #2
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Ovo bi trebao biti thread gdje bi oni (sretnici ) koji su imali prilike gledati, u pravilu, najbolje svjetske igrače (bar nikom nije problem otići u Ićiće), pisali dojmove, i mogli dati koji savjet vezan za kupovanje ulaznica, prijevoza i sl.

Za početak, ja sam jednom u životu gledao uživo profesionalni tenis, bila je to egzibicija Ivaniševića i Sticha u Splitu, jako, jako davno. Lako moguće da ću imati priliku zaletjeti se do Roland Garrosa ove godine, vjerojatno bih pokušao naći karte za 4. i 5. lipnja (to bi trebala biti muška četvrtfinala). Ono što pod obavezno želim jest vidjeti Federera uživo, a od top 4 bez Murraya mogu preživjeti A ako se uspijem slikati s Fedom, mogu i u raj poslije toga

Uglavnom, je li možda tko ikada posjetio RG? Ako jest, napišite kako vam je bilo!
Nisi jedini
Ne vjerujem baš da ima puno koji su to vidjeli
Mojsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 08:09   #3
Ja sam uzivo gledao Zeca i Rusedskog u Zagrebu.. Lucic, Silica, Veica, Ancica (protiv njega i igrao kao klinac), Ljubu, Phau, Devvarman, Mrdezu i jos hrpu tih igraca na Zagreb challengeru..futuresu..sto muskih, sto zenskih..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 10:51   #4
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Ovo bi trebao biti thread gdje bi oni (sretnici ) koji su imali prilike gledati, u pravilu, najbolje svjetske igrače (bar nikom nije problem otići u Ićiće), pisali dojmove, i mogli dati koji savjet vezan za kupovanje ulaznica, prijevoza i sl.

Za početak, ja sam jednom u životu gledao uživo profesionalni tenis, bila je to egzibicija Ivaniševića i Sticha u Splitu, jako, jako davno. Lako moguće da ću imati priliku zaletjeti se do Roland Garrosa ove godine, vjerojatno bih pokušao naći karte za 4. i 5. lipnja (to bi trebala biti muška četvrtfinala). Ono što pod obavezno želim jest vidjeti Federera uživo, a od top 4 bez Murraya mogu preživjeti A ako se uspijem slikati s Fedom, mogu i u raj poslije toga

Uglavnom, je li možda tko ikada posjetio RG? Ako jest, napišite kako vam je bilo!
Ja sam bio u PArizu na nekom kongresu prije dvije tri godine i odlučih posjetiti prvi dan turnira. Uglavnom poljubio sam vrata, jer karata ni za lijek. Samo hrpa preprodavača sumnjive prošlosti. I zanimljivo, svi nude samo karte za taj dan, stadion Suzanne LEglen, jer igra NAdal treći meč. Moš si mislit kako su to orginalne karte. Cijena je bila 200 do 300 eura. Malo previše da bi provjeravao orginalnost karte. Moj ti je savijet, probaj unaprijed naći karte preko neke agencije ili preko weba.
Inače u živo sam gledao egzibiciju u Ciboni Ivanišević-Becker, nekoliko Davis cupova, među ostalima i Šveđane sa Edbergom i Jarridom. Pogledao legendarne parove Zeca i Prpu sa Edbergom. Zatim Jamesa Blakea, Ančića, Genneprija, Fisha, nekoliko puta sam bio na ZAgreb Openu, pogledao Doktora, Gasquea itd. I Ovcu sa Ljubom u Zagrebu. To je onak iz glave kaj se sjećam. I da napomenem, igrao sa Sahtom !
hrc123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 13:51   #5
Nikad nisam gledao tenis izvan Zagreba, ali jedno vrijeme sam imao otići na neki slam ( ideja je trenutno na čekanju )...

Wimbledon je najisplatljiviji, 20 funti čini mi se dnevna karta za prvi tjedan s kojom možeš taj dan na sve terene osim centralnog. Drugi tjedan je bolesno skup...

Čini mi se da su karte za RG bile skuplje, ali proguglaj to, ne sjećam se točno...
__________________
Gulbis, T. Haas, Youzhny, Llodra, Klizan, Benneteau, Dimitrov, Paire, Goffin, Dr. Ivo, Raonic Barthel, Penneta, Robson, Kvitova, Sharapova
asuekoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 13:55   #6
Pa, što se RG-a tiče, karte su SVE prodane bile u prvih nekoliko sati (baš mi je to čudno, uvijek mi je izgledalo da Chatrier rijetko kada bude prepun), ali, koliko čujem, nije ih nemoguće naći preko servisa viagogo. Budući ja još ne znam točan datum, ne mogu ih još pokušati kupiti, ali ću znati za nekih 2 tjedna otprilike. I znam da su karte na ime od prije par godina, tako da je kupnja od preprodavača vrlo rizična (provjerava se putovnica na ulazu).

Ali ok, amo ovako: recimo da uspijem dobiti karte za četvrtfinala. RG je ustrojen na način da se može kupiti karta samo za Lenglen ili Chatrier. Što znači da mi se može dogoditi da budem morao gledati Murraya, a Federera uopće ne mognem vidjeti (ako dospiju dotle, jasno). Moje je pitanje za stručnjake, kako organizatori određuju tko igra gdje, ovisi li o poziciji nositelja? Npr., prošle godine je Đoko (1) igrao na Chatrieru, a Fed (3) na Lenglenu isti dan:

http://www.rolandgarros.com/en_FR/sc...chedule15.html

Treba mi pravilnost, ako uvijek nositelji 1 i 3 igraju prvi dan, onda bih mogao rezonirati koji bi nositelj Fed mogao biti do RG-a, pa ocijeniti kada će igrati. Prokleti Murray koji mi se upleo u borbu oko broja 2
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 13:56   #7
Quote:
asuekoto kaže: Pogledaj post
Nikad nisam gledao tenis izvan Zagreba, ali jedno vrijeme sam imao otići na neki slam ( ideja je trenutno na čekanju )...

Wimbledon je najisplatljiviji, 20 funti čini mi se dnevna karta za prvi tjedan s kojom možeš taj dan na sve terene osim centralnog. Drugi tjedan je bolesno skup...

Čini mi se da su karte za RG bile skuplje, ali proguglaj to, ne sjećam se točno...
Našao sam cijene
http://rolandgarros.fft-tickets.com/...2013-GP-UK.pdf
sve je to ok, mene samo brine da ne uspijem pogledati Federera uživo.

A karte za Wimbledon, koliko znam, idu na lutriju, sretno ti s tim
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 15:29   #8
bas mi je nedavno proslo glavom otvorit ovakav nekakav slican topic sa pricama/savjetima s turnira. kako navijam za Nalbandiana otkad pratim tenis, onda sam uglavnom geldao priiliku da ga ulovim negdje u blizini.

prvo je bio Davis Cup tu u Hrv 2006. bio na "argentinskom" dijelu tribine. navijalo se ovo ono, ali ne bih tome davao previse paznje. uglavnom, isao sam sam na to, kasniej malo cekao ispred dvorane ako David izisao, medutim nista.


DRUGI pokusaj lovljenja Davida je bio masters u Rimu 2011. del potro takoder igra na turniru, ne moze bolje plus sto je masters opcenito pa su bili svi,ali svi top igraci. kupljene karte za avion, apartman isto rezerviran. Rim opcenito volim jer navijam za Romu od tamo negdje 2000. bolje nije moglo bit.
medutim, cca. 2 tjedna prije turnira nalbandian otkazuje turnir i mojoj tugi(tuzi?) nema kraja. nema tih djokovica, federera, nadala koji bi to nadoknadili. ko slag na tortu dolazi i otkazivanje del potra tjedan dana prije turnira.
EDIT: aha, zaboravih da sam ostao i bez karata za utakmicu Roma-Milan. ostale samo za "zapad" po 94 eura
sto se tice turnira, kompleksa, organizacije, popratnih sadrzaja... to je nesto nevjerojatno. zovu ga peti GS(ali tako zovu jos 2,3 mastersa. to valjda svako svoje).
glavni stadion ima 15000 mjesta, drugi(ukopan u tlu) ima cca 5-6 sigurno. ima jos jedan veliki teren za 2-3 tisuce. ostalo su oni "ground" kojih ima cini mi se 3 za igru i 3 za zagrijavanje.
karte su podijeljene na nocne/dnevne te u 3 kategorije. prva je za glavni stadion(i ostali tereni), druga je za ovaj drugi stadion(i ostali tereni) i treca je samo ground.
posto "mojih" nema, meni nije bilo smisla placat cca.25 eura(cijena nocna 2 meca na glavnom) da odem vidjet sharapovu i murraya kako u sat vremena obavljaju posao. za razliku od cure(tu je ona isto na forumu) koja je otisla to vidjet. dan kasnije i federera(vs. tsonga)
pogledalo se odma na pocetku prov kolo cilic-karlovic. karlovic predao na pocetku drugog odma moram pohvalit cilica da se potpisivao djeci pored terena jedno 3,4 minute dok se sve i jednom nije potpisao.
sad da ne pisem o svakom mecu, na tim terenima sam jos gledao soderlinga, verdasca, berdycha, tsongu, gasqueta(parovi tsonga/gasquet vs. ljubo/baghdatis), monaco, chela, isner.... ma sve sta je bilo u ponudi. bilo je i zenskih meceva,ali nisam imao previs volje za gledat. osim ajde Hantuchove, igrala je neke parove. nemam pojma ni rezultat ni ko su ostale 3 igracice bile
u sklopu tog kompleksa ima i ducana tipa nike/adidas.... i svaki dan dode po 5,6 igraca na sat vremena da obavi slikanje s fanovima i podijeli autograme. od svih igraca, uspio sam ulovit Troickog
promakli mi svi moguci, tj. nije mi promakao tsonga. ljudi moji, ogroman je uzivo.
sto se tice terena za zagrijavanje, kao sto sam rekao, postoje 3 od cega su 2 "vanjska" i moraju proc 10-15 metara "kroz fanove" da dodu na teren. od bitnijih imena, na tim terenima su bili ferrer i azarenka. fino je bilo geldat ferrera s 3,4 metra kako lupa servise i FH opcenito.
ovaj treci teren za zagrijavanje, tu ne mozete pristupit nikako, tj. mozete gledat jedino iz lounge bara, kao da gledate s prvog kata.
svlacionice i svi prolazi/hodnici su pod zemljom. tamo se naravno moglo vidjet sharapovu, federera, djokovica, nadala, murraya....
medutim, dok je cura geldala federera, ja sam kruzio kompleksom i gledao popratne sadrzaje kojih ima milijun. izmedu ostalog sam vidio CANASA kako igra nekakav tenis na pijesku
mislim da je u to vrijeme bio trener gulbisu. koja kombinacija
i tako idem komplekosm i vidim da se zagrijava netko(na onom terenu gdje se moze pric), nema troje ljudi oko terena. odem svejedno pogledat tko je i vidim da je to Marko Djokovic. nakon treninga popricao s njima 5,6 minuta i rekao mi je i u kojem su hotelu te da ako ocu, sutra kad se nole bude zagrijavao( na terenu gdje ne mozes doc dolje) da dodem do tih vrata i javim se i da ce me pustit dolje da se slikam ovo ono. zao mi je ko psu sto iduci dan nisam bio u mogucnosti otic na tenis. dan danas zalim
usao sam i bez karte na glavni teren(glumio da sam bio unutra i da ne znam ni engleski ni talijanski), a kad je skuzio da sam iz hrvatske, samo je rekao nesto tipa "heh, hrvati".
uglavnom, malo sam se raspisao o turniru,ali nije mi to bila poanta vec o toem kako lovim Nalbandiana. ovo sam mozda trebao ostavit za drugi put
uglavnom, jako odlicnih tjedan dana,ali sve bih to mijenjao za sliku i potpis nalbandiana.


zatim je dosla i TRECA prilika.
DC, Srbija-Argentina. preko nekog argentinskog protala i nekog lika iz argentine(ne pitajte me kako i zasto sam dosao do toga), sam si sredio akreditaciju.
covjek mi se javio na mail da kad dodem u petak u BG, dodem u press centar te se javim tom i tom. medutim ko za vraga mi je nesto iskrsnulo i nisam mogao otic, a sve je bilo sredeno.
i treci pokusaj ode ali ne odustajem


evo i CETVRTOG. Serbia Open 2012.
nesto se suskalo da se organizator dvoumio dal dat nalbandianu ili gasquetu 100 000$ da dode na turnir. na kraju se odlucio za nalbandiana. bravo
zovem curu i javljam da idemo u beograd te da idem po karte za vlak. karte kupljene, smejstaj/hrana rjeseni. odlicno. jos samo da ne otkaze ko sto mi se dogodilo u rimu.
krecem na put dan prije turnira, nalbandian jos nije otkazao. dolazim u bg, gledam zdrijeb, panicno trazim nalbandiana u zdrijebu i... TU JE!!
slobodan je prov kolo, znaci idealno da razgledam grad 2 dana. grad mi se sasvim svidio. cak je i bilo suncano, 30+ stupnjeva je valjda bilo svih 5,6 dana koliko sam bio. cak i jeftin za razliku od hrvatske, tj. 20ak% su jeftnije neke stvari.
dolazi dan nalbandianovog meca(iako sam ga i priej vidio uzivo). zadnji je na rasporedu, ali dolazim na te teniske terene nekakvih 6,7h priej meca da pogledam vise toga kad sam vec tamo.
i negdje 3,4 h prije meca se izisao zagrijavat. 1h proslo ko 5 minuta. inace, vidjet onaj BH pa cak i u ovim godinama kad nije ni na 10% nekadasnje forme je strasno. ono stvarvno prejebno izgleda uzivo s 2 metra udaljenosti.
zavrsava trening, guram se do njega i potpisuje mi se na argentinski dres i odlazi. bio sam valjda jedan od 3 osobe kojoj se potpisao. ne mogu rec da sam bio zadovoljan s tim.
navecer se pogledao njegov mec i cekalo ga se dobrih 45 minuta da izade van da se jos slikam s njim i da mi se potpise na 2 postera(jedan za prijatelja koji mi je donio neke stvari s RGa. malo offtopica, prijatelj je kupio karte za finale 2009. inace veliki navijac nadala i nalbandiana,ali voli jos par igraca tipa gonzalez/del potro. ko ja uglavnom. i ko za vraga ispadne nadal od soderlinga te godine. zelio se ubit covjek,ali ajde nece prodat karte jer su polufinala federer-del potro te soderling-gonzalez i postoji sansa da vidi 2 od 5 najdrazih igraca uzivo u finalu. sjecam se ko jucer kad smo kod nejga gledali oba meca. prvo gonzalez propusti 4-1 i break loptu za 5-1 u petom setu i izgubi mec,a nakon toga i del potro se userer protiv federera i spusi takoder mec koji je mogao dobit. on se htio ubit. kaze da su u finalu za soderlinga valjda navijali on i soderlingova mama).
uglavnom, potpise na postere sam dobio, sliku sam dobio, autogram na arg dres sam dobio. mogao sam zadovoljan ic doma.
sutra se jos ulovilo schwanka, pogledao se jos jedan meca davida, jos malo razgledao grad(bili su izbori tada i odjednom sam se nasao na skupu šešeljevih radikala. kako sam se odjednom nasao tamo, tako sam jos brze pobjegao od tamo ) i kad je david ispao iz turnira, sutradan sam fino otisao na vvlak natrag za ZG

Zadnje uređivanje decent young player : 24.05.2013. at 09:58.
Mario0o0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 16:43   #9
Mario koja priča s nalbandianom
baš mi je drago da si ga na kraju ulovio, al' sam napeto čitala oće-neće-ipak oće tako imam i ja divno iskustvo s boltom, sjećanje za cijeli život

nego sviđa mi se ovo s rimom, baš mi zvuči dobro, imam na umu tj.baš sam s dečkom pričala da bi mogli iduće godine tamo ići prije nego što se fedex povuće da njega vidimo, i mashu naravno, da budem na aparatima i onda mogu maknut to s popisa stvari koje moram uradit
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 17:00   #10
Juh, kako dobra i napeta prica o ganjanju Nalbia.
Kod dijela u Beogradu sam strepila da ce opet otkazat.

Hvala na iscrpnom izvjestaju iz Rima. I ja imam u planu otkotrljat se do tamo, ako me Alisa i decko joj budu htjeli povesti. Da vidim Serenadu dok je u pogonu. Za ostale jos ima vremena.

Blizu, okuplja sami vrh, a i jako povoljno. Najs.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 17:41   #11
Super tema, došla mi kao naručena. Prije neki dan ekipa se odlučila za izlet po Italiji sljedeći mj. Mogla bi tempirati da budem za vrijeme Mastersa u Rimu. E sad, s obzirom da sam jedina koju zanima live tennis moram sama sve istražit oko karata itd..pa me zanimaju bilo kakve informacije, savjeti u vezi istog, a vidim da ima onih koji su bili tamo.

S obzirom da nije GS, moja pretpostavka je da nije sve rasprodano za vidjeti top 5 ekipu? Ono, nadam se da se ne treba rezervirati mjesecima unaprijed..Jel se mogu uzeti na licu mjesta? Inače sve radim last minute
Guest_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 17:49   #12
Za wimbledon je zajebano nabavit kartu, vecina karata ide na lutriju (a u toj lutriji su igraci,treneri i ko sve ne iz njihovih saveza i klubova iz UK)
Iako mislim da se mogu i obicni ljudi prijavit na tu lutriju (moras prijavu poslat tipa pol godine+ ranije )
edit : http://www.wimbledon.com/en_GB/ticke...562669724.html
info o lutriji , kao sto vidite rok za prijavu je bio 31.12.2012

Drugi nacin za nabavit karte je da stojis/kampiras u redu 24h
edit : http://www.wimbledon.com/en_GB/ticke...565749973.html
evo info o "The Queue"


Ima valjda i treci nacin , da kupis karte od agencija za neke bijesne pare al o tome neznam nista
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 18:07   #13
Quote:
Guest_1 kaže: Pogledaj post
E sad, s obzirom da sam jedina koju zanima live tennis moram sama sve istražit oko karata itd..pa me zanimaju bilo kakve informacije, savjeti u vezi istog, a vidim da ima onih koji su bili tamo.
jep, sta se tice rima mozes na licu mjesta kupit karte, barem smo mi tako napravili. za svaki dan i svaki teren je bilo karata, zapravo ne sjecam se jedino sta je s finalom bilo.
dodjes cim se blagajne otvore za taj dan i sumnjam iskreno da ces izvisiti.

mozes dakako i preko neta kupit, ali osobno ne volim takvu kupovinu karata za teniske meceve jer nemas pojma koje meceve ces gledati tako da to izbjegavam.
VilaMatovila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 19:03   #14
Quote:
VilaMatovila kaže: Pogledaj post
jep, sta se tice rima mozes na licu mjesta kupit karte, barem smo mi tako napravili. za svaki dan i svaki teren je bilo karata, zapravo ne sjecam se jedino sta je s finalom bilo.
dodjes cim se blagajne otvore za taj dan i sumnjam iskreno da ces izvisiti.

mozes dakako i preko neta kupit, ali osobno ne volim takvu kupovinu karata za teniske meceve jer nemas pojma koje meceve ces gledati tako da to izbjegavam.
Thanks! To mi najviše odgovara jer ne znam koje dane ću točno biti tamo, pa želim izbjeći kupnju preko neta.
Guest_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 08:18   #15
@ Mario

Ja sam dosad imao priliku (nažalost) gledati samo 2 Davis cup susreta i to daleke 97. u Osijeku kad smo s Ivaniševićem na čelu (mislim da je igrao i Hiršzon) dočekali Maroko (Alami, Arazi), otkada datira ovaj video te isti ovaj susret kojeg je spominjao Mario (Argentina u Zagrebu).
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 11:55   #16
super vas je čitati, samo naprijed.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 12:47   #17
Super priče i korisne informacije Ja sam uzivo gledao samo Karolinu Šprem prije 100 godina, kad je bio Fed Cup protiv Argentinki u Domu sportova .. ne sjećam se ni tko je igrao s njom za Hrv tada, mozda Kostanićka

Super zvuci sve ovo u vezi turnira u Rimu , a ja ga nekako uopce ne dozivljavam kao 'veliki' turnir
Uzivo sam vidio ovaj teniski kompleks u Monte Carlu , fora izgleda, ne ocekujes da ces odjednom naletiti na te teniske terene u MC-u
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 20:22   #18
Umag 2011. Prvi pro igrac kojeg sam vidio je bio Fognini. Gledao zagrijavanje Cilica, Ljube, Dolgopolova, Bollelija (najljepse za gledat), Dodiga ... valjda cu umrijet kao covjek koji je vidio Federera :/
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 21:10   #19
Quote:
Dijete Kreten kaže: Pogledaj post
Umag 2011. Prvi pro igrac kojeg sam vidio je bio Fognini. Gledao zagrijavanje Cilica, Ljube, Dolgopolova, Bollelija (najljepse za gledat), Dodiga ... valjda cu umrijet kao covjek koji je vidio Federera :/
Dustina Browna ne spominješ?? Mučko đubre jedno
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 22:53   #20
Da javim, složilo mi se konačno i znam si raspored, u Parizu ću bit od 31/5 - 2/6, to je kod muških puna 3. i pola 4. runda. Svakako ću pokušat dat sve od sebe da se dokopam karte za Roland Garros, zato bih zbilja cijenio savjet ili neku pametnu ideju kako kupiti kartu a da gledam Federera, ali snać ću se valjda nekako. Vjerojatno bih uzeo samo ground pass za jedan dan, i po jedan stadion, Chatrier/Lenglen, druga dva dana, da vidim što više. Obavezno moram naći bijeli sako i šešir
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.