Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 15:01   #721
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
glupane jedan, ne moraš stavit vrijednost na preporučenu pošiljku.
Ja pričam o slanju PAKETA! Za slanje paketa je obvezno naznačiti vrijednost, a ako šalješ bitne stvari (npr. mobitele) kao preporučene pošiljke, onda si ti taj koji si glup.
Svaka pošiljka koja ima vrijednost se šalje kao paket i osigurana je, stvari koje nemaju bitnu vrijednost se šalju kao obične ili preporučene pošiljke!
Postoji još i "vrijednosna pošiljka" na kojoj također naznačuješ vrijednost kao na paketu i opet si osiguran.
Dakle, pojma nemaš o uslugama pošte.

Quote:
A ti i ostali iz pošte moje pošiljke više nećete krasti. Btw, došla mi je i treća pošiljka preko tiska, bez problema, bez da su ih ukrali.
Who gives a fuck...
croarmy is offline  
Received Infraction
Old 25.07.2017., 18:03   #722
ljudi lakše malo

vrlo dobro znate da je vrijeđanje zabranjeno....

meni je danas ova teta dostavila paket:

https://postimg.org/image/hhswybfrp/

BundyBoy is offline  
Old 26.07.2017., 09:02   #723
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ljudi lakše malo
Gledaj, ja stvarno nemam niti promila problema sa ovom dvojicom trolčina, dapače
ali ima ljudi koji to ne mogu trpit i reagiraju na razne načine, jer nismo svi isti i ne percipiramo svi isto...ljudi imaju jako kratke fitilje zadnjih godina i kad se ovakve stvari dešavaju konstantno dulje vrijeme, ljudi polude, naravno.
I najgore u cijeloj priči je da im nitko ništa ne može (pošti i poštarima) i ljudi nisu uopće zaštićeni. I još puše novac kojeg ionako nemaju na bacanje. Naručuju stvari iz vana jer je sve nekoliko puta jeftinije nego tu i puno je bolja ponuda.
I onda im lopine počnu krast pakete na očigled i nikom ništa.

I ti kao mod upozoravaš ljude koji su oštećeni da idu "lakše malo", a ove trolčine i provokatore puštaš/puštate na miru.
Oni jako dobro znaju dokle mogu ići i to jako dobro koriste. I ti toga, kao mod, moraš biti itekako svjestan, ako nisi, onda taj posao nije za tebe. Sorry, ali je tako. Bio sam mod na jednom forumu i sve mi je jasno.

E sad je pitanje dokle se te njihove eskapade misle tolerirat na ovom vrlom forumu?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 26.07.2017., 09:41   #724
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja stvarno nemam niti promila problema sa ovom dvojicom trolčina, dapače
ali ima ljudi koji to ne mogu trpit i reagiraju na razne načine, jer nismo svi isti i ne percipiramo svi isto...ljudi imaju jako kratke fitilje zadnjih godina i kad se ovakve stvari dešavaju konstantno dulje vrijeme, ljudi polude, naravno.
I najgore u cijeloj priči je da im nitko ništa ne može (pošti i poštarima) i ljudi nisu uopće zaštićeni. I još puše novac kojeg ionako nemaju na bacanje. Naručuju stvari iz vana jer je sve nekoliko puta jeftinije nego tu i puno je bolja ponuda.
I onda im lopine počnu krast pakete na očigled i nikom ništa.

I ti kao mod upozoravaš ljude koji su oštećeni da idu "lakše malo", a ove trolčine i provokatore puštaš/puštate na miru.
Oni jako dobro znaju dokle mogu ići i to jako dobro koriste. I ti toga, kao mod, moraš biti itekako svjestan, ako nisi, onda taj posao nije za tebe. Sorry, ali je tako. Bio sam mod na jednom forumu i sve mi je jasno.

E sad je pitanje dokle se te njihove eskapade misle tolerirat na ovom vrlom forumu?
dovoljno dugo si forumaš da znaš da je vrijeđanje, a pogotovo grubo vrijeđanje drugih zabranjeno. ovo je forum gdje ljudi mogu izmjenjivati svoja iskustva na civiliziran način. ako i netko ima problema s poštom, onda to treba riješiti pisanim putem s njima, a ne ovdje.

da određeni problem postoji, to je sigurno ali nemojmo sada misliti da vani je sve savršeno...
dovoljno je samo ovo pogledati:

https://www.youtube.com/watch?v=WCGBNj-aSwA

https://www.youtube.com/watch?v=ZlUJmT2h3-4

https://www.youtube.com/watch?v=p2sTFjkbIaY

itd...

osim toga zdrav razum nalaže, ako već šalješ vrijedni paket onda svakako doplati par kuna za vrijednost i onda si miran.
BundyBoy is offline  
Old 27.07.2017., 05:42   #725
Evo, za one koji brane postu.
Narucio powerbank iz inozemstva. Posto imam frenda koji radi u posti, saznao sam da mi je paket stigao. Cak ga je i poslikao. Nakon tjedan dana nedolaska paketa odem u postu pitati. I, gle cuda, tamo mi kazu da nema nikakvog paketa za mene!

Ne budi lijen, javim ja selleru da posalje ponovo sa tracking brojem. I posalje on...
Prateci tracking broj, saznam da je paket u Hr. Angaziram frenda koji mi to potvrdi. I, pogodite sta? Nema! Kazu" vjerovatno vam seller dao lazan tracking broj. Hoce oni tako...".

Dobio refund i kupio od drugog sellera. Prica se ponovila ukupno 6x! Sa tri sellera.

I sad, kako reci da ne kradu? A opet, kako ih optuziti a da ne uvaljam frenda?
Meni je lova vracena, ali ostaje gorak okus u ustima...


Toliko o HP...

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 27.07.2017., 08:04   #726
više se neću ponavljati....

naslov teme: Hrvatska Posta krade pakete - sto uciniti?

znači svi postovi koji nisu vezani s tematikom će biti obrisani i kažnjeni, poslije se nemojte čuditi...

drugo, već sam rekao da se normalno mogu iznositi mišljenja, iskustva vezana s tematikom teme. ali podbadanja, vrijeđanja, teorije zavjere i sl... to zaboravite....

nemojte misliti da je Hrvatska izoliran slučaj, i vani se isto dešavaju krađe i dr. problemi po pitanju poštanskih usluga.

ako imate problem s poštom, onda to trebate riješiti s njima pisanim putem. ne ovdje.
BundyBoy is offline  
Old 27.07.2017., 18:15   #727
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Evo, za one koji brane postu.
Narucio powerbank iz inozemstva. Posto imam frenda koji radi u posti, saznao sam da mi je paket stigao. Cak ga je i poslikao. Nakon tjedan dana nedolaska paketa odem u postu pitati. I, gle cuda, tamo mi kazu da nema nikakvog paketa za mene!
Znači imaš frenda koji tamo radi i vidi da ti je paket stigao, što ti ga on onda nije donijeo? Ili se barem pobrinuo da ga dobiješ? Na koji način je on uopće uspio vidjeti da je tebi paket stigao? Koji je njegov posao?

Quote:
Ne budi lijen, javim ja selleru da posalje ponovo sa tracking brojem. I posalje on...
Prateci tracking broj, saznam da je paket u Hr. Angaziram frenda koji mi to potvrdi. I, pogodite sta? Nema! Kazu" vjerovatno vam seller dao lazan tracking broj. Hoce oni tako...".
Aha, opet imaginarni prijatelj sve prati i ne može ništa...
Jel možemo mi vidjeti taj tracking broj pa da potvrdimo da nije lažan?

Quote:
Dobio refund i kupio od drugog sellera. Prica se ponovila ukupno 6x! Sa tri sellera
A onda je svizac...
Jel može neki dokaz za sve te kupovine, screenshot s ebaya, trackinge i tako to?

Powerbankovi već duže vremena uopće ne mogu ući u EU i to je opće poznata stvar, tako da je moguće da to uopće nije ni ušlo u HR, ali neka, bitno da si ti optužio HP za sve bez ikakvih dokaza da je to ušlo u našu zemlju, zapravo imaš dokaz, tvoj frend koji tamo radi i sve vidi, lol.
Bravo, klasičan primjer kakvi postovi se pišu na ovoj temi.
croarmy is offline  
Old 27.07.2017., 20:16   #728
Frend radi u posti na mjestu gdje kolege/kolegice moze pitati za paket da mu pokazu. Isti paket on ne moze dostaviti jer ne radi na takvome mjestu.
Tracking broj i ostali podaci su i meni nedostupni jer protekom vremena na e-Bay-u brisu podatke same trgovine te ih nakon nekog vremena ne mozes vidjeti. To bi i sam trebao znati kao netko ko je "upucen"...
SS ti lako stavim, ali ionako neces vidjeti nista. Ali ako te veseli...


Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 27.07.2017., 20:33   #729
Quote:
Fila2mad kaže: Pogledaj post
Frend radi u posti na mjestu gdje kolege/kolegice moze pitati za paket da mu pokazu. Isti paket on ne moze dostaviti jer ne radi na takvome mjestu.
Kako je tvoj frend znao da je tebi stigao paket? On je svaki dan ispitivao ove u pošti jel ima šta na tvoje ime i onda su oni prebirali stotine paketa da se njemu pokaže? Uopće ne kužim šta ti pričaš.
Kažeš još i da je poslikao paket, zašto bi on slikao paket i tebi slao slike? Znači vi kao da ste se pripremali da će tebe netko pokrasti.
Jel nije logičnije da je pitao kad će ti to biti dostavljeno kad je vidio paket na tvoje ime i ako već ima nekog utjecaja tamo?

Plus, ono što je najsmješnije, on vidi tvoj paket, slika ga i onda taj paket netko ukrade.
Daj te lovačke priče pričaj negdje dalje, to ne bi povjerovala ni djeca od 5 godina.

Quote:
SS ti lako stavim, ali ionako neces vidjeti nista. Ali ako te veseli...
I šta si ti tu stavio? Ama baš ništa.
Ja te tražim screenshot da vidimo da si kupio 6 komada powerbankova kako tvrdiš.

Ali nemoj se više ni truditi, jasno je pišeš bajke bez ikakvih dokaza.
croarmy is offline  
Old 30.07.2017., 12:37   #730
Ako ti je taj frend slikao paket koji je stigao u poštu,što ga nije uzeo i donio ti ga?
Koja smijurija
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Old 30.07.2017., 22:28   #731
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Ako ti je taj frend slikao paket koji je stigao u poštu,što ga nije uzeo i donio ti ga?
Koja smijurija
Zato jer ne smije.
Nije njegovo radno mjesto. Gubitak posla ili nesto slicno nije vrijedno paketa.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Old 07.08.2017., 14:29   #732
Baterije se ne smiju slati poštom. Vjerojatno je u tome problem.
Mephisto is offline  
Old 11.08.2017., 10:34   #733
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Baterije se ne smiju slati poštom. Vjerojatno je u tome problem.
Ma da što! Onda nitko nikad ne bi primio mobitel, tablet i sve što dolazi s baterijom. A ni ja ne bih nikad primio NiMh baterije iz HK, Kine ili odakle već..!
San Sui is offline  
Old 11.08.2017., 10:41   #734
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Kako je tvoj frend znao da je tebi stigao paket? On je svaki dan ispitivao ove u pošti jel ima šta na tvoje ime i onda su oni prebirali stotine paketa da se njemu pokaže? Uopće ne kužim šta ti pričaš.
Kažeš još i da je poslikao paket, zašto bi on slikao paket i tebi slao slike? Znači vi kao da ste se pripremali da će tebe netko pokrasti.
Jel nije logičnije da je pitao kad će ti to biti dostavljeno kad je vidio paket na tvoje ime i ako već ima nekog utjecaja tamo?

Plus, ono što je najsmješnije, on vidi tvoj paket, slika ga i onda taj paket netko ukrade.
Daj te lovačke priče pričaj negdje dalje, to ne bi povjerovala ni djeca od 5 godina.


I šta si ti tu stavio? Ama baš ništa.
Ja te tražim screenshot da vidimo da si kupio 6 komada powerbankova kako tvrdiš.

Ali nemoj se više ni truditi, jasno je pišeš bajke bez ikakvih dokaza.
Da, zaista, ovo s ''prijateljem fotografom u pošti'' su neke priče iz začarane šume.

Istina da problema s HP ima, to iskusim tu i tamo, ali mislim da je najveći problem u nedostatku kvalificiranog osoblja i poštenog nadasve.
Nije HP iznimka i kurirske službe su postale problematične, upravo zbog nedostatka osoblja, a vidim da su neki vrijedni dečki napustili ta loše plaćena radna mjesta i otišli trbuhom za kruhom. S potpunim pravom!
No to nije tema, ali eto samo jedno viđenje problema s dostavama.
San Sui is offline  
Old 11.08.2017., 10:45   #735
Obavijest HP-a
Obavijest HK pošte
Obavijest DHL-a
Obavijest njemačke pošte

Ukratko, neke pošte dozvoljavaju baterije umetnute u uređaj, ali ne dozvoljavaju samostalne baterije, druge (npr. HK) ne dozvoljavaju ni umetnute u uređaj.
Ovo se ne odnosi na NiMH baterije.
Mephisto is offline  
Old 11.08.2017., 11:05   #736
Većina mobitela/tableta danas dolazi s ugrađenim baterijama, pa što onda s tim?!
Matične ploče iz HK dolaze opremljene dugmastim baterijama, što s tim?
Dugmaste baterije (kojih nije bilo na našem tržištu) sam nabavio iz HK.

Kada bi se tih pravila držali strogo i rigorozno pitanje je koliko bi mnoge firme izdržale (uključujući i poštanske)?!
San Sui is offline  
Old 11.08.2017., 12:05   #737
Većina prodavača zna koje poštanske službe što dozvoljavaju, pa onda tako šalju. Ali uvijek ima bisera koji žele proći što jeftinije, i onda se čude kad im se počne vraćati.
Mephisto is offline  
Old 11.08.2017., 13:41   #738
Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
Većina mobitela/tableta danas dolazi s ugrađenim baterijama, pa što onda s tim?!
Matične ploče iz HK dolaze opremljene dugmastim baterijama, što s tim?
Dugmaste baterije (kojih nije bilo na našem tržištu) sam nabavio iz HK.

Kada bi se tih pravila držali strogo i rigorozno pitanje je koliko bi mnoge firme izdržale (uključujući i poštanske)?!
Postoje limiti litijskih baterija po prijevoznom sredstvu, sve se mora deklarirati.
Nakon jako nezgodnih situacija (kao rušenja zrakoplova) više nema zezancije. Tj., nema već par godina.
Old Iggy is offline  
Old 11.08.2017., 15:12   #739
ma sve će biti u redu
San Sui is offline  
Old 29.08.2017., 13:33   #740
Evo i mojeg iskustva, nadam se (ili da se ipak ne nadam? ) da nije jedino...
Igrom slučaja jučer saznam da sam na jednom portalu još u siječnju osvojila nagradu. Onako- ne baš sitnicu, nego parfem u vrijednosti oko 30-ak eura.
Naravno, nikad nije došlo na moju adresu.
Pošaljem upit portalu - i ljubazno su mi odgovorili kako su parfem poslali preporučeno još sredinom veljače, te mi prilože kopiju potvrde.
Naravno, poslala sam upit i na poštu, međutim prošlo je previše vremena, znam, i vjerojatno ću dobiti neki "utješni" odgovor kako im je žao ali da je rok za prigovor istekao, bla bla bla... no mene ipak zanima - kako se tako nešto uopće i može desiti?? Što, paket ispari, ne znam... čak i da se "nije mogao isporučiti" - vratio bi se pošiljatelju, valjda... ne znam...

tessaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.