Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2014., 07:58   #21
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Gdje si našla Nikon D3100 da košta skoro isto kao Sony NEX-3NL ?
Moraš obratiti pažnju da Nikon D3100 znaju prodavati bez objektiva, a fotić bez objektiva je niš koristi ko auto bez kotača pa ćeš moraš naknadno kupiti objektiv. Tako da obrati pažnju dali taj Nikon ide sa ili bez objektiva.
A što se tiće razlike između ta dva fotića za amaterske potrebe razlika između ta dva fotića je zanemariva.
Ja bih da sam na tvome mijestu odabrao Sony-a jer je manji i praktičniji suputnik od tog Nikon-a. Obadva fotića imaju mogućnost izmjene objektiva tako da možeš naknadno dokupiti nekakav teleobjektiv za daljinu.

Tu imaš primjere fotografija koje su ta dva fotića okinula, vidjet ćeš da baš nije neka razlika jer su obadva fotića dobra.

http://www.dpreview.com/products/Sony/slrs/sony_nex3n

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/20
Hvala na svim savjetima! Da, i meni se kvaliteta fotografija čini podjednako dobra u oba, a mislim da sam čak negdje pročitala da je Sony po tom pitanju 10% bolji od Nikona, no ne sjećam se di je to bilo. Uglavnom Nikon za cijenu od 2500kn sam našla ovdje http://www.edigital.hr/DSLR_fotoapar...&partner=10002. Po ovomu što piše rekla bih da je i objektiv uključen.
A što se tiče objektiva s kojima oba od njih dolaze, jesu oni dovoljno dobri za kvalitetne fotografije? U objektive se nekako najmanje kužim pa trebam to još istražit. Uglavnom ne bih nakon kupnje samog fotoaparata bila u mogućnosti kupiti odmah i neki dodatni objektiv, ako ikada onda tek možda za godinu, dvije, pa bi mi bilo važno da je objektiv s kojim fotić dolazi solidan.
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 08:46   #22
Ti fotici s izmjenjivim objektivima prilikom kupnje dolaze s osnovnim objektivom za blizinu jer imaju obicno nekakvih 3-4x opticki zoom. Ali nije los uglavnom namjena je za blizinu do nekakvih 15m, mozes ti fotkati u beskonacnost samo je na fotografijama sve presitno.
Kad kupis fotic onda ces vidjet dal ti uopce treba teleobjektiv ili ne. Uglavnom kako god bolji ti je taj manji Sony fotic jer je mali i prakticniji, da mozes snjime zaputiti jer nezauzima puno mijesta i nije glomazan. Mnogi amateri nakon DSLR pobijegnu nazad na malo bolje kompakte i ovoga posalju u oglasnik, dok jos nekaj vrijedi bas zbog glomaznosti ko da se radi o cigli, a ne o foticu.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 13:21   #23
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ti fotici s izmjenjivim objektivima prilikom kupnje dolaze s osnovnim objektivom za blizinu jer imaju obicno nekakvih 3-4x opticki zoom. Ali nije los uglavnom namjena je za blizinu do nekakvih 15m, mozes ti fotkati u beskonacnost samo je na fotografijama sve presitno.
Kad kupis fotic onda ces vidjet dal ti uopce treba teleobjektiv ili ne. Uglavnom kako god bolji ti je taj manji Sony fotic jer je mali i prakticniji, da mozes snjime zaputiti jer nezauzima puno mijesta i nije glomazan. Mnogi amateri nakon DSLR pobijegnu nazad na malo bolje kompakte i ovoga posalju u oglasnik, dok jos nekaj vrijedi bas zbog glomaznosti ko da se radi o cigli, a ne o foticu.
Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
..Ne radi se tu o glomaznosti,vec najvise o nedostatku volje da se nesto nauci..naime velika vecina tih kvazi amatera drzi se full-atomatike i nikad nije imala volje da nesto nauci o manuali i da popravi kvalitetu svojih fotki..tu se najvise radi o ljudima koji imaju neku lovu s kojima lako moze da nesto kupi,ali nemaju volje i da nesto nauce..s vremenom im ponestane i volje da ih nose..
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:05   #24
Quote:
ucka kaže: Pogledaj post
..Ne radi se tu o glomaznosti,vec najvise o nedostatku volje da se nesto nauci..naime velika vecina tih kvazi amatera drzi se full-atomatike i nikad nije imala volje da nesto nauci o manuali i da popravi kvalitetu svojih fotki..tu se najvise radi o ljudima koji imaju neku lovu s kojima lako moze da nesto kupi,ali nemaju volje i da nesto nauce..s vremenom im ponestane i volje da ih nose..
Onda me uz SASovo zanima i tvoje mišljenje, koji od ta dva navedena je po tebi bolje uzet? Ja jesam amater, ali volje za učenjem imam, no kao što sam rekla, neke dodatne objektive neću moći duže vrijeme kupovati. Inače ljudi navode da je nedostatak ovog Sonyja što nema viewfinder, koliku to razliku zbilja čini u stvarnosti? Po onome što sam čitala, znam da viewfinder omogućuje jasnije i stabilnije slikanje u usporedbi s LCD ekranom koji još k tome može naići na problem ako je vani sunčano. Sve informacije su u biti dobrodošle pa molim te da podijeliš sve što ti se čini važnim idući tjedan bih htjela ići kupiti jedan od ta dva, a količina Sonyja je navodno ograničena pa bih se trebala požuriti u slučaju da se odlučim za njega
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:10   #25
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ti fotici s izmjenjivim objektivima prilikom kupnje dolaze s osnovnim objektivom za blizinu jer imaju obicno nekakvih 3-4x opticki zoom. Ali nije los uglavnom namjena je za blizinu do nekakvih 15m, mozes ti fotkati u beskonacnost samo je na fotografijama sve presitno.
Kad kupis fotic onda ces vidjet dal ti uopce treba teleobjektiv ili ne. Uglavnom kako god bolji ti je taj manji Sony fotic jer je mali i prakticniji, da mozes snjime zaputiti jer nezauzima puno mijesta i nije glomazan. Mnogi amateri nakon DSLR pobijegnu nazad na malo bolje kompakte i ovoga posalju u oglasnik, dok jos nekaj vrijedi bas zbog glomaznosti ko da se radi o cigli, a ne o foticu.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
Da da, tako sam i mislila napravit. Ako s vremenom skužim da mi treba neki drugi objektiv onda bih skupila novce i nabavila ga Veličina samog fotoaparata i nije toooliki problem, ne želim ništa preglomazno, ali ovaj Nikon mi se zapravo ne čini toliko velik koliko neki drugi DSLR-ovi koje sam gledala pa mislim da bi bio dobar suputnik Stvarno puno hvala na pomoći, nemam nikog od frendova da se kuži u to pa mi ovo dobro dođe!
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:53   #26
Joj moram priznat da sam sad još više u dilemi. A ništa, budem još istražila par dana po netu pa ću odlučit. U svakom slučaju vam hvala oboma na pomoći
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:17   #27
Quote:
cloudyday kaže: Pogledaj post
Joj moram priznat da sam sad još više u dilemi. A ništa, budem još istražila par dana po netu pa ću odlučit. U svakom slučaju vam hvala oboma na pomoći
..mozes malo pogledat i po webu za polovne dslr..najbolje ti je pogledat na foto forumima, jer su kolege iskreni o svojoj tehnici..
npr.imas nikon 5100 za 2400 kuna a i objektive mozes nas na istom forumu
:
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 20:05   #28
da li bi možda umjesto ona 3 kompakta (canon, samsung, pentax) bilo bolje uzeti ovaj samsung, ako dolazi s objektivom, s obzirom da je na 50 % i ulazi u budžet --> http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...#specifikaciok
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 20:34   #29
Quote:
cloudyday kaže: Pogledaj post
Joj moram priznat da sam sad još više u dilemi. A ništa, budem još istražila par dana po netu pa ću odlučit. U svakom slučaju vam hvala oboma na pomoći
Čovijek ti je samo zakomplicirao život, to je ko da je rekao da mu je terenac s reduktorom zakon i da su sva druga vozila tačke. Dali svima nama treba terenac s reduktorom da ne zapnemo na golom asfaltu ?

Manualne opcije zaboravi pogotovo ako budeš fotkala ljude, životinje jer su svi oni pokretni objekti koji su nemirni i nemaju strpljenja da čačkaš po opcijama. Tako da će na tebi biti samo da postaviš dva važna parametra kao što je to ISO radi izbjegavanja zrnatosti i balans bijele boje (uvijeti: dali je sunce/oblačno/ žarulja/... )
Dok skroz u manualnim opcijama moći ćeš jedino fotkati što može čekati kao što je to biljka, zgrada i takve statične stvari koje mogu tebe čekati da se igraš s parametrima u opcijama.
Imam jeftiniji fotić koji ima maunalne opcije i zbilja u manualnom modu prelijepo ispadaju fotke. Samo je problem taj kada fotkam ljude kak je bila firma mojoj sestrični, onda su svi pričali da šta se ja igram sa fotkićem, daj fotkaj. Drugim riječima nemaju vremena da sačekaju koju minutu da ja precizno podesim ručno sve parametre, pa sam svejedno unatoč znanju morao sve fotkati u automatskom modu, jedino što sam stigao podesiti jeste ISO i balans bijele boje i to je sve.

Viewfinder ti nije nekaj ekstra bitan jer kada okineš fotografiju i dalje moraš pogledati na ekranu da vidiš kako je ispala fotka, imam i ja viewfinder na svom fotiću, ali ga slabo koristim. Samo pojačaš osvijetljenje ekrana pa ćeš i dalje koliko tolko dobro vidjeti u podne. Ako vidiš čatkati na mobitelu u podne, onda ćeš vidjeti i na tom ekranu od fotića.

Ne kompliciraj kupi taj Sony fotić i ostavi se foruma, jer će na forumu uvijek biti rasprave šta je bolje i zašto. Da meni ko pokloni DSLR taj bi završio u oglasniku i kupio takav model Sony ili neke druge marke nebitno koji spada pod mirrorless jer je puno manji i praktičniji od DSLR-a.

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
da li bi možda umjesto ona 3 kompakta (canon, samsung, pentax) bilo bolje uzeti ovaj samsung, ako dolazi s objektivom, s obzirom da je na 50 % i ulazi u budžet --> http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...#specifikaciok
Da, radi kvalitetnije fotke, mala dimenzija ima mogućnost izmjene objektiva znači samo na taj fotić danas sutra okačiš teleobjektiv za fotkanje na daljinu jer osnovni objektiv s kojim fotić dolazi nema veliki zoom svega oko 2.5x optički zoom, ako se nevaram. Dok ona tri fotića imaju veeeliki zoom preko 20x optički!
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 21:59   #30
nisam sigurna i ne znam kako provjeriti, ali da li taj samsung spada u mirrorless fotoaparate...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:18   #31
Da, spada u mirrorless aparate.
Trenutno ima odlicnu cijenu, ali je daleko od nekog idealnog fotica...kada bi se zanemarila cijena ima znatno boljih fotica u mirrorless klasi.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:20   #32
to sigurno ima...samo što je njoj max budžet 1500 kn....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:24   #33
Onda nema sta razmisljati, NX2000 je trenutno najbolje sto 1500 Kn novca moze kupiti unatoc mnogim manama.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:29   #34
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
nisam sigurna i ne znam kako provjeriti, ali da li taj samsung spada u mirrorless fotoaparate...
Da.

http://www.dpreview.com/news/2013/05...h-wifi-and-nfc

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2418387,00.asp

https://www.google.hr/#q=mirrorless+samsung+nx2000
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 16:35   #35
Uh nakupilo se tu postova pa da sad ne odgovaram na sve koji su imali veze s mojim upitom, samo ću reć da sam si dala deadline do srijede da odlučim pa ću naposlijetku javit kakva je odluka pala
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:30   #36
Ubacujem se u temu sa pitanjem, da li se ispalati čekati Nikon p340, a tražim nešto sličnih karakteristika, pa ako netko ima kakav prijedlog?
Hvala
olfactus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 19:03   #37
lijepo se tema rasplamsala

Možete mi još samo predložit neku dobru knjigu za početnike. Dakle da je provjereno dobra, pa da cura nauči iskoristit mogućnosti fotoaparata.
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:04   #38
Quote:
DIABLO III kaže: Pogledaj post
lijepo se tema rasplamsala

Možete mi još samo predložit neku dobru knjigu za početnike. Dakle da je provjereno dobra, pa da cura nauči iskoristit mogućnosti fotoaparata.
Baš sam htjela isto pitanje postavit skinula sam par knjiga ali bih rado neku preporuku od znalaca
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:38   #39
za upoznavanje s mogućnostima fotoaparata, najbolje je prostudirati manual guide koji se dobije s fotoaparatom....sve piše za što se koristi i kako se koristi....

što se tiče knjige, prijateljica je tek nedavno počela s fotografijom i skinula je ovu knjigu, ima 400 stranica i podijeljena je po tematskim podučjima (pejzaži, portreti, arhitektura, životinje i sl) --> https://docviewer.yandex.com/?url=ya...c=534d8ab79353
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 08:03   #40
Za potpunog početnika, na hrvatskom
http://www.pcelinjak.com/baza_podata...a_fotografije/

Čisto radi upoznavanja sa osnovnim pojmovima
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.