Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 23:55   #81
Nije bitan dohodak već prihod. Jer teoretski možeš imati prihoda 1.000.000,00 kn a isto toliko troškova tj. uopće ne imati dohodka, ali svejedno moraš ući u obveznike PDV-a.
U sustav PDV-a moraš prve sljedeće kalendarske godine koja slijedi godinu u kojoj je ostvaren prihod od preko 85.000,00 kn godišnje.
leola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:26   #82
Registracija Hr. proizvoda?

Jel itko prošao proceduru? Zanima me kako treba izgledati dokumentacija za registraciju hr. proizvoda točnije do kojih detalja mora biti razrađena?

Hvala!
Biljčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 20:43   #83
registraciju hr. proizvoda?

Misliš na HGK-ovo "Izvorno hrvatsko" ili "Hrvatska kvaliteta"?

Prijavi se na www.hrvatskiproizvod.com, uputstva su ti ovdje http://www.hrvatskiproizvod.com/extr...pcija=uputstva
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:27   #84
EURO 2012

U slučaju da Hrvatska i Mađarska dobiju europsko prvenstvo neki kažu da ćemo financijski krahirat dok drugi tvrde da će naše gospodarstvo konačno stat na svoje noge i krenuti punom parom naprijed. Koliko sam uspio čut dok sam bio u Barceloni tamo se od OI 1992 turistički promet povećavao svake godine jedno desetak godina za 10% a infrastruktura koju su izgradili preporodila je grad. EP se po popularnosti otprilike može usporedit sa OI pa je za očekivati i da se u našim gradovima domaćinima može dogoditi nešto slično. I Univerzijada '87 je Zagrebu donijela puno toga dobroga a EP je ipak puno jača stvar. A opet, postoje realne sumnje da nemamo dosta para i da bi nas daljne zaduženje odvelo u pakao a da se ni ne spominje dosta izvjesna krađa para od strane raznih domaćih lopova ko na projektu "obnove" Dinamova stadiona. Hoćemo li dakle po eventualnom dobijanju EP propast i usto bit opljačkani ili ćemo konačno malo unaprijedit ovo naše jadno gospodarstvo koje je inače duplo slabije od nekih solidnih firmi u svijetu?
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:58   #85
Niti ce doci do kraha niti ce sve procvjetati. Lokalna samouprava ce,, mozda, dati lovu za izgradnju stadiona i pratecih objekata. Tu lovu moze uzeti od poreznih obveznika. Kad se ipojave 'navijaci turisti' donijeti ce neku lovicu koja ce zavrsiti u rukama turistickih djelatnika. Uzet ce se neka lova od tv prava i to je to. Samo ce se dogoditt seoba love od poreznik obveznika i turista prema hns, ugostiteljima i sl.
Mozda!!!
Al& is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:23   #86
Zastupništvo za prodaju i ugradnju pvc stolarije

Htio bih otovoriti zastupništva u Hrvatskoj za prodaju i ugradnju pvc stolarije.Dakle ja imam proizvodnju pvc prozora i trebao bih nekoga da odradi prodaju i ugradnju na području cijele države. Tražim firme ili osobe koje se bave srodnom djelatnošću i ovime bi htjele dopuniti proizvodni program.E sad je moj problem sljedeći: gdje to oglasiti? Na lokalnim radio postajama, putem novina(dnevnih) ili putem casopisa za gradenje? Evo svaki savjet bi bio dobrodošao.
staklarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:20   #87
koliko shvatih iz tvojih prijašnjih postova ti se aktivno već baviš stolarijom.

što znači da vjerojatno imaš poznanstva u tom krugu ljudi tj firmi.

uvijek imaš malih obrta koji veliki uvoznici/zastupnici ne hebu ni 5% i nedaju im distribuciju ili nekakvo ovlaštenje, radi neke svoje politike distribucije, podjela teritorija isl.

ono što bi ti trebao napraviti u startu je da popričaš u miru rpvo sam sa sobom. vjerujem da ak se dovoljno skoncetriraš da ćeš se sjetiti x kojekavih obrta diljem RH koje osobno poznaješ jer si ih susretao u poslu

po meni, princip bi ti trebao biti da u većim gradovima, nađeš bar po jedan obrt/firmu koju će te zastupati.

posebno oglašavanje za to ti netreba, mislim da skupiš te svoje distributere/montere. vidi ponekim oglaisma tko se time bavi - pvc stolarijom i javi im se sam i ponudi suradnju

neznam o kojem brandu profila govoriš, ali ak nisu još u RH,onda moraš s njima dogovriti da ti daju neku paru da njih i sebe izreklamiraš

a ak već jesu, onda vjerojatno vće imaju svoju mrežu, pa će biti teško, aline i nedostižno izgraditi novu

ak imaš kakvihjoš pitnaja slobodno se javi na PM
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 21:02   #88
Organizacija tečajeva

Treba li d.o.o. pri registraciji djelatnosti organiziranja tečajeva ili seminara odobrenje nekog ministarstva (obrazovanja, financija)?
virgulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:59   #89
Mislim da treba od MZOSa ali samo ako namjeravaš izdavati diplome. Provjeri kod njih.
delta x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 20:44   #90
Odustajanje od otvaranja firme

situacija je slijedeca:
2 ljudi se udruzilo i odlucilo otvoriti firmu, predan je zahtjev i sada jedan od njih zeli odustati, polog za otvaranje firme je naravno vec uplacen u odnosu 50:50. moze li se od zahtjeva za otvaranje firme odustati i da li HITRO vraca uplacene novce? rjeseanje od suda jos nije dobiveno.
malica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 00:35   #91
koliko ja znam NE. Da niste predali na sud onda ste mogli odustati, ali nakon što sud upiše tvrtka je osnovana. Sad jedino da ideš na sud i obustaviš registraciju ili da otkupiš drugu polovicu samo što će te to koštati kao još jedno osnivanje jer treba sve papire izmjeniti. Šteta.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:41   #92
A jel vrijede još uvijek one fore da korisnikom kredita može biti i netko bez nogu i ruku, slijep, gluh, nijem, kljast i uz to duševno bolestan, samo da ima odgovarajuće jamce?
I kakve onda ima veze stavka da individualno zaduženje ne može biti više od n-tog dijela plaće?
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:10   #93
Javni sektor

Može malo ekonomske teorije?
Zanima me što sve, u nekoj državi, spada u javni sektor i kako se financiraju tijela navedenog.
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:34   #94
javni sektor ti je ugrubo sve ono gdi se država pojavlje kao poslodavac, a uglavnom se financira iz državnog proračuna
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 23:56   #95
Škola stranih jezika - osnivanje

Tko može i pod kojim uvjetima (da li mora biti ustanova, obrt, doo) otvoriti školu stranih jezika?

Koji propisi to reguliraju?

Da li se za početak rada mora tražiti suglasnost ministarstva ili?

Hvala!

pozz.
maestropz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 15:41   #96
Suglasnost ministarstva treba ako ćeš davati diplome.
Školu stranih jezika može otvoriti bilo tko (bez obzira na spremu), dok npr. trgovinu ne može otvoriti profesor je on nema "odgovarajuću spremu" !
Čini mi se da se otvara kao ustanova...
delta x is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:25   #97
Radni staž

želim se vratiti u hrvatsku. radio sam pet godina u inozemstvu. šta se dešava sa radnim stažom stečenim tamo?
geronimove mudrolije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:49   #98
Ako se zaposliš u nekoj normalnoj firmi, odnosno ne kod malog privatnika koji još u fazi prvobitne akumulacije kapitala, tih pet godina će ti se priznat kao "minuli rad" što iznosi u prosjeku 0,5% za godinu staža. Naravno kad ideš u mirovinu taj ti se staž također računa
nives01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 18:01   #99
Hotel / B&B - Zagreb

Dobar dan,

buduci ne uspijevam pronaci konkretne informacije/podatke "googlajuci" evo da postavim ovdje pitanje
naime ako netko zna zanimalo bi me konkretno pretpostavke koje je potrebno ispuniti za otvaranje malog hotela i/ili B&B-a i razlike (vjerojatno pitanje najbolje za nekog tko se time vec bavi)

konkretno razmisljam o kupovini jedne nekretnine (vece kuce) koju bih prenamjenovao u B&B

. znaci postoje li nekakvi zahtjevi u vezi:
- velicine prostora (samih soba)
- posebne infrastrukture (ulazi prostor)
- unutrasnjeg uredjenja (WC-a, prostora za dorucak...)
- usluge...

. postoji li (vjerujem da postoji, ali koje je) zakonska razlika kod otvaranja hotela/B&B-a (npr. broj soba, razina usluge...)

nadalje ako mi netko moze savjetovati kome bih se mogao obratiti u vezi kreditiranja (znaci kupovina nekretnine, uredjenje prostora, kupovina inventara, PC-a, troskovi oglasavanja, ....)

vjerujem da je potrebno (ili mozda nije) zaposliti bar jednu osobu doticnih kvalifikacija (hoteljerstva)

jeli knjigovodja obvezatan ili?

evo za sada ovih par pitanja...
naravno da bi i link bi bio dovoljan
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 18:58   #100
Potraži u Narodnim novinama tamo je sve to regulirano. Naravno da postoje zahtjevi i o njima ovisi buduća kategorizacija objekta.
Ovisno o objektu koji ćeš otvoriti i tvojem statusu (privatni iznajmljivač, firma)zavisi dali ćeš morati imati osoblje, knjigovođu...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.