Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 17:41   #1
Radio Varaždin se gasi?

Quote:
Radio Varaždin proživljava svoje najteže dane, a od sutra nemaju ni direktoricu. Naime, dosadašnja direktorica Kristina Androlić dala je otkaz, jer kako kaže nije imala podršku vlasnika.

- 2. svibnja sam se vratila s porodiljnog dopusta i zajedno s djelatnicima napravila sve što sam mogla za uspostavu likvidnosti. Nakon što sam se vratila dočekali su me blokirani račun, kašnjenje plaća, neplaćene režije i isključen jedan od odašiljača. Bacili smo se u bespoštednu borbu za radio. Radimo bez plaće. Prekinuli smo blokadu, namirili sve ovrhe koje su tada bile na FINA-i, isplatili smo plaću za ožujak, platili sve hitne režije i osposobili radio za rad. Cijelo to vrijeme tražili smo pomoć od vlasnika i Grada Varaždina koji nam je bio dužan djelomično isplatiti ulaganja u zgradu Petra Preradovića 4, u kojoj se nalazimo. Prošla su dva mjeseca pregovora i pokušaja te smo dobili negativne odgovore. Nakon toga podnijela sam otkaz jer vidim da nemam podršku vlasnika, jer nam on nema želju pomoći, a to nam je nekoliko puta jasno rekao - rekla je danas Kristina Androlić za Radio Varaždin.

Dodala da javnost nije detaljno upućena u probleme Radio Varaždina će da su van izlazi samo neki elementi van. Androlić je kazala i da se išlo u kredite za preuređenje prostora koji su izazvali probleme s likvidnošću, umjesto da se išlo u investicuju u vlastite stupove za odašiljače i struju koja se sada plaća nekome drugome. Objasnila je da zbog krize marketing i oglašavanje također trpe.

- Problemi su nastali davno prije i vlasnik ne može za probleme kriviti samo zadnju ili zadnje uprave. Postojale su uprave koje su na vlasti bile deset godina i koje su donosile ključne odluke. Radio Varaždin je radio sa županijskom koncesijom, više od 30 000 slušatelja, imamo kvalitetan program i kvalitetan informativni program. I dalje zarađujemo više od svih radio stanica u Varaždinskoj županiji i toga je vlasnik svjestan. No, zbog prevelikih troškova koji su nagomilani zbog kredita koji se moraju vraćati i fiksnih troškova si zaista više ne možemo sami pomoći. Žalosno bi bilo da se ne potraži rješenje jer rješenja ima. Apeliram na vlasnika da još jednom pokuša naći novog vlasnika ili se sa sadašnjim vlasnicima dogovoriti kako zaustaviti blokadu i sanirati dugove. Komentar vlasnika da nismo predali nikakav plan saniranja dugova jednostavno nije točan. Nekoliko smo puta predlagali način kako sanirati dugove. U pismenom obliku on je primo plan, odgovorio je da ga prihvaća, ali pod uvjetom da ja dam zabilježbu na svu svoju materijalnu i nematerijalnu imovinu. To nisam mogla prihvatiti - kazala je Kristina Androlić.

Također, dodala je da daje punu podršku radnicima u njihovoj borbi za opstanak.

- Varaždin ne bi bio isti bez Radio Varaždina jer on je naše kulturno dobro, a ne samo interes vlasnika - završila je direktorica na odlasku.

Predsjednik Nadzornog odbora Radio Varaždina, Ivan Topolnjak (također i direktor Termoplina), Skupštini dioničara Radio Varaždina za novu direktoricu predlaže Dariju Sakač, saznjemo od zaposlenika ovog radija. O tome će se odlučivati idući tjedan, a početkom idućeg tjedna Topolnjak će iznijeti viđenje cijele situacije na Radio Varaždinu i mogućih rješenja.

Grad Varaždin je zbog neplaćene najamnine i spomeničke rente također blokirao Radio Varaždin. Cijelu situaciju komentirao je i gradonačelnik Varaždina Goran Habuš.

- Žao mi je da je Radio Varaždin došao u takvu situaciju. Moramo se osvrnuti na prošlost i reći da je odluka o odlasku radija iz starog prostora i dizanje kredita i uređenje prostora koji nije u vlasništvu Radio Varaždina dovela do ovog stanja danas. Naravno da nikome razumnome ne pada na pamet da radio Varaždin ode u stečaj. Razgovarao sam s direktorom Termoplina, što i kako dalje pa da se razgovara s HRT-om i mogućim kupcima te institucije zaista bitne za ovaj grad. Blokadu Grada Varaždina ćemo skinuti u najkraćem mogućem roku, odnosno čim dobijemo zahtjev za odgodu izvršenja ovrhe. To je nešto što je automatizmom otišlo. Grad Varaždin je posljednji kojemu je u interesu da blokira ili bude odgovoran za stečaj Radio Varaždina. Pokušat ću da ovaj radio, kao lokalni brand, nastavi svoj rad. Uvijek postoji šansa da se spasi ako postoji dobra volja, a od strane Grada ona postoji. Vjerujem da postoji volja i od strane Termoplina, a pitanje je samo postoje li zainteresirani kupci i kako iz ove situacije izaći - objasnio je Habuš za Radio Varaždin
Tekst prenešen sa portala eVaraždin
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 23:24   #2
HRTu upravo nedostaje jedna radijska postaja na Sjeveru.

Zašto HRT ne bi preuzeo Radio Varaždin? HRT ima čak šest radijskih postaja na Jadranu, a samo dva u Panonskoj Hrvatskoj.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 12:20   #3
da, zašto ne
ali ja ipak mislim da će to biti Soundset jer su već nekoliko puta htjeli ući u varaždinski eter, sjetimo se samo Kulta i Megatona!
za sad na Megatonu ide Soundsetova top lista i reklame, ali tko zna što će biti kasnije...
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:57   #4
HRT OBJAVIO KAKO ĆE SMANJITI TROŠKOVE 'Pokrećemo potpuno novu radio postaju'
http://www.jutarnji.hr/hrt-objavio-k...taju-/1214016/
-------
HRT planira pokretanje radijske postaje za Sjever Hrvatske.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 10:44   #5
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
HRT OBJAVIO KAKO ĆE SMANJITI TROŠKOVE 'Pokrećemo potpuno novu radio postaju'
http://www.jutarnji.hr/hrt-objavio-k...taju-/1214016/
-------
HRT planira pokretanje radijske postaje za Sjever Hrvatske.
Morti buju preuzeli Radio Varaždin... čudno mi je to nekak sve... ko bi ga znal
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:05   #6
sigurno
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:23   #7
I ja sam siguran da će HRT preuzeti neke ljude sa Radio Varaždina.

Bilo je i vrijeme da kajkavci dobiju svoj javni radio.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:45   #8
pa već postoji, Radio Sljeme
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:20   #9
Quote:
djtino kaže: Pogledaj post
pa već postoji, Radio Sljeme
Radio Sljeme je radio za grad Zagreb, koji ne nudi puno sadržaja za Zagorje, Međimurje i Podravinu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:51   #10
Tu se uvelike pozicionirao radio Kaj i njegova uzrečica "radio Kaj za kajkavski kraj", a s obzirom na veliko kajkavsko područje dobro bi došao još jedan takav radio.
darkos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 17:31   #11
Quote:
darkos1 kaže: Pogledaj post
Tu se uvelike pozicionirao radio Kaj i njegova uzrečica "radio Kaj za kajkavski kraj", a s obzirom na veliko kajkavsko područje dobro bi došao još jedan takav radio.
Da, samo je problem u tome da u govornom programu uopće nema toga "kaja"... Kaj se jedino čuje u najavi emisije "Kaj ima v Zagrebu" (koja je po meni nepotrebna, uzimajući u obzir da bi takva emisija bila prigodnija za Radio Sljeme ili Antenu Zagreb, a ne za Radio Kaj koji obuhvaća mnogo veći kajkavski teritorij) i u kajkavskoj glazbi navečer.
A i Radio Kaj u okolici Varaždina i samom gradu nije baš toliko slušan (barem sam takvog mišljenja): ljudi općenito okrene na Megaton, Varaždin ili Max (al to se okrene v goricama dok već imaš 2 promila hahaha)
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:27   #12
ne bi se složio, Kaj je itekako slušan u Varaždinskoj županiji
kažeš Max, pa tko to još sluša?
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 20:29   #13
Vjeruj mi, prepelaj se malo po Varaždinbregu vikendom (pogotovo ve dok buju berbe) i iznenadil buš se xD
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 07:52   #14
znam... ali nije Varaždin Breg cijela županija
inače u Varaždinskoj županiji najslušaniji je Sjeverozapad, na drugom mjestu je Megaton
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:21   #15
Quote:
djtino kaže: Pogledaj post
znam... ali nije Varaždin Breg cijela županija
inače u Varaždinskoj županiji najslušaniji je Sjeverozapad, na drugom mjestu je Megaton
Siguran? Od kud ti to?
Ja znam samo za ovo: http://www.radiomegaton.hr/marketing/slusanost.html i http://kultradio.hr/slusanost-po-danima-zupanija.pdf gdje je Megaton najslušaniji.
I kaj ovo sad znači, upišem Radio Sjeverozapad i njihovu mi domenu http://www.sjeverozapad.hr/ otvori web od Radija 1?
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:39   #16
ja sam gledao stare podatke, sorry. čudi me kako je Kult na 2.mjestu
Radio Sjeverozapad/Radio 1 su međusobno umreženi

evo i podataka za Radio Kaj http://www.radio-kaj.hr/foto/slusano...kst-regija.pdf
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:50   #17
Da definitivno je radio Kaj najslušaniji gledajući statistički cjelokupnu Kajkavsku regiju. Skidam kapu jer su sami napravili jedinstven koncept regionalnog radija, za kojeg imaju i koncesiju, u potpunosti su pokrili to područje odašiljačima, otvaraju studije po gradovima i mjestima regije, vlasnička struktura je domaći kapital, novinari profesionalci. Čini mi se da ne bježe za profitom ko neki "po kupljenoj šabloni" radiji tipa antena-otvoreni-narodni....
darkos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:57   #18
ma bude tam došel total FM!!!! moraju i oni imat konja za trku tamo!!!
project zwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 11:49   #19
Totalni FM u Varaždinu već postoji
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:30   #20
Ma ne znam, je li HRT dobra ideja?
JackWhiteIII is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.