Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 12:32   #561
Na sta se ima pravo kod zubara kada imate dopunsko osiguranje, da li uopce imam pravo na nekakav besplatni zahvat, ili nista? Znaci pricam o zubaru preko hzzo koji normalno naplacuje sve zivo. Zvala sam onaj besplatni telefon hzzo dopunsko i tamo mi kazu da oni ne znaju, a tko onda zna? Moj zubar naravno kaze da nemam pravo na nista... Da li netko zna, kome se obratiti da dobijem odgovor? I da li se zubar mora drzati nekog cjenika, ako ima ugovor sa hzzo, ili su cijene kako tko hoce?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:30   #562
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Na sta se ima pravo kod zubara kada imate dopunsko osiguranje, da li uopce imam pravo na nekakav besplatni zahvat, ili nista? Znaci pricam o zubaru preko hzzo koji normalno naplacuje sve zivo. Zvala sam onaj besplatni telefon hzzo dopunsko i tamo mi kazu da oni ne znaju, a tko onda zna? Moj zubar naravno kaze da nemam pravo na nista... Da li netko zna, kome se obratiti da dobijem odgovor? I da li se zubar mora drzati nekog cjenika, ako ima ugovor sa hzzo, ili su cijene kako tko hoce?
http://www.stomatolog.in/site/hr/zak...rica-hzzo.html

Ovo sve je malo zbunjujuće, ali načelno crne i/ili cementne plobe iza, bijele naprijed do trojke (ali ne piše kakve i kakav točno postupak, dakle realno najlošije/najjeftinije), endodontski zahvat (opet, ne piše koji postupak dakle onaj najlošiji), čišćenje kamenca 2x godišnje, potpuna proteza, djelomična proteza s kvačicama, prva pomoć itd ugl za sve bolje se treba platiti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:42   #563
Ok, a krunice? Trenutno si ne mogu priustiti, a zub mi je jedan puknuo, a nebi ga vadila, pa makar i najlosija bila, samo da izdrzi godinu-dvije...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:22   #564
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Ok, a krunice? Trenutno si ne mogu priustiti, a zub mi je jedan puknuo, a nebi ga vadila, pa makar i najlosija bila, samo da izdrzi godinu-dvije...
Nažalost ne.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 14:18   #565
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
http://www.stomatolog.in/site/hr/zak...rica-hzzo.html

Ovo sve je malo zbunjujuće, ali načelno crne i/ili cementne plobe iza, bijele naprijed do trojke (ali ne piše kakve i kakav točno postupak, dakle realno najlošije/najjeftinije), endodontski zahvat (opet, ne piše koji postupak dakle onaj najlošiji), čišćenje kamenca 2x godišnje, potpuna proteza, djelomična proteza s kvačicama, prva pomoć itd ugl za sve bolje se treba platiti
moj zubar vadi zube badava
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 15:47   #566
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
moj zubar vadi zube badava
E i to, da
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:56   #567
Privatni stomatolog u cjeniku ima stavke:
-stomatološki pregled X kuna
-čišćenje i poliranje zuba Y kuna

Ako ja dođem sa ciljem da mi očisti i ispolira zube, da li plaćam samo Y cijenu, ili je normalno platiti (X+Y) jer zube prvo treba pregledati? Neznam kakva je praksa sa stomatolozima i naplatom tog pregleda...
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:57   #568
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Privatni stomatolog u cjeniku ima stavke:
-stomatološki pregled X kuna
-čišćenje i poliranje zuba Y kuna

Ako ja dođem sa ciljem da mi očisti i ispolira zube, da li plaćam samo Y cijenu, ili je normalno platiti (X+Y) jer zube prvo treba pregledati? Neznam kakva je praksa sa stomatolozima i naplatom tog pregleda...
Sve ovisi gdje idete, netko naplaćuje prelged netko ne; privatna praksa ima slobodu naplatiti sve po volji, tj prema važećem cjeniku
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:15   #569
Talking

Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Privatni stomatolog u cjeniku ima stavke:
-stomatološki pregled X kuna
-čišćenje i poliranje zuba Y kuna

Ako ja dođem sa ciljem da mi očisti i ispolira zube, da li plaćam samo Y cijenu, ili je normalno platiti (X+Y) jer zube prvo treba pregledati? Neznam kakva je praksa sa stomatolozima i naplatom tog pregleda...
preko ponude dana troplosna plomba, ciscenje kamenca pjeskarenje poliranje i pregled 150kn
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 10:58   #570
Gdje se besplatno može napraviti dobra slika (ortopan), s manje zračenja? Ili je bolje otići privatno? Čula sam da na dva mjesta u Ilici je ok otići privatno.
Rozika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 16:44   #571
Ima i u Hebrangovoj i u Maksimirskoj (zapadno od Kenedya)
nadprosjecni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 13:32   #572
Imala sam plan i program da sredim zube, ali s ciframa koje navodite, izgleda da ću još duuugo čekati.
Pas maters.
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 22:10   #573
Pozdrav svima, imam dopunsko zdravstveno osiguranje, ali nisam prijavljena ni kod jednoga zubara jer ću se prijaviti nakon udaje u rujnu u Rijeci. Ako želim prije toga u Splitu otići kod zubara da mi očisti kamenac, mogu li to na teret HZZO-a iako nisam prijavljena?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 16:05   #574
ne mozes, ali ne kuzim zasto je ciscenje kamenca hitno?? sad je kraj kolovoza, a ti se udajes u rujnu...
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2018., 21:47   #575
Ima li gdje da piše koje usluge kod ugovornih stomatologa se moraju platiti tzv nadsandard odnosno ono sto ne pokriva zdravstveno?
longway33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 11:59   #576
Quote:
amor-vincit kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam dopunsko zdravstveno osiguranje, ali nisam prijavljena ni kod jednoga zubara jer ću se prijaviti nakon udaje u rujnu u Rijeci. Ako želim prije toga u Splitu otići kod zubara da mi očisti kamenac, mogu li to na teret HZZO-a iako nisam prijavljena?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
Dosta ljudi misli da nije prijavljeno kod nikoga jer se oni osobno nisu išli prijaviti. Ali provjerom u HZZO-u često ispadne da su ipak prijevljeni kod nekog stomatologa a da ni neznaju. Bilo bi dobro da odeš sa knjižicom kod nekog stomatologa i da ti provjeri u sistemu da li si negdje upisana.
Ako nisi možeš se prijaviti kod nekoga i tamo ti mogu očistiti kamenac. Ili ako jesi odeš tamo gdje si prijavljena i to ti tamo riješe. Ili se možeš upisati kod nekog drugog.
Dopunsko zdravstveno nema veze sa čisčenjem kamenca kojeg pokriva osnovno zdravstveno osiguranje nego u tom slučaju ne plačaš participaciju.
jungleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 12:06   #577
Quote:
longway33 kaže: Pogledaj post
Ima li gdje da piše koje usluge kod ugovornih stomatologa se moraju platiti tzv nadsandard odnosno ono sto ne pokriva zdravstveno?
Od konzervative plačaš bijele plombe od četvorke na dalje, plačaju se i fiksni protetski radovi, znači krunice i mostovi.
Doplata razlike u cijeni se vrši za mobilne protetske radove tj. proteze ako nemaš dopunsko zdravstveno osiguranje. Cijena ovisi o vrsti proteze.
Ako se radi parcijalna proteza imaš pravo na dvije fasetirane krunice koje služe kao retencijski elemant za protezu.
jungleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 00:57   #578
Quote:
Rozika kaže: Pogledaj post
Gdje se besplatno može napraviti dobra slika (ortopan).
također me zanima za digitalni ortopan na uputnicu besplatno
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 01:45   #579
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
također me zanima za digitalni ortopan na uputnicu besplatno
Poliklinika Perkovčeva.
jungleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2018., 23:06   #580
Molim ako mi netko moze pomoci.
Otac umirovljenik treba raditi kompletnu protezu gore i dolje.
Socijani zubar mu je rekao da na donju ima pravo besplatno a gornja da kosta 8 000 kn.
Iskreno ne znam sto mu je nudio jer nisam bila sa njim.
Tablice hzzo ne razumijem. Koga pitati ima li pravo i na gornju i donju besplatno a ako nema kolika je uopce realna cijena.
Zao mi je sto nisam bila s njim jer je star i stvarno ne zna nista o tome.
Hvala.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.