Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 14:03   #61
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
kako do 2006e/7/8e?
da, prije mercatora je bio dućan isto sa tehničkom robom, ovo kaj nebo kaže, ali u jugi je bio iskrin servis/popravci..
jedan dio je bio dućan ali je većinom bio servis/popravak..nosili su plave kute unutra..
nemojte me sad zbunjivati..
nebo, je l' se ti sjećaš?

edit: prva asocijacija na slaviju mi je onaj ogroman mlinac za kavu koji je stajao iza blagajne..do videoteke..
sjećam se tog mirisa kave, cijela slavija je mirisala po kavi


edit2: pokušala sam naći na netu neku staru sliku platoa mamutice, da si olakšamo sjećanje i nisam našla..ali jesam ovo:
"u onaj vrtic odmah pokraj trznice sam jedno kratko vrijeme isao, cini mi
se '76-77, vjerojatno zato jer se ili vrtic u travnom tek gradio ili
nije radio subotom. znam da kineskog zida jos nije bilo, a i zgrada u
kopernikovoj se tek gradila (iirc neboderi su vec bili izgradjeni '76
kao i mamutica, dugave su tek bile u planu). izmedju tih nebodera u
kopernikovoj bi redovito prolazio avion u niskom letu kad su prasili
komarce. ispred mamutice je cigo dolazio s medvjedom, iza mamutice su im
pasli konji"

Da, bila je Iskra na mjestu danasnjeg Trgostila/Getro/Presoflex. Ta Iskra je sigurno radila bar do 2005.
Ali bio je i ducan tehnicke robe u maloj Mamutici na mjestu danasnje BIPE. Prodavali su ves masine i tako to.
I ja sam trazila stare slike platoa Mamutice da vidim sto je bilo na mjestu danasnje ljekarne izmedju Radiotaxija i ducana Galeb (a sto je prije bilo na mjestu Galeba?)
Fakat bi morali pisait kronolosku povijest ducana u Travnom

Medvjeda se ne sjecam. Sjecam se kako nije bilo Dugava i onda smo isli na te livade (di je sad Dugave) i krali kukuruze, lovili leptire (ovo zvuci kao Kolindin CV)
Imam cak i fotke nas djece na tim poljima a iza nasih ledja se vide privjesak i jos zgrada ista kao privjesak.I fotke gdje se vidi gradiliste skole.

A da se pokrene akcija skupljanja starih fotki Travna?

A da, guglajuci stare fotke Travnog, naletim na ovaj clanak na eng. o Mamutici. Tog clanka ima i na franc, njem, poljskom i ostalim eu jezicima.
http://www.cafebabel.co.uk/society/a...n-croatia.html
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:10   #62
da li je istina da je akustika mamutice sranje? kad se pusti voda iz kotlica da se cuje tri kata ispod?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:22   #63
Nisam u Mamutici ali imam dosta poznatih tamo i nisam to primijetila.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 17:05   #64
Koliko vas je iz Travnog? ukljucujuci i mene? Baš me zanima...
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 18:46   #65
I ja se pitam. .
A koliko ih je tek koji samo čitaju forum a nisu registrirani, znam ih par.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:17   #66
pa daj zorganizirajte si neko druženje na livadi pa se pobrojite, u vrstu. + ćevosi, i ovoono, štatigajaznam štasvene.
ja naletim onako kao slučajno po službenoj (mod) dužnosti.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 22:02   #67
Ja sam s Utrine, ne znam želite li i susjede
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 23:26   #68
Tamo sam cesto, igram ping pong sa ekipom, u Travnom su očajni stolovi.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 20:09   #69
Exodus, mogu i susjedi..iako se sjećam kvartovskih ratova 80tih .
Šteta sto kod tel.centrale odavno zapušten mini golf.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:53   #70
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Koliko vas je iz Travnog? ukljucujuci i mene? Baš me zanima...
Jel se računaju i skroz friški Travnjani

Like za ideju o čevosima
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 23:59   #71
Nula,kako si se privikao? Si skužio di je Blato?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.05.2015. at 01:05. Reason: "k" :)
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:42   #72
Je videl sam dućan u prolazu,sa vanjske je strane ulice
Sad još ide bitnija stvar-isprobavanje kvalitete proizvoda

Iskreno još nisam preselio jer se 'hebem' sa gletanjem,farbanjem i sličnim poslovima.Idem danas po laminata...
Do kraja tjedna ima da se uselim pa makar i bez kuhinje koji dan

Ovo kolko boravim u kvartu sam prezadovoljan al evo neka zapažanja:
mislio sam da je manja gužva,sa autom popodne je teško nać parkinga
ljudi mi se čine ok,skoro svako pozdravi u zgradi.navikao sam na manje zgrade,bome ovo je velka promjena(neboder,nije mamutica al opet ima dosta ljudi)
plato mamutice mi je ko odlazak u grad
kvart je prepun zelenila,super za ostavit auto prek ljeta u hladu a bome imam i pogled sa lođe na krošnje.zamišljam si uskoro kavicu na lođi i taj pogled
extra dobro za obitelji sa djecom-pa skoro svaka zgrada ima svoj parkić meni je ovo jako velki plus

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.05.2015. at 16:56. Reason: Q
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 21:41   #73
Aj bas mi drago..da, fakat idealno i za obitelj i za nepokretnije ljude jer do platoa mamutice di imaš skoro sve ima i rampa za invalide...ma bit ce ti ful OK.
Bit ćeš ti pravi Travnas.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 12:16   #74
Znate kaj mene zanima; pošto sam tu tek pa godinu i pol, malo više, nisam našao nikakve info o tome dal se tu di može igrati odbojka.
Mislim da u ovom centru nemaju terene.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 20:35   #75
Travno, Dugave i Slobostina nemaju. Ni Sopot.
To je sto se tice istocnog Novog ZG. A ni Sredisce nema.

A sad sam u sanducicu dobila letak za Killgrill & pizza Mamutica. Kao leskovacki rostilj i ostale mesne kerefeke i pizza, ima i dostava. Lokacija je B. Magovca 23, pa po tom mislim da je to u bivsoj Coloniji. Bio tko u Killgrill?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:12   #76
Travno-Novi ZG

Bio ja na Vrbanima, iza ex-Getroa i McDreka, osrednji roštilj, po ničem posebno upečatljiv i zapamtljiv.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:49   #77
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Aj bas mi drago..da, fakat idealno i za obitelj i za nepokretnije ljude jer do platoa mamutice di imaš skoro sve ima i rampa za invalide...ma bit ce ti ful OK.
Bit ćeš ti pravi Travnas.
I meni se čini da bude stvarno lepo tu
Nego jedno pitanje,kaj je ispravnije Travnaš ili Travnjan

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Travno, Dugave i Slobostina nemaju. Ni Sopot.
To je sto se tice istocnog Novog ZG. A ni Sredisce nema.

A sad sam u sanducicu dobila letak za Killgrill & pizza Mamutica. Kao leskovacki rostilj i ostale mesne kerefeke i pizza, ima i dostava. Lokacija je B. Magovca 23, pa po tom mislim da je to u bivsoj Coloniji. Bio tko u Killgrill?
A zakaj ja to nisam dobil? Dobio samo letak za neku pizzeriju u Sopotu...Aj nek napiše netko ak je bil baš na platou...

DeeJay a kak su cijene u tom lokalu?Jel to nekaj fensi i skupo?ili je nekak ko kvaliteta roštilja
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 23:13   #78
Nula plus, pitat cu u familiji kroatistu..možda cak Travnjanin ..
Ma bus dobival brdo letaka i za raznorazne velike dućane ala Konzum i za namjestaj (Lesnina, Jysk itd) i brdo letaka raznoraznih dostava cuge i klope...još ce ti dozvizdit ti silni leci. .
Uslikam ti letak Killgrilla (jelovnik i cjenik) pa cu nakeljiti ovdje sutra, OK?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 16:40   #79
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nula plus, pitat cu u familiji kroatistu..možda cak Travnjanin ..
Ma bus dobival brdo letaka i za raznorazne velike dućane ala Konzum i za namjestaj (Lesnina, Jysk itd) i brdo letaka raznoraznih dostava cuge i klope...još ce ti dozvizdit ti silni leci. .
Uslikam ti letak Killgrilla (jelovnik i cjenik) pa cu nakeljiti ovdje sutra, OK?
ovog se ja nisam sjetil
aj pitaj baš me zanima odgovor

slobodno ti uslikaj letak sa klopačom di se god jede&pije mene zanima nikad dosta letaka
a u konzumu sam posto redovit gost jbg blizu je pa pratim akcije...
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 12:33   #80
pozdrav iz susjedstva
Moram spomenuti (meni) odličan dućan Fertis- ima svašta za stan i majstorije- od kistova do ventilatora, matica, šarafa... i ljudi koji rade su mi super susretljivi
.. i eto sad sam u tom djiru pa... :

Travno za klince (<4g) iz susjedstva
... stazica između škole i parka- odlična za vozikanje bicikla, trčkaranje klinaca koji ne znaju di je kraj staze
... igralište kraj crkve koje je ok i zimi - nije na blatu pa se brzo posuši (iako fali onaj spiralni tobogan )
... brdo za sanjkanje (uglavnom iznad skloništa) - par komada- odlični! (ok, u mom kvartu ima blažih i u sklopu vrtića za manje klince )
... servis bicikla (u jednoj od onih zgrada u kopernikovoj), vidi se iz Ukrajinske
... predstave (kazališne) za klince u MCUK.u
... garaža/servis kosilica (od holdinga valjda)
... nova rampa za invalide na južnoj strani (Priljepka) Mamutice.. wuhu.. za trčanje
... cijeli ophod oko kvarta, staza ogotvo 90% odvojena zelenilom od ceste pa na miru možeš šetat s kolicima/malim djetetom na guralici... i slično
... knjižnica s dječijim odjelom
... nekoliko malih parkića rzabacnih po kvartu
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.