Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 23:30   #21
Jesu li danas i ovih dana nad Dubrovačkim nebom MiGovi ili Fovi i EFovi-to ne znam, ali Krila Oluje jesu.

Uživajte, ja jesam:
http://www.youtube.com/watch?v=IQhrbkZhEtI#t=137

http://www.dubrovniktv.net/?id=1268#!prettyPhoto
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 18:14   #22
Ne znam jel ima tema Krila Oluje
"Krila Oluje": stoti nastup i slavljenička torta
Quote:
U četvrtak je iznad zadarske rive akrobatska grupa „Krila Oluje“ izvela atraktivan letački program, što im je ujedno bio „okrugli“, stoti nastup.

S ovim će programom „Krila Oluje“, iz sastava 93. zrakoplovne baze HRZ i PZO, nastupiti na „Red Bull Air Race“ u Rovinju 13. travnja, a istoga će poslijepodneva njihov stoti nastup biti proslavljen u vojarni u Zemuniku. Za hrabre sposobne letače priređuje se čestitarska torta.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...9/Default.aspx
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 17:31   #23
Kako se bas i nemamo sa cime pohvaliti u Lijepoj nasoj,
onda ovaj vikend Red Bull Air Race u Rovinju / Vrsaru dobro dodje...

Uz cestitke na 100-tom nastupu, deckima iz Krila Oluje

Vidimo se sutra/prekosutra na AD Vrsar LDPV*

*prilika, dok ga CCAA "genijalci" opet ne zatvore
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 22:32   #24
Nagodinu će tridesetogodišnjica Oluje, pa ćemo valjda još jednoga farbati u "prepoznatljive boje", šteta što se to više ne prakticira, bilo je najava da je jedan Pc-9 ići u posebnu shemu povodom 50 000 sati, ali od toga nije ništa bilo... možda koji Mi-8 za 5 000 prevezenog pacijenta...

Što da kažem, napokon. Danas je dobar dan za zrakoplovstvo, prvi nadzvučni je nazad, x desetaka tisuća ljudi je gledalo nastup Krila Oluje skupa sa najodgovornijima u sustavu, o zrakoplovstvu se pričalo cijeli dan, u svim informativnim programima je bilo nešto o migovima...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 13:15   #25
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Nagodinu će tridesetogodišnjica Oluje...
Dobro si se zaletel...ja se samo nadam da ćemo imat priliku proslavit 30-godišnjicu Oluje.
Cola1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 21:15   #26
Quote:
Cola1973 kaže: Pogledaj post
Dobro si se zaletel...ja se samo nadam da ćemo imat priliku proslavit 30-godišnjicu Oluje.
Heheheh, proletjela mi desetka samo tako dobro mi se pobrkalo...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:10   #27
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Neki se izruguju i smiju našim remontiranim MiG-ovima, a iza 2020. godine uvodili bi u HRZ F-4, F-5 Kfir, Mirage F1, … , kojih su se svi već riješili ili ih se rješavaju! Smiju se neki i našoj akro grupi Krila Oluje koja leti na turboprop zrakoplovima PC-9, a pogledajmo malo na čemu lete ostali, ako uopće i imaju akro grupe! Kolege nije nikakva sramota i poniženje u XXI stoljeću imati akro grupu ratnog zrakoplovstva na propelercima! Uostalom u svijetu trenutno službeno postoje 16 vojnih akro grupa koje lete na propelercima (među njima i naša Krila Oluje), 32 koje lete na mlaznim (dozvučnim i nadzvučnim zrakoplovima) i 7 koji lete na helikopterima! Najmanja zrakoplovstva koja imaju mlazne akro grupe su Singapur, Švicarska, Portugal i Grčka. Uostalom i Švicarski Patrouille Suisse su pred ukidanjem zbog povlačenja F-5, F/A-18 su preskupi za akrobacije! Jedan veliki Izrael ima akro grupu koja je do 2005. godine letjela na 4 (ČETIRI!) IAI Tzukit zrakoplova (kopije Francuskih 40 godina starih školskih Fouga Magister školskih zrakoplova!) Od 2005. su prešli na 4x T-6 Texan II zrakoplova koji su američka licenca PC-9. Neki koji lete na propelernim zrakoplovima, čak i ne lete na vojnim, nego na sportsko - akrobatskim zrakoplovima (Argentinci na Su-29, Čileanci na Extra EA-300, Jordanci na Extra EA-300, Malezijci na Extra EA-300, Marokanci na CAP 232).
Mislim lijep je imati akro grupu,ali to ne dokazuje ništa kad letiš/ne letiš na ovim kantama Mig-21 i što bi trebali veseliti se tome??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi

Zadnje uređivanje Hollow Point : 06.03.2015. at 13:07.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:07   #28
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Mislim lijep je imati akro grupu,ali to ne dokazuje ništa kad letiš/ne letiš na ovim kantama Mig-21 i što bi trebali veseliti se tome??
to je pravi Rvat:-)
Brvao Mandžukiću danas... je...ti mater sutra...samo zavist, pesimizam i jal
kakvo cjenjenje truda zalaganja, znoja i učenja, ne daj Bog...pa taman da se radilo i o aviončićima na ringišpilu, a kamoli o ekipi na jednom od najboljih truboprop zrakoplova za obuku i lake borbene operacije današnjice. I uz to ekipi vrhunskih u onome što radi ! Barem ono što ja na svoje oči vidjeh i usporedih sa sličnima po Svijetu , a imao sam sreću vidjeti mnoge na djelu u svom proputovanju tim istim Svijetom.
Imati jednu od vrhunskih obučenih eskadrila ,a izjaviti kako to ništa ne znači ili dokazuje, jel to svaka šuša može eto... ne znam kaj bi rekel,ostao sam osupnut.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:53   #29
Treba li napomenuti da u cijelom svijetu postoji svega 40-ak takvih skupina i ako se uzme u obzir da recimo SAD, V. Britanija, Rusija, Španjolska (zrakoplovna i helikopterska skupina), Švicarska i još poneki ima 2 ili više takvih skupina onda je jasno da svega nekih 20-ak država u svijetu ima takvo što. Jedna Njemačka nema npr. I sada ono po čemu smo u samom vrhu u svijetu je bezvrijedno? Nije li i letačko umijeće Krila Oluje doprinijelo tome da se strani piloti školuju u Zemuniku? Nisu li ti ljudi u stanju odškolovati vrsne pilote za naše potrebe?
Buck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 09:57   #30
da parafraziram nekoga od prije: u ratu krila oluje bi izvodila svoju tocku u zraku i dok neprijatelj zadivljeno gleda u zrak, izvidaci se prikradu i prerezu im vratove
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 10:25   #31
E moji prijatelji Kopriva i Zg Sash sta da vam kazem......
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 11:16   #32
Quote:
zdrug2000 kaže: Pogledaj post
E moji prijatelji Kopriva i Zg Sash sta da vam kazem......
A što se ima reći.
Lovačka eskadrila nam je u raspadu,ali je bitno što akro grupa?

Da budemo na čisto apsolutno podržavam Krila Oluje i svaka im čast i nitko ovdje ne omalovažava njih trud i rad.

Ali gospodo nama se onaj dio koji je najbitiniji raspada,a tu nema nikakve koristi od akro grupe.

Ali dobro zabavljate se vi sada sa Krila Oluje

Možda HRZ ostane samo na razini Akro grupe kako je krenulo,pa će onda neki uzivati u tome kak je lijepo kaj imamo akro grupu.

A AN-32,MI-24,Mig-21 trunu tamo u nekakvom šumarku na Plesu ...ma bravo!!
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:03   #33
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
A što se ima reći.
Lovačka eskadrila nam je u raspadu,ali je bitno što akro grupa?

Da budemo na čisto apsolutno podržavam Krila Oluje i svaka im čast i nitko ovdje ne omalovažava njih trud i rad.

Ali gospodo nama se onaj dio koji je najbitiniji raspada,a tu nema nikakve koristi od akro grupe.

Ali dobro zabavljate se vi sada sa Krila Oluje

Možda HRZ ostane samo na razini Akro grupe kako je krenulo,pa će onda neki uzivati u tome kak je lijepo kaj imamo akro grupu.

A AN-32,MI-24,Mig-21 trunu tamo u nekakvom šumarku na Plesu ...ma bravo!!

Ni taj šumarak na Plesu nije više 1/1 naš...
Gosti smo tj. naše RZ na svojoj zemlji....
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:40   #34
Svakako sa Krila Oluje su vrhunska akro grupa, isto tako jako puno znače za promociju Hrvatske i HRZ-a. Upravo zahvaljujući njima Omanci su odabrali Hrvatsku za školovanje pilota. Najveći nedostatak je u tome što novci dobiveni za školovanje nisu uloženi ni u Eskadrilu aviona 93.ZB, niti u samu 93. ZB za uređenje infrastrukture (smještajnih kapaciteta, uređenje vojarne).
Isto tako zbog povećanog naleta i sama ispravnost aviona nije na zadovoljavajućoj razini (dodajte još dva izleta akro grupe u inozemstvo), tako da se kasni sa planiranim naletom
Međutim sama akro grupa, pa ni eskadrila aviona nema puno smisla dok sve ostalo trune u šumarku...
amile109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:55   #35
Quote:
amile109 kaže: Pogledaj post
Svakako sa Krila Oluje su vrhunska akro grupa, isto tako jako puno znače za promociju Hrvatske i HRZ-a. Upravo zahvaljujući njima Omanci su odabrali Hrvatsku za školovanje pilota. Najveći nedostatak je u tome što novci dobiveni za školovanje nisu uloženi ni u Eskadrilu aviona 93.ZB, niti u samu 93. ZB za uređenje infrastrukture (smještajnih kapaciteta, uređenje vojarne).
Isto tako zbog povećanog naleta i sama ispravnost aviona nije na zadovoljavajućoj razini (dodajte još dva izleta akro grupe u inozemstvo), tako da se kasni sa planiranim naletom
Međutim sama akro grupa, pa ni eskadrila aviona nema puno smisla dok sve ostalo trune u šumarku...
To nitko ne spori samo se bojim da neće imati što promovirati.

Ovo zadnje je cijela poanta.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:55   #36
Quote:
amile109 kaže: Pogledaj post
Isto tako zbog povećanog naleta i sama ispravnost aviona nije na zadovoljavajućoj razini (dodajte još dva izleta akro grupe u inozemstvo), tako da se kasni sa planiranim naletom
Međutim sama akro grupa, pa ni eskadrila aviona nema puno smisla dok sve ostalo trune u šumarku...
Interesantan post, još interesantnija informacija! A kada sam na Hrvatskom zrakoplovnom forum onako "vizionarski" da nebudem bahat natuknu takvo što Damiru Bari. A gle sada se kasni! Pa i pilama je još malo 20 godina, i pile su odradile 50000 sati. Ne idu samo MiG-21 na generalni remont dolazi dan kada će i pile to morati proći.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:23   #37
Evo eskluzive uz našega Mikoyana imete prije negoli MORH objavi.

__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:52   #38
Pa kad smo jad koji nakon što tip odradi 50 000 sati nismo u stanju potrošiti desetak tisuća kuna da to dostojno obilježimo, nek bar Švicarci obilježe. Jel bar pala kakva naljepnica na PC9?
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:01   #39
Je zubi, konjanik više na MORH-a

http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...-na-pc-9m.html
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:16   #40
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Kako su dobre ralje od psine,svaka čast..
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.