Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2013., 17:42   #21
Quote:
achit kaže: Pogledaj post
kako da podesim Oly XZ1 za slikanje iz blizine od nekih cca 1metar,neke stvari u kući u autu,može malo detaljnije...tako da slika ispadne vrhunska

isto tako,kako da slikam recimo prskanje vode?
za prskanje vode imaš gotove preporučene prizore pa pretraži i izaberi nešto što kratko otvara blendu. u ručnom modu možeš to isto a kvaliteta slike će ti osim ostalog jako ovisiti o svjetlu. automatika ti pomaže pa ti pokaže crvenim znakom ako si prekratko vrijeme izabrao. ovo s 1 metar vrhunska slika baš ne razumijem. ako imaš dovoljno svjetla i na automatici će ti slika ispasti vrhunska.
Dupin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 12:17   #22
Quote:
-Ksantipa- kaže: Pogledaj post
Pokušala sam kod svih tih trgovina. I ja sam gledala u edigitalu da bi uzela, čekala da skupim neke novce i taman kad jesam, nigdje ga više nije bilo. Zvala sam trgovine i trgovine, slala hrpu mailova al mi niko nije znao reći da se više ne proizvodi nego su mi samo govorili da ili im treba doć al ne znaju kad ili da ga više ne distribuiraju.
Evo do jučer ga je opet bilo u edigital po malo višoj cijeni nego prije mjesec dana
http://www.edigital.hr/Kompaktni_fot...ni-p41780.html

Quote:
Dupin1 kaže: Pogledaj post
Imam Oly xz 1 i jedina ozbiljna zamjerka mu je, kao i mnogima, ekran na suncu. Što bi bila dobra kupovina kompakta otprilike te kvalitete a da ima tražilo?
I to ali još jedna stvar koja me smeta je fokus, ne mogućnost postavljanja beskonačnog fokusa i općenito fokusiranje noću. Manual focus je također skoro pa beskoristan.

Zadnje uređivanje symbian0 : 20.09.2013. at 12:23.
symbian0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 21:10   #23
Jedan od razloga zašto sam ja kupio XZ-1 je i opus ovog fotografa na Flickru - Guilhem Vellut. Čovjek je najprije fotkao sa XZ-1 i napravio 24.500 fotki sa njime (od 5.4.2011. do 16.12.2013.), a zatim je prešao na XZ-2 i napravio još 52.800 fotki. I dalje svakodnevno snima sa XZ-2. Sve fotke možete vidjeti/skinuti u originalnoj rezoluciji.

XZ-1 je na Flickru po njihovom Camera finderu 16. najpopularniji Olympus fotić, a ako se gledaju samo Point & Shoot aparati, onda je šesti sa 5,578,265 fotki.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:24   #24
Dosao mi je u ruke lijepo ocuvani Olympus XZ2 o kojemu smo naveliko pisali proteklih godina i prema kojemu sam bio dosta rezerviran.
Iznenadjen sam koliko je dobar, prvenstveno mislim na objektiv koji "izvlaci" cudo iz tog relativno malog senzora.
Nakon svih malih aparata koje sam imao (RX100, S95...) moram priznati da je Oly bolji aparat...zbog objektiva prvenstveno.

http://imgur.com/YPjP0NN

Zanimljivo kako i sa tako malim senzorom moze napraviti zahvaljujuci objektivu pristojan bokeh.

Zadnje uređivanje ocean77 : 24.02.2017. at 19:45.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 11:50   #25
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
...Dosao mi je u ruke lijepo ocuvani Olympus XZ2 o kojemu smo naveliko pisali proteklih godina i prema kojemu sam bio dosta rezerviran.
Iznenadjen sam koliko je dobar, prvenstveno mislim na objektiv koji "izvlaci" cudo iz tog relativno malog senzora.
Nakon svih malih aparata koje sam imao (RX100, S95...) moram priznati da je Oly bolji aparat...zbog objektiva prvenstveno.
...
Istina. Nakon više od 4 godine ne nalazim razloga za upgrade...

arnof is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:12   #26
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Dosao mi je u ruke lijepo ocuvani Olympus XZ2 o kojemu smo naveliko pisali proteklih godina i prema kojemu sam bio dosta rezerviran.
Iznenadjen sam koliko je dobar, prvenstveno mislim na objektiv koji "izvlaci" cudo iz tog relativno malog senzora.
Nakon svih malih aparata koje sam imao (RX100, S95...) moram priznati da je Oly bolji aparat...zbog objektiva prvenstveno.

http://imgur.com/YPjP0NN

Zanimljivo kako i sa tako malim senzorom moze napraviti zahvaljujuci objektivu pristojan bokeh.
Ima li kakva opcija da se na njega spoji remote triger ili intervalomter

Poslano sa mog PMP5297C_QUAD koristeći Tapatalk
marijo-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:26   #27
Quote:
marijo-m kaže: Pogledaj post
Ima li kakva opcija da se na njega spoji remote triger ili intervalomter
Olympusov ima oznaku RM-UC1. Ja već par godina koristim ovaj: http://www.ebay.com/itm/370614977667
arnof is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:04   #28
Kakva su vam iskustva sa integriranim blicem? Meni daje uzasno crvenkaste fotke i ima nekako slabi blic u usporedbi sa C-5050.
skljocnulbumte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 09:56   #29
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Dosao mi je u ruke lijepo ocuvani Olympus XZ2 o kojemu smo naveliko pisali proteklih godina i prema kojemu sam bio dosta rezerviran.
XZ-2 je malo čudo i mada imam i Sony RX100 IV ne mislim se riješiti XZ-2. RX100 ima blendu f1.8-2.8, ali čim malo zumiraš već je praktički 2.8 i ide samo do 75 mm. XZ-2 na 112 mm ima f2.5.

Noćne snimke su mi bolje sa XZ-2 nego RX100. No, moraš obavezno snimati u RAW formatu jer je ogromna razlika u kvaliteti između RAW-a i JPG-a.

Quote:
skljocnulbumte kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa integriranim blicem? Meni daje uzasno crvenkaste fotke i ima nekako slabi blic u usporedbi sa C-5050.
Nikad ne koristim blic sa XZ-2, jer nisam imao potrebe, čak ni kod vrlo slabog svjetla.
Thomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 02:43   #30
Quote:
skljocnulbumte kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa integriranim blicem? Meni daje uzasno crvenkaste fotke i ima nekako slabi blic u usporedbi sa C-5050.
kao da je to jedini problem s integriranim blicevima, probaj stavit bilo koji vanjski na hot shoe pa ćeš vidit razliku
Duboan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.