Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Video

Video Slike u pokretu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 22:06   #21
Ma ja sam za to da se stroze regulira letenje. Tu nema dileme. Meni je problem ova birokracija sa snimanjem. Naravno da treba regulirat problem privatnosti i da te nitko ne snima u tvom vlastitom dvoristu, ali da moram trazit dozvolu da snimam sebe kako planinarim ili snimim kolegi vinograd? Nema smisla.
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 23:48   #22
Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
Ne znam jeli ovo pravo mjesto ili ima jos neki forum gdje se okupljaju vlasnici dronova?
Ja sam uzeo P4P jer se i inace bavim snimanjem i fotkanjem ....i na zalost uvelike pozalio.
Nikad kraja birokraciji i nabavku svih mogucih i nemogucih dozvola. Dobio dozvolu od ccaa, dobio dozvole o hakoma...ali zapeo na geodetskoj upravi. Pa oni stvaaaaaarno nisu normalni s tom odredbom da mjesec dana unaprijed moram javit gdje cu, sta cu, s cime cu, kako cu snimat...i to jos na karti u mjerilu....sa zaljepljenim biljezima. Pa to nema nikakvog smisla? Zvao me kolega planinarit i da ponesem dron jer se slap zamrznuo i izgleda fantasticno....slap se otopio u medjuvremenu, zvao me šogor u vinograd i da mu snimim...ne smijem... pitao me prijatelj da mu ufotkam vikendicu u šumi sad dok je pod snijegom...snijeg se otopio a ja nisam jos dobio ni konkretne upute kome sve moram prijavit. Sve je to suludo na kvadrat.
Ovo mi izgleda kao dobra trolerska poruka, ali nažalost mislim da si ozbiljan, pa ću te onako ozbiljno pitati - šta je tebi?

I možeš li mi navesti TOČAN članak TOČNOG zakona(!!!) koji to određuje.

Hvala unaprijed.

P.S. Ako će ti i dalje stajati, pošalji ga meni.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:33   #23
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ovo mi izgleda kao dobra trolerska poruka, ali nažalost mislim da si ozbiljan, pa ću te onako ozbiljno pitati - šta je tebi?

I možeš li mi navesti TOČAN članak TOČNOG zakona(!!!) koji to određuje.

Hvala unaprijed.

P.S. Ako će ti i dalje stajati, pošalji ga meni.

Eo ti cijela uredba pa citaj (ovo je samo za snimanje).
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._130_2768.html

Ako te zanima i zakon za letenje evo ti i to.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...05_49_974.html
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:13   #24
Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
Eo ti cijela uredba pa citaj (ovo je samo za snimanje).
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._130_2768.html

Ako te zanima i zakon za letenje evo ti i to.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...05_49_974.html
Očito ti je promaklo "TOČAN članak".
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:15   #25
To što si ti lijen čitat stvarno nije moj problem.
Jedan članak ne određuje ništa, imaš cijelu uredbu.
Ili bi da ti netko crta?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 00:05   #26
Dronovi,tema za vlasnike i one koji to žele biti...

Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
To što si ti lijen čitat stvarno nije moj problem.
Jedan članak ne određuje ništa, imaš cijelu uredbu.
Ili bi da ti netko crta?

Ja sam sve pročitao davno prije tebe, jer ti nisi ni znao za uredbu donedavno.

Sada mi ti navedi koji članak propisuje kažnjavanje tvoje situacije.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 13:17   #27
Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
To što si ti lijen čitat stvarno nije moj problem.
Jedan članak ne određuje ništa, imaš cijelu uredbu.
Ili bi da ti netko crta?
jesi mislio na ovo?

Zahtjev za izdavanje odobrenja za snimanje ili razvijanje

Članak 6.

(1) Zahtjev za izdavanje odobrenja za snimanje ili razvijanje zračnih snimaka podnosi se za svako pojedinačno snimanje, osim u slučaju iz članka 5. stavka 5. ove Uredbe. Zahtjev neposredno podnosi naručitelj snimanja Državnoj geodetskoj upravi. Zahtjev mora sadržavati sljedeće podatke:

čl.5 s.5 (5) Odobrenje iz stavka 1. ovoga članka može se iznimno izdati za više pojedinačnih snimanja u određenom razdoblju za potrebe izvješćivanja o izvanrednim događajima (prometne gužve, prometne nesreće, prirodne nepogode i sl.).
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 00:27   #28
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
jesi mislio na ovo?

Zahtjev za izdavanje odobrenja za snimanje ili razvijanje

Članak 6.

(1) Zahtjev za izdavanje odobrenja za snimanje ili razvijanje zračnih snimaka podnosi se za svako pojedinačno snimanje, osim u slučaju iz članka 5. stavka 5. ove Uredbe. Zahtjev neposredno podnosi naručitelj snimanja Državnoj geodetskoj upravi. Zahtjev mora sadržavati sljedeće podatke:

čl.5 s.5 (5) Odobrenje iz stavka 1. ovoga članka može se iznimno izdati za više pojedinačnih snimanja u određenom razdoblju za potrebe izvješćivanja o izvanrednim događajima (prometne gužve, prometne nesreće, prirodne nepogode i sl.).
Ljudi, ajde shvatite da je ta uredba iz 2012. godine, kada je koncept drona kod fizičke osobe bio apstraktni pojam.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:57   #29
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajde shvatite da je ta uredba iz 2012. godine, kada je koncept drona kod fizičke osobe bio apstraktni pojam.
Ok.
Kakva su tvoja iskustva što se tiče pravila o letenju? Za kaj tražiš dozvole?
Letenje tipa snimanje kleti, vinograda, inspekcija krova, let iznad Medvedenice recimo ( park prirode), ....
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 15:54   #30
Pita me frend kakva je kod nas zakonska regulativa, jer ide za uskrs u Zadar i htio bi sa sobom ponijeti dron da si snimi malo godisnji odmor.

Iskreno pojma nemam, da li se kod nas smije snimati dronom, kakve su dozvole potrebne i kakvo je osiguranje potrebno?

Npr u njemackoj moras imat osiguranje od stete trecim osobama, tipa dron ti se skrsi i razbije nekom sajbu na autu.

Reko sam mu da se kod nas to manje vise svodi na to ak ti murjak dodje nest pametovat ti mu das neku lovu da ode i to je to. Al bi on svejedno htio znati kako to funkcionira s pravne strane
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:59   #31
https://youtu.be/HoQU-zoolLs
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 06:41   #32
Dali ima ovdje koji znalac da se razumije u dronove točnije u Dji phantom 3 professional,ako postoji neka mi se javi na privatnu poruku bio bi zahvalan
ziko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 13:36   #33
Quote:
ziko3 kaže: Pogledaj post
Dali ima ovdje koji znalac da se razumije u dronove točnije u Dji phantom 3 professional,ako postoji neka mi se javi na privatnu poruku bio bi zahvalan
Pa pitaj ovdje, da se nekom još pomogne, to je i smisao foruma.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:27   #34
znaći ovako kada pokrenem android aplikaciju dji go ne želi mi se nikako povezati,na vrhu u sredini aplikacije mi uvijek prikazuje disconnected a trebalo bi biti prikazano Safe to fly,pokušao s nekoliko android moba ili uvijek isto več stvarno neznam što da u radim lud sam več,ako netko zna kako da ovo riješim bio bi zahvalan
ziko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 09:53   #35
Riješio ovo s dronom samo je trebalo napravit firmware nadogradnju i IMU kalibraciju
ziko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:04   #36
Pozdrav, da ne otvaram novu temu, čitam malo o dronovima te si razmišljam da si kupim jedan za zezanciju ali nemam pojma koji je dobar i što gledati.... Znači najviše bi služio za zezanciju, da ima kameru jer bi se htio spojiti na mob ili komp da mi odmah prenosi sliku uživo kako leti (da li je to moguće??), da baterija ne krepa za 5 min, do nekih 600 kn... Jesam li možda previše optimističan s tim zahtjevima za tu cijenu?
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:31   #37
radije nemoj ništa kupovat ako nemaš barem za DJI Spark jer za tih 600 kn ćeš bacit novce
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:23   #38
Evo par letjelica s popustima
Link: http://bit.ly/Hubsan-NANO-Q4
Kupon kod: NANO4942
Finalna cijena: $ 19.49/€16.37

Link: http://bit.ly/Hubsan-H107L
Kupon kod: HUBSAN947
Finalna cijena: $ 28.69/€23.86

Link: http://bit.ly/DHD-D5
Kupon kod: DHD8288CR
Finalna cijena: $ 21.99/€18.48

Link: https://goo.gl/HHgSgN
Coupon: S9W8674
Cijena: $ 25.25/€ 21.22
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 20:38   #39
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
radije nemoj ništa kupovat ako nemaš barem za DJI Spark jer za tih 600 kn ćeš bacit novce
A što misliš o ovom JJRC H5P,cijena je ispod 400kn a baterija dosta traje.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:59   #40
Zanima me dron DJI Phantom ili Mavic, evtl. Parrot ili Walkira, da ima najmanje fullHD snimanje, programiranje pozicije sa koje je poletio za povratak na istu, barem 20 minuta leta i domet da radi sigurno do 1 km i do visine cca 400-500 metara, te da evtl. može pratiti vozača i njegov ATV do brzina cca 40-50 km/h (ako se ne varam, mislim da Perrot BeBop ima određene mogućnosti da se fokusira na jednu osobu ili vozilo i objektivom prati samo njih na određenoj udaljenosti)...

Cjenovni razred je - gledam rabljene - cca 4000-7000 kuna, pa me zanimaju preporuke i savjeti na što paziti, koju opremu (serijsku i dodatnu) obvezno imati...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.