Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 20:57   #81
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ovo je off topic, ali moram ti odgovoriti.

Gledaj, dotični je bio član više HDZ-ovih Vlada.

Kada je to postajao, jesu li znali tko je on? Ako nisu znali, jesu li glupi? Ako su znali, pod kojim je uvjetima postao pomoćnik ministra ili što je već bio? Pod nikakvim? Što je tražio zauzvrat?

Tko već 25 godina ima apsolutnu kontrolu nad sudstvom? Pa što se čekalo?

Sorry, ali meni ste vi desničari totalno smiješni.

Ovako glasi vaša pričica. Idiotska do srži.

Morali smo primiti bivše jugoubojice. Naivni mi. Rat se sprema. Vjerovali u pomirbu. A što oni nama? Kako su nam zahvalili?

Dakle, mi dobroćudni HDz-ovci, eto, kada smo ih štititili odbila nam se u glavu naša dobrota i naivnost.

A kada je to isto učinio SDP s lex Perković (i ja bih to učinio da sam premijer, ali bih stvorio pretpostavke da im se sudi u RH, koje pretpostavke danas ne postoje ne zato jer pravosuđem dominiraju komunistički kadrovi, ne, upravo zato jer pravosuđem dominiraju HDZ-ovski!), pa znamo da je to jugofilska izdajnička banda, tu namjere nisu čiste.

Kada bi HDZ poklonio neki kraj Hrvatske, vi bi automatski rekli, ah, moralo se, to je u datim okolnostima bio domoljuban čin, zato jer su oni Dobri, čak pomalo bedasti, ti naši državotvorci ali svakako to moramo razumjeti.

Kada bi to isto učinio SDP (a ja mislim da između te dvije stranke, frakcije Saveza konunista, one tvrde koja je postala nacionalistička i one liberalne koja je u stvari i danas liberalna, ali su obje sa primjesama rodijačkog kapitalizma, zbljski u programima ne postoje nikakve razlike), tada bi odmah na njih bacili drvlje i kamenje, jer oni su u vašem desničarskom univerzumu po defaultu krivi.

Uvijek se iznova iznenadim kako vaš svemir funkcionira po načelu Dobro - Zlo, pa nije bitno što se čini, već tko čini ono što se čini.

Kod vas je sposobnost kritičkog rasuđivanja, jebi ga, isključena.

I zato su desničarski komentatori neobjektivni i licemjerni. I zato je ova možda ipak on topic.
Po kojoj je osnovi Perković mogao biti transferiran u Njemačku prije Europskog uhidbenog naloga ? Hdz-ove vlasti nisu pokušale ograničiti taj institut na korist udbaša, Milanović nažalost jest. Kad kažeš da je hdz štitio Perkovića (u kojim je vladama on sudjelovao), o čemu točno pričaš ? Hdz njega nije štitio. U vrijeme osnutka Hrvatske se nije znalo za taj zločin, a kasnije se Tuđman otarasio te udbaške opcije na drugom općem saboru hdz-a.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:33   #82
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Drugo, meni nije jasno jeli Pavicic protiv "krupnog kapitala" ili Marine?
Na osnovi njegovog ranijkeg pisanja o prostorno- ekološkim temama, mogu zaključiti da se on prvenstveno zalaže za održivi razvoj i planiranje gradnje u okolišu i da se jako protivi rodijačkom koruptivnom načinu na koji se kod nas posluje.
Istovremeno, on jest jugosnostalgičar, zato ga desničari ne vole, ali je njegova jugonostalgija nekako pozitivna, on ne piše kako je krasno bilo u Jugoslaviji radi Jugoslavije, nego se osvrće na to kako je proizvodnja dobra, planiranje dobro... on uvijek piše sa žaljenjem o danima kada su ljudi u Dalmaciji masovno radili u proizvodnim djelatnostima, a ne bavili se isključivo iznajmljivanjem prostora i turizmom.

Quote:
Osim toga lik pati od standardnog problema svih piskarala.....oni svi znaju lijepo pisati ali nemaju pojma o onome o cemu pisu.
Slažem se... ali kada je nešto lijepo napisano, to može poticajno djelovati i navesti ljude da se zainteresiraju za temu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:55   #83
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Nije bitno Kamensko već društveni kritičari koji ne kritiziraju društvo. Tematizirao je njihovo licemjerje. Smijemo kritizirati domoljube kada budzašto prodaju državnu imovinu, socijaldemokrate kada ukidaju prava radnicima, crkvenjake kada voze skupe limuzine...Dio ovog društva su i njegovi kritičari, a Raspudić je argumentirao njihovo licemjerje. Raspudić je sto puta popljuvao Jandrokovića, bošnjačku politiku, prije svega, sdp bih i sda bih, sve visoke predstavnike u BiH, američku ambasadu, Mesića...kad uhvatimo da licemjerno surađuje s njima bit će zasluženo popljuvan i nitko neće reći da ima pravo i slobodu ponašati se kako hoće i da je zabranjeno propitivati njegove postupke jer je on kolumnist.
Dakle, Nino Raspudić je sto puta popljuvao jandrokovića, bošnjačku politiku, sdp i sda bih, sve visoke predstavnike u BiH, američku ambasadu i Mesića, ali nije ni riječ rekao o Kamenskom, Zdravku Mamiću, Tomislavu Horvatinčiću, Milijanu Brkiću i Milanu Bandiću. U svjetlu toga da si rekao kako se kritiziranje propuštenih radnji ne može uzeti kao ozbiljan protuargument, dolazimo do toga da je Nino Raspudić licemjerni društveni kritičar koji ne kritizira društvo.

Ili to ne važi za njega, nego samo za ekipu iz jutarnjeg? Nije li to onda malo... licemjerno

edit: I čisto da preduhitrim argument da on ne surađuje s njima pa onda nije licemjer, a ekipa iz jutarnjeg da; ekipa iz jutarnjeg ne kritizira svog šefa i surađuje s njime što nije licemjerje. Licemjerje bi bilo da kritiziraju svoga šefa i surađuju s njime.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 22:46   #84
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Na osnovi njegovog ranijkeg pisanja o prostorno- ekološkim temama, mogu zaključiti da se on prvenstveno zalaže za održivi razvoj i planiranje gradnje u okolišu i da se jako protivi rodijačkom koruptivnom načinu na koji se kod nas posluje.
Istovremeno, on jest jugosnostalgičar, zato ga desničari ne vole, ali je njegova jugonostalgija nekako pozitivna, on ne piše kako je krasno bilo u Jugoslaviji radi Jugoslavije, nego se osvrće na to kako je proizvodnja dobra, planiranje dobro... on uvijek piše sa žaljenjem o danima kada su ljudi u Dalmaciji masovno radili u proizvodnim djelatnostima, a ne bavili se isključivo iznajmljivanjem prostora i turizmom..
Slažem se... ali kada je nešto lijepo napisano, to može poticajno djelovati i navesti ljude da se zainteresiraju za temu.
Oprosti ali njegovo pisanje je u razini pisanje svojevremeno Zlatka Gala koji je napravija recenziju Gibonijevog koncerta koji se nikada nije odrzao.
Nema Pavlic pojma ni kako izgleda Jelsa ni gdje je Vrbovska, nezna nista ni o prostornim planovima i gdje je sto i zasto bilo predvidjeno ( to je jos jedan detalj u onom gore tekstu ako zelis mogu ti izvaditi sto je lik napisao a sto je prava istina), a posebno nezna nista o nautickom turizmu ...ali zato zna piskarati i "kritizirati" do besvjesti...a sve pod subliminarnom porukom kako je u Hrvatskoj u kurcu a kako se u Jugi znalo jelte raditi.

Ono sto meni smeta kod tih novinarcica nije njihova jugonostalgija..to je normalna pojava i ja to definitivno mogu shvatiti...... nego je problem u tu svoju nostalgiju umotaju ozbiljne teme a nakon cega mnogi ta njihova sranja od tekstova shvate ozbiljno.
Gdje izgraditi marinu u Jelsi je ozbiljno pitanje, dali Obonjan pretvoriti u resort je takodjer ozbiljno pitanje.....propusti to kroz sake jednog Dezulovica ili Pavicica i to postaje pitanja ustasa i partizana.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Slažem se... ali kada je nešto lijepo napisano, to može poticajno djelovati i navesti ljude da se zainteresiraju za temu.
Ovaj dio je problem.
Da...ljudi se zainteresiraju za temu ali na pogresan pljuvacki nacin. Netko tko zbog ovog ili onog razloga cita i voli onog gore novinara uopce nije sposoban vise racionalno razmisljati o problemu marine u Jelsi jer unaprijed ulazi indoktriniran bajkama koje je lik jednostavno izmislio da bi mu se uklopile u tekst...tocnije u onu subliminarnu poruku koju sam gore spomenuo.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 22.08.2016. at 23:30.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 23:09   #85
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Po kojoj je osnovi Perković mogao biti transferiran u Njemačku prije Europskog uhidbenog naloga ? Hdz-ove vlasti nisu pokušale ograničiti taj institut na korist udbaša, Milanović nažalost jest. Kad kažeš da je hdz štitio Perkovića (u kojim je vladama on sudjelovao), o čemu točno pričaš ? Hdz njega nije štitio. U vrijeme osnutka Hrvatske se nije znalo za taj zločin, a kasnije se Tuđman otarasio te udbaške opcije na drugom općem saboru hdz-a.
Svima je bilo jasno tko je ubio Đurekovića već onog dana kada se saznalo da je ubijen. Pogledaj si napise u novinama o Đurekoviću u to vrijeme (u igri je bila i priča o nekakvoj pronevjeri novca iz INE) i zbroji si dva i dva. Samo je pitanje postupka dokazivanja tko je njega 'odradio' i koja je bila zapovjedna linija. Đureković je napisao nakakvu knjigu u kojoj je napao Tita, a to ovi tada nisu opraštali. Ujedno su time poslali i poruku svima koji bi došli na slične ideje. Ionako tvorevinu nisu spasili, možda su samo malo odgodili raspad.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 02:35   #86
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Dakle, Nino Raspudić je sto puta popljuvao jandrokovića, bošnjačku politiku, sdp i sda bih, sve visoke predstavnike u BiH, američku ambasadu i Mesića, ali nije ni riječ rekao o Kamenskom, Zdravku Mamiću, Tomislavu Horvatinčiću, Milijanu Brkiću i Milanu Bandiću. U svjetlu toga da si rekao kako se kritiziranje propuštenih radnji ne može uzeti kao ozbiljan protuargument, dolazimo do toga da je Nino Raspudić licemjerni društveni kritičar koji ne kritizira društvo.

Ili to ne važi za njega, nego samo za ekipu iz jutarnjeg? Nije li to onda malo... licemjerno

edit: I čisto da preduhitrim argument da on ne surađuje s njima pa onda nije licemjer, a ekipa iz jutarnjeg da; ekipa iz jutarnjeg ne kritizira svog šefa i surađuje s njime što nije licemjerje. Licemjerje bi bilo da kritiziraju svoga šefa i surađuju s njime.
Onda je kolumnističko licemjerje = nepisanje o svim mogućim temama ? Tko god nije pisao o svim temama taj je licemjer ? Netočno. Za licemjerje su potrebna dva jednaka čina. Onaj koji licemjer osuđuje kod drugog i drugi, koji sam čini, a zapravo je jednak osuđenom. Ekipa iz Jutarnjeg osuđuje hrvatski narod za razne niskosti i okej, neka osuđuju, ali nije okej kada sami nisko zabiju glavu u pijesak kad se gazda bavi prljavim poslovima. Raspudić često spominje i osuđuje lijevo liberalnu kulturnu hegemoniju, bio bi licemjer kada bi se takva hegemonija primjetila u Večernjem, a on ju ne bi osudio. No on jeste osuđivao i sam Večernji u kojem piše kada je primjetio takvu pojavu http://www.vecernji.hr/premium/uzalu...skoraku-907047, http://hu-benedikt.hr/?p=10507
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:47   #87
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
bio bi licemjer kada bi se takva hegemonija primjetila u Večernjem, a on ju ne bi osudio. No on jeste osuđivao i sam Večernji u kojem piše kada je primjetio takvu pojavu
Da je baba muško, zvala bi se Duško.

Osudio je on mog pišu, a ne Večernji.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:52   #88
Ja sam samo iskoristio istu "logiku" koju je Raspudić koristio u svojim tekstovima. Glupa je i besmislena, zar ne?

Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Onda je kolumnističko licemjerje = nepisanje o svim mogućim temama ? Tko god nije pisao o svim temama taj je licemjer ? Netočno.
I na kraju dolazimo do onoga što ja cijelo vrijeme govorim. Vidiš da se na kraju slažemo

S time bih zaključio svoje sudjelovanje u ovoj temi.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:38   #89
Tomić je društveni kritičar. Tomić nije pisao o kamenskom/o A/o B. To nije okej, ergo Tomić je licemjer.
Raspudić je društveni kritičar. Raspudić nije pisao o kamenskom/o A/ o B. To nije okej, ergo Raspudić je licemjer.

Da, uistinu, totalno je različita logika. Ne znam kako to nisam primjetio. Posramljen sam i postiđen, te se sad zaista isključujem iz rasprave. Umarate me.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:05   #90
Tomićev šef je bio upleten u aferu Kamensko, Raspudićev nije. Tomić se nije bavio najjačim medijskim temama kada je gazda bio upleten, a Raspudić je naširoko pisao o Kamenskom. Obuhvatio je i prenio cijelu sliku. Pisao je i o samom slučaju i upletenim akterima i zaposlenicima ostalih gazdinih firmi koji su pažljivo birali teme o kojima će pisati. Hrabri društveni kritičari pisali o Josipu Kozarčaninu u kasno ljeto na periferiji države i Zagoru dok je njihov gazda bio glavna tema zbog ozbiljnih grešaka Škovacini koji se profesionalno bave metenjem po tuđim dvorištima, nisu vidjeli smetliše u svom, nije ih se moglo ne oprati tada, zaslužili su još i više, ajde živio.
@kradem Argumentacija ? jesi pročitao kolumnu, on se na stranicama Večernjeg negativno osvrnuo na te novine !

Zadnje uređivanje dr.laki : 23.08.2016. at 12:27.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 13:37   #91
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
@kradem Argumentacija ? jesi pročitao kolumnu, on se na stranicama Večernjeg negativno osvrnuo na te novine !
Posipanje pepelom iz perspektive Večernjeg, a likovanje ili naknadna pamet iz perspektive Raspudića. Simbioza, reklo bi se.

S tim da to ne govori ništa o apsolutnoj mjeri navedenih događaja, ovo posipanje pepelom u ovakvom slučaju je nadasve prirodna pojava, puno gadljivije i opasnije jest ono što je bilo uslijedilo među "lijevim" izdancima ove prčije kad su bez jebe referendum na kojem je bilo duplo više glasova jedne opcije nego druge proglasili ništavnim.

Bolesno nam je društvo jer je i država bolesna, to je jedina istina. Jedan od dokaza za to je i ovo tvoje isticanje majušnoga potezića kao nečeg spomena vrijednog.

P.S. trebao bih biti iskren do kraja, mislio sam inicijalno kako temeljiš njegovu kontru Večernjem na zadnjim pasusima gdje se on "obračunava" sa svim medijima u općenitom smislu, tek sam pri ponovljenom čitanju primjetio da je taj portal koji je spomenuo Mamića portal Večernjeg. Sry za to, ali stoji ovo gore što pišem.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:47   #92
http://hr.n1info.com/a145023/Kolumne...atrogasci.html
Ovo je jedna od dezulovica o slucaju vatrogasaca i uvjetovanja hodocasca u Mariju Bistricu.

Ako izbacimo cijeli tekst i uobicajene motive u koje Dezulovic zamata sve, sustinski se slazem da je rijec o skandalu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:23   #93
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Taj čovijek napravio je grešku u svojem osebujnom radu: bio je na ključnoj poziciji u sustavu represije i kao dio tog sustava radio je na organizaciji političkog atentata u državi/sistemu koji ne zaboravlja lako (otuda nadležnost za taj zločin 'bivših okupatora'). Oni si ne mogu dozvoliti luksuz da nekome gledaju kroz prste jer bi im se sistem raspao, baš kako se i naš rastače - jer nemamo jedinstvena mjerila. Da je to barem bilo jedino ubojstvo koje su organizirali.... pri tome svi kasniji doprinosi u uspostavi i čuvanju novog sustava (neki bi možda rekli i 'okretanje kabanice') ne mogu saprati sva ona stara nedjela. Kada se mi nismo sposobni, kao društvo, suočiti se sa istinom - onda će to netko obaviti za nas (barem u ovom slučaju).
Ma meni je takvo razmišljanje degutantno.
Ta kurčeva njemačka država kojoj se velik dio našeg naroda divi zadnja je koja bi smjela prodavati pravosudne bureke. MILIJUNI njemačkih zločinaca ostali su NEKAŽNJENI za najbrutalnije zločine u povijesti čovječanstva, a naspram njih Perković je micamaca.
Uostalo, za koji kurac mogu biti abolirani kojekakvi kokošari i silovatelji, a Perković ne? Gdje je u pravda?
Znači, dok nam je trebao, onda nam je valjao, a sad - ko ga jebe?
To je odvratno. Je li tko pitao Franju, Bobetka & co koliko su domobrana i ustaša pocmekali? Je li to bilo bitno?
Osjećao bih se ko zadnje izdajničko govno kad bih se veselio presudi čovjeku koji je skupa sa mnom stao na put velikosrpskom fašizmu, eto.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:02   #94
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Oprosti ali njegovo pisanje je u razini pisanje svojevremeno Zlatka Gala koji je napravija recenziju Gibonijevog koncerta koji se nikada nije odrzao.
Nema Pavlic pojma ni kako izgleda Jelsa ni gdje je Vrbovska, nezna nista ni o prostornim planovima i gdje je sto i zasto bilo predvidjeno ( to je jos jedan detalj u onom gore tekstu ako zelis mogu ti izvaditi sto je lik napisao a sto je prava istina), a posebno nezna nista o nautickom turizmu ...ali zato zna piskarati i "kritizirati" do besvjesti...a sve pod subliminarnom porukom kako je u Hrvatskoj u kurcu a kako se u Jugi znalo jelte raditi.
Ma gle njega, fetivi Jelšanin i uz to jahtmen pa zna iz prve ruke.

Ajd priznaj kad si u životu prošetao kroz marinu i njene pogone. Smrad i prljavština samo takvi, sasvim drugačija priča od gledanja velelebnih jarbola sa trajekta.

A usput, što... krepao bi u mukama kad bi priznao da je bar nešto u Jugi bilo dobro?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Da...ljudi se zainteresiraju za temu ali na pogresan pljuvacki nacin. Netko tko zbog ovog ili onog razloga cita i voli onog gore novinara uopce nije sposoban vise racionalno razmisljati o problemu marine u Jelsi jer unaprijed ulazi indoktriniran bajkama koje je lik jednostavno izmislio da bi mu se uklopile u tekst...tocnije u onu subliminarnu poruku koju sam gore spomenuo.
Ne ni najmanje, ti ćeš nam nacrtati.

Da je isti tekst potpisao Dujmović, klanjao bi se i udarao u talambase kako isti pametno zbori? Hebeš takav mentalni sklop gdje je sve što kažu "oni" sranje a sve što kažu "naši"je sveto pismo.

Usput, ako nisi znao, Pavičić ima malu brodicu kojim svako ljeto krstari Jadranom pa mu, po ovom pitanju, ipak više vjerujem nego li tebi.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:50   #95
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ma gle njega, fetivi Jelšanin i uz to jahtmen pa zna iz prve ruke.
Stvar je u tome da sam ja bio u Jelsi i u Vrbovskom i zbog toga znam da marina u Vrbovskom koji Pavicic opisuje kao jednu od najvecih na jadranu minijaturna.
Evo sada sam provjerio i brojke....sa svojih 85 vezova marina Vrbovska je bas najmanja marina od svih ACI- marina
https://en.wikipedia.org/wiki/Adriat...rnational_Club


Ako lik nezna najosnovnije fakte....a to nije jedino mjesto gdje se zajeba, sto on ima pricat o tome.
Tu cak nije problem faktografski jer se covjek moze zajebat ili jednostavno ljepse mu zvuci....... nego u tome sto on na osnovu tih pogresnih cinjenica iznosi neke zakljucke.

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ajd priznaj kad si u životu prošetao kroz marinu i njene pogone. Smrad i prljavština samo takvi, sasvim drugačija priča od gledanja velelebnih jarbola sa trajekta.
Ja kada sjednem doma na balkom vidim u daljini doduse marinu..i jarbole brodova.
Rekao sam samo svoje osobno misljenje da marine oplemenjuju dalmatinska mjesta..i ne samo dalmatinska...nego sva primorska mjesta.
Jarboli jedrilica koji se njisu na vjetru u marini su lijepi i smirujuci....a iz bliza sve te silne jedrilice daju odredjeni mondeni ugodjaj.
Cak i ta okolina, dizalice, suhi vezovi..i to daje neku posebnu draz.

E sada...nekome se to nesvidja..

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Usput, ako nisi znao, Pavičić ima malu brodicu kojim svako ljeto krstari Jadranom pa mu, po ovom pitanju, ipak više vjerujem nego li tebi.
A cuja sam da i ima auto kojim se svaki dan vozi od kuce do posla, da nije sada vec strucnjak za autoindustriju.
Nemoras virovat meni nego Aci-ju...gore sam ti dao link koji nekim cudom pokazuje da sam ja a ne veliki moreplovac upravu.
a vidi tek ovog tehnoloskog cuda:
https://www.google.hr/maps/@43.17894...!3m1!1e3?hl=en

Nego nesto je meni drugo palo napamet.
Taj Pavicic ....mozda jako dobro zna da je ona gore marina majusna i samim time ne zadovoljava potrebe za nautickim turizmom na tom podrucju, ali mu se taj podatak ne uklapa u tekst o morfologiji i meteorologiji jer nedaj boze da citatelji greskom pomisle da je mozda doista potrebna nova marina na tom prostoru......mozda pomisle da je prica o komplementarnom nadopunjanju, osmišljenoj viziji ubiti sranje.

.... pa hajde da malo nategne istinu....onda ce se sve uklopiti.

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Da je isti tekst potpisao Dujmović...
Napisao bi isto sto sam napisao za Pavicica, osim sto bi u komentaru zamijenio "Pavicic" sa "Dujmovic".










i za kraj..

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A usput, što... krepao bi u mukama kad bi priznao da je bar nešto u Jugi bilo dobro?
Ja ovdje ne kritiziram Jugoslaviju vec Pavicica...preciznije tu jednu konkretnu kolumnu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.08.2016. at 19:54.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:01   #96
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da sam ja bio u Jelsi i u Vrbovskom i zbog toga znam da marina u Vrbovskom koji Pavicic opisuje kao jednu od najvecih na jadranu minijaturna.
Evo sada sam provjerio i brojke....sa svojih 85 vezova marina Vrbovska je bas najmanja marina od svih ACI- marina
https://en.wikipedia.org/wiki/Adriat...rnational_Club
Najveća nije već je po mjeri.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja kada sjednem doma na balkom vidim u daljini doduse marinu..i jarbole brodova.
Rekao sam samo svoje osobno misljenje da marine oplemenjuju dalmatinska mjesta..i ne samo dalmatinska...nego sva primorska mjesta.
Jarboli jedrilica koji se njisu na vjetru u marini su lijepi i smirujuci....a iz bliza sve te silne jedrilice daju odredjeni mondeni ugodjaj.
Cak i ta okolina, dizalice, suhi vezovi..i to daje neku posebnu draz.

E sada...nekome se to nesvidja..
Je, marine izdaleka mogu pružiti osjećaj lijepoga ali, u svojoj srži su tumor. Eto, neki dan prošetah kroz marinu Zenta u Splitu. Ono što je nekad bila mala i dopadljiva marina, mjesto gdje sam se nekad kupao i ludovao sa ekipom, postalo je mastodont, ogromna žabokrečina puna mutne, masne i smrdljive vode prekrivene debelim naslagama zelene alge. Nadalje, vanjski lukobran iste je postao prepreka za prirodno naplavljivanje pijeska na dvije kultne splitske pješčane plaže - Firule i Bačvice tako da se ovog proljeća, prvi put u povijesti Firula, dovozio pijesak sa strane i dohranjivala plaža ne bi li ostala ono što je oduvijek bila, raj za djecu. Bačvice su već izlokane i sa zapadne (desne) strane gotovo da i nema pijeska.

I Marina na Spinutu je desetljećima bila mala, ubava marina koja budi idilične osjećaje da bi danas izrasla u čudovište koje debelo zadire u obalu Marjana. A o Poljudu da i ne govorim. Istina, nikad nije bio popularan kao plaža (osim kao izvorište ljekovitog blata) ali nije zaslužio biti ono što danas je - smrdljiva žabokrečina u kojoj se ne bi okupao ni da ti se radi o glavi.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Nego nesto je meni drugo palo napamet.
Taj Pavicic ....mozda jako dobro zna da je ona gore marina majusna i samim time ne zadovoljava potrebe za nautickim turizmom na tom podrucju, ali mu se taj podatak ne uklapa u tekst o morfologiji i meteorologiji jer nedaj boze da citatelji greskom pomisle da je mozda doista potrebna nova marina na tom prostoru......mozda pomisle da je prica o komplementarnom nadopunjanju, osmišljenoj viziji ubiti sranje.
Nautički turizam bi bio idealan da se brodice vežu u nekakvoj Pescari, Anconi, vražjoj materi... a da ljeti, kad uplove u naš dio Jadrana, plaćaju naknadu. Ovako smo na najboljem putu da ono što nam je najvrjednije, za šaku eura, pretvorimo u baruštinu.

Ako je ovo budućnost naše obale, hvala ti na tome
http://1.bp.blogspot.com/-u6gDjzbeCH..._GeoGarage.png


Evo, povući ću jednu paralelu.

Kada se 60-tih gradila Jadranska magistrala, bio je jedan lik u Omišu, prvoborac, junak sa Neretve, faca... koji je iz petnih žila upirao da magistrala ne prođe kroz sam Omiš već da ga zaobiđe sa gornje strane. Lika zamalo nisu razapeli i, usprkos zaslugama, proglasiše ga narodnim neprijateljem. Danas, kad se tih nesretnih 25 km na relaciji Split-Omiš putuje dva-tri sata poneko se sa sjetom prisjeti mudrosti vidovitog i neshvaćenog Kovačića.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 23.08.2016. at 21:21.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:16   #97
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Najveća nije već je po mjeri.
Samo da podsjetim:
https://www.google.hr/maps/@43.17986...!3m1!1e3?hl=en
Po mjeri zaljeva u Vrbovskoj definitivnu...tu i coravi vide da nemoze stati nista vece od ovoga sto je sada tamo.


Zasto je onaj Pavicic onda ovo napisa?

Upravo tamo su još socijalistički planeri sagradili ACI-jevu marinu, jednu od najvećih i najsigurnijih na Jadranu, luku koju je na tom mjestu prirodno nametala morfologija i meteorologija. Vrboska i Jelsa živjeli su i još žive u komplementarnom nadopunjanju, osmišljenoj viziji koja je izlazila iz logike prostora. Iz te logike prostora proizlazila je i prezrena riječ koje se danas u Hrvatskoj tako mrzi, iako nam je potrebnija nego ikad. Naime - planiranje.

Zasto ove bajke?

Ja sam inace zagovornik prostornog planiranja i veliki kriticar onoga sto nastane kada toga nema, ali o toj temi zelim raspravljati sa ozbiljnim ljudima koji ce otvoreno i iskreno progovoriti o svakom detalju a ne poput nasih vrlih novinara iskrivljavati cinjenice samo zato da se uklope u njihovu privatnu politicku agendu.


btw. prepustam ti zavrsnu rijec...mislim da smo i previse raspravljali o ovoj konkretnoj kolumni. Topic je ipak malo siri.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.08.2016. at 22:30.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:53   #98
Marinka Culica inace cijenim mada smo naravno politicki na suprotnim stranama...cesto se slazem sa njegovim analizama mada naravno ne slazem se sa zakljuckom.
Ono sto je za njega dobro, za mene je lose...sto je za njega lose, za mene je dobro. itd. ali analiza mu je najcesce korekna.

Medjutim ovdje trkelja...pise nerazgovjetno..nesto mrmlja o tome kako je Hrvatska odgovorna za rat devedetih.......slicno nedavno i Dezulovic.
Naravno rijec je o komentarima na posljednje Zokijeve bisere i sto iz toga prozlazi.
http://www.portalnovosti.com/preslika-pocetka-rata

Cini mi se da je Zoki cijelu tu lijevu intelektualnu elitu ostavio bez teksta...i u nedostatku neceg suvislog pocinju buncati kao covjek koji se naglo probudi iz duboka sna.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 02.09.2016. at 18:53.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:30   #99
Dvije Dežulovićeve.
Još se traži autor koji bi mu bio blizu.

Fratrogasci
http://hr.n1info.com/a145023/Kolumne...atrogasci.html

Tematika bi bila laka i običnom novinaru, a u njegovim rukama završi kao efektno zakucavanje.
Vatrogasci (DVD-i) koji spadaju pod Zagreb imaju obavezu pojaviti se na hodočašću u Mariji Bistrici, u suprotnom neće dobiti financijska sredstva/neće biti dio financijskog plana.
Da, dobro ste pročitali.

Službeno očitovanje -
"„To je samo odlazak u Mariju Bistricu, a nitko ne mora zaista otići na misu. Svi oni koji ne vjeruju u Boga, ili pak vjeruju u nekog drugog boga, mogu taj dan provesti šećući se mjestom, a ne u crkvi. Nije da kažnjavamo one koji ne žele doći, ali ima društava koja ne rade ništa.“



Pucanj u razno
http://pescanik.net/pucanj-u-razno/
Anonimni autor grafita u Sisku, koji je reagirao na Košićeve proustaške propovijedi nažvrljavši "smrt fašizmu, sloboda narodu" prijavljen od strane Tepeša i Ćorića zbog - evidentne prijetnje spomenutom biskupu. Pri tome je "prijetnja" upravo taj grafit.

U Slobodnoj Dalmaciji izlaze u otprilike isto vrijeme direktne prijetnje od strane tima Barešić onima koji su kipu Barešića namazali crvenom bojom ruke, i prolaze lišo. Autori prijetnji, ne oni koji su kip namazali.

Članak vuče paralelu između ta dva događaja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:36   #100
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ma meni je takvo razmišljanje degutantno.
Ta kurčeva njemačka država kojoj se velik dio našeg naroda divi zadnja je koja bi smjela prodavati pravosudne bureke. MILIJUNI njemačkih zločinaca ostali su NEKAŽNJENI za najbrutalnije zločine u povijesti čovječanstva, a naspram njih Perković je micamaca.
Uostalo, za koji kurac mogu biti abolirani kojekakvi kokošari i silovatelji, a Perković ne? Gdje je u pravda?
Znači, dok nam je trebao, onda nam je valjao, a sad - ko ga jebe?
To je odvratno. Je li tko pitao Franju, Bobetka & co koliko su domobrana i ustaša pocmekali? Je li to bilo bitno?
Osjećao bih se ko zadnje izdajničko govno kad bih se veselio presudi čovjeku koji je skupa sa mnom stao na put velikosrpskom fašizmu, eto.
Ta ista njemačka država - danas ima zakon po kojem se kažnjava samo relativiziranje nacističkih zločina. Otprilike ovako tamo završavaju oni koji negiraju holokaust:

http://www.dw.com/en/nazi-grandma-ho...ail/a-19522941

Očito je da negiranje holokausta danas, tamo nije mali prekršaj.

Oni su se suočili sa svojom poviješću. Što se tiče sudovanja nacističkim glavešinama sudili su drugi (u poraženoj Njemačkoj) i svi znamo kako su završili (osim onog jednog, koji je svoj kraj dočekao u Spanda-u, kao jedini zatvorenik). Brojni spomenici koji su podignuti širom Njemačke na mjestima stradanja mnogih skupina (najviše su nastradali Židovi, ali i mnogi drugi), a koje su se našle na udaru fašista danas zorno ukazuju da se Njemačka na pravi način suočila sa svojom prošlošću i da je iz te prošlosti izvukla pouke.

Inače Perković (i ljudi poput njega) meni ni 'onda' nije valjao, a još manje mi valja danas, no on najbolje zna što i zašto je to radio (svoje osobne motive). Ja mogu samo nagađati da se radi o čovijeku u vjernoj službi državnog 'aparata' koji misli da ima pravo gaziti 'u ime naroda' - sve oko sebe. Onaj prošli sistem u potpunosti je bio zasnovan na takvoj vrsti ljudi - oni su bili kičma represivnog aparata bez kojeg bi se ta država raspala - zapravo raspala se kada je taj isti aparat prestao efikasno obavljati svoju 'dužnost'. Sada se tom istom Perkoviću dogodilo da neki drugi represivni aparat njemu radi isto ono (samo humanije) što je on radio drugima. On barem ima pravo na pošteno javno suđenje, javno iznošenje dokaza i vlastite obrane, a na to njegove žrtve (zapravo žrtve sistema kojemu je on tako vjerno služio) nisu ni približno imale pravo. Donekle bi se čak moglo tvrditi da je na njemu primjenjen isti onaj lijek - kojeg je on tako nesebično davao drugima.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.