Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2016., 00:52   #1
Exclamation Prodavači oprez: NIGERIJA - PREVARA!!

Pozdrav,
želim upozoriti na prevarantsku foru s Nigerijom i podijeliti svoje iskustvo.

Dakle na WhatsApp mi se javio nepoznat broj sa spikom da bi kupio tenisice koje prodajem na Njuškalu. Kao lik je marinac američke mornarice trenutno na dužnosti u Slovenija coastline (aaa di to točno Slovenija ima coastline?? ) ali bi tenisice kupio za rođendanski poklon šogorici koja je na 2 mjeseca u Nigeriji (iako živi u SAD-u). Budući da ih ne može osobno preuzeti, on bi uplatio a pošiljku bih slala u Nigeriju.
Priča je sama po sebi nevjerojatno nelogična i besmislena što je već dovoljno sumnjivo, al ajde, reko da vidim kuda to vodi, možda je stvarno kupac, nikad ne znaš... a možda i ne.
Odnosno sigurno ne.

Između ostalog, neobično je bilo i da mi je prije negoli sam rekla mogu li poslati u inozemstvo i koliko bi to koštalo, ostavio punu adresu i ime primatelja... kao cijena odgovara, poštarina će vjerojatno biti razumna, sve ok. Zatim je tražio da mu broj računa pošaljem na mail...
Ok, očito makljaža (no shit sherlock) na što mu napišem da sam sumnjičava i sigurno je prevara u igri. On se na to raspisao kako je ozbiljan kupac spreman platiti i da ga boli kad ljudi sumnjaju u njega i njegov integritet kao marinca US NAVY! (onak haloooo, nije to kajgod!! čak je i sliku nekakvog tipa u uniformi imao) i da mu nikakva prevara nije u interesu, da ako sumnjam mogu poslati i šogoričinoj kćeri u SAD i bla bla bla. Ponovo je tražio mail jer kao treba mu da obavi uplatu i dal mu ja mogu poslati sliku/whateva dokaz o poslanoj pošiljci i tracking broj, pa će kao on uplatiti, sad odma!
Tu sam ga lijepo pozdravila i rekla da me ne kontaktira više. I nije fala bogu.
Osim što mu je priča puna rupa od samog početka i očita prevara, to mi je dodatno potvrdio i Google naš svagdašnji.

http://www.ebay.co.uk/gds/Sellers-Bu...1671927/g.html
Ukratko, kolko sam skužila, mail im treba da šalju fejk paypal potvrde o uplati, pa dobe robu besplatno. I to je valjda to, jer kaj drugo mogu napravit s brojem računa ako nemaju broj kartice ili druge podatke :?
Ne znam, to još ima smisla ako je riječ o ajfonima, tabletima, laptopima i slično pa preprodaju dalje, ali TENISICE?! (nove, i limited edition kojih nema na ebay-u ni online shopovima doduše... just saying ) Možeš li se zbilja obogatit na njima, sumnjam..
A možda da probam, stavim na ebay pa vidim haha

No dio koji mi u cijeloj toj priči ostaje totalna nepoznanica, ovo je uglavnom ebay muljaža, ali kako je pobogu došao do mene?? Budući da su tenisice objavljene samo na faking www njuskalo hr
I btw u outletu su koštale 217 kn, onda si moš mislit kak su dragocjene... To je sigurno bio tajni kupac iz Tiffany's, žele ih izložiti u svom dućanu u Nigeriji


Dakle da sumiram - ako je priča nevjerojatna da bi bila istinita, onda sigurno i nije. Pa ako prodajete neke tehničke ili kakve druge vrednote (ili samo fensi opanke) na ebay-u, a očito i mimo njega na nacionalnoj razini, opreza nikad dosta.


Lijep pozdrav
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti.
korpus.delikti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 14:06   #2
Ta fora je stara brat bratu 30 godina.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:06   #3
Dragi moji, evo da i ja ispričam svoju naivnu priču, nadam se da možda nekome pomoć svojim iskustvom.

Stavila sam dslr fotoaparat na prodaju (4000kn) i nakon 2 dana jedna mlada cura mi pošalje poruku (kako znam da je mlada?jer joj vidim sliku na gmailu). I ona mene na hrvatskom ispituje kakvo je stanje fotoaparata, da bi ona to kupila prijatelju za rođendan...ono, sve jako lijepo i simpatično napisano..nikad nebi nitko pomislio na muljažu. i ja je pitam dal želi da se nađemo da vidi fotić,bla bla..i onda ona počinje odgovarat na engleski. kako u biti nezna dobro hrvatski, da mi vjeruje da je fotić u dobrom stanju i govori mi da će provjerit poštarinu koliko bi joj to došlo i onda da ce mi preko paypala uplatiti. I javi se ona drugi dan kako je uplatila i paypal mi se javi kako trebam poslat tracking number (da je paket poslan) i tek onda da ce mi novci stić na račun. i ja si mislim, pa vajda je to sve ok, paypal je siguran način..iako mi je bilo sve malo čudno jer je adresa dostave bila Nigerija! E sad, lako je sad reć, a bas si naivna, pa naravno da je prijevara! Ja, naivna, prava poštenjačina pomislila sam o nekoj razmjeni studenata (pošto sam i ja to prošla) i raznim prijateljstvima (imam i ja frendicu u Indiji) pa rekoh, vjerojatno je to to! I pošaljem ja paket!
Paypalu sam poslala tracking number i oni meni odgovore kako im je potrebno do 72sata da mi novci sjednu na račun. I prođu 3 dana i ja idem tražit po netu di je problem i naiđem na razne prijevare i shvatim da sam i ja upala u jednu od njih! Odmah sam curi dala do znanja da znam da je prijevara, ali ona je i dalje simpatično tvrdila da nije i da će ona odmah kontaktirat paypal da vidi gdje je zablokiralo. Uglavnom, PAZITE SE!! Ukradu profil s fejsa neke mlade cure, ime prezime, sliku sve..i onda šalju takve poruke da ne skužis odmah da je prijevara (pogotovo ako si ti osoba koja nikad nije u stanju nekog prevarit i misliš da je cijeli svijet pošten). POLICIJA vam nece pomoć, meni su se čak i lagano smijali kako sam naivna. tako da stvar preuzmete u svoje ruke i pronađete mailove pošte i raznih uprava, ministarstva zemlje u koju ste poslali paket (u mom slučaju Nigerija) i ukoliko ste dovoljno brzi i objasnite im za prijevaru, paket nece isporučiti vec ce vam biti vraćen. Evo, moj fotić je na putu kući! Sad se smijem od sreće, ali kada sam shvatila da su me zeznuli plakala sam cijelu noc!

i da, frajerica mi se kasnije javila i rekla kak je doslo do problema s paypalom i kako bi joj trebala uplatiti 150 Eura pa će paypal meni sve to vratiti...samo sam joj odgovorila "go fuck yourself!" i bio je to kraj priče!
Helena66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:18   #4
Da,operiraju ponovo. Baš mi se neka javila iz Nigerije da bi kupila nešto i kao nema kreditnu karticu nego da ja njoj šaljem onak na blef. Pravi se da nezna ovo ono i još traži da je zovem na telefon ,hahaha.

Pls i want to buy those clips but i dont have a dollar card pls i need ur phone contact to speak so that i will kn what next pls
Am from Nigeria and i love those clips am a business woman and i will like to be buying more from u
Pls i cant even see it well i mean u sent
Pls how can i send d ones i like for u to know
IS NOT REALLY EASY FOR HERE
AM REALLY TRYING TO BUY IT
NO AM TRYING BUT CANT REALLY GET IT
PLS CALL M ON DIS NUMBER 08033xxxxxx TO HELP
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 07:19   #5
evo da se i ja pridruzim sa svojim iskustvom. Ovih dana me kontaktirala zena Szasz Ildiko na losem hrvatskom na njuskalu zeleci kupiti set za bebe. Trazila je podatke za uplatu i napisala da ce kurir doci na moju adresu po paket. Tvrdila je da je uplatila novac i dobila sam mail Royal Bank of Canada koji tvrdi da ce uplata sjesti nakon sto prime potvrdu.
Hello,
I have just completed the transfer and you should have gotten the confirmation email from paypal already, if not you should check your junk or spam folder in your mail box for Bank's confirmation mail... i made an additional payment of 350.00Kn for the Shipping Agent Pick Up Fee and i am sure you noticed that, according to Bank's policy you'll have to send the extra amount to the transport company through western union (www.westernunion.com) right away and then send the western Union Information to paypal for verification, i will need you to send the excess fund to my pick up agent Headquarters where they normally confirm any commission payment to via western union money transfer(this can be done from the post office, as they usually have a western union agent there). Here is my pick up agent headquarters info needed to send the money through western union.

First Name: Solomon
Last Name: David
City: Ibadan
State: Oyo
Zip code: 23402
Country: Nigeria

You should send the money soon so that the Pick Up would be scheduled and you would know when the Pick Up would commence, make sure you're home. So just make sure you send the extra amount to the Shipping Company right away so that your account can be credited immediately. If you will need any piece of my information for documentation please ask me for them, and all other documentations should be prepared by my Pick Up Agent during pick-up. attached a copy of my I.D
It's nice doing business with you.
Thanks.

kasnije mi je dala adresu svojeg rođaka u Americi na koju mogu poslati paket

ERNIE QUICK, ALBERTA 1848, MIDDLEBURG,FLORIDA.

uglavnom ako Vam se na oglas neko javi s losim hrvatskim a kasnije nastavlja razgovor i dopisivanje na engleskom imajte upaljen alarm. Takodjer mi je poslala sliku svoje putovnice i trazila mene da posaljem svoju. Nakon sto sam je pitala zasto joj je potrebna preslika mojeg dokumenta rekla je da me zeli bolje upoznati.

Zadnje uređivanje louliam : 03.03.2018. at 07:23. Reason: dodatak
louliam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 20:40   #6
Danas stavio kolica i nosiljku za bebe, osobno preuzimanje jer mi se ne da zezati sa slanjem... I javi mi se lik iz Nigerije �� Reko oćeš doći po njih
Amon Ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 13:34   #7
https://beta.index.hr/mobile/clanak....oredirect=true

Evo ga. Još je i uplatio 190€. Ljudskoj gluposti nema kraja.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 00:42   #8
Susretao sam se sa sličnim pokušajima prijevare i prvo što u tom slučaju napravim je da izguglam mail s kojeg se prevarant javlja, jer najčešće već bude pritužbi po netu vezanih za taj mail.

Međutim prošli tjedan mi se javio jedan navodno Austrijanac, na lošem hrvatskom, i kao da bi kupio od mene 20-ak stripova Miki Maus oglašenih na njuškalu.
Kažem sebi prevara 99.9% ali eto iz znatiželje idem vidjeti kako će ovaj "operirati", da se nasmijem.

I izguglam mu mail, nema pritužbi. Nađem da preko tog maila ima i registriranu web stranicu. Nekakav kao web blog gdje piše o treninzima itd. I kontaktiram ga na mail koji je naveden na toj stranici (nije isti kao onaj s kojeg me on kontaktirao), i pitam ga da li je to on, da mu možda netko nije hakirao mail i ukrao identitet.

Na kraju se ispostavilo da je to on i da voli Hrvatsku, te da želi čitajući stripove Miki Maus, bolje naučiti jezik. Uplatio mi novce direktno na devizni, ja njemu poslao stripove i eto. Nevjerojatno ali istinito.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 01:28   #9
A meni je fascinantno kako netko moze biti toliko glup da nasjedne na te priče..
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 18:50   #10
Pozdrav,evo vidim da je to aktualno pa me zanima nesto,prijatelj mi je tako poslao mobitel u njemacku,trebalo mu je biti uplaceno 210€,dobio je mail da je greskom uplaceno 420 € da treba izvrsiti povrat novca preko westerna 170€ i dobit ce onda 420€,poslao je mobitel poslao novac i nista,zanima me mozel se to rijesit kako,da ode na policiju ili sta vec,pisao je royal bank na fb rekli mu da je prevarabda ode na policiju
suad90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 00:07   #11
Moze prijavit, al najvjerojatnije nece bit nista od toga. A drugi put nek ne bude naivan jer ako ti neko greskom uplati 420 eura onda bi ti te novce trebao i dobiti.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 11:07   #12
*****ONLINE BANK TRANSFER PAYMENT ORDER APPROVED****




Dear Valuable Customer :

Thanks for contacting us, we were having some technical issue, We are pleased to report to you that we have complete the shipment verification and we are ready to credit the money into your account without any delay, but the problem now is that the amount that was transferred by the buyer is €120.00 EUR and the minimum amount that can be transferred by any international transfers between countries is €200.00 EUR and above, due to the upgrade of our international transfer.

So we contact the buyer to make an additional transfer of €80.00 EUR with the existing €120.00 EUR to make the total amount of €200.00 EUR for the international transfer limit and he has made an additional transfer of €80.00 EUR and now the total amount that will be transfer to your account now is completed. So the total amount of €200.00 EUR will be credited to your account.

However, before the total amount of €200.00 EUR can be credited to your account you must send the additional €80.00 EUR through money western union transfer to your buyer's desire address in West Africa Nigeria , so that we can change the total amount to €200.00 EUR on your account balance immediately, €200.00 EUR is been sent through western union money transfer.

Immediately you send the amount of €80.00 EUR you will have to send the scan copy of the Western Union Money Transfer receipt to us so we can be sure that the amount has been sent and we will credit automatically the €200.00 EUR your account without any delay.

Here is the name and address that you will send the money to:


Surname Name : ENEKWA
Other Names: FRANKLIN
City : Ibadan
State: Oyo State
Postal Code : 23402
Country : Nigeria



After sending the money through western union money transfer you will need to get back to us with the information below:

MTCN:
Scan Receipt:
Sender's Name and Address:


Ovo se meni sad dogodilo dakle naiva sam totalna i mogu se oprostite od tableta jer sam ga poslala u englesku
A ovo je kao prava banka još i slika Indijke kao službenice transfer banke icici
Amount Sent:
megi.iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 12:49   #13
https://www.scamwarners.com/forum/vi...p?f=6&p=375203

Sad sam otkrila ovo
I takav mail sam dobila i s takvom adresom,so goodbay tablet 🤐🤐🤐
megi.iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 15:36   #14
Zašto ljudi bilo što šaljete prije nego dobijete novce? To nije pametno ni ako je kupac u Hrvatskoj, kamoli u inozemstvu. Dajte se malo uozbiljite.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 15:46   #15
Angry

Zvala sam DHL pa Ce vidjet da mi vrate pošiljku jer je u Austriji nije još došlo do Londona.
Ma eto sad znam🙄
megi.iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 13:28   #16
Quote:
megi.iur kaže: Pogledaj post
Zvala sam DHL pa Ce vidjet da mi vrate pošiljku jer je u Austriji nije još došlo do Londona.
Ma eto sad znam🙄
Evo saga se sretno po mene završila,tablet je na putu kući😁😁
megi.iur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.