Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 04:19   #1
Neobičan lik na egipatskom novčiću

Svako malo mediji nas izvješćuju o neobičnim nalazima tajanstvenih životinja, neobičnih neidentificiranih letjelica, duhova, vanzemaljaca i sl. U vrlo velikom broju slučajeva radi se ili o prevarama (eng. hoax) ili o previdima, odnosno netočnim interpretacijama. Pa evo još jedne od takvih vijesti s ruba znanosti.

Prije nekoliko tjedan pojedini svjetski tabloidi, poput The Suna objavili su vijest o neobičnom novčiću pronađenom u južnom Egiptu na čijem se avesu pojavljuje humanoidni lik koji sliči na klasičnu predodžbu izvanzemaljca.



Na novčiću se nalazi i latinski natpis "OPPORTUNUS Adest" u značenju "zbog vremena" (Google Translate). Ako netko zna bolji prijevod, slobodno napišite. Budući da se radi o novčiću s latinskim natpisom, moguće je da nastao najranije u 1. st. pr. Kr., a vjerojatno od početka nove ere pa dalje. Naravno, to važi ukoliko se radi o autentičnom artefaktu, što nije dokazano.

Radi li se o dokazu koegzistencije vanzemaljaca, navodnih drevnih bogova na Zemlji, u egipatskom društvu, ili je objašnjenje puno jednostavnije i radi se o još jednoj u nizu običnih prevara?

Čitav tekst nalazi se na https://www.thesun.co.uk/living/1976...ent-egyptians/
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 16:53   #2
Prevara, kao drevne ( najranije ) civilizacije su bile u doticaju sa svemircima a ove dnasnje i stare nisu zbog?
Valjda su se svemirci naglo uobrazili otkako su se povjesnicari odlucili ozbiljnije baviti povijescu, zapisivanjem.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 20:11   #3
1. Nije latinski nego grčki jezik. Toliko o tome da znaš što pišeš.
2. Čista prevara.
3. Zanima me što misle Lun i memulica. Oni su se sigurno susretali s dokazima o postojanju aliena graditelja piramida.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 20:25   #4
Nije li to hobo coin? Novčić koji je izmjenjen
http://beforeitsnews.com/beyond-scie...r-2440912.html
waterbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 20:50   #5
Prema mom mišljenju nezemaljci izgledaju kao ljudi šetaju se, voze se gradom, i tokom cijele povjesti ljudske tu su među ljudima kao da su obični zemljani. Ali ima i to da je moguće da ima i drugih vrsta, osim čovjekolikih adomolikih uglavnoms moje je mišljenje da su oni kao napredniji od nas i mi smo za njih primitivni, što jest jest. Ali opet, to se sve ne može ništa sa jasnom sigurnošću ustvrditi kakvi su. Taj na novčiću bi mogao biti nezemaljac zlatoljubac bankar ili neki pjesnik bolesnik
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:11   #6
Mene se doima kao krivotvorina, kao namještaljka...
Pogledajte kak oje mudro uščuvan cijeli prikaz lika, dok su obrubi gdje se nalaze slova oštečeni...
Nekako mi neumjerno izgleda...
Poštujem arheologiju ni nisam konvencijama povijesti zaslijepljen, ali ovo mi se doista ne čini autentičnim...
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 15:12   #7
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
1. Nije latinski nego grčki jezik. Toliko o tome da znaš što pišeš.
Prenio sam pisanje THE SUN časopisa, a ne svoje osobno mišljenje. Nisam se zagledao u novčić.

Quote:
The site also notes that one of the coins – which have not been authenticated – has “OPPORTUNUS Adest” carved on the back, Latin for “it’s here in due time”.

https://www.thesun.co.uk/living/1976...ent-egyptians/
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 15:14   #8
Quote:
Eneja iz Elama kaže: Pogledaj post
Mene se doima kao krivotvorina, kao namještaljka...
Pogledajte kak oje mudro uščuvan cijeli prikaz lika, dok su obrubi gdje se nalaze slova oštečeni...
Nekako mi neumjerno izgleda...
Poštujem arheologiju ni nisam konvencijama povijesti zaslijepljen, ali ovo mi se doista ne čini autentičnim...
Naravno da je u pitanju prevara, ali je ideja krivotvoritelja interesantna. Mada, zbilja ne znam je li itko od njih doista vjerovao da će im prevara uspjeti ili su t napravili iz čiste zabave.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 21:35   #9
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Naravno da je u pitanju prevara, ali je ideja krivotvoritelja interesantna. Mada, zbilja ne znam je li itko od njih doista vjerovao da će im prevara uspjeti ili su t napravili iz čiste zabave.
Forma umjetnosti
https://en.wikipedia.org/wiki/Hobo_nickel
waterbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:57   #10
Quote:
waterbird kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Mora da se i u ovom primjeru radi o nečem sličnom.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 07:50   #11
Ovakve "forme" prave najveću štetu alternativi. Nažalost svijet je prepun idiota koji misle da nešto znaju ili se bolesno poigravaju sa stvarima koje nekima znače.
Jest da ostave dovoljno tragova, više nesvjesno nego svjesno jer su uglavnom slabo do nikako obrazoavani, no dovoljno da se shvati kako je u pitanju prijevara ali neki čitaju samo velika slova naslova. Sva sreća što nema religiskih simbola.
Pohvalno je što je tema pokrenuta.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:13   #12
ima netko za usitnit jednog reptiliana u 100 greysa
bvcxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:28   #13
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Naravno da je u pitanju prevara, ali je ideja krivotvoritelja interesantna. Mada, zbilja ne znam je li itko od njih doista vjerovao da će im prevara uspjeti ili su t napravili iz čiste zabave.
Ako im prijevara uspije ispunit će osnovni motiv,a to je vjerojatno novac.
Ako propadnu, takvi će talenti opet pokušati nešto slično...
Koliko im je do zabave, teško je razaznati.
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 19:38   #14
Objavio The Sun

To je kao dao Net.hr ili 24h nešto objave.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:44   #15
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Svako malo mediji nas izvješćuju o neobičnim nalazima tajanstvenih životinja, neobičnih neidentificiranih letjelica, duhova, vanzemaljaca i sl. U vrlo velikom broju slučajeva radi se ili o prevarama (eng. hoax) ili o previdima, odnosno netočnim interpretacijama. Pa evo još jedne od takvih vijesti s ruba znanosti.

Prije nekoliko tjedan pojedini svjetski tabloidi, poput The Suna objavili su vijest o neobičnom novčiću pronađenom u južnom Egiptu na čijem se avesu pojavljuje humanoidni lik koji sliči na klasičnu predodžbu izvanzemaljca.



Na novčiću se nalazi i latinski natpis "OPPORTUNUS Adest" u značenju "zbog vremena" (Google Translate). Ako netko zna bolji prijevod, slobodno napišite. Budući da se radi o novčiću s latinskim natpisom, moguće je da nastao najranije u 1. st. pr. Kr., a vjerojatno od početka nove ere pa dalje. Naravno, to važi ukoliko se radi o autentičnom artefaktu, što nije dokazano.

Radi li se o dokazu koegzistencije vanzemaljaca, navodnih drevnih bogova na Zemlji, u egipatskom društvu, ili je objašnjenje puno jednostavnije i radi se o još jednoj u nizu običnih prevara?

Čitav tekst nalazi se na https://www.thesun.co.uk/living/1976...ent-egyptians/

Živa istina. Samo se ne radi o vanzemaljcu nego o mumiji negog faraona.


Poznato je da mumije hodaju. Nekog Faraona su stari Egipćani mumificirali. Njegova mumija je oživjela. Izašao je iz piramide zato jer se u piramidi ne može umrijeti. Osvojio je vlast na faraonskom prijestolju i počeo izdavati novčiće sa likom svoje mumije.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:55   #16
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Živa istina. Samo se ne radi o vanzemaljcu nego o mumiji negog faraona.


Poznato je da mumije hodaju. Nekog Faraona su stari Egipćani mumificirali. Njegova mumija je oživjela. Izašao je iz piramide zato jer se u piramidi ne može umrijeti. Osvojio je vlast na faraonskom prijestolju i počeo izdavati novčiće sa likom svoje mumije.
Ovo je nešto pojma nemam neki čudan lik. Ne bi ja vjerovao u nekakve glavate sive. Ja kako sam čitao bibliju oni van zemlje su uvjek opisivani izgledom ljudskim, jedino što su ponekad imali krila. Čak kaže da je Bog Adama stvorio na svoju sliku. Tako da ti sivi i deda mrazovi to je više neka mašta može biti
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.