Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2016., 07:04   #81
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
baš tako

sva sranja koja je nabrojao meni su se dogodila unazad sedam godina i mogla sam sjest i plakat ili rješavat jedno po jedno


btw... lijepo je vidjeti da je tema oživjela i kako sada stvari u mom kalendaru stoje izgleda da sljedeću subotu mogu zaružiti
Možda si i plakala
al to nije trajalo dugo,
odlučila si se borit
jer izlaz nije ništa drugo.

Nisi čekala da
riješenje padne s neba
vjera u sebe i dobar ishod
bilo je sve što ti treba.

Iako si se osjećala jadno
nisi ostala bez nade
nisi klonula
kao šta neki rade.

Našla si u sebi
vedrine zrno
stanje je bilo isto
al više nije izgledalo crno.

Odlučila si
sama tvrdo
kola života
gurati uz brdo.


Znam da imaju
pravopisne greške
nisam savršen ni auta nemam
nepismen sretan hodam pješke.
__________________
Ne trebam veliku lovu ni bogata kuma dosta su mi osjećaji i misli iz srca i uma.
samotnjaknamoru is offline  
Old 26.11.2016., 07:05   #82
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
tražiš recept?
život je malo složeniji od pripreme kolača.
O, kako sam znao da će me netko pogoditi jednom od dobrozvučećih, a posvemašnje praznih floskula o tome kako svatko mora pronaći vlastiti Put ka Istini, Bitku, Smislu i svačemnečem, obloženom bogoštovanjem elementarnoga emotivnog fejkanja.

Vidim dvije moguće opcije: da netko tko si ne dopušta depresivnost udanimateškim udanimagrubim[/I] ima ozbiljnih problema sa svojim registrom emocija, ili da, ne dajući pravo na postojanje najobičnijoj i najnormalnijoj - pa i poželjnoj, kada i koliko priliči - tuzi uime pozitivnih misli i pozitivnih osjećaja, čini ozbiljno nasilje nad svojim neproblematičnim registrom emocija.

No, nije važno: imam Pavlovljev refleks priupitati a jelte kako vi to svakoga brojnoga forumskoga tko nečiju depresivnost krene mrtav-hladan proglašavati ni manje ni više nego vlastitim odabirom. Jebiga, netko sakuplja poštanske marke i slike pjevača, ja sakupljam rečenice koje, u grčevitoj želji demonstriranja cool stava i poželjnih ljudskih osobina, na kraju redovito uspiju iskazati samo i jedino sadržajne i logičke rupetine dimenzija onih u grčkome proračunu. Moj jedini hobistički problem je što san - prepun duplikata: kad god se ponadam nekoj novoj, ona se razotkrije u svojoj nezanimljivoj istosti sa svima kolač-Istina-Put-Pozitiva ostalima .
Lord Byron is offline  
Old 26.11.2016., 09:09   #83
Dobro jutro, mili svijete!

Vidim da se živahno unosi u raspravu živalj ovoga chata. Dobro je, dobro, samo, molim vas, nemojte recepte. Poriluk na laponski način ubije svaku raspravu.
Riona is offline  
Old 26.11.2016., 09:22   #84
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
naravno, kurčenje te nekolicine spikom i međusobnim tepanjem kak su pozobali svu pamet svijeta a svi ostali koji pišu nemaju ni blizu takav kapacitet pa su osuđeni na pisanje bezličnih i dosadnih textova je očito itekako in u tako veleumnom svijetu.
no, ne zamjeram - svatko odabire što voli i gdje se dobro osjeća...

ali ipak, onak iskreno, ide mi na kurac kad mi ostali ( maloumni, jel? ) ne možemo uživati u našim textovima bez veleumnih komentara "elite" na te textove.
Nešto si mi negativan, pinokio.
Nemoj biti.
Almost Rosey is offline  
Old 26.11.2016., 09:34   #85
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
O, kako sam znao da će me netko pogoditi jednom od dobrozvučećih, a posvemašnje praznih floskula o tome kako svatko mora pronaći vlastiti Put ka Istini, Bitku, Smislu i svačemnečem, obloženom bogoštovanjem elementarnoga emotivnog fejkanja.

Vidim dvije moguće opcije: da netko tko si ne dopušta depresivnost udanimateškim udanimagrubim[/I] ima ozbiljnih problema sa svojim registrom emocija, ili da, ne dajući pravo na postojanje najobičnijoj i najnormalnijoj - pa i poželjnoj, kada i koliko priliči - tuzi uime pozitivnih misli i pozitivnih osjećaja, čini ozbiljno nasilje nad svojim neproblematičnim registrom emocija.

No, nije važno: imam Pavlovljev refleks priupitati a jelte kako vi to svakoga brojnoga forumskoga tko nečiju depresivnost krene mrtav-hladan proglašavati ni manje ni više nego vlastitim odabirom. Jebiga, netko sakuplja poštanske marke i slike pjevača, ja sakupljam rečenice koje, u grčevitoj želji demonstriranja cool stava i poželjnih ljudskih osobina, na kraju redovito uspiju iskazati samo i jedino sadržajne i logičke rupetine dimenzija onih u grčkome proračunu. Moj jedini hobistički problem je što san - prepun duplikata: kad god se ponadam nekoj novoj, ona se razotkrije u svojoj nezanimljivoj istosti sa svima kolač-Istina-Put-Pozitiva ostalima .
slažem se sa svime što si napisao. nisam pronašao niti jedan dio koji negira moj text - "život je malo složeniji od pripreme kolača".

isto tako ne vidim u kojem obliku sam dao naslutiti da treba zatomiti sve ostale osjećaje i imati isključivo samo pozitivne misli. pokažeš mi ?

dozvoljavam da me nisi najbolje razumio pa da se nadovežem ...
živjeti pozitivne misli ne znači ne reagirati bijesom, razočaranjem ... nekom drugom prirodnom emocijom na neki neželjen diogađaj u trenutku koji nas je zatekao.
s pozitivnim mislima ne dozvoliš da se takvo stanje zadrži trajno i da u takvom stanju pokušavaš naći rješenja.

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Nešto si mi negativan, pinokio.
Nemoj biti.
zašto si dobila takav dojam?
negativno je izraziti nečije neprimjerene radnje? napisati da to nije u redu do veličine penjanja na kurac?

možeš li mi objasniti koja je negativnost toga?
nije mi jasno jer ljudi obično ukazuju na radnje i događaje koji im smetaju...
no, otkrio sam da je tvoj svijet bitno drugačiji pa sam znatiželjan kako funkcionira.

edit;
zaboravih napisati...
otkrio sam dobro mjesto za provod generacije 40+
postoji već duži niz godina no eto ja to otkrio tek jučer putem poziva večinske ženske populacije - hit pjesma je "kukavica" ( guglajte )
ljudi se druže i međusobno zekaju, plešu, mjuza je old school, cijene pristupačne svima...
__________________
1N73LL1G3NC3

Zadnje uređivanje pinokio2000 : 26.11.2016. at 10:11.
pinokio2000 is offline  
Old 26.11.2016., 10:05   #86
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

OK, priznajem: ne srećem puno ljudi uživo - ali, jebemusve, baš nikad nisam sreo nikoga tko bi u stvarnosti uspijevao amortizirati životna sranja pozitivnim stavom i jednostavnom odlukom da se negativne stvari ne hvataju za njega. Nikoga. Nula komada. A kud god pogledam po forumu, sudaram se s naplavinama upravo takvih. Pozitivnih, i to vlastitom odlukom. Pa dajte ljudi, ne budite sebični, podijelite konkretne tajne velikih majstora pozitivnbih stavova: kako, o, kako to radite? : ijabiodlučio :

Jebemu, gledam kako ovdje sasvim normalni curetki ispadaju oličenje beznađa i negative, a vi pozitivni sveudilj šutite i dajete nam tek mrvice i naznake što bismo i kako bismo mogli, trebali, morali. Ajde ne budite takvi sebičnjaci, dajte i nama recept za barem jedan krug pozitive...
al' si ga iskarikirao do bola....
čemu to snebivanje oko pozitivnog stava u životu?

mislim, slažem se u dijelu da treba prihvatiti sve vrste emocija i da je nemoguće na sve reagirati sa plus stavom, ali opet...

ja sam jbga rođena kao pozitivac.

problema imam kao i svi drugi ljudi od krvi i mesa, jer sranja se u životu dešavaju i to je normalno. ali što ima čovjek da se oko toga sekira? samo sebi otežaš, ne?

moj praktični primjer; kada se dogodi neki problem materijalne prirode, prvo što pomislim; jbga... svo zlo s time, riješit će se... i doista.. riješi se uvijek nekako.

još plastičniji primjer (mada malo banalan); kupim 4 nove zimske michelin alpin i zbušim jednu par dana nakon usred bijelog puta u nekoj pripizdini, gdje vozim prijateljicu da nešto obavi. prvo što pomisliš; u 3pm, jebemusve, drugo, vjerujem da ću to riješiti u vulkanizeru tik-tak i zaboraviti. i tako i bude.

živciranje oko problema škodi isključivo samo meni. tako ja to gledam. stoga smatram da svaku lošu životnu situaciju treba promatrati kao prostor za rast, promjenu, vježbanje snalažljivosti...

i da, vjerujem da stvari koje nam se dešavaju zavise podosta od našeg životnog stava, dakle problemi koji ti se dešavaju često su posljedica navedenog, ne obrnuto...
wild rider7 is offline  
Old 26.11.2016., 12:00   #87
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
edit;
zaboravih napisati...
otkrio sam dobro mjesto za provod generacije 40+
postoji već duži niz godina no eto ja to otkrio tek jučer putem poziva večinske ženske populacije - hit pjesma je "kukavica" ( guglajte )
ljudi se druže i međusobno zekaju, plešu, mjuza je old school, cijene pristupačne svima...
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
baš tako

btw... lijepo je vidjeti da je tema oživjela i kako sada stvari u mom kalendaru stoje izgleda da sljedeću subotu mogu zaružiti
I moja sljedeca subota u kalendaru je slobodna.
@pinokio, podržavam mjesto.

Za sve ostale, dobronamjerne i one negativne, živim svoj život najbolje kako znam i pri tom ima dana kad sam u izmaglici sjećanja i lošem raspoloženju. Drugi dan se skuliram i sve je ok. Nigdje nisam rekla da treba biti 24/7 haj.
Uživam u svojoj djeci koja su za mene najbolja na svijetu, a bilo je tu i puberteta i svega, ali ja sam takva da sam uvijek našla neku pozitivnu stvar, makar se ona nije vidjela "prostim" okom.

Nemam recept, ali jedna od odlika pozitivne životne filozofije je da te ne dira komentar (još kad je zloban, uff) nego je bitno od koga dolazi.

Imam čvrst i debeo krug svojih ljudi koji su tu uvijek za mene kakav god dan imala.

Stay alive!
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Old 26.11.2016., 12:24   #88
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mene iskreno i sasvim dobronamjerno zanima samo jedno: živiš li ti doista ovu rečenicu?

Najozbiljnije.

Evo, nemojmo se hvatati najtežih slučajeva, ostavimo postrani bolesti, ratove i smrti. Pokvari ti se auto i slutiš investiciju koja se mjeri tisućama kuna. Dobiješ otkaz. Pero te napuca iako se do jučer kleo u brak i čopor djece. Vidiš da nekome tebi dragome nije dobro. Dijete ti dođe doma s hrpom jedinica i objašnjenjem kako je škola zakurac i kako je budućnost u ekološkom stočarstvu. Kućanski aparati kao po nekom dogovoru združeni otkažu poslušnost. Kupaonica ti se pretvori u zimski bazen, a susjed ispod je naoružan i slabih živaca. Kućni ljubimac se razboli, bespomoćan leži i gleda te onim pogledom koji očekuje pomoć...

I ti napraviš - što??? Ne dozvoliš da se negativnosti hvataju za tebe - kako? Ne sjebu te sve te svakodnevne stvari - kako? Zauzmeš pozitivan stav - kako? Stvarno se, zaozbač, uspiješ utješiti činjenicom da siroti Nbeki u Ugandi nema dovoljno kruha i da su tvoji problemi pičkin dim naspram Nbekijevih problema? Zauzmeš pozitivan stav i hrabro korakneš u vedru budućnost??? Umjesto hrpe lima i nepovratno sjebanih desetaka tisuća kuna koje nemaš, stvarno osjetiš sreću zbog toga što si preživjela???

Ozbiljno - ako ti to uspijeva, kako ti to uspijeva? Spasi pola foruma barem jednim testimonialom, onako konkretno: meni se dogodilo toito, i onda sam ja toito i uspjela sam izbjeći da se ta negativnost uhvati za mene...

OK, priznajem: ne srećem puno ljudi uživo - ali.....
Skoro sve nabrojano mi se dogodilo, nisam tip da razlažem neznancima svoj život na dijelove.

Ali evo samo jedna crtica, lupila sam auto na ledu i šteta se mjerila tisućama kuna. Živim na mjestu gdje nije baš najbolja povezanost sa ZET-om pa su me prijatelji vozili i razvozili kad mi se baš nikako nije poklopio bus.
Novce sam posudila i bila mjesec dana (hladni siječanj) bez auta.
Kolega s posla dolazio po mene ujutro i vraćao me doma, čak mi je i stao u dućanu i čekao da kupim namirnice da ne vučem pješice.

Nisam mazohist, ako si to pomislio. Jednostavno se nakon svakog pretrpljenog šoka iskuliram i zbrojim pluseve i minuseve i uhvatim se za nešto što mi tad predstavlja izlaz.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Old 26.11.2016., 12:53   #89
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
U mom je svijetu velika razlika između pozitivnog mišljenja i rješavanja stvari; dapače, rekla bih da jedno s drugim nemaju nikakve veze.
Mislim da kužim što si pod ovim mislila, ali činjenica je da se nisi baš najjasnije izrazila.

Pretpostavljam da pod pojmom 'pozitivno mišljenje' podrazumijevaš ono kueljovsko "ako nešto istinski želiš, cijeli će se svemir urotiti da ti se to ostvari". Takav stav onda vjerojatno rezultira pasivnošću jer čemu da ja išta poduzimam kad će se svemir već pobrinuti za to.

Ostali forumaši koji zagovaraju 'pozitivno mišljenje' vjerojatno misle na pozitivan stav prema životu koji, kad nam se dogodi nešto loše ili neki problem koji treba riješiti, ne počnu kukati kako se sve urotilo protiv njih, nego gledaju kako problem riješiti i kako iz loše situacije izvući nešto dobro i krenuti dalje.
Martian7 is online now  
Old 26.11.2016., 12:53   #90
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Jednostavno se nakon svakog pretrpljenog šoka iskuliram i zbrojim pluseve i minuseve i uhvatim se za nešto što mi tad predstavlja izlaz.
+1.

i meni je ovo jedino logično u problematičnim situacijama. kojih uvijek ima i bit će, jer je život ciklus i alternacija lijepih i ružnih trenutaka.

a doista je na čovjeku samome, uz naravno preduvjet da je zdrav, kako će se u određenim situacijama postaviti.
wild rider7 is offline  
Old 26.11.2016., 12:55   #91
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Imam čvrst i debeo krug svojih ljudi koji su tu uvijek za mene kakav god dan imala.
Lijepo. To je nešto što poprilično pomaže kod pozitivnog stava.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 26.11.2016., 13:01   #92
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Lijepo. To je nešto što poprilično pomaže kod pozitivnog stava.

ma jedno zapravo vuče drugo. il' barem je takvo moje iskustvo. pozitivna energija uvijek privlači u osobni krug ljude koji su slični i slično gledaju na situacije i onda je logično da se stvori mreža podrške kada zatreba...

what you give is what you get.
wild rider7 is offline  
Old 26.11.2016., 23:15   #93
Mislim da bum se polako kretal pripremat za smještanje na ovom chatu. Lagano klizim prema 40-tim godinama i ušel bum u njih kao samac pa bu mi dobro došla priprema od iskusnijih.Nadam se da ste ovdje svi prešli 4 banke ili ste bar na pragu kao ja.Imam par pitanja: 1.Da li je moguće zadržati fizičku spremu na jednakom nivou kao i u tridesetima?2. Kada će mi početi jače sjediti kosa? Da li se može u 40-tima prijaviti za dom?
Joshua is offline  
Old 26.11.2016., 23:18   #94
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Mislim da bum se polako kretal pripremat za smještanje na ovom chatu. Lagano klizim prema 40-tim godinama i ušel bum u njih kao samac pa bu mi dobro došla priprema od iskusnijih.Nadam se da ste ovdje svi prešli 4 banke ili ste bar na pragu kao ja.Imam par pitanja: 1.Da li je moguće zadržati fizičku spremu na jednakom nivou kao i u tridesetima?2. Kada će mi početi jače sjediti kosa? Da li se može u 40-tima prijaviti za dom?


Josuha, pa ti nisi bezvremen, ti imaš godine i još si relativno mlad. Ja sam u šoku.
ex anais is offline  
Old 26.11.2016., 23:20   #95
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post


Josuha, pa ti nisi bezvremen, ti imaš godine i još si relativno mlad. Ja sam u šoku.
Molio bih dječicu da ne navraća na ovaj chat i da pusti nas starije da se malo sami igramo.
Joshua is offline  
Old 26.11.2016., 23:20   #96
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Molio bih dječicu da ne navraća na ovaj chat i da pusti nas starije da se malo sami igramo.
Molim lijepo, ja imam sijede i kvalificiram se za ovaj čet.
Farbam ih, da ne bi bilo.
ex anais is offline  
Old 26.11.2016., 23:26   #97
Ja svoje samo skratim. Ne da mi se farbat.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 26.11.2016., 23:27   #98
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Mislim da bum se polako kretal pripremat za smještanje na ovom chatu. Lagano klizim prema 40-tim godinama i ušel bum u njih kao samac pa bu mi dobro došla priprema od iskusnijih.Nadam se da ste ovdje svi prešli 4 banke ili ste bar na pragu kao ja.Imam par pitanja: 1.Da li je moguće zadržati fizičku spremu na jednakom nivou kao i u tridesetima?2. Kada će mi početi jače sjediti kosa? Da li se može u 40-tima prijaviti za dom?
Kak mozes tak na brzinu izmislit toliko ... neistina. Nemas jos 40


sent from T
Riona is offline  
Old 26.11.2016., 23:54   #99
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Kak mozes tak na brzinu izmislit toliko ... neistina. Nemas jos 40

Kaj?Kojih neistina?
Joshua is offline  
Old 26.11.2016., 23:56   #100
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Da li se može u 40-tima prijaviti za dom?
Kasno ti je sad to. Bolje uplaćuj posmrtnu pripomoć
Almost Rosey is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.